Šta je novo?

Oneplus Nord 2

Migrant

Slavan
Učlanjen(a)
19.07.2018
Poruke
2,694
Poena
235
Predstavljen Nord 2, mada jos nema detaljnih specifikacija na internetu, kljucne su:
6.43" 90Hz amoled
Mediatek 1200
Glavna kamera IMX766 50MP, OIS
Prednja: 32MP
4500mAh, 65W punjac
Stereo zvucnici
6/8GB 128GB i zaboravih koliko RAM-a uz 256GB
Cena u EU od 399eur.
 
Bugari upravo izbacili review:
Sasvim solidan telefon...
 
Polako, da vidimo prvo kako će se pokazati u realnom radu. Prethodnik se nije proslavio.
 
Skroz kul telefon...glavni konkurent ce mu biti Xiaomi Mi 11 Lite 5g
Cipovi su tu negde, ekran takodje, baterije takodje, punjac je brzi na nordu, i kamere bi trebalo da su bolje, ali ce verovatno biti i oko 50-100e skuplji. :)
 
@mitar1982

Koje su Nord-ove muke u realnom radu? Prestao sam da pratim :D

Nord 2 deluje hardverski odlican, ovaj MTK ima snage to je sigurno.
 
Prečesto loše performanse i očajna potrošnja. Trenutno se vuče kao prebijena mačka npr. a srče bateriju samo tako. Kad se vratim sa odmora prelazim na S20 FE, baš sam postao nezadovoljan Nordom.
 
Polako spajaju Oxygen i Color OS (Oppo), unutar BBK grupe... To je dobra stvar, uz ujednaceniji OS manja je sansa za bagove...
 
 
Vec je sad dobra kupovina po meni i za tih 400. Sad da kupujem tel vjerovatno bih njega.

Jedino treba sacekati da vidim kakav je Mediatek za custom-izaciju i GCam, mada nije presudno ni to, vec ima vrhunski software.
 
Gdje bi se mogao kupiti u Srbiji najpovoljnije, kod nas u RS je cirka 450€, koliko se krecu cijene u Srbiji? Mogao bih skoknuti do Uzica, ako ima neka varijanta.
 
Gdje bi se mogao kupiti u Srbiji najpovoljnije, kod nas u RS je cirka 450€, koliko se krecu cijene u Srbiji? Mogao bih skoknuti do Uzica, ako ima neka varijanta.
Nije jos zvanicno dosao u Srbiju,generalno telefon je malo precenjen,ima probleme sa samozapaljivanjem,os je dosta los.A52S 5G unistio je ga u speed testu,kamera je mozda za nijansu bolja od samsunga i takodje izrada je bolja,po meni a52s 5g je mnogo bolji telefon.
 
Samsung je pregazio Nord 2 sa A52s 5G, a i cena je niza.
 
OP sam voleo zbog brzine, ali cini mi se da su bas u nekom kanalu. Ne samo Samsung mozemo reci da je i GT pokidao sve, e sada da li uzeti Realme to je pitanje.
 
Kako može biti sporiji od A52S kada ima bržu internu memoriju konkretno UFS3.1 kao i 8GB rama naspram 6GB kod Samsunga. Razmišaljam da ga uzmem u G sad kad je cena 2.000 dinara veća nego Samsungu.
 
Ako su ga softverski štrojili kao prvi Nord itekako može biti sporiji.
 
Imas testove na YT pogledaj tu su negde. Prvi Nord meni i dalje radi bez greske leti. Da li je to ona fluidnost kao na 7T kada sam imao ne mogu da kazem. Zao mi je sto ce ovaj telefon ostati nedorecen na nasem trzistu, mada meni ga nude u paketu za 1 dinar npr.
 
Imao sam prvi Nord, browseri se vukli kao prebijena kučka, svaki put kad sam na forumu sam imao želju da ga bacim u kantu. Prodao sam ga pre par nedelja.
 
I, kupi li ga ko konacno pa da iznese realne utiske?
Imao sam, neki, Realme ili tako nekako sa MTK800U i radi je fenomenalno tako da bi, sto se MTK tice, sa ovim 1200 trebalo da brise.
 
Da ima SD 778G i 120Hz ekran pa da bude zanimljiv, ovako je meh.
 
Ja sam malo zaostao pa ne vidim svrhu 120Hznog ekrana sem za gejming i za smooth scrolling u browseru i dobru potrosnju baterije. Igrice ne igram sem na PCu ili konzoli a scroll u browseru me ne intersuje ni malo tako da... (ostadoh nedorecen) a Dimensity serija SoCa je odlicno odradjena tako da ne vidim forsiranje SDa po svaku cenu a narocito sto izbacuju remontovane SoCove serije 6xx i 4xx koje zdusno koriste proizvodjaci i ako su djubre (ajd, 6xx i nije los). Do Realmea nisam u skorije vreme koristio MTK cipset tako da sam se za isti jako, jako prijatno iznenadio kako funkcionise (potrosnja sasvim normalna, nema pregrevanja, ne koci...). Ponavljam, mozda sam zaostao ali, vreme ce pokazati svoje.
 
Kojom logikom Nord2 plavi jeftiniji od Nord1?!

Oxygen ipak polako se raspada, a zbog njega i vecina ljudi uzima Oneplus.

Pa kod mene na Nord1 Pixel Experience ROM za klasu bolji od Oxygena. Performanse bolje, UI pregledniji, lag, bug i bloat free.

Nema sanse da bih ikad u zivotu kupio nesto bez podrske za AOSP, a da nije Google tel.

Ja sam stvarno prezadovoljan sa Nord1, ne mogu manu naci, ima ga svugdje, pa i kamera sa GCamom je vrh. Ne znam sta vise da trazim od telefona. Ne igram nikakve igrice.
 
Zamajavanje sa custom romovima, rutovanjem i sl. je passe. Toliko proizvođača i modela na tržištu u svim cenovnim kategorijama. Hoću kad kupim telefon da ubacim naloge i podesim sve za pola sata, i koristim ga, a ne da se zamajavam sa romovima...
 
Zamajavanje sa custom romovima, rutovanjem i sl. je passe.
A možda se omatorelo pa ti se više neće?
Ja hoću da nisam 100℅ zavistan od proizvođača, i ako me fabrički softver ne zadovolji uvek ću ga zameniti drugim boljim.
 
I to, naravno. Nego davno je prošlo vreme kad su kineski teledoni bili egzotika, i kad smo morali da ubacujemo custom romove i Google servise. Izbor je danas stvarno ogroman, i ima i više nego dovoljno out-of-box varijanti.
 
Nazad
Vrh Dno