Šta je novo?

Orion Telekom

Kako treba da izgleda zahtev za prebacivanje onta u bridge posto planiram uskoro da podnesem da mi eltex prebace u bridge nego trenutno istekla prepaid uplata jel ne treba net na toj lokaciji.Pa da uplatim 1 mesec i podnesem da mi rekonfigurisu.Stavljam iza AC-58u na kom imam i ddns zbog control d podesen
 
ako je zakonski maksimum ugovara na 24 meseca, jel ima neke mane sklopiti ugovor na 30 meseci umesto 24? tipa jel gubis neka prava ako ne sklopis na 24?

iskreno, 24 ili 30, meni je isti djavo, al aj kad vec razmisljam da predjem kod njih, da znam samo o cemu se radi, i sta bi dobio ili izgubio potpisivanjem jedne ili druge opcije...
Nema ja cak mislim da je to dobro z akorisnika, posto je sada trend da usluge provajdera stalno poskupljuju tako da si bar neko vreme zasticen.
Ja svaki put pitam u MTS da li mogu za mobilnu telefoniju da sklopim ugovor na 3 godine (nekada je to moglo) ali ne daju.
Za tebe nema negativnih posledica. Jedino može da ima za njih, neko se može napraviti lud pa da kao korisnik potpiše takav ugovor, iskoristi besplatne mesece, pa posle raskine pozivajući se da je ugovor protivzakonit.
Da bi raskinuo ugovor moras da platis benefite, ne mozes na to da se pozoves posle 6 meseci.


P.S. Negde sam čuo da Orion to nekako provuče da su dva ugovora, prvi na 6 meseci, drugi na 24 ali to ne bih znao kako ide
Ide jedan ugovor na 30 meseci, evo mi ga na stolu.
Nije bas po zakonu, ali meni odgovara.

i radijus vektor je nekada nudio ugovore na 30 meseci i rado smo ih potpisivali. MTS je to ukinuo.
 
Na kom Androidu radi Laki box?
Da li može da se instalira EON?
Ne nađoh nigde info, praštajte 😄
 
Vidim da se vise puta ovde spominje da na Orionu ne radi vracanje unazad za mnoge popularne kanale.
Moze li neko da napise koji su to kanali?
Ako ih je previse onda neke glavne bar.
Hvala
 
Vidim da se vise puta ovde spominje da na Orionu ne radi vracanje unazad za mnoge popularne kanale.
Moze li neko da napise koji su to kanali?
Ako ih je previse onda neke glavne bar.
Hvala

HBO nema vracanje npr.
 
Da bi raskinuo ugovor moras da platis benefite, ne mozes na to da se pozoves posle 6 meseci.
Pa ako ćemo po zakonu ne moraš jer je ugovor protivzakonit, samim tim ništavan te nemaju na osnovu čega da ti naplate benefite. Ti benefiti bi se naplaćivali da je ugovor u skladu sa zakonom. Naravno da ne očekujem da će to iko da izgura u Srbiji i ako bi izgurao ispade skuplja pita nego tepsija
 
Treba da obnovim ugovor za net i tv, moze li neko da se javi na pm? Imam poster u ulazu, ali bolje neko sa foruma... Lokacija NBG, ako znaci nesto.
 
Slabo su ovi u Orionu potkovani: (još sam rekao promoteru da pita kolege iz podrške)
Na moje pitanje hoće li Ping biti isti ili gori kod njih ako pređem sa telekomove optike na njihovu (a to je gotovo isto), kažu:
"Biće veća brzina(4.5gb a PC ionako ne može preko 1gb) pa će čim je veća brzina interneta ping biti: mnogo puno brži" Citiram.
lol
 
Treba da obnovim ugovor za net i tv, moze li neko da se javi na pm? Imam poster u ulazu, ali bolje neko sa foruma... Lokacija NBG, ako znaci nesto.
Reseno.

Slabo su ovi u Orionu potkovani:
Na moje pitanje hoće li Ping biti isti ili gori kod njih ako pređem sa telekomove optike na njihovu (a to je gotovo isto), kažu:
"Biće veća brzina(4.5gb a PC ionako ne može preko 1gb) pa će čim je veća brzina interneta ping biti: mnogo puno brži" Citiram.
lol
Presao sam pre 2 god na orion sa mtsa, ping je neznatno veci. Rutiranje je drugacije, pa zavisi i od igre. Valorant je ok na frankfurtu i istanbulu (30-40), rocket league je 30-50 u zavisnosti od servera, a u cs2 ume da bude i jednocifren...
 
Problem je što Orion ruteri - osim onog za premium paket imaju eth portove od samo 1Gbps.
 
Ja na svojoj lokaciji postižem blizu maksimuma ali nemam sem gigabitni LAN na dvije mašine kojima sam mjerio, mrzi me da donosim novi komp iz radne sobe (koji je na WiFi). Kombinovani download je konzistentno ukupno oko 1.7 (mada laptop neće preko 0.7gbps ni kad je sam na mreži, ne znam šta je u pitanju), a upload preko 700mbps. Ping je redovno na SpeedTestu oko 4ms.
 
Treba vam ONT koji ima 2.5 ili 10Gb ethernet, džaba ruter koji sve to ima kad iz Orionovog optičkog uređaja ne može više od 1Gbps po portu.

Kako koristiti svoj ONT na Orion mreži, kako naći kompatibilan, kako ubediti njihovu mrežu da pusti vaš sopstveni ONT, to već ne znam, da li je jednostavno ili komplikovano, ali ono što znam - nije trivijalno plug'n'play rešenje.
 
Znaci onda su scameri teski, pr. mozes onda samo da konektujes 4 kompa po 1gb sa hypersonic paketom...a oni pricaju drugu pricu. Ali kako ovaj lik ima 1.7gb download, znaci nekako su mu prikljucili
https://msgroup.rs/c/gpon/ont-onu-modemi/ moze da se kupi ONT, i sigurno postoji mogucnost da puste jer onda paket hypersonic ne vredi para

Koja je onda fora da ti orion prikljuci mrezni 2.5gb ili 10gb?
nema fore prijavis se za 10gbps paket https://oriontelekom.rs/gigant-premium-internet/ i dobijes 10gbps ruter koji gura punom brzinom 10gbps i naravno moras da imas na pc-u adekvatnu mreznu karticu :)
 
Radi se o Laki Orion tv

Gledao sam filmove preko google chrome redovno, i nakon azuriranja google chrome i laki orion tv ne mogu vise da gledam

Ispisuje mi
The media playback was aborted due to a corruption problem or because the media used features your browser did not support

Da li neko zna kako ovaj problem moze da se resi?
 
Poslednja izmena:
Koja je razlika kada se poruci direktno kod operatera ili akvizitera ukoliko ste friski korisnik ???
 
Direktno u Orionu:
- 24 meseca 50%
Kod akvizitera:
- 6 meseci po 1 dinar + 24 meseca 50%
 
Kakva je Orion infrastruktura u poredjenju sa Supernovom / MTS-om?

Planiram da nakon raskida ugovora sa SuperNovom predjem kod drugog provajdera sa boljom ponudom za samo net paket.

Pošto vidim da Orion ima svoju infrastrukuru gde živim, baš me zanima me kakav je kvalitet u poredjenju sa SuperNovom?

Da li ima neko ovde ko je prešao sa SN na Orion? Kakva su vam iskustva?
 
superspora hahaha :p ja sam presao za sad odlicno NBgd :whistle:
 
A što ti Android pokazuje da nešto povlačiš za mreže, brzinom od 200MB/s? (gore desno na slici)
Pa to pokazuje kad testira upload na speedtestu. ( Da ne kazem sta povlaci 😂) Nemam ni televiziju koliko radi net savrseno. Doduse, evo trenutno je max brzina. Al ce to da ode izjutra. Kazu gospoda izdat je nalog za teren, pa ce to biti reseno tamo utorak, sreda, cetvrtak ili petak, ako ne uhvati vikend.
 

Prilozi

  • 419350722_701773065478800_7238615424291755554_n.png
    419350722_701773065478800_7238615424291755554_n.png
    48.3 KB · Pregleda: 77
Vrh Dno