Šta je novo?

Orion Telekom

Lazo, ako mislis na https://oriontelekom.rs/dual-tel/ paket, kada kliknes dole ispod na "Dodatne informacije" videces da pise: Na WiFi tehnologiji upload je do 2 Mb/s, na ADSL tehnologiji do 1 Mb/s

Znaci da je u pitanju je WiFi konekcija, posto paket ima 2Mbps uploada.

Ne prati bas neka dobra reputacija WiFi Oriona. Mozda je ipak bolje da ostanes na bakru. :(
Nisam to primetio, nista onda od njih. Hvala!

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Cgnat nije bio kad sam pogledao (jedan jedini put, tih dana kada sam i uveo Orion), torenti 20+ MB/s. Ping prema nekim serverima u Nemačkoj oko 40ms.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Торенти неће да имају неких проблема код довлачења, једино можда са приватним трекерима који траже саобраћај и у другом смеру. Надам се да још увек нико неће да натује на оптици, то би први почео СББ а код њих је оптика још у траговима.
 
Na optici 200/20 za sada nema NATa, koristio VPN pre nekoliko dana. A to bi trebalo da znači da nema problema ni sa privatnim trekerima.
 
Dok sam koristi wifi kod njih isto nije bilo nata
 
Koji ruter preporucujete za optiku kod Oriona ? Jel imaju vise u ponudi ili samo jedan ?
 
Imaju neki ont, klasika, 4 porta, i izlaz za telefon, ali meni je on pravio probleme, grejao se i pucala veza, posle dan sam zvao da ga zamene. Uzeo neki eltex, jednoportni, bez wifi, I na njega nakačio svoj ruter, radi kako treba već duže vreme. Ovo je za optiku sve.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Uzecu i ja onda taj eltex, pa svoj ruter i vozi. Hvala na odgovoru ;)
 
Jedva sam sastavio komšije da daju saglasnost da uđe Orion sa optikom u zgradu. Vdećemo, moguće da odmah tražim eltex takođe.
Koji je dobar ruter za brzine 200/20? Ako daju dobar popust pa idem na 1000/100, nemam potrebe, ali dobija se uz taj paket i Uniqa osiguranje.
Imam AC750 Archer C2:
https://www.tp-link.com/au/products/details/cat-9_Archer-C2.html
Da menjam ili radi posao?
 
Ja cu neki stariji tplink sa gigabitnim portovima. 2 desktopa od kojih jedan torrentuje, 2 telefona na wifi i tablet povremeno. Ivane, kad te prikljucuju na mrezu?
 
Jedva sam sastavio komšije da daju saglasnost da uđe Orion sa optikom u zgradu. Vdećemo, moguće da odmah tražim eltex takođe.
Koji je dobar ruter za brzine 200/20? Ako daju dobar popust pa idem na 1000/100, nemam potrebe, ali dobija se uz taj paket i Uniqa osiguranje.
Imam AC750 Archer C2:
https://www.tp-link.com/au/products/details/cat-9_Archer-C2.html
Da menjam ili radi posao?

Uzmi jednoportni ELTEX NTU -1 https://eltex-co.ru/catalog/ont-gpon/ntu-1/ od njih, napomeni im da uzimaš taj ili neka ti daju neki media konvertor (ali to teže daju).
I nakači svoj, taj Archer C2 je dobar.
 
Ne znam kada priključuju, juče je ušlo u proceduru. Javiću.
Hvala za savet. U Elitex ide Orion kabal od neta? A iz Elitex kabal u PC i moj ruter?
 
Da, do eltexa optika pa iz eltexa u pc ili ruter. Taj ELTEX NTU-1 koji trenutno imam ima istu postavku kao onaj njihov defaultni, Optički kabal>RAZVODNA KUTIJA>Optički kabal>ONT ELTEX>...(sopstveni ruter - opciono)
 
Ima li nekog sa bezanijske kose da je uveo orion optiku? Usli su u zgradu i nude povoljno optiku ali nisam siguran da li da predjem sa SBBa koji mi stvarno radi perfektno
 
Kod mene ulaze u ulaz od ponedeljka. Stanove kace do kraja sledece nedelje. U ulazu vec imam vdsl IPAN, sbb coax i posta NET coax. Samo neka ulaze, konkurencija je majka
 
Orion ima iptv i nemoj je uzimati
 
Imaju skoro sve kanale osim hbo. Koristim njihov tv i prezadovoljan sam. Ja bih ti iskreno preporucio da uzmes e sad zasto se nekima ne svidja neka napisu! Ja se licno nisam pokajao sto sam uzeo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imaju skoro sve kanale osim hbo. Koristim njihov tv i prezadovoljan sam. Ja bih ti iskreno preporucio da uzmes e sad zasto se nekima ne svidja neka napisu! Ja se licno nisam pokajao sto sam uzeo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Prebaci na N1 ili Discovery i reci mi trenutno sta ide [emoji4]

Ili na Animal planet, TLC, Eurosport...
 
Poslednja izmena:
Da li oni i dalje nude onaj wimax net?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Da li oni i dalje nude onaj wimax net?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Pa jel moze neko da postavi spisak kanala, jel imaju neke kanale vise od spiska sa sajta?
 
Imaju skoro sve kanale osim hbo. Koristim njihov tv i prezadovoljan sam. Ja bih ti iskreno preporucio da uzmes e sad zasto se nekima ne svidja neka napisu! Ja se licno nisam pokajao sto sam uzeo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo ili je troll ili je neko njihov pisao. Anyway, na optiku mozes slobodno da predjes ali na kablovsku nikako.

@mladen U svakom slucaju, mozes pokusati da zoves SBB ako si pred istek ugovora i da ih pitas da ti ponude nesto bolje ili ces u suprotnom preci na Orion, pa vidi sta ce da ti kazu, you have nothing to lose. :)
 
Tv ponuda im je ocajna.
 
Pogledaj mu istoriju pa ces videti da je on jedini kome orion wifi radi super [emoji4] Ako mu je i njihov TV odlican, ja predlazem da igra loto, taj covek ima mnogo srece [emoji4]
Ovo ili je troll ili je neko njihov pisao. Anyway, na optiku mozes slobodno da predjes ali na kablovsku nikako.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pogledaj mu istoriju pa ces videti da je on jedini kome orion wifi radi super [emoji4] Ako mu je i njihov TV odlican, ja predlazem da igra loto, taj covek ima mnogo srece [emoji4]




Sent from my iPhone using Tapatalk

Ocigledno da je ovde zabranjeno napisati bilo sta pozitivno o njima. Kao sto kazes vidim da si i moju istoriju proucavao, sta drugo da ti kazem nego da ti se divim, i tebi i gospodi gore koji su se nasli uvredjeni kao da sam nesto protiv licno njih napisao! Sad lepo napisite da je zabranjeno komentarisati bilo sta u superlativu o doticnom provajderu (necu ga imenovati da ne kazete da ga reklamiram) i nije problem! Koristim ih vec dugo godina i ocigledno sam zato kriv! Evo da bih vam ispunio zelju napisacu da su NAJGORI OD SVIH, OPTIKA IM SKORO I NE RADI, TELEVIZIJA TAKODJE A FIKSNI I BOLJE DA I NE SPOMINJEM!!!! Jel sada ok gospodo?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zabranjeno je u superlativu pisati o bilo čijoj WiFi ponudi. A Orion je svoju reputaciju zaslužio i to višestruko.
 
Vrh Dno