Šta je novo?

Oneplus Nord 2

I ja razmišljam da uzmem Nord 2..mada gledam i F3.
Ali mi Nord 2 mnogo lepši, bolji uređaj. Samo se malko pribojavam ovakvog punjača 65W da možda bateriju ne oslabi vremenom..
Ali gotovo je sigurno da ću uzeti telefon u Telenoru.
Nemoj samo da se iznenadiš ako te zaposlen/a u Telenoru pogleda "belo" kad joj zatražio Nord 2!
Bio sam pre neki dan u Telenoru da vidim na "delu" taj ovde mnogo hvaljeni Nord 2. Kada sam pitao prodavačicu da li taj model imaju na stanju, upitala me koja je to "marka"(tako se izrazila). Reko OnePlusOne... samo me začuđeno pogledala i rekla da u poslovnici radi 5 godina, ali da za tu matku nikad nije čula...
 
Da, pogrešio sam u kucanju, i rekao sam joj OnePlus...One nisam ni spominjao.
I koji zaključak se može doneti na osnovu izjave prodavačice? Ili u Kulskoj poslovnici Telenora nikad i nije bilo OnePlus telefona ili...?
 
Već smo dosta pričali o ovome, u poslovnicama većinom rade osobe koje niti razumeju niti osećaju oblast poslovanja u kome rade.
Znanje većine na ovom forumu je daleko veće od znanja većine koji rade u tim poslovnicama.
 
Nemoj samo da se iznenadiš ako te zaposlen/a u Telenoru pogleda "belo" kad joj zatražio Nord 2!
Bio sam pre neki dan u Telenoru da vidim na "delu" taj ovde mnogo hvaljeni Nord 2. Kada sam pitao prodavačicu da li taj model imaju na stanju, upitala me koja je to "marka"(tako se izrazila). Reko OnePlusOne... samo me začuđeno pogledala i rekla da u poslovnici radi 5 godina, ali da za tu matku nikad nije čula...
Znam bio sam..u poslovnici telefona nema, treba da provere da li može da se poruči 🤦🏻‍♂️
Trebalo bi sutra da odem da vidim ima li ga, da li je stigao.
Ali mislim da je slaba vajda da će ga biti..
 
Baterija bolja nego na s21u i yo sigurno 20% sa istim aplikacijama,jedina mana je sto nema dolby atmos ali to vecini i nije bitno,na tws sluskama ima razlike medjutim ovaj za razliku od samsunga ima sve moguce aptx verzije a ne samo osnovni aptx kao na samsungu
 
Nord 2 nov ili Oneplus 8t star pola godine? Šta kupiti?
Prevashodno me zanima baterija i kamera
 
Uzeh danas u telenoru Nord 2,I za sad prezadovoljan .Presao sa mi 9t koji me je odlicno sluzio 2 g,dobar I on Al primetna razlika naravno.Razmisljao se izmedju Poco f3 I drugih modela,I ovaj mi slucajno pade pred oci .Ne verujem da Sam pogresio,pogotovu jer mi se Xiaomi miui posle 2 godine dosadio Malo(mnogo).Na sajtu je pisalo da u mom gradu nema na stanju vec samo porudzbina,Al eto nije to tacno uvek izgleda.
 
Nisi pogrešio sigurno, i ja sam posle šaomi prešao na oneplus, isto se dvoumio izmedju poco f3 i nord 2.
 
8,5h sota sa upaljenim bt i gps i mobile data,odavno nisam prelazio 7h sota
 
Mislim da je ocigledno sarkastican komentar, zato sto mnogi na netu i tviteru poceli pisu oxygen os propao, i losa baterija itd...
 
Jel moze da se izbriše YouTube aplikacija ,ili bar da se YouTube vanced stavi kao podrazumevana?
 
Da brises mozes samo adb komandom,mrzelo me da se zezam a ua mislim da vanced ne moze da se postavi kao default,jedino probaj sa bettr open with aplikacijom
 
Prešao sam pre petnaestak dana na Nord 2 sa vremešnog HTC 10 i ovo je za mene skok za nekoliko nivoa. Nisam znao da su telefoni za tri ipo godine ovoliko napredovali. Sve je mnogo bolje, brzina, kamera, zvuk, ekran, softver (na HTC u sam koristio lineage koji je odličan OS, i ovde kao da nema skina).
Nemam nekih većih zamerki, osim par sitnica. Ponekad neće da se pojavi otisak prsta kad podignem telefon, vrlo retko, desilo se par puta do sada. Osim originalnog koristim i neki brzi punjač 18w. Kada posle njega priključim na Nordov punjač, ne mogu da uključim ekran pa moram ili da restartujem ili se uključi ako stigne neko obaveštenje.
Kada je povezan na WIFI ako nema interneta ili je signal loš ne prebacuje na mobilni internet iako sam uključio da su podaci aktivni i kada je wifi povezan u razvojnim podešavanjima.
 
Знам, подесио сам да се екран укључи када се телефон подигне, као и на додир, проблем је што не покаже отисак за откључавање, пар пута до сада.
 
Dva puta tapneš i upali se ekran i pojavi se otisak prsta.
Mobilni internet odmah pali čim nestane wifi, ali ako ga wifi ima i vrlo je slab signal tad neće da ide na data prenos iako se praktično wifi i ne može koristiti.
 
Zna li se koliko velikih android nadogradnji je rezervisano za ovaj model? Koliko godina security podrske? I ima li se naci silikona i zastitnog stakla bas za njega?
 
Zna li se koliko velikih android nadogradnji je rezervisano za ovaj model? Koliko godina security podrske? I ima li se naci silikona i zastitnog stakla bas za njega?
2 nadogradnje (Android 12 i 13) i godina posle toga sigurnosne zakrpe, znaci ukupno 3 godine podrske.

Sta fali maski koja dodje uz njega, stiti dobro i kvalitetna i fina na dodir? Od stakla uglavnom Nillkin da valja, vrijedi svaku paru.
 
Nisam znao da dolazi maska uz njega.
Hvala za info o nadogradnjama.
To Nilkin ima da se kupi kod nas i da li ima stakala original dimenzija za njega tj bas za njega?

Baterija od punjenja do punjenja traje obicno? Hvala

Nisam imao do sada OP pa izvinjavam se na ovakvim pitanjima.
Ovaj model me bas zainteresovao.
 
Nilkin sam video da ima na kp ,jedan ,dva modela .Baterija obično 7,8 sati Sota,dan ,dan i po, sve zavisi kako ko koristi .Ali punjač je toliko brz,da nije bitno ni da je 5 sati Sota.Licno punim kako se preporučuje ,kad se spusti oko 30% ,napunim do 90% .Dosada sam na ranijim telefonima punio preko noći ,Al ipak nijedan nije imao ni blizu ovako brz punjač .
Evo par dana kako koristim ,i nemam nijednu zamerku .Odličan telefon ,totalno iznenađenje za mene .Godinama se kanim da uzmem OP telefon ,Al uvek sam ciljao flagshipove ,ove medium nisam ni uzimao u obzir .Takodje iznenađujuće jeftin preko Telenora ,gde je inače svaki skup .Mene je koštao 32000 din (uz 10k popust na stare),naravno plus ugovor .Ali ugovor neki moram te moram da plaćam svakako ..
 
Dva puta tapneš i upali se ekran i pojavi se otisak prsta.
Mobilni internet odmah pali čim nestane wifi, ali ako ga wifi ima i vrlo je slab signal tad neće da ide na data prenos iako se praktično wifi i ne može koristiti.
Upali se ekran, tj. AOD sa satom i datumom, sve se uključi osim otiska prsta. Onda moram na dugme za paljenje da uključim.
Postoji opcija u developer settings da je mobilni internet uključen/isključen dok je povezan na bežični. Problem je što ne konta da treba da prebaci na mobilni internet ako nema interneta dok je na wifi.
 
Telefon je samo po cijeni medium, po svemu ostalom usudio bih se reci pa flagship. Cijena je iznenadjujuce niska. Dobra im je ova Nord serija. Nord 3 ce izaci vjerovatno sa Dimensity 2000, to ce biti azdaja.

Sto se stakala tice, prodaju od Norda za njega, posto su iste dimenzije.
 
Upali se ekran, tj. AOD sa satom i datumom, sve se uključi osim otiska prsta. Onda moram na dugme za paljenje da uključim.
Posle nekoliko desetina otključavanja otiskom traži i jedno otključavanje šifrom radi sigurnosti.
 
Nazad
Vrh Dno