Šta je novo?

Opera 10 - pitanja i odgovori

pre
opera1050b.png

i posle :)
opera1051.png
 
Poslednja izmena:
Je l' se i vama ovo desava kada brzo vucete slajder gore dole na YT ili na strani koja ima ubacen YT video?
 

Prilozi

  • opera.png
    opera.png
    285.5 KB · Pregleda: 47
Znam ja to, nasao sam odmah, ali nema na Operinoj glavnoj strani, tako da ovo verovatno nije stable verzija.
 
pa to je Operina strana, tu izlazi svaki build :)
kada je neki beta (testing) snapshot pise lepo warning crvenim slovima
 
Jel' može jos jednom objašnjenje zašto 10.50 beta nasumice odbija da otvori pojedine bookmark-e pa se predomisli posle nekog vremena?
 
nisam imao takav slucaj, ali probaj da stavis 10.50 final kada je vec izasla
 
Jel' može jos jednom objašnjenje zašto 10.50 beta nasumice odbija da otvori pojedine bookmark-e pa se predomisli posle nekog vremena?
Ja imao i sa finalnom verzijom 10.50 na jednom racunaru. Zasto? Pa to jos niko ni iz razvojnog tima Opere ne zna verujem. Probaj da ukljucis prihvatanje cookies u svakom slucaju a ne samo za sajt na koji ides. Mozda pomogne. Taj bug nisam imao na laptopu npr a u oba slucaja je OS Win XP sp3. Cudan program postaje Opera, bas cudan.
 
Poslednja izmena:
Tako sam dobro sve podesio da me strah da ce nesto da se promeni ako je apdejtujem. Nisam siguran da bih uspeo ponovo sve da namestim.
Probacu ovo sa kukijima, nerado.
 
Reinstalirao sam Windows i umesto Opere 9.60 instaliraio sam Operu 10.50,ali ne znam kako da stare adrese iz bookmarksa kod opere 9.60 prebacim u bookmarks Opere 10.50
Na staroj operi islo je ovako

C:\Documents and Settings\Korisnički Nalog\Application Data\Opera\Opera\profile

a ovde to ne mogu da nadjem i smor mi je da sve ponovo peske unosim
 
opera:about pa vidi koja ti je putanja do Profile foldera
 
Tako sam dobro sve podesio da me strah da ce nesto da se promeni ako je apdejtujem. Nisam siguran da bih uspeo ponovo sve da namestim.
Probacu ovo sa kukijima, nerado.

heheh :). da znas. Meni je 9.64 bila najbolja verzija od novijih. Od verzije 10 evo 10.50 je prva koja prihvatljivo radi na mom laptopu. Sa svim ostalima u verziji 10 sam imao samo probleme sa nestabilnoscu i bugovima najgluplje vrste koji nisu nestajali ni posle reinstaliranja OS.
 
heheh :). da znas. Meni je 9.64 bila najbolja verzija od novijih.

I ja se sa setom secam bas te verzije. Ne znam ni zasto prelazim na novije kad je posle tesko vratiti se na staro, iako je bolje funkcionisalo.
Al' je gadno reinstalirati sistem samo zbog pretrazivaca...
 
Poslednja izmena:
I ja se sa setom secam bas te verzije. Ne znam ni zasto prelazim na novije kad je posle tesko vratiti se na staro, iako je bolje funkcionisalo.
Al' je gadno reinstalirati sistem samo zbog pretrazivaca...
Pa ne bih to nikada uradio zbog browsera- toliko dokon nisam :)
 
Ova Opera brljavi sa PDF fajlovima. Sinoc sam otvorio dva pdf linka, i kada sam pregledao jedan cim sam probao da klinem na drugi tab sa pdf-om, tako je blokirao. Gasio sam ga u task manageru i pokusavao opet i svaki put je bilo isto. Ustvari sta god sam hteo gore sa tabovima da uradim desavalo se blokiranje. Cak mi se jedanput sve gore zamrljalo gde su tabovi.
 
poznat je bug
meni cak nekad ni ne otvara pdf
 
Nekoliko verzija pre ove otvaranje pdf dokumenta je kod mene bilo nemoguce. Resenje: save pa open: Ova zadnja verzija nije losa, mislim da su nabudzili widzete nesto, a i svidja mi se ovaj minimalniji izgled.
 
Opera 10.51 je izasla. Nisam bas nesto odusevljen novim detaljima, verzija 10.10 mi je bila mnogo ugladjenija.
 
Nikad nisam imao problema sa pdf-ovima do ove verzije, a koristim operu vec 6-7 god.

Medjutim ova verzija 10.50 ima mnogo ozbiljnijih problema. Najveci je sto se tice mail klijenta, kada primam i saljem mejlove desi se vrlo cesto da ne mogu da vidim niti downloadujem atacment. Znaci prijavljuje pored mejla velicinu atacmenta, ali je prozor prazan.
Ovo je prilicno ozbiljno, jer koristim operu mail na poslu.
Drugi problem je sto nece da se uloguje na nekim sajtovima, kao npr na facebook. Ukucam user i sifru i jednostavno se nista ne desi. Nista od navedenog nije ispravljeno patchom 10.51.

Sto se tice brzine, osetno je brza ova verzija ali ne toliko koliko su najavljivali. I videcemo jos kada se napuni cash kako ce raditi, jer su predhodne verzije dosta usporavale nakon nekog vremena.

Ne znam da li jos neko ima slicne probleme, mozda i nije do opere to? Ako jeste, bicu primoran da promenim browser ne budu li to ispravili uskoro. :(
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno