Šta je novo?

Oneplus Nord 2

J
SIM kartica klasicna (fizicka) koja podrzava esim profile.
JEl ti radi tmobile 5g kada si u cg? 😀
Ti si esim kupio lokalno, ne preko esim.me?
A samu karticu(kolko profila?) si platio karticom pa ti poslali postom? Jesi morao pasoš da šalješ sliku i sl?
 
Radi 5G odlicno u CG na Nordu preko esim.me. Esim profil (qr code), kupio preko telekom sajta. Posalju qr code na email posle uplate. Mislim da jesam morao neki dokument da upload-ujem. A esim.me karticu salju postom iz Germany, mislim da je bila oko 20-25€. Dobra stvar da neutralise taj nedostatak fabrickog esima.
 
Radi 5G odlicno u CG na Nordu preko esim.me. Esim profil (qr code), kupio preko telekom sajta. Posalju qr code na email posle uplate. Mislim da jesam morao neki dokument da upload-ujem. A esim.me karticu salju postom iz Germany, mislim da je bila oko 20-25€. Dobra stvar da neutralise taj nedostatak fabrickog esima.
Hvala puno za informacije. Top. 😀
 
Oxygen beton stabilan i pouzdan, imam osjecaj vise i od Pixel OS-a. Nikad ni najsitnijeg baga nisam imao, cak ni kozmeticke prirode, tri generacije Norda imam. Ne znam kakav je Nothing OS u odnosu na Oxygen?
Imao Nord 2 dve godine ,pre par meseci prešao na nothing phone 2...Prvo da se prikljucim vašim mišljenjima o nordu ..Takodje nikakvih problema nisam imao sa njim te dve godine ,to sam verov i pisao ovde u temi .Punio samo originalnim punjačem ,baterija na kraju i ako je bila slabija ,nije nešto osetno .
Sad vezano za tvoje pitanje o nothing os ..Brzo sve takodje (naravno još brže ,Al to je verov do telefona ,jer je nothing 2 dosta jači od norda 2 ) ,nema bugova .Imam problema sa nekim njihovim rešenjima tipa da nema vibration - silent ikone u status baru (još uvek ) ,ako hoćemo da dođemo do brightness slidera,moramo dva put da povučemo dole status bar (što je bespotrebno) .Takodje kad hoćemo da izbrišemo sve recent apps ,moramo da idemo skroz levo do prvog recent apps ds bi imali opciju clear all ..Ovo pripisujem tome što su jos mladi kao firma i nemaju dovoljan broj programera zaduženih za te stvari ,zbog čega nisu nešto ažurni ni po pitanju updateova .Tako je stanje za sada ,verujem da ce se tu popraviti kako vreme bude prolazilo .Dakle da rezimiram ,što se tiče brzine ,brza su oba ,nema neke razlike (naravno kad probamo telefone slične snage ),takodje nemaju nekih bugova . Customisation,pa već mi je isparilo sećanje kakav je oxygen po tom pitanju , nothing os je solidan .Imam.utisak da je zlatna sredina po tom pitanju .
 
U poslednje vreme mi telefon sam od sebe vibrira 3 puta i to u 9 ujutro i 19h... Uopste mi nije jasno sta se desava,pregledao sam sve aplikacije,nema nikakvih tajmera,ni alarma. Kontao sam da je mozda neki virus,ali 2 antivirusa mi nisu nista nasla. Ima li neko ideju sta moze biti u pitanju? Pocinje da me iritira,a mrsko mi da ga vracam na fabricka podesavanja
:)
 
U poslednje vreme mi telefon sam od sebe vibrira 3 puta i to u 9 ujutro i 19h... Uopste mi nije jasno sta se desava,pregledao sam sve aplikacije,nema nikakvih tajmera,ni alarma. Kontao sam da je mozda neki virus,ali 2 antivirusa mi nisu nista nasla. Ima li neko ideju sta moze biti u pitanju? Pocinje da me iritira,a mrsko mi da ga vracam na fabricka podesavanja
:)
i meni se to desi, ali me ne nervira ko tebe :rolleyes:
 
Da li je moguće rešti da mi se hotspot veza ne prekine kada me neko pozove? Trebam deliti net gps uređaju da bi imao rtk signal. Znači moram imati konstantno 4g na hotspotu. Telefon je nord 2t
 
Da li je moguće rešti da mi se hotspot veza ne prekine kada me neko pozove? Trebam deliti net gps uređaju da bi imao rtk signal. Znači moram imati konstantno 4g na hotspotu. Telefon je nord 2t
Pa telefon mora sa 3g da primi poziv, osim ako nemaš voLTE. Ili namesti da si sve vreme samo na 3g.
 
Stigo update security patch za ovaj mesec. :)
 
Moram da priznam da se nadam da će OnePlus neki naredni Nord izbaciti sa manjom dijagonalom od ove koja ne na 3 i na ovom što bi trebalo da bude 4 pa da se vratim u ovaj tabor jer mi dosta fali.
 
Isto, ne primećujem neku razliku da je oslabila. Uveče napunim telefon do 90 i nekih posto i sutra uveče bude nikad manje od 30%. Ne punim ga namerno do 100%.
 
NORD 2, kupljen pre 2 i po godine u yettel-u, sve uključeno sem nfc, 2 sim kartice, huawei watchm i slušalice povezane preko bt.
drugog dana popodne baterija na oko 40%.
 
NORD 2, kupljen pre 2 i po godine u yettel-u, sve uključeno sem nfc, 2 sim kartice, huawei watchm i slušalice povezane preko bt.
drugog dana popodne baterija na oko 40%.
Kad ovako nešto pročitam malo mi se plaki :-/

Šalim se naravno, ali moj Nord 2 od kako je izvađen iz kutije nije imao neku bateriju. Evo-jutros skinut sa punjača baterija na 62%. Korišćen skoro pa minimalno.

Doduše stalno mi prijavljuje da whatsapp i FB messanger troše puno baterije u pozadini ali njih ne mogu da optimizujem zbog posla. Ako uključim optimizaciju poruke stignu tek kad uđem u aplikaciju.
 
Nazad
Vrh Dno