Šta je novo?

One Plus 12

Plus PDV, ispadne skoro kao i u komsiluku. Vidim da je na zvanicnom sajtu malo manje nego 1000e.
 
Nisam platio nikakav PDV na predhodnu porudzbinu od 1000e.
 
Ok, nisam znao, mislio sam da si iz Srbije🙂 Nije drzava za sve kriva, PDV nije samo nas uveden😅
 
Čini mi se da je za Kinesku mrežu. Srbija nije deo EU da prodjemo bez dadžbina. Na KP je ok cena, ima nov za 900eu i 16/512Gb ali ja nemam poverenja u te trgovce. U SLO je 930, u CRO 950, u Hollandiji 999, mislim da je u Nemačkoj ista cena. Na oglasima mobilnog sveta nov neotpakovan Samsung S24 ultra 12/256Gb sa naše 3 mreže je oko 1070eu, fiskalni račun i dve godine garancije. Možda sačekati malo da padne cena na 1000eu pa je to onda sigurna kupovina, fiskalni i dve godine ozbiljne garancije a ne neke nacrtane za OnePlus 12 sa KP. Dodati 100eu preko 900 nije mnogo, e sad mnogo je ako ljudi nisu zadovoljni sa S24U, čitam utiske i mnogi nisu baš zadovoljni baterijom i kamerom. Sačekajmo još mesec dva pa ćemo vidimo.
 
Ne čitaš napisano iznad. :)
 
Zavisi od države u kojoj si, kolega je u Irskoj ako se ne varam. A i zavisi od operatera koji band koristi. Barem ja tako mislim... I ja sam šacovao neke telefone preko tog sajta uglavnom OnePlus 12R me zanimao dal ga već ima.
 
Ne zivim u Srbiji. Ovaj telefon ide za HR, poklon.
 
Poslednja izmena:
Страшна цена.

Има ли још неко проблем са гизтоп сајтом, никако не могу да му приђем?

Што се тиче подвучених ствари, радиће у Србији на теленор мрежи нормално? Гледам да наручим у СЛО, па да превезем овамо.
 
Malo četovao na Giztopu, OnePlus 12, 16/512Gb sa 4G EU (1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 30, 32, 38, 39, 40, 41, 48, 66, 71) je 800$ ili ti 730€. Treba opet proveriti, mada sam ih ja do tančina sve ispitao. I ovo je ok cena ako se poručuje negde u EU pa da nam ga neko od prijatelja donese.
 
5G u Srbiji ne da nije dovoljno pokriven, nego ne postoji uopšte za komercijalnu upotrebu.
 
 
 
Malo četovao na Giztopu, OnePlus 12, 16/512Gb sa 4G EU (1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 30, 32, 38, 39, 40, 41, 48, 66, 71) je 800$ ili ti 730€. Treba opet proveriti, mada sam ih ja do tančina sve ispitao. I ovo je ok cena ako se poručuje negde u EU pa da nam ga neko od prijatelja donese.
To sa Giztopa su ti sve kineske verzije (PJD110) flashane sa global romom. Tak da gledaš bandove koji su podržani sa kineskim modelom a imaš site na kojem može provjerit kako prolazi sa frekvencijama kod određenih država. I vjerojatno ti neće eSim radit.

 
Uzet OnePlus 12 u Kini i stavljen Oxygen Os. Esim ne radi
 
A Deep-Dive Into the Impressive Photo Tech in the OnePlus 12
OnePlus 12 Review: Better Photos All Around









Gotivan telefon, kažu da je prvi veći apdejt popravio performanse (doduše u manje bitnoj sintetici) i dodatno ''utegao'' sve kamere.
Samo mi i dalje nije jasno kako su smeli da izbace ovako dobar telefon bez IP68. Ili i dalje koriste foru kao nekada, da uređaj naprave tako da je zaštićen od prašine i vode, ali jednostavno ne plate sertifikat. Mada piše da je IP65.
U svakom slučaju šteta, jer praktično svi konkurenti zvanično nude IP68.
 








 
Ovaj telefon je mnogima prošao ''ispod radara'', jer je OnePlus nekako popustio posle serije 7, a i problematični SD čipsetovi su ih dodatno potisnuli kao opciju. OP 11 je ok ali je ipak ostao u senci.

OP 12 je ozbiljno dobar telefon, a potcenjen. Na nekim poljima je i najbolji ili među najboljim u klasi (npr. po trajanju baterije i brzini bežičnog punjenja, kvalitetu displeja, brzini rada i hlađenju čipseta, telefoto kamera je jedna od boljih u klasi) a košta primetno manje od većine konkurenata.
Koliko sam ispratio, ažuriranje je dodatno ubrzalo telefon i ''uteglo'' kamere. Po foto i video kvalitetu je otprilike u rangu Xiaomi 14 kamera, i mislim da su oba modela malo bolja od S24/S24+, kada su u pitanju boje i prirodnost fotografija, koje nisu veštački izoštrene (Samsung i dalje ima bolje video snimanje).

Razlike nisu drastične, ali postoje, i to je verovatno zasluga Hasselblad i Leica timova. Dobro je videti da konačno ima neke koristi od istih, da se ne radi samo o klasičnom (beskorisnom) brendiranju, kao pre nekoliko godina. Mada, mislim da fanovi/korisnici Pixel kamera i dalje (uglavnom) neće biti oduševljeni ni sa Xiaomi 14, OP 12, ali ni sa Samsung S24 kamerama, bar kada je fotografisanje u pitanju.

Šteta što nisu zadržali zelenu nijansu sa OP 11, ova nova deluje nekako neozbiljno, skoro da je na ivici kiča.

OnePlus 12 review: Almost as good as S24 Ultra, but at a far lower price

Samsung Galaxy S24 Ultra vs. OnePlus 12 camera shootout: Which 2024 Android flagship has the best optics?





 
Poslednja izmena:
Video sam zelenu uživo i moram da kažem da odlično izgleda, iza ima neku teksturu i malo se razlikuje. Telefon kao telefon po meni jeste ubica, i to sam malo koristio pre ove nadogradnje, ne znam šta su tu još mogli da ubrzaju kad je letelo. Po meni preozbiljan telefon, malo veći. Jedino nisam testirao kamere, to bih voleo da neko ovde izbaci slike. Predpostavljam da može GCam ako može i na Samsnug modelima sa Zmajem?
 
Imaš primer iznad za Gcam, izgleda da nije baš dobro optimizovana za OP 12 kamere.

Kamere su odlične, otprilike rang Xiaomi 14 (boje, uniformnost boja i post-processinga na sve 3 glavne kamere), a 3X telefoto kamera je jedna od najboljih u klasi, čak je i 6X mod (optički + digitalni/crop zoom) upotrebljiv na dnevnom svetlu.
Video snimanje nije baš u rangu iPhone 14, 15, Samsunga S23, S24 ali je sasvim ok.

Ne pratim ovog smarača ali ovde je izneo neke korisne podatke o OP 12.





 
Poslednja izmena:


 
Nisam platio nikakav PDV na predhodnu porudzbinu od 1000e.
Neki utisci posle mesec+ dana korišćenja?

Ozbiljno razmišljam da uzmem crni OP 12 (dobrim delom i da bih izbegao Xiaomi 14 ili Magic6 Pro, koji se nameću kao dobra kupovina u SRB), ali me nervira što je ovde teško (ili čak nemoguće) naći primerak sa normalnom garancijom.
Jeste da mi ne treba displej ove veličine (pa još zakrivljen), da me nervira što (zvanično) nema IP68, ali na osnovu svega što sam do sada video OP 12 je definitivno ozbiljno dobar telefon po ovoj ceni, ne vidim ništa bolje za 850-900€.
 
Otisao kevi u HR, ona prezadovoljna, ima HR jezik, pa je izbor bio lagan. :)
 
Да ли је неко пазарио 12R ?
Делује као најбоља куповина у том неком рангу. Посебно онима којима камера није приоритет.
 
Je, svi kažu da je ono što se nekad zvalo flagship killer. Jedina debilana mi je kaj su na njega, OP11 i 10 su stavili USB-C 2.0 port.
 
Nazad
Vrh Dno