Šta je novo?

Orion Telekom

Sreo sam ja ove njihove banderaše, od jednog imam kontakt, kaže da u mojoj zgradi ima nekoliko korisnika online i da je prekid ili u zgradi ili od bandere ka zgradi i da će problem da reše u narednih par sati. Mada mi je to rekao tad kad je havarija i nastala. Svaki mesec ide ko po tradiciji da nema usluge.
 
Ja takođe dobijam račune elektronski, evo obaveštenja koje je bilo na drugoj strani računa za januar:

1712235411019.png
 
Ja sam takođe u toj grupi korisnika kojima jos uvek ne radi internet. Korisnički servis je i meni istu stvar rekao da ce biti rešeno tokom dana, ali kod mene jos uvek ništa.
Isto. Na Tiket su odgovorili u 10 do 10 kako su popravili i da su im sve usluge online. Tako da su sebe oprali. Kod mene još uvek svetli crvena lampica smrti 😁
 
Pozdrav, meni su juče ugradili optiku do 2.5 gb.
Uzeo sam taj veći paket zbog takozvanog wifi 6 rutera.
E sad, imam sumnju da li je meni uopšte instaliran wifi 6 ruter, model koji sam dobio je Sagemcom F@st 5657.
Zna li neko odavde ovo da mi potvrdi pre nego što ih pozovem i naduvam, ako ruter nije wifi 6 :LOL:
Ono što mi pravi sumnju je to što kada se popnem u spavaću sobu, signal je već slabiji, a ono što su mi pričali za njega je da taj ruter ima ekstra signal.
Ovako internet radi dobro.
 
Taj ruter je GPON nije XGPON.

@Milanchepool da li si uzeo uslugu na "Metro" ili "City" optici?
 
Ako je neko zainteresovan, ustupio bih ugovor za Orion, paket je Net Hypersonic 4,5/1 Gb/s može i varijanta Gpon light. Ugovor je do Aprila 2025, ima još 2 meseca po dinar, nakon toga 1674 din. Selim se na novu lokaciju gde nema tehničkih mogućnosti, a oni ne prihvataju raskid naravno.
 
Isto. Na Tiket su odgovorili u 10 do 10 kako su popravili i da su im sve usluge online. Tako da su sebe oprali. Kod mene još uvek svetli crvena lampica smrti 😁
Ista situacija je i kod mene jutros, signal los i dalje. Zvao sam teh. podršku, kažu rade na rešavanju i dalje. Kažu očekuju da će biti uskoro rešeno, mada to njihovo uskoro, nešto ne verujem. Već sam imao situaciju da su mi prilikom povezivanja novog korisnika, prekinu nenamerno moj optički vod, i cekao sam ih od subote do ponedeljka popodne da neko dođe i ponovo spoji optiku :rolleyes: ....
 
Ista situacija je i kod mene jutros, signal los i dalje. Zvao sam teh. podršku, kažu rade na rešavanju i dalje. Kažu očekuju da će biti uskoro rešeno, mada to njihovo uskoro, nešto ne verujem. Već sam imao situaciju da su mi prilikom povezivanja novog korisnika, prekinu nenamerno moj optički vod, i cekao sam ih od subote do ponedeljka popodne da neko dođe i ponovo spoji optiku :rolleyes: ....
Zato sto ove podizvodjače boli uvo za stare korisnike, samo da zakače novog, od kad sam uveo ZLOrion, kako kog korisnika prikače ja naj*bem... I onda se jurim sa Teh. Podrškom i tako u krug.
 
Puno mi to da dajem, videt cu, pogotovo sto je orion xg pon a ne xgs-pon, mada bi trebalo da radi, a kad se vratis na 4.5/1G router kontam da te ostave na xg-pon jer pon ni ne moze tu brzinu da ostvari
 
Prepaid korisnici kod Oriona su na GPON
Korisnici svih paketa na "city" optici su na GPON
Korisnici paketa 1.5/0.5G na "metro" optici su na GPON
Korisnici paketa 2.5/0.75 i 4.5/1G na "metro" optici su na XGPON.
Korisnici premium paketa 10/2G su na XGPON.
 
Napokon se obradujem brzina manja od 1gbit na portu kad ono fake :/ Naime kad aktiviram Bluetooth na racunaru merenje ne prelazi 700mbit ... Cim iskljucim full speed ?! Kakve ovo ima veze sa lan mreznom ?!!
 
Verovatno su bluetooth i wireless na istom čipu i zeza. Isti problem sam imao sa Mi A1 odavno... Wifi je bio prespor kad radi bluetooth.
 
Puno mi to da dajem, videt cu, pogotovo sto je orion xg pon a ne xgs-pon, mada bi trebalo da radi, a kad se vratis na 4.5/1G router kontam da te ostave na xg-pon jer pon ni ne moze tu brzinu da ostvari
dodaj na to i trosak media convertera
 
On priča o performansama na kablu a ne o wifi...

Verovatno računar deli neke resurse sa BT pa pada brzina...

Ali čisto sumnjam da možeš u realnom radu da primetite razliku između 700 i 950mbit
 
Verovatno su bluetooth i wireless na istom čipu i zeza. Isti problem sam imao sa Mi A1 odavno... Wifi je bio prespor kad radi bluetooth.
Jok, ovo je odvojeni BT preko USB ... Znam tacno o cemu govoris jer na laptopu imam neki los adapter wifi i BT u jednom.
 
to stvarno postoji ili je sala? ako ima neko moze se javiti na pp

Da odgovorim sam sebi, ima.

16108195923.png
 
Blok 45 radi ko munja 😝
 
Ponovo u NS nema neta. Upravo sam zvao tehničku podršku i kažu prekid na baznoj stanici...
 
Vjerovatno lokalizovano, ja nisam gubio net u NS.
 
Nazad
Vrh Dno