Šta je novo?

Orion Telekom

Orion daje dinamičke javne IP adrese - osim ako platiš statičku.

Dinamičke u smislu ako fazon sat vremena budeš offline - promeni se IP adresa - nije dovoljan samo restart rutera :)
 
Nije dovoljno ni sat vremena offline 😂
Imam istu IP adresu od tipa aprila-maja 2022. tj kad su već čačkali i poslednji put mi remote resetovali konfiguraciju ONT-a.
 
Evo od pre pola sata otpr ode sve u majčinu, nema ni neta ni televizije. Nazad u kameno doba 😂
 
Kakva je Orion infrastruktura u poredjenju sa Supernovom / MTS-om?

Planiram da nakon raskida ugovora sa SuperNovom predjem kod drugog provajdera sa boljom ponudom za samo net paket.

Pošto vidim da Orion ima svoju infrastrukuru gde živim, baš me zanima me kakav je kvalitet u poredjenju sa SuperNovom?

Da li ima neko ovde ko je prešao sa SN na Orion? Kakva su vam iskustva?
Ja sam presao...
Supernova je nasledila RV ovde, tako da Orion tesko da moze gore.

Inace, pitanje za one koji su na Orionu.
Koliko ste Laki uredjaja dobili?
Mene zbunilo, pise 2 TV, ali izmesano smart tv, stb itd.
Ja na kraju dobih 2 Lakija, sto mi je trenutno dosta, ali planiram i 3. TV.
Jel realno da na Lakiju nema Youtube kids?
 
.Ja imam 2 laki boksa, ali ne koristim ni jedan. Imam 2 televizora i na oba sam instalirao smart tv aplikacije.
Trebalo bi da imas ukupno 5 slotova za uredjaje, od toga su 2 "zakljucana" na boksove a 3 mozes da aktiviras dodatno (kod mene telefon i 2tv-a).
 
Update: Bio je radnik Oriona, signal je bio sj*ban, bio je nesto -28db a treba da bude max -24db da bi ovaj ruter radio, u fazonu podizvodjac koji dolazi da kaci nove korisnike odradi svoj posao i ne zanima ga da li je nekom drugom unistio signal. Sve u svemu j*be lud zbunjenog.
Na Wifi nekad udari 1400/1300
Nekad 500/800
Na kablu je opet 900/900.
Upload mahom bude full, ne znam na koju to foru upload radi a download ode u djavola. Cekamo sledeci problem 😂
 
Ja sam potpisao na 24 meseci po 2025 din = 48600 din
Sad imate ponudu 20 x 1775 + 4 x 3199 = 48300 din.

Meni su digli cenu za 350 din od ovog meseca, a pitanje je za koliko će ostalima kad dođe vreme...
 
Ja sam potpisao na 24 meseci po 2025 din = 48600 din
Sad imate ponudu 20 x 1775 + 4 x 3199 = 48300 din.

Meni su digli cenu za 350 din od ovog meseca, a pitanje je za koliko će ostalima kad dođe vreme...
Ja sam potpisao UO za Metro optiku 2,5 / 0,75 Gb/s (samo net) pre cca 6 meseci za 1375 RSD mesečno. Zakačilo me ovo potencijalno poskupljenje od marta i razmišljao dal da otkažem, al juče zovu i nude 4,5 / 1 Gb/s na 24 meseca za 1675 RSD. Potvrdio da tu neće biti poskupljenja od marta i potpisao 😊
 
Ja tek sad vidim da ovo nisu duo paketi. Moja greška, izvinjavam se.
 
sta veruje? (hm) LOL meni je danas radio ceo dan u Bloku 45
 
Zemun danas bez problema.
2x mi zatrokirao VPN, ali to se generalno dešava, čak i više puta za radni dan, samo nisam siguran da li je do Oriona (klijent) ili do servera.
 
Kakav je Orion net za online gaming?

Koliko vam ping pokazuje kada ga testirate preko Ookle ili drugih stranica?
 
Ovo je skroz bez veze, ovaj prekid su sami oni napravili jer sam video ekipu kada su radili nešto na banderi.
Kada su završili interneta više nije bilo.

Moja greška je što nisam odmah reagovao već nekih 2 sata kasnije.
Kada sam zvao ekipa se vratila i nešto cackali i internet je radio 10 minuta i posle opet prekid.

Nešto su zeznuli oko kablova jer su verovatno povezivali nekog novog korisnika ima pošto sada to stalno rade.

Ovo je čista nemarnost.

Zapalicu ih, neće više prici banderi!
Ima da vuku kablove sa druge strane ulice
 
Kakav je Orion net za online gaming?

Koliko vam ping pokazuje kada ga testirate preko Ookle ili drugih stranica?

Zavisi od lokacije servera najvise, ako je Evropa sve radi super. Sto dalje ides to je veci ping.

Dok sam igrao CSGO bio je oko 25ms, sad na EA FC 24 je oko 35 za ove blizu ili 150/200+ kad me zakaci za Kanadjane ili Amerikance..
 
Zavisi od lokacije servera najvise, ako je Evropa sve radi super. Sto dalje ides to je veci ping.

Dok sam igrao CSGO bio je oko 25ms, sad na EA FC 24 je oko 35 za ove blizu ili 150/200+ kad me zakaci za Kanadjane ili Amerikance..
To mi lici u redu.

Za mene sve dok je ispod 60ms, nemam problema, iznad toga i vec primecujem spajkove...
 
posle opet prekid.

Nešto su zeznuli oko kablova jer su verovatno povezivali nekog novog korisnika ima pošto sada to stalno rade.

Ovo je čista nemarnost.
Rezime mog slucaja, 24h bez interneta

kabl je bio ostecen, ovako su ga popravili, ja sam sokiran...
gledam i ne verujem 😐

Valjda planiraju ovo da zamene?
IMG20240220140827.jpgIMG20240220140751.jpg
 
Ma radi bez greske, nego sto su ga "majstorski" opravili...

ne znam kako se u opste krpi opticki kabl kada nije prekid na spoju a da to bude trajno osim zamenom kabla?
Nadam se da ga planiraju zameniti.
 
Imam ja, sta te interesuje ?

Pa krpi se valjda splajserom, ali taj noseci ima i sajlu i ako je ona ostecena mora se povezati.
Zanima me kada si ga dobio i koji paket imas?
Nece da mi daju, navodno nemaju...
A na 20 strana citam da je deljen.
Ovaj sto imam mucenik nema youtube kids koji mi treba...
Na taj se valjda moze instalirati vise?
 
Nazad
Vrh Dno