Šta je novo?

Oneplus Nord 2

Mene Nord 1 sluzi vrhunski, nemam nikakvu zamerku i prosto ne znam sta pricas kuco moja. Dvojku cu sigurno preskociti, a mozda se odlucim za GT Master ili neku 9r posle Nove godine.
Meni Nord nije nigde stucnuo a kamoli sta drugo.
Telefon je generalno jedan od boljih koji sam imao od dizajna do perfomansi.
N2 mi nije neki upgrejd tako da cu da je preskocim i ako mi je nude za dinar bukvalno.
 
Koristio si gcam to jest custom kameru na Nordu i bio zadovoljan ako sam dobro shvatio?
Jesam, naravno. U mnogim situacijama je bolja od fabričke. Ali sa romovima nisam imao vremena i želje da se igram. Sećam se na OP2 da sam samo gubio vreme, i na kraju nijedan nije bio dovoljno dobar, svaki imao neke bagove i nedostatke. Na kraju digao ruke i kupio Nexus 6p, taj telefon je zaista vredeo svaku paru.
 
Jeste gubljenje vremena ako mijenjas ROM-ove svakih 10 dana kao neki iz dosade. Ozbiljni ljudi stave jedan koji preferiraju i update-uju kao i fabricki ROM.

Nord 2 da ima recimo SD778G umjesto MTK uzeo bih bez razmisljanja.

Mada i ovako je odlican telefon kome ne smeta ovaj novi OOS, pogotovo za ovu akciju u G-u.

@Poolmaker je objasnio neke stvari. 👍
 
Mene Nord 1 sluzi vrhunski, nemam nikakvu zamerku i prosto ne znam sta pricas kuco moja. Dvojku cu sigurno preskociti, a mozda se odlucim za GT Master ili neku 9r posle Nove godine.
Meni Nord nije nigde stucnuo a kamoli sta drugo.
Telefon je generalno jedan od boljih koji sam imao od dizajna do perfomansi.
N2 mi nije neki upgrejd tako da cu da je preskocim i ako mi je nude za dinar bukvalno.
GT Master EXPLORER Edition
🙃
 
Nego, da li ima neki kompletniji telefon sa boljom kamerom za priblizne novce (300 - 400E) ?
Pada mi na pamet S20 FE sa SnapDragon procesorom, ali je on skuplji (posedujem 5G varijantu i zadovoljan sam fotografijama, kao i radom).
Pixel 4a mi je nekako hardware-ski zaostao.
A52S je jeftiniji (ima isto OIS i bolju zastitu) ali mislim da ima losiju glavnu kameru... (sestra ima A52, kolega A52s, pa sam usporedjivao kamere sa S20FE 5G, po danu su obe dobre ali cim se udje u zatvoren prostor vidi se prednost veceg senzora)

Ove dimenzije su vec neki maksimum, zato sam i naveo 4a
 
Poslednja izmena:
Posto sam iste telefone i ja razmatrao pre par nedelja, odgledao silne samplove i reviews i na kraju zakljucio da je s20 fe sa Snapdragonom overall best buy ove godine. I telefon me je odusevio, posebno kamera (telephoto daje novu dimenziju slikanja na telefonima koju nord2 nazalost nema iako bi kvalitet glavne kamere trebalo da je tu negde) . On je 415 bio nov na oglasima, nord2 je bio 400 pa mislim da vredi te doplate...
 
S20FE 5G Snapdragon ili sačekaj malo za S21FE 5G
 
S20FE 5G Snapdragon ili sačekaj malo za S21FE 5G
Iskreno ne znam da li ce raditi s21FE. Iskreno ja nisam nesto odusevljen s20fe pogotovo kako lezi u ruci.
Sada za lepe pare moze da se uzme 8T. Ne znam kakva mu je kamera, imao sam priliku samo 9pro da probam ali to nisu iste kamere.
 
8T sam imao i pogledaj u 8T temi okacio sam slike sa S20 i sa 8T pa uporedi.
Obican plastikaner koji se ne razlikuje od Vivo i Realme brace. Ja nisam bio nesto odusevljen ali ima dobar procesor pa ajd (mada ne mogu reci ni da je los ali za te pare ima bojih modela za probrati)...
 
S20FE šije Nord u svakom pogledu - performanse, baterija, kamera, ekran...
 
Nesto nisam siguran za perfomanse i za dojam u ruci. Meni je nord u ruci prelep i sa maskom i bez nje. Sad ja kao neko ko je imao jabuku jedino sam sebe nasao na ovom sistemu.
Samsung mi je nesto postao dosadan, jedini mi se svideo note20 i s21+ ali to je neki cenovni rank koji ne zelim. Sada svi hvale A52s i njega sam cackao ok je to, ali sta znam.Kazu da je to bolji fon od N2.
Iskreno Mitre ti si jedini koga znam da nije bio zadovoljan Nord1.
Ja kao obican korisnik, zadovoljan sam baterijom, prijemom, perfomansama. Voleo bih da je npr, malo veci ekran ali dobro, i da nema ove dve rupice na selfi kameri.
Ovaj Nord2 mi nije neki sada vau na ovo sto imam kod sebe, mozda cu sacekati trojku ili neku noviji model. Merkao sam 9r ali njega nema ovde.
 
Nord 2 je u nasoj radnji 340, sa 2 god garancije.
Stvarno DOBRA cena !

Najjeftiniji SD S20FE na KP je 380 bez ikakve garancije (neotvorena kutija).
Tako sam I sam kupio pre 5 meseci za 400, ali sad je drugi prodavac...
 
...praktično je one plus 9R isti telefon, a taj je opet isti one plus 8T :)
Slicni ima tu nekih stvari, mislim da je 870, ekran, i kamera na strani GT ME. (sto se tice Norda2)
E sada za nas koji koristiomo OP tesko moze da zadovolji neki operativni sistem osim Oxygena.

Nord 2 je tema ali kazem da su mu stavili osvezenje npr 120 osvezenje i neki malo rasprostanjeniji cip pa da znas na cemu si.
Ovako dobijes isti telefon malo jacu bateriju i punjenje iste kamere, i novi cip koji treba tek da se probije.
Cip Dimensity 1200 5G (6 nm) mislim da se nalazi u par telefona koje su nama posznati 11T, GT Neo, Nord 2, Vivo X70 (inpro).
Opet taj cip je slabiji Snapdragona 870 a jaci od 7785g.
Ako gledamo u odnosu na 765g koji j3 u Nordu1 to onda on baca po testovima mnogo bolje perfomanse,pogotovo u CPU i gaming-u.
 
Narucio sam danas bas u toj prodavnici Oneplus Nord 2. Jednostavno nisam mogao da odolim cijeni i to je prelomilo. Zivim u RS na granici sa Srbijom, kod nas je skoro 500€ i to bez garancije. Ovu cijenu bi dostigao mozda za godinu dana i vise. Stavio sam isporuku u meni najblizoj poslovnici, nadam se da nije problem sto nisam iz Srbije, pa kad stigne da preuzmem.

Mislim da je veliko osvjezenje u odnosu na Nord1 koji sada imam na svakom polju. Voljeo bih i ja da je Snapdragon, ali jednostavno nema vise SD-a tog tipa po ovoj cijeni i takva ce praksa biti u buducnosti. Cim je Xiaomi krenuo u svoju popularnu seriju stavljati Mediatek (Xiaomi 11T) kao i u mnoge telefone skoro izbacene, to je to. Mislim ne smeta mi MTK, vise je pitanje developer friendly-a, ali nema veze, osudjen sam na Oxygen, koji je jos uvijek odlican. Ko ne planira se zezati sa Custom ROM-ovima, ne vidim razliku izmedju MTK i SD, nema potrebe preplacivati Snapdragon, imaces podrsku 3 godine kao i vecina telefona. Ono dobar vam je AMD Ryzen u odnosu na Intel, a ovo ne valja MTK u odnosu na SD, a poredjenje je bas to. :) Pogotovo ovaj Dimensity 1200 se odlicno pokazao.

Bas sam malo gledao i citao i probavao, ne odgovara mi nista od OS-a osim Oxygena kakav god bio, pa i sada, a da nije stock Android. Jednostavno, sve ostalo, nije to to, barem meni, kakve god specifikacije imao telefona.

Vidjecemo...
 
Poslednja izmena:
S20FE šije Nord u svakom pogledu - performanse, baterija, kamera, ekran...
problem sa njim je što izgleda toliko generički da onome ko već ima neki samsung deluje kao dan mrmota, ili kao da stalno kupuješ isti telefon :)

A serija, FE, veći deo S serije, S10 lite, Note 10 lite, pa i one jeftinije serije, svi deluju toliko monotono da nemaš nikakav osećaj da si kupio nešto novo bez obzira na nesumnjiv hardwer upgrade...meni je ponekad bar malo maštovitiji dizajn značajniji od nekih hw prednosti...
 
Meni je bitno da baterija može da izgura ceo dan, i da neke elementarne stvari poput listanja ovog foruma rade bez 'zapinjanja'. Nažalost to kod Norda nije bio slučaj. Inače vremena se menjaju, i Oxygen nije ni blizu nečeg posebnog kao što je bio pre tri-četiri godine, čak naprotiv. Dok Samsung u prvih par dana u mesecu izbacuje sigurnosnu zakrpu za taj mesec, Oxygen vuče to po par meseci, a usput ima i druge probleme o kojima sam pisao u temi.
 
Potpuna glupost Nord radi fluidno i lagano. Ovaj kao i sve druge forume cita lagano. Baterija lagano ceo dan, ako i ne izgura ceo dan napuni se dok jedes.
Samsung je takvo smece gde ti baterija ne izdrzi vise od 6 sati. Kod nas guraju najveca smeca od telefona, kupuju ih ljudi jer veze nemaju za drugo.
I slazem se da samsung toliki monotoran da svaki lici na predhodni.
 
Koji Samsung imaš uz Nord?
 
Koji Samsung imaš uz Nord?
Nemam ni jedan vise. Sestra ima s21, a ja sam imao S20, Note 10 lite, A71, s10+.
Osim mozda ultre i plusa ne bih uzeo ni jedan Samsung. Simpatican mi je 52s5g.
A od OP bez razmisljanja bih uzeo 8T, 9,9r,9pro.
Dosta telefona sam promenio ali ovi samsungovi imaju uzasnu bateriju, jedini za koji sam cuo da j3 neko zadovoljan bio je s10lite.
 
Samsung nema uzasnu bateriju jer je ista tj. priblizno ista kao i kod drugih proizvodjaca ali ima SoC-ove koji arce bateriju jer su tako odradjen i softver im non-stop nesto drlja preko pozadinskih procesai. Veci kapacitet baterije-deblji telefon pa je na nama da odlucimo...
 
Ne znam kakve su baterije i sta je problem, ali da telefon od 500e ne moze ra izvuce vise od 6 sati meni znam da je problem.
Na Nordu mi baterija bez problema izvuce 7-8 sati koriscenja, nije ni to vau mislim da sam na nekom Xiaomi imao da zaboravim kada sam punio.
 
Toliko los nord 2?.
Gleda drugar sta da uzme preko a1.
Njega ili edge 20 pro
 
Od ta dva, A52s 5G 😁
 
Nord 2 je odlican, juce mi stigao iz G-a. Ima ga na svim poljima, ekran, zvuk, kamera, SoC, memorija, dizajn, brzo punjenje ovo ono. Oxygen je dobar, iako su krenuli da blate neki, sumnjam da moze ista da mu prismrdi jos uvijek, osim stocka na Pixelima.

Ja sam zadovoljan, pogotovo za ove pare, izasao me ispod 300eura sa vracenim PDV-om. 2 godine garancije, nema zamlacivanja sa nelegalnim kupovinama.

Za te pare ne mogu ni Xiaomi uzeti sa problematicnim proximity i potencijalno losim ekranom i 'testiranje' Custom ROMova i toalet papir garancijom.

Telefon bas ono out of the box koriscenje.
 
Posto si jedan od retkih koji ima Nord2 a mene bas dosta zanima kako se pokazao ako bi mogao da nam napises za 10-15 dana kako se ponasa telefon, baterija , i da li si imao nekih problema sa njim.
 
I ja sam ga upravo preuzeo.
Čim ga budem upotrebio i koristio bpreneću iskustva.
 
Nazad
Vrh Dno