Šta je novo?

Oneplus Nord 2

Prilozi

  • Screenshot_2023-03-10-21-02-59-54_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg
    Screenshot_2023-03-10-21-02-59-54_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg
    55 KB · Pregleda: 28
Meni sad stigao A13 na 2T. Za sad vidim samo vise sarenila!
Baterija? Fotografija. Slikanje, video da li ima kojih pomaka? Naravno neće odmah da se pokažu.

Sećam se kada se prelazilo na neku veću verziju androida, trubili su na sve strane kako će se dobiti dark mode, pozadina, teme... Marketing je čudo.

Windowsi isto. Po meni i za mene lično 11 ica je samo wallpaper i drugačije teme u odnosu na 10ku. Ali, ajd sad... :)
 
Baterija? Fotografija. Slikanje, video da li ima kojih pomaka? Naravno neće odmah da se pokažu.

Sećam se kada se prelazilo na neku veću verziju androida, trubili su na sve strane kako će se dobiti dark mode, pozadina, teme... Marketing je čudo.

Windowsi isto. Po meni i za mene lično 11 ica je samo wallpaper i drugačije teme u odnosu na 10ku. Ali, ajd sad... :)
Za windows gresis, najvece promene su se dogodile ispod haube ili ti u samom sistemu. Tako da nije samo pozadina i crna tema, a sto se tice crne teme ona je sada crna a ne ko na desetki siva.

Dzaba da ti pricam ako nisi oba sistema probao duze od nedelju dana.
 
Aliexpress, KP, Ebay. Zavisi jesi raspolozen da cekas ili zelis odmah? Moze i preko OP sajta u Srbiji ali dosta stvari sto u drugim zemljama ima od opreme kod nas nema a ako i ima onda je skuplje.
 
Baterija je cini mi se bolja, fluidnost ista ali nisam radio factory reset pa bi i to moglo mozda da bude bolje, mada i pre nisam imao zamerke. Sto se slikanja tice nisam imao vremena da testiram.
 
Ja ga čekam kroz sistemski apdejt, mada sam video da ga ima na oxygen updater-u. Factory reset mi je obavezan posle velikih apdejtova. Bitno je da on radi dobro i da baterija nije lošija.
 
Informacija od jednog operatera: prodaja ide jako slabo. Nepoznat brend, slaba potražnja i onda nikako da se očisti lager
 
I ja kada sam prošle godine kupovao foliju za ekran išo sam kod jednog poznanika koji ima prodavnicu za takve stvari jedva mi je jednu našao kod zvaničnog uvoznika i nju naručio. A i on se čudio što sam bio kupio nord 2.
 
Iskreno prezadovoljan sam ovim brendom tačnije ovim teleofnom. Sledeći će biti neki 1+ flagship.
I ja sam prezodovoljan ,prvi put sam na OP ,a imao sam zelju od pocetaka njihovih .Ne znam sta im je sada problem u odnosu na ranije (pa se neki razocaravaju brendom ),ali iskustvo onih koji prvi put koriste i nemaju sa cim da uporedjuju ,je odlicno .Dal se zove color os ili oxygen meni nebitno .To sto su flagsipovi sad skuplji nego na pocetku ,pa to je normalno ,ocekivano za svaku firmu koja se malo probije .Sto kasne sa update-ovima,za nord 2 je i to normalno ,tek ako isto rade i sa flagshipovima ,je nesto sto im se moze zameriti. Dal cu i posle ovog neki OP ,ne znam ,iz razloga sto imam zelju da probam pixele .Inace nemam drugi razlog ,neki kojim sam razocaran u ovaj brend ,da bih ih zbog toga preskocio . Telefon posle godinu i nesto radi bolje nego na startu .Baterija ovako na oko je mozda malo slabija ,inace prvi put da ne pratim uopste sot ,zbog brzog punjenja me nije briga ,dal je 5 ,6 ili 7 sati sota ..
 
Gde moze da bude normalno da kasni update? Gde je logika da uredjaj koji je duplo jeftiniji dobija update na A13 a uredjaj koji je klasu iznad jos nema i ne zna se ni kada ce da bude. Gde je tu normalno?

Ako mogu za uredjaj koji kosta 150 evra da izbace A13 onda ne vidim sta je problem da se izbaci update za uredjaj koji kosta 300+ evra. Od kada je to bitniji telefon od 150 evra nego telefon od 300 evra.
 
To samo govori da su model od 150€ prodali u mnogo većem broju, pa onda tu ide fokus za apdejt...
 
Gde moze da bude normalno da kasni update? Gde je logika da uredjaj koji je duplo jeftiniji dobija update na A13 a uredjaj koji je klasu iznad jos nema i ne zna se ni kada ce da bude. Gde je tu normalno?

Ako mogu za uredjaj koji kosta 150 evra da izbace A13 onda ne vidim sta je problem da se izbaci update za uredjaj koji kosta 300+ evra. Od kada je to bitniji telefon od 150 evra nego telefon od 300 evra.
A što lepo ne instaliraš A13 preko Oxygen update-ra i ne nerviraš se?
 
Na 2T se pojavio pre mesec dana skoro, a znam da je kolega skoro skinuo na 2. Jedino što ga je on kupio u DE pa je tu možda neka razlika
 
A šta će to pa mnogo bitno da donese A13?! Meni i ovako radi perfektno, bez bagova i gluposti, baterija odlična kao i ostalo. Baš sam gledao ponudu telefona kod sva 3 provajdera, jer mi na jesen ističe ugovor, i iskreno, ništa mi se ne dopada u rangu nord 2(t).
 
Na Nord 2 nije mogoda ga instalira zato sto ga nema. Mozda je mogo da instalira onu betu za koju se pre jedno 2-3 nedelje pojavila vest da odredjeni modeli mogu da instaliraju i da jave utiske kako radi A13.
 
A šta će to pa mnogo bitno da donese A13?! Meni i ovako radi perfektno, bez bagova i gluposti, baterija odlična kao i ostalo. Baš sam gledao ponudu telefona kod sva 3 provajdera, jer mi na jesen ističe ugovor, i iskreno, ništa mi se ne dopada u rangu nord 2(t).
Meni se Moto Edge 30 cini dobar tel. Mislio sam ga uzeti ali...
 
Gde moze da bude normalno da kasni update? Gde je logika da uredjaj koji je duplo jeftiniji dobija update na A13 a uredjaj koji je klasu iznad jos nema i ne zna se ni kada ce da bude. Gde je tu normalno?

Ako mogu za uredjaj koji kosta 150 evra da izbace A13 onda ne vidim sta je problem da se izbaci update za uredjaj koji kosta 300+ evra. Od kada je to bitniji telefon od 150 evra nego telefon od 300 evra.
Za koji misliš ,2t?Uglavnom za koji god da misliš ,taj je noviji barem godinu dana(kao što je 2t). Al ne mogu da se otmem utisku da stalno potenciras ovu priču ,kao da govorimo o telefonu koji košta 500e .Ovaj kad se pojavio ,ne znam dal je na kp koštao 350e ,da ne govorim kolko mu je brzo cena pala ,kao i većini android telefona .Ako sam ga ja početkom 2022 u Telenoru uzeo za 32000 na 24 rate ,a znamo kako kolju tamo kad uzimaš na rate ,onda možeš da vidiš cenu ,kako se kretala .Sve u svemu ,update ili ne ,ne možemo da kažemo da nismo zadovoljni njime ..
 
Ma da kosta 1 evro moraju me ispostovati kao svoga korisnika.

To sto si ga ti uzeo po povoljnoj ceni ne znaci da je to realna cena. I ja da sam hteo mogo sam da uzmem u Yettelu Xiaomi 12T Pro u paketu Total 40 za 42.000 hiljade dinara i dobijala se grejalica vrednosti 100 evra a sada nista ne daju a telefon kosta 100.000 dinara u tom istom paketu, to znaci ni da promo cena a ni ova sada nisu realne cene uredjaja.

Kada se Nord 2 kada je izasau u Indiji model 8/128 je kostao 40.000 dinara.

I na kraju ne govorimo o cenama na divljaka nego cenama u radnji sa vazecom garancijom.

Meni se samo cini da su u OP nesposobni da isporuce svima isti update u razmaku od mesec dana. Jer ako mogu da nameste na telefonu OP Nord CE 2 Lite da radi A13 koji ima SD 695 procesor koji je po svemu slabiji od Dimensity 1200 onda tu nesto nije uredu.


Ili da Nord 2T koji ima Dimensity 1300 dobije pre mesec dana A13 a da ne mogu isti update da puste na Nord 2 kao da nekih velikih razlika ima izmedju ova dva uredjaja A ustvari bitnih hardverskih razlika nema.

 
1+ godinu od izlaska.
 
Vrh Dno