Šta je novo?

Oneplus Nord 2

Ili da ga startuje u 'safe mode' i vidi da li je do 3rd party apps.
 
@Kidence
Eheeej Dekiiiii.
O tome sam i ja razmisljao i tako sam mu i rekao prekjuce (juce me nije zvao, a mozda i jeste, ko bi ga znao . .)
Hard Restet i osnovna inicijalizacija telefona bez dodatnih aplikacija sa potpunim azuriranjem apk-s iz GPlay-a i punjenjem na 100% i tako da ga ostavi preko noci pa da vidimo sta i kako (prethodno da pogasi VoLTE, internet i 5G da fiskira na 4-3-2G i da ostane WiFi. . .).

@Running
A moze i tako ali mislim da covek nije bas vican tome. Kada je pregledao telefon prilikom kupovine i kada se zasitio pregledanjem istog rekoh mu da odradi Hard Reset jer sam ga ja koristio do 1 dan pre prodaje, on se nesto uzmuvao i jedva nasao da ga resetuje, je-dva. . .
 
Ne javi se lik više. . .
 
Sada nešto razmišljam o Nord-u 3. Odlične specifikacije (za moje potrebe) a i dobra je najavljena cena. Jedino što mi kvari razmišljanje je gabarit ekrana od 6,7" :(
Ova 2ka i 2T su bili ergonomski fe-no-me-nal-ni!
 
Samo da znas Nord 3 za pocetni model preko ce cena da bude 450 evra ili dollara a kod nas ako i dodje racunaj da ce da bude sigurno jedno 600 evra za 8/128 model za jaci sigurno da ce biti daleko skuplje.
 
:(
Propratiću situaciju. Kopka me mtk9xx0 SoC
 
Pa ne mora se odmah kupovati po izlasku. I ovome je brzo pala cijena.

Sta te kopka flagship SoC po svemu i to za midrange cijenu.
 
Svakako flagship SoC po solidnoj ceni. Samo me ekran satire :(
Ne mogu Phablet da nosim po dzepu pa to ti je (6.43, 6.55 po meni neki plafon!).
Mada, sada sa nevericom gledam cenu na *P za Mi 12 8/256 380e :O (SD 8gen1 doduse ali je fon velicine kao S21 koji obozavam) a igrice ne igram uopste pa me pregrevanje ne zabrinjava ali mu je kamera looosaaa do bola).
 
Kod mene i dalje 4-6 puta tap da se pojavi slika. Osvetljavanje ekrana više ne može klik gde hoću, nego samo prevlačenje za smanjenje ili pojačavanje. A bezbednost, hm. Čime se hvale samo tako, kao i windowsi da uvek najnoviji, najskuplji je i najbolji. Mora da se uspore računari da bi se kupovalo novo.

Stabilizacija video snimanja je sada naranđžasta nije više plava. Mislim da je bolje snimanje sa manje štucanja bilo sa 11 icom. 12 usrala a 13 nastavlja isto.

U suštini ništa pametno mi nije donelo ažuriranje, osim eto imam ga.
Sve ostalo isto radi.
Baterija sve isto sa trajanjem, drugačije piše kada se puni.
Kako misliš stabilizacija narandžasta? Ja nisam ništa primetio. Jel ima neka fora kad to može da se vidi, tj u kojim situacijama?

Baš čudno za dupli Klik iskreno, ja nikad sa tim nisam imao problem. Fabrički ekran?

Niti sa snimanjem

Meni se tel kao @KovacTibor -u sam od sebe unormalio, sve lepo radi. Kontam da bi možda još bolje bilo kada bih uradio fabrički ali me mrzi, sve mi je lepo podešeno...
Svakako flagship SoC po solidnoj ceni. Samo me ekran satire :(
Ne mogu Phablet da nosim po dzepu pa to ti je (6.43, 6.55 po meni neki plafon!).
Mada, sada sa nevericom gledam cenu na *P za Mi 12 8/256 380e :O (SD 8gen1 doduse ali je fon velicine kao S21 koji obozavam) a igrice ne igram uopste pa me pregrevanje ne zabrinjava ali mu je kamera looosaaa do bola).
Beše on ima onaj problem da se slušalica prejako čuje pa moraš da utišavaš da ne bi svi oko tebe čuli razgovor.

A verovatno i proximity senzor ne radi dobro. To im je svima boljka. Mislim na Xiaomi.
Ne javi se lik više. . .
Sredila mu se potrošnja baterije kada je ugasio VOLTE. Garant.
 
Sada nešto razmišljam o Nord-u 3. Odlične specifikacije (za moje potrebe) a i dobra je najavljena cena. Jedino što mi kvari razmišljanje je gabarit ekrana od 6,7" :(
Ova 2ka i 2T su bili ergonomski fe-no-me-nal-ni!
Kontam da će biti slično iskustvo prilikom korišćenja samo eto ima taj viši ekran i 120hz pa zbog toga možda bude malo bolje iskustvo, eventualno

I ovaj soc je sasvim dovoljan za svakodnevnu upotrebu, po mom mišljenju

Kamera isto 50mpx i jadna 8mpx ultraširoka - to su mogli da unaprede makar malo

Veća baterija ali i veći ekran...

80w punjenje ima i 2T

Ja ću za devojku da uzmem 2T najverovatnije, ova 3-ka ne donosi ništa specijalno novo što bi opravdalo veću cenu
 
Kako misliš stabilizacija narandžasta? Ja nisam ništa primetio. Jel ima neka fora kad to može da se vidi, tj u kojim situacijama?

Baš čudno za dupli Klik iskreno, ja nikad sa tim nisam imao problem. Fabrički ekran?

Niti sa snimanjem

Meni se tel kao @KovacTibor -u sam od sebe unormalio, sve lepo radi. Kontam da bi možda još bolje bilo kada bih uradio fabrički ali me mrzi, sve mi je lepo podešeno...

Beše on ima onaj problem da se slušalica prejako čuje pa moraš da utišavaš da ne bi svi oko tebe čuli razgovor.

A verovatno i proximity senzor ne radi dobro. To im je svima boljka. Mislim na Xiaomi.

Sredila mu se potrošnja baterije kada je ugasio VOLTE. Garant.
Hmmmh
Sada gledam po netu. Sredili su zvuk (mislim da je 12x imao izrazen problem dok za vanila 12 nisam procitao), Proxy senzor brljavi (neki se zale aneki kazu: E oj brale :D) i vidim da nekima radi odlicno dok se neki zale ekstra mada, kao, stalno rade na "popravci" istog. . . Primamljiva mi cena za 380e i to 8/256 a "mali fon" :(
Kontam da će biti slično iskustvo prilikom korišćenja samo eto ima taj viši ekran i 120hz pa zbog toga možda bude malo bolje iskustvo, eventualno

I ovaj soc je sasvim dovoljan za svakodnevnu upotrebu, po mom mišljenju

Kamera isto 50mpx i jadna 8mpx ultraširoka - to su mogli da unaprede makar malo

Veća baterija ali i veći ekran...

80w punjenje ima i 2T

Ja ću za devojku da uzmem 2T najverovatnije, ova 3-ka ne donosi ništa specijalno novo što bi opravdalo veću cenu
Imas oglas na *P lik prodaje otvorenu ali nekoriscenu 2T 12/256 Grey za, cini mi se 300e ili 320!!!
Sace link na PP
 
Kako to?
Jesi li ga zvao ili nagađaš?
 
Nisam zvao njega ali sam se susreo sa takvom situacijom kad sam kupovao. Pa ako "vakum" košta 370 ne može da me ubedi da je skinuo 50 evra samo zbog pocepane nalepnice na kutiji. Prosta matematika
A evo , i jedan od proverenijih članova piše o tome
 

Prilozi

  • IMG_0639.jpeg
    IMG_0639.jpeg
    247.1 KB · Pregleda: 70
Kako da ne. Čim se otvori kutija cena ide 50e dole. Da sam na tvom mestu, pozvao bih ga svakako. 50e nije za bacanje a prodavac je proveren.
Razmisli pa preseci ;)
 
Nisam zvao njega ali sam se susreo sa takvom situacijom kad sam kupovao. Pa ako "vakum" košta 370 ne može da me ubedi da je skinuo 50 evra samo zbog pocepane nalepnice na kutiji. Prosta matematika
A evo , i jedan od proverenijih članova piše o tome
Hydrogen nose verzije za Azijsko tržište i po oznaci na kutiji može da se vidi da li je za Azijsko ili EU.
Sve je stvar "ukusa" i navike.
 
Koliko ja znam, nema Nord 2T za CN, samo Global i India...

Nema vise Hydrogen, samo ColorOS i Oxygen
 
Kako misliš stabilizacija narandžasta? Ja nisam ništa primetio. Jel ima neka fora kad to može da se vidi, tj u kojim situacijama?
Ultra steady, piše kada se klikne kod video snimanja. Pre je bilo plavo sada narandžasto :) Druga ikonica gore posle flash (munje)

A double tap tj sada i po 4-6 puta tap tap... je posebna priča.
 
Tek sinoć sam dobio update na Android 13, ali nisam radio factory reset. Mnogo vizuelnih promena, ali animacije nisu glatke kao pre. Za neku dublju analizu još je rano, ali izgleda da ću morati da uradim factory reset.
 
Obavezno HR!
 
Pa, možda se i ispegla posle nekog vremena samo od sebe, videćemo. Trenutno je ovo sve daleko od glatkih animacija. A i vizuelni izgled je dosta drugačiji, šarenilo neko...
 
To sarenilo mi najvise smeta ali nisam gledao na netu jel moze da se ubaci neki icon pack pa da se promeni boja ili menja tema.
 
Možeš, ja sam promenio u jednu boju. Otvori Settings -> Wallpapers & styles -> Colors -> Featured colors -> Custom
I prosto izabereš da sve bude u jednoj boji.
 
Upravo postavio A13, telefon iz A1. Nakon pola sata ikustva sve radi odlično, animacije lepše, nova animirana pozadina, lepo otključava i zaključava na dupli dodir.
A gde je sada onaj meni SHELF koji se je pojavljivao kada se iz desnog ćoška spusti na dole, tu su bile beleške, vremenska prognoza itd.
edit:
Nadjoh nešto, dug pritisak i na levom gornjem uglu se pojavi + i tu se otvori taj meni.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno