Šta je novo?

One Plus 12

Odustao sam od kupovine direktno iz Kine jer su mi rekli da kineski telefoni nemaju sve mrežne opsege u Srbiji pa će biti problema sa mrežom, kao u fazonu čim izadjem iz grada neću imati dobar signal mreže. Mene u svakom slučaju čeka velika carina na robu čija vrednost prelazi 50eu, nešto oko 30% od procenjene vrednosti robe? Imam prijateljicu u Amsterdamu i prijatelja u Beču, ako bi oni kupili OnePlus 12 naručujući ga direktno sa stranuce OnePlus oni ne bi imali nikakve troškove za model predvidjen za EU tržište, cena sa DHL isporukom za model 16/512 bi im bila 999Eu što je opet prilično povoljno. Kupe mi oni gore mob i donesu ga ne bi imali nikakve troškove carine ako imaju dvojno državljanstvo jer se takav uredjaj tretira kao roba u tranzitu, jel je to tačno? Prijateljica u Amsterdamu ima dvojno državljanstvo a prijatelj iz Beča ne, tako da bi prijatelj iz Beča morao da plati carinu ili da ga prošvercuje. Tu je sad pitanje da li za ovaj uredjaj imamo pravo na mwst - povraćaj novca od poreza obzirom da mob ide u zemlju koja nije u EU. Bože dragi koliko zavrzlama, kao da živim u Tunguziji a ne u Srbiji...Možda je najbolje da kupim OnePlus 11 koji na KP 700eu 🙁
 
Poslednja izmena:
OP 11 i 12 velika razlika druže.
Ma znam nego je ovo sve tako konfuzno za nekog ko zna samo da udje u prodavnicu i kaže, taj. Znam da je 11 igračka za 12 koji je pandan S24U samo meni treba novi mob. Drugarica iz Amsterdama će krajem marta početkom aprila za Bgd, ko će to da dočeka.
 


Dosta nekako "sramezljivo" predstavljanje od strane Markeza,kao da bi rekao dosta vise,a ne sme :) Odgledao sam dosta recenzija,posto vagam izmedju OP12 i S23U,i mnogi kazu da je OP12 konacno pun pogodak,pravi flagship level,kao i da se kamere konacno na nivou ostalih telefona iz najvise klase...
 
Da li neko mozda koristi OnePlus sa ovim novim Oxygenom,ne mora 14 nego sa ovim novim otkad su se pripojili BBK grupi?Da baci neki link gdje bih mogao mozda detaljnije da vidim kako to izgleda...I mogu li se koristiti dualne aplikacije,prije svega mislim na messenger i Viber?Razmisljam se da porucim ovaj telefon,na onom tradingshenzen je 660e 12/256 sto ovako na papiru makar djeluje odlicno...
 
U Kini je bio OP12 sa 16gb rama 4.3k rmb. Prilično dobar dil, neverovatno koliko delju ovi naši šakali na kp
 
Mene u CG, verzija 16/512 ispada 760e, ali ne znam da l da mijenjam Pixel 7pro , pff
 
Vidim na tradingshenzhen da ima da se bira Original ili Oxygen OS, zar nisu svi Oxygen? Da li je porucivao neko od njih za Srbiju?
 
Pojavio se 12R
 
Evo ga na KP nov za 930eu sa nekom nacrtanom garancijom. Jel vi imate poverenja u trgovce sa Kupujemprodajem? Kad čovek kupuje polovni skuplji uredjaj dobija lične podatke prodavca, ovde kupujem nov telefon od 930eu i prodavac ne želi da da svoje lične podatke jer to je i garancija da uredjaj nije otudjen nego ima prethodnog vlasnika. Ne kupujem sa KP neke nazovi nove uredjaje pa nemam iskustva.
 
Poslednja izmena:
Daj neki opis,kako drzi baterija,okaci koju fotku,da li se mogu koristiti duple aplikacije,iskustvo sa softverom...
 
Nabavio sam one+12,a imao sam s23 ultru(oba dva su odlična). Neke sitnice su bolje na one+ , a neke na ultri. Na ovome one+ punjenje je zakon.to su stvarno dobro napravili.
Ja sam vagao izmedju ta dva,i na kraju zavrsio na S23U. Prethodno sam imao OP8 koji me je sluzio 4god savrseno.Verujem da je i OP12 zver. Meni sada prija promena sa Ultrom,OneUi je lepo popeglan,radi kao podmazan. Mislim da bi mi bilo previse jos koju godinu na ColorOS,valja malo promeniti. :)
 
Nabavio sam one+12,a imao sam s23 ultru(oba dva su odlična). Neke sitnice su bolje na one+ , a neke na ultri. Na ovome one+ punjenje je zakon.to su stvarno dobro napravili.
Drugar je u istoj situaciji. Nerviraju ga sitnice na oneui na 23u. Gleda op12 da nabavi, imao je redovno op do osmice. Posle je odustao zbog coloros i pregrevanja na qcomm itd. Ako budeš imao vremena, daj nam malo o bateriji, kameri, sistemu(verujem da je fluidno) itd.
 
E ako misliš na duple aplikacije tj. 2 vibera i whatsapp to radi kao na samsungu. Radi "brže" ili nekako fluidnije.najsličniji touchwizu je ovaj sistem od one+ .Mail aplikacija od samsunga mi baš nedostaje. Na one+ mi je zakon kada se spoji na bluetooth audio uređaj odmah se spoji sa najboljim codecom dok sam na samsungu to morao ručno. Kamera je ok ali je i na s23ultra bila super,ne zaostaje za zoomom one+ ali ja se ne kontam baš oko kamera. Za 950eura sam dobio punjač(ide redovno),masku i bluetooth slušalice.mob je verzija 16gb/512gb.Baterija drži jako dugo ali iskreno uz njihovo brzo punjenje zaboraviš na to. Za 25min do pola sata mob je napunjen do 100%.nemam baš nekih slika. Stavim kroz koji dan. Ako nekoga šta zanima u vezi 12-ice javite i odmah pogledam.
 
Ma samo da radi bez nekih dovijavanja.Vidim ja da je ograniceniji mozda malo sistem u odnosu na OneUi ali ne toliko da bi mi smetalo ako notifikacije rade kako treba,ako je povezivanje sa drugim uredjajima normalno i ako ima duple aplikacije(ili kako vec to zovete).U sustini to,baterija i valjalo bi da je kamera nesto malo bolja mada je nemoguce da bude losa sa ovim senzorom...
Pakao,ocu da kupim telefon i opcije su mi mali s23 i svaki veci flegsip osim piksela i ajfona:)
 
Nabavio sam one+12,a imao sam s23 ultru(oba dva su odlična). Neke sitnice su bolje na one+ , a neke na ultri. Na ovome one+ punjenje je zakon.to su stvarno dobro napravili.
Gde i po kojoj ceni , ja sam cekao da izadje i nameracio sam se da ga uzmem . Trenutno je ultra dosta skuplja , a nista spec ne dobijam .
 
825eur 256GB na KP kod pouzdanog prodavca, što i nije loše ako ga porede sa S23/24 Ultrom.
 
Ovo nije moglo da se ne pazari.

1709589812005.png

1709589763416.png
 
Odlicna cena. Sa kog sajta, ako nije tajna?🙂
 
Giztop, nema carine za EU.
 
A koji si operativni sistem izabrao? Sad gledam pa mi nije baš najjasnije. I koliko je shipping?
 
Oxygen. Uzeo odmah glass protector i sandstone bumper. Shipping 29$.

1709639194283.png
 
Nazad
Vrh Dno