Šta je novo?

OrionTV (aplikacija )

Orion
 
Renne znam da ti imaš i LG a postoji Orion aplikacija i za LG . Kako radi na LG ?
 
Radi odlicno na LG, a od kada su promenili enkodere za najbitnije kanale i digli protok na 8Mbps slika je primetno bolja od konkurencije…
 
Ako neko od kolega forumaša ima slobodan nalog za Orion tv aplikaciju i voljan je iznajmiti uz nadoknadu neka mi se javi preko privatne poruke.
 
Vidim da pise da je app, znaci ne moze preko browser-a? Hteo bih na macbook-u da gledam (Pre svega arene) …
 
Ne moze preko browsera…

Ono sto može je cast sa telefona preko AirPlay…
 
Primetio sam da neke emisije na nekim kanalima, kad vratim program unazad, nemaju zvuk uopšte. Zanimljivo je da ima zvuka za vreme reklama samo.
Ako je bitno, orion tv apk na eon boxu je u pitanju
 
Radi odlicno na LG, a od kada su promenili enkodere za najbitnije kanale i digli protok na 8Mbps slika je primetno bolja od konkurencije…
Kako da podesim kvalitet slike? Arena Premium mi se uppštw ne razlikuje u odnosu na ove obične Arene što se tiče slike. Kada kliknem u podešavanjima na podešavanje kvaliteta slike, javi se neki bagimage.jpgimage.jpg
 
Bas tako kako si uradio, samo sto kod tebe ima neki bug... najbolje je da se izlogujes ili skroz obrises app i onda probas... mozda moze i da se obrise cash ali ne znam ovako napamet...
 
Bas tako kako si uradio, samo sto kod tebe ima neki bug... najbolje je da se izlogujes ili skroz obrises app i onda probas... mozda moze i da se obrise cash ali ne znam ovako napamet...
Da nije zbog toga što imam ovaj probni period od 7 dana? Nije mi skinulo 1600 kinti sa računa. Deinstalirah app pa ponovo instalirah, opet isto.
 
Pa to je demo verzija, veoma je verovatno da tu ne mozes da podesavas kvalitet slike... Nema nista za dzabe :ROFLMAO:
 
Pa to je demo verzija, veoma je verovatno da tu ne mozes da podesavas kvalitet slike... Nema nista za dzabe :ROFLMAO:
Mea culpa, nisam precizirao: nije demo, nema reklama; uzeo sam classic membership sa automatskim produženjem pretplate svaki mesec uz prvih 7 dana besplatno radi isprobavanja i upoznavanaj sa radom aplikacije. Nakon tih 7 dana, ukoliko ne otkažem kreću da naplaćuju 1600/mesečno.
Moje pitanje se odnosilo na sledeće: da li od trenutka kada krenu da mi naplaćuju, da li se tad aktivira i opcija podešavanja kvaliteta slike?
 
Iskren da budem ne znam, trebalo bi, cim placas... sto ih ne pitas, brzo odgovaraju...
 
@djukalfc93 Automatsko produžavanje pretplate? 7 dana probni period? Ne znam za to kod Orion-a. Jel to uvedeno od zadnje promene cena?

Edit: Biće da je tako. Uveli su auto-produžavanje i 7 dana besplatno odnosno dinar odnosno verifikaciju kartice.

Pa tako gledano ti bi odmah trebao da dobiješ sve funkcionalnosti uključujući i sva tri kvaliteta videa. Kako ti se čini koja je trenutna rezolucija? Verovatno je bug. Mislim da po default-u je stavljeno na 'Srednji' što znači da kod tebe sada imaš do 720p kanale.
 
Poslednja izmena:
Aktivirao sam na mesec dana Orion, onaj srednji paket da isprobam. Arene premium nisu u 1080p. I skoro svi kanali su u sd. Nba tv ocajan kvalitet, kao da je 480p ili cak 360p. Sreca pa tek nakon 7 dana skinu sa racuna tako da sam odmah odjavio.
 
Aktivirao sam na mesec dana Orion, onaj srednji paket da isprobam. Arene premium nisu u 1080p. I skoro svi kanali su u sd. Nba tv ocajan kvalitet, kao da je 480p ili cak 360p. Sreca pa tek nakon 7 dana skinu sa racuna tako da sam odmah odjavio.
Nije tačno da su skoro svi SD. Ima ih ali skoro svi, ne. Ne mogu dati 100% tačan podatak jer sam na srednjem paketu ali ako nekoga zanima šta je tačno od kanala SD/HD/FHD mogu napisati.

Sa sigurnošću tvrdim kao i sam korisnik OrionTV da su Arene Premium 1-3 1920x1080@50fps i Bitrejt oko 7-8Mbps. Istog kvaliteta su i Arena sport 1-5, Fight, Esport. Arena 6-8 su nažalost i dalje SD (720x576). Catch-up samo Premium 1-2.

Ovo je ili jedan bug gde je opcija kvaliteta zaključana za vreme probnog perioda jer da nije to bi bila užasna odluka da se za vreme probnog perioda korisniku prikažu kanali setovani na kvalitetu 'Nizak' ili 'Srednji'.

O kojoj platformi je reč? Ja sam na Android TV, sve uredno radi.
 
Moze da se bira kvalitet slike. Mozda je neki bug. Uredjaj je firestick 4k max. Net je Sbb 500dl
 
Znam za situaciju da je gašenje lokacije na uređaju uticalo na kvalitet slike, tj. omogućilo odabir najkvalitetnijeg strima. Ko ima problema, neka proba pa nek javi.
 
Odgovor koji sam dobio. Sva sreća te mi Eon šljaka odlično iz ko zna kog razloga, što nije slučaj sa Orionom. Ko koga ovde bre zeza? SBB 75/5 Mb/s nije dovoljno za 1080p stream?!
 

Prilozi

  • BDDF1178-4D86-41B5-9F22-160380220557.png
    BDDF1178-4D86-41B5-9F22-160380220557.png
    304.8 KB · Pregleda: 91
Ne mogu da podesim fullscreen na Bluestacku nakon poslednjeg updatea Orion app koji koristim na laptopu, ima li neko savet gde se to podesava? Prosao kroz settingse ali numem da podesim
 
Orion Tv može da se prati preko 3 uređaja.
Da li to znači da može da se instalira na više od 3 uređaja, ali samo na 3 istovremeno ili je sama registracija ograničena na 3 uređaja?
 
Ograničena na 3
 
Imam slobodno mesto za Orion Classic paket (stream preko aplikacije). 800 dinara mesecno, deli se na tri dela. Treba da se uplati 3200 za godinu dana.
 
Sada ima akcija Start,Classic i Plus paket upola cene uz ugovor na 2 godine preko bilo kog interneta
 
Facebook reklama, kad je vidiš klikneš na nju i ponudiće ti sve pakete sa 50% uz ugovor na 2 godine
 
Vrh Dno