Šta je novo?

Opera 10 - pitanja i odgovori

Da li se jos nekome desava da SVAKI put kada zatvara tab sa otvorenim pdf-om Opera puca?
 
Rešenje za Facebook je pobrišeš sve cookies koji imaju veze sa istim.
 
10.50 beta je cisto zlo bila, ne secam se da je ikad gore radila,. Odbijala je da mi otvara stranice, umela je i da se vuce, brljavila je, pucala je 5x dnevno sama od sebe.
10.51 sam instalirao i za sada kao satic radi a brza je kao sam djavo :D
 
10.51 je odlicna - ubedljivo najbolja i najbrza od svih verzja 10
 
Updateovao sam operu i sada me interesuje kako da vratim da mi ne budu tabovi prvi gore, ocu da bude ko u staroj operi file, bookmarks i ostalo ... I vidim da su iskljucili undo tab ctrl+z, pa jel se moze to ukljuciti ponovo? I likovi iz opera svaki put kad izdaju neku znacajniju novu verziju uvedu neke dobre stvari a takodje neke dobre iskljuce, bas bezveze ...
 
Pritisni Opera dugme pa Show Menu Bar.
 
Juče sam apdejtovao operu na verziju 10.51, i kad čekiram "Show Menu Bar", fontovi na Menu Bar-u su zamrljani. Isti slučaj je bio i sa verzijom 10.50. Nažalost, nisu ispravili ovaj bag ni u verziji 10.51.
 
Poslednja izmena:
Juče sam apdejtovao operu na verziju 10.51, i kad čekiram "Show Menu Bar", fontovi na Menu Bar-u su zamrljani. Isti slučaj je bio i sa verzijom 10.50. Nažalost, nisu ispravili ovaj bag ni u verziji 10.51.

Kod mene nije ,probaj da promeniš skin ili veličinu fonta možda pomogne.
Pozdrav!
 
Kod mene nije ,probaj da promeniš skin ili veličinu fonta možda pomogne.
Pozdrav!

Hvala ti na informaciji, da ne širim neistine na forumu :wave:. Default skin je u pitanju, možda se nisam dobro izrazio, fontovi su nekako krzavi, kao da je loše odrađen clear type na Menu Bar-u. Imam instaliranu operu 10.10 kao podrazumevanu i kod nje je sve ok. 10.51 je instalirana na drugu lokaciju na disku, podrazumevane putanje su im različite, to ne bi trebalo da ima uticaja. Nisu još izbacili verziju za linux, tako da nisam mogao da probam kako nova opera radi na linuxu.
 
Poslednja izmena:
U potpunosti se slazem, i meni je 10.10 nekako lepse graficki odradjena od 10.50...
 
Meni se kod 10.51 stalno prikazuje onaj Opera Menu lijevo od tabova iako ga već imam na drugom mjestu. Izbacim ga tu pored tabova ali kod svakog sledećeg pokretanja Opere on je opet tu. Zna li neko kako da to riješim?
 
^ probaj ovako... desno dugme na njega, customize, appearance, toolbars, placement -i tu izaberi off umesto top
 
Hvala, to je pomoglo :wave:
 
da li moze ''ovo'' uokvireno da se iskljuci, nije ga bilo u verziji 9.60?

10gboti.jpg
 
Poslednja izmena:
Upravo sam downloadovao Operu 10.51 i iz nekog razloga, odbija da pusta odredjene sajtove i to, izgleda, nasumicno bira koji ce da pusti, a koji nece. Prvo nikakao nisam mogao da udjem na google-ov sajt, a posle restarta je ista situacija sa you tube-om. Internet explorer sve pusta najnormalnije...
 
Odjednom nemam linkove u Status Bar-u, trebao bi da mi u Status Bar-u napiše adresu linka kada pređem mišom preko njega, ali sad to ne radi. Mislim da sam to vidio na još jednom kompjuteru na kojem sam instalirao 10.50, a meni je radilo ali sad ne radi. Da li se to još nekome desilo?
 
appearance>buttons>status>prevuci "status field" u status bar
 
Hvala, to je to :)
 
da li moze ''ovo'' uokvireno da se iskljuci, nije ga bilo u verziji 9.60?

10gboti.jpg

Najbolje resenje je da kucas u adressbaru: opera:config
Onda ides u User Prefs i trazis ‘Use Windows 7 Taskbar Thumbnails’. Iskljucujes to i pritisnes Save. To je sve :)

Ovu zadnju verziju reklamiraju da je napravljena da iskoristi win7 mogucnosti pa je greota da je koristis u compatibility Vista modu, bolje ovako iskljucis samo sta ti ne treba :)
 
Ljudi meni na FB-u u cetu skace na pocetak razgovora pa na kraj i tako non stop, nece da pocne odmah ali posle nekog vremena krene samo od sebe. Da li je imao neko slicnih problema, poludeh nemogu da pohvatam ko je sta napisao

P.S. koristim Operu 10.51 mislim da sam radio upgread
 
Da li je to bug do flesh playera ili do opere, zna li ko?
 
Pa verovatno nešto kod Opere, jer mi u ostalim browserima radi kako treba.
 
Ima li ko ideju sta moze meni da pravi problem, naime od kako sam ubacio 7600GS grafiku u Operi mi skrolovanje secka na nemoguce? Probam sa VIA integrusom (VGA 1208x1024@75) i scroll ide vise nego smooth, probam sa sta starom 9250 (DVI 1280x1024@60) i isto tako sve leti ali na 7600GS i sa najnovijim drajverima lose radi na 1280x1024@60, dok recimo na 1024x768@75 radi glatko kao i na druge dve kartice. U Windows Exploreru i IE6-ici scroll radi lepo i na DVI 1280x1024@60.

Sta mi je ciniti? Jer problem hadverske ili softverske prirode, jer mi se ne radi ponovo sistem ako ce problem ostati?
 
Ljudi meni na FB-u u cetu skace na pocetak razgovora pa na kraj i tako non stop

+1

A što se tiče vizuelnih promena - oduševljen sam promenama.
 
Ima li ko ideju sta moze meni da pravi problem, naime od kako sam ubacio 7600GS grafiku u Operi mi skrolovanje secka na nemoguce? Probam sa VIA integrusom (VGA 1208x1024@75) i scroll ide vise nego smooth, probam sa sta starom 9250 (DVI 1280x1024@60) i isto tako sve leti ali na 7600GS i sa najnovijim drajverima lose radi na 1280x1024@60, dok recimo na 1024x768@75 radi glatko kao i na druge dve kartice. U Windows Exploreru i IE6-ici scroll radi lepo i na DVI 1280x1024@60.

Sta mi je ciniti? Jer problem hadverske ili softverske prirode, jer mi se ne radi ponovo sistem ako ce problem ostati?


A je l' si probao sa nekim drugim drajverima, starijim?
 
Nazad
Vrh Dno