Šta je novo?

Oglasi u Nemackoj

peneda2009

Slavan
Učlanjen(a)
29.04.2008
Poruke
421
Poena
320
Izvinjavam se ako je pogresno mesto temi
Samo pitanje ko zna,
Treba mi sajt u Nemackoj sredjen kao Willhabet.at
I tako poznat gde ima svega i svacega ...
Hvala
 
Ebay Kleinanzeigen
 
Imas jos i quoka, shpock.
 
Има ли неко искуства са ebay-kleinanzeigen.de, тачније колико су поуздани (има ли преваранта) и како вршите плаћање?
Видим да неки нуде плаћање и преко PayPal-a, стим да је опција „пошаљи пријатељу”. Kада се на ebay плати PayPal-ом, а не дође роба или дође погрешна, постоји опција да ти PayPal одради рефундацију. Да ли тако нешто постоји и на www.ebay-kleinanzeigen.de, тј. колико је сигурна куповина/плаћање?
 
Na friends and family tesko da ces dobiti refund jer si slao frendovima i familiji, jelte...
Isto ti je kao i nas KP, nemas nikakve garancije ako je privatno lice u pitanju.
U slucaju prevare je samo policija i privatna tuzba nadlezna, koja se automatski iskljucuje ako oglasivac navede da ne daje garancije niti prihvata povracaj, sto je u skladu sa eu zakonom.
 
Има ли неко искуства са ebay-kleinanzeigen.de, тачније колико су поуздани (има ли преваранта) и како вршите плаћање?
Видим да неки нуде плаћање и преко PayPal-a, стим да је опција „пошаљи пријатељу”. Kада се на ebay плати PayPal-ом, а не дође роба или дође погрешна, постоји опција да ти PayPal одради рефундацију. Да ли тако нешто постоји и на www.ebay-kleinanzeigen.de, тј. колико је сигурна куповина/плаћање?
Ja imam gomilu svakojakih iskustava. Ima prevaranata u poslednje vreme sve više. Paypal batali u svakom pogledu....gledaj lično da završavaš kad god je moguće. Ako te na razmeni puste u kuću/stan nemaš razloga za brigu, ako se nalazite po dvorištima, podrumima i sl, budi obazriviji. Uvek traži broj i zovi - pričaj, već su ćeš steći neki uvid u situaciju i osobu.
 
Poslednja izmena:
Imate opciju "plati bezbedno" ,ebay-kleinanzeigen cuva vas novac dok ne potvrdite da ste primili kupljenu stvar.
 
Ајмо редом.
Ja imam gomilu svakojakih iskustava. Ima prevaranata u poslednje vreme sve više. Paypal batali u svakom pogledu....gledaj lično da završavaš kad god je moguće. Ako te na razmeni puste u kuću/stan nemaš razloga za brigu, ako se nalazite po dvorištima, podrumima i sl, budi obazriviji. Uvek traži broj i zovi - pričaj, već su ćeš steći neki uvid u situaciju i osobu.
Како лично да завршим када сам ја у Србији?
Можда је требало овако да поставим питање:
На ebay-у могу да купим и да ставим адресу познаника у Немачкој, њему стигне и донесе ми када долази у Србију. Да ли таква опција може преко ebay-kleinanzeigen.de?

Imate opciju "plati bezbedno" ,ebay-kleinanzeigen cuva vas novac dok ne potvrdite da ste primili kupljenu stvar.
Могу ли замолити да пошаљеш линк ка неком огласу, где постоји та опција „плати безбедно”, како би тачно видео на шта мислиш. И како се плаћа у том случају: PayPal, Visa...?
 
kleinanzeigen je oglasnik kao nas kp ili baš kao taj wilhaben nikakvu garanciju nemaš i Nemci još uvek vole da napomenu da ništa ne garantuju.

Jedino preko ebay da kupiš pa da saljes prijatelju amposto pretpostavljam da kupujes nešto polovno

Polovna roba ima svoj rizik nije to u nemačkoj ništa drugačije uvek nešto precute.
 
Ајмо редом.

Како лично да завршим када сам ја у Србији?
Можда је требало овако да поставим питање:
На ebay-у могу да купим и да ставим адресу познаника у Немачкој, њему стигне и донесе ми када долази у Србију. Да ли таква опција може преко ebay-kleinanzeigen.de?


Могу ли замолити да пошаљеш линк ка неком огласу, где постоји та опција „плати безбедно”, како би тачно видео на шта мислиш. И како се плаћа у том случају: PayPal, Visa...?
Plati bezbedno ima preko ebay.de, gde je isti posrednik u trgovini.
Ebay Kleinanzeigen su privatni oglasi i nemaju veze sa ebay.de. Tu nema sigurice.
Kao sto Proday i Bakara rekose, cesto se dese "prevare" u vidu precutkivanja mana artikla.
No bilo je da sam super prosao sa nekim stvarima, ali je to mizerno u odnosu na broj artikala sa "greskom".
Npr kupovao sam polovne el gitare, kod jedne su me lepo nasankali dok kod druge sam super prosao.
Zahvaljujuci njima (oglasima), vise nikada nista ne kupujem polovno ako mi je bitnija stavka, jednostavno ne vredi rizika, vremena i zivaca.
Da sam na tvom mestu gde ne mozes direktno da vidis i preuzmes artikal, ne bih ni pomislio da bilo sta kupujem.
 
Можда је требало овако да поставим питање:
На ebay-у могу да купим и да ставим адресу познаника у Немачкој, њему стигне и донесе ми када долази у Србију. Да ли таква опција може преко ebay-kleinanzeigen.de?

Možeš, napraviš nalog, adresu staviš od poznanika, njemu stigne. Samo mislim da sad kad praviš nalog, tražiće ti nemački broj telefona za verifikqciju, nekad je moglo i naš ali više ne može.

Ja sam gomilu stavri kupio preko ebay Kleinanzeigen, npr felne za auto ali sam išao uživo da ih uzmem. Kupio sam par računara bez problema, a i prodao par takođe. Kada sam prodavao, ljudi su dolazili da ih uzmu, stim što sam uvek davao adresu par brojeva posle mog stana i imam namenski broj za oglase, reklame itd. Ne da bih prevario nekog nego jednostavno, ne mora svako da zna gde živim. Nemam nijednu negativnu ocenu i još me niko nije prevario ali prevaranata ima dosta i moraš se paziti dobro.
Posebno ako je nešto dosta ispod cene, za šta se naši ljudi najčešće zalete. Nije bez razloga duplo jeftinije od sledećeg istog artikla.
 
Plati bezbedno ima preko ebay.de, gde je isti posrednik u trgovini.
Ebay Kleinanzeigen su privatni oglasi i nemaju veze sa ebay.de. Tu nema sigurice.
Kao sto Proday i Bakara rekose, cesto se dese "prevare" u vidu precutkivanja mana artikla.
No bilo je da sam super prosao sa nekim stvarima, ali je to mizerno u odnosu na broj artikala sa "greskom".
Npr kupovao sam polovne el gitare, kod jedne su me lepo nasankali dok kod druge sam super prosao.
Zahvaljujuci njima (oglasima), vise nikada nista ne kupujem polovno ako mi je bitnija stavka, jednostavno ne vredi rizika, vremena i zivaca.
Da sam na tvom mestu gde ne mozes direktno da vidis i preuzmes artikal, ne bih ni pomislio da bilo sta kupujem.
ovde je objasnjenje za to bezbedno placanje.
 
To je app tj platforma za placanje koju moraju i kupac i prodavac da koriste.
To je nekada PP radio dok su bili u kooperaciji sa ebay-em.
Ako nemas nemacki racun, ne mozes da je koristis.
 
Od kada je ta promena da mora nemacki racun?
Zadnji put sam platio vizom postanske stedionice u oktobru prosle godine. Pricam o bezbednom placanju.
 
Znaci pustili su i strane racune... Ok, to nisam znao.
No jeste ocekivano, kada se uzme u obzir razvoj trzista u zadnjih par godina.
 
ja sam gore prolazio sa nemcima nego sa nasima kod polovne robe.

nasi se nekako ustrucavaju da nekoga zeznu za 100 eur jer zna da to moze jako lose da se zavrsi
dok nemci bez pardona naprave "slucajnu gresku" u opisu i za stvari koje kostaju vise stotina eura.

A imao sam i "zastitu" bez zastite...
kupio na ebay polovnu stvar platio 350eur, i umesto dva komada koja su bila na slici dobio jedan.
Svaba se pravi lud, kao to ti je to, a vrednost duplo manja, i nema garancije lepo je napisao.

Ja pokrenem slucaj, trazim da vratim i on meni pare da vrati...
Medjutiim on to sve odbije, kao stiti ga nemacki zakon i sta ti ja znam...

nakon nekih mesec dana natezanja mene ebay obesteti vrati mi moje pare, i kazu da mogu da zadrzim proizvod.

3 meseca kasnije nemac me cima ja vec i zaboravio na tu transakciju,
trazi da mu vratim njegovih 350eur, ebay mu pokrenuo neku frku preko banke i banka mu zarobila 350 eur za zvrcku koju je napravio.
s bankom ne moze da izadje na kraj.

Danima me je zvao i pretio na telefon, udavio me toliko da sam na kraju pristao da mu vratim 250eur koliko je trazio. (spustio je sa 350)

ja to u srbiji nikada nisam doziveo i mislim da to tako ovde niko ne bi uradio.
 
Sigurno plaćanje na eBay Kleinanzeigen može i sa našom karticom, može npr Intesa Visa Internet kartica. Ja sam lično naručio 15 stvari u poslednjih pola godine. Sve je prošlo super, ima i tamo neka vrsta ocena, s tim što oni ocenjuju koliko je ko "prijateljski raspoložen", koliko je ko pouzdan, koliki mu je procenat odgovora na pitanja vezana za oglas, posle koliko vremena odgovora na pitanje... Uglavnom sam kupovao od onih koji su već ocenjeni pozitivno.
Za pitanja sam koristio Google prevodilac, znam 10 reči Nemačkog ukupno 😊
A može i bez pitanja, pošaljete ponudu (Sicher Bezahlen), ako prodavac prihvati Vi prebacujete novac preko aplikacije, on šalje paket i dostavlja broj pošiljke. Kad dobijete paket, ukoliko je sve u redu vi potvrđujete, njemu tek tada leže novac. Ukoliko nije, prijavljujete problem.
Od pre dva meseca se mora verifikovati nalog preko telefonskog broja, naš ne može, mora iz Evropske unije.
Ja sma kupovao tehniku uglavnom i može mnogo jeftinije da se prođe nego kod nas.
Naravno, posle se mora to nekako preneti ovamo...
 
Хвала свима на коментарима. мало јаснију слику стекох. Ако није проблем још неко питање.
Узгред и ја бих узео нешто од технике, тачније неки дигиталац, обзиром да често наиђу примамљиви огласи.

Елем, отворио сам налог, али ми није тражио као обавезно верификацију телефоном. Тек сада видех да уопште постоји та опција. Да ли је обавезна верификација телефоном и шта губим ако се не верификујем? Не мислим да продајем, већ бих нешто купио.
eBaj_sigurna_kupovina_v2.jpg


Коначно сам нашао оглас где има „Set up secure payment”:
eBaj_sigurna_kupovina.jpg

али кликом на ту опцију добијам само обавештење:
eBaj_sigurna_kupovina_v1.jpg
И додатна обавештења на:

Како се тачно покреће та сигурна куповина?
Да ли кликом на „Angebot machen / Make an offer”?
И да ли кликом пристајем на његову цену или дајем контра (мању) понуду? Како иде даље плаћање, тачније постоји ли бирање Visa / PayPal... PayPal ми делује сигурније, јер се тамо могу бунити када ми не стигне пакет и притом ми врате средства. Ето једном ми се десило да није стигао пакет и PayPal ми је одмах вратио новац. Са Visа-ом не знам ни где би пријавио проблем.

Узгред ова сигурна куповина се веома ретко среће и то код огласа који су на граници цене новог (не исплате се ни да живим на 100 метара од продавца).
А како се она покреће када нема дугмета за „Angebot machen / Make an offer”, а стоји ознака за „Set up secure payment”?
eBaj_sigurna_kupovina_v4.jpg
Притом продавац нуди опцију PayPal, постоји ли могућност класичног плаћања преко PayPal или је увек „слање пријатељу”?

Ако не постоји опција „Сигурна куповина”, као онда иде плаћање? Као на домаћем КП, зовеш/пишеш продавцу па се нађете и платиш или платиш курири када донесе? Укратко, могу ли у тој варијанти да платим из Србије?


п.с. Ја на немачком не знам ниједну реч, али сам чуо да одавно постоји:
translate.google.rs :cool:
Пошаљем писмо на енглеском, а испод иде Гугл превод на немачки. До сада су немци одговарали, додуше увек на немачком.

п.п.с.
Danima me je zvao i pretio na telefon
Аман, зар ниси могао да му блокираш број, ту опцију има скоро сваки мобили. Мада добио си пола, те је и ред да пола платиш.

Naravno, posle se mora to nekako preneti ovamo...
За оне који немају родбину, познанике. постоје фирме које довозе робу (врше и комплетне селидбе) из Немачке. Мислим да је цена превоза 3/4 евра по килограму, минимум 20евра...
 
Poslednja izmena:
Хвала свима на коментарима. мало јаснију слику стекох. Ако није проблем још неко питање.
Узгред и ја бих узео нешто од технике, тачније неки дигиталац, обзиром да често наиђу примамљиви огласи.

Елем, отворио сам налог, али ми није тражио као обавезно верификацију телефоном. Тек сада видех да уопште постоји та опција. Да ли је обавезна верификација телефоном и шта губим ако се не верификујем? Не мислим да продајем, већ бих нешто купио.
Pogledajte prilog 340758

Tražiće ti kad budeš slao poruku prodavcu, ili ponudu.
Коначно сам нашао оглас где има „Set up secure payment”:
Pogledajte prilog 340759

али кликом на ту опцију добијам само обавештење:
Pogledajte prilog 340760
И додатна обавештења на:

Како се тачно покреће та сигурна куповина?
Да ли кликом на „Angebot machen / Make an offer”?
И да ли кликом пристајем на његову цену или дајем контра (мању) понуду? Како иде даље плаћање, тачније постоји ли бирање Visa / PayPal... PayPal ми делује сигурније, јер се тамо могу бунити када ми не стигне пакет и притом ми врате средства. Ето једном ми се десило да није стигао пакет и PayPal ми је одмах вратио новац. Са Visа-ом не знам ни где би пријавио проблем.

Ideš na "Angebot Machen." Kada klikneš na to imaš opciju da uneseš svoju cenu/ponudu. Prodavac posle odlučuje da li će prihvatiti ili ne. Ako prihvati, plaćaš kreditnom karticom, nema Paypal opcija. Ako ti ne stigne paket, imaš opciju Prijavi problem, vratiće novac (ovo pričam u teoriji, nisam imao takvu situaciju srećom).
Узгред ова сигурна куповина се веома ретко среће и то код огласа који су на граници цене новог (не исплате се ни да живим на 100 метара од продавца).
А како се она покреће када нема дугмета за „Angebot machen / Make an offer”, а стоји ознака за „Set up secure payment”?
Pogledajte prilog 340769
Притом продавац нуди опцију PayPal, постоји ли могућност класичног плаћања преко PayPal или је увек „слање пријатељу”?

Ако не постоји опција „Сигурна куповина”, као онда иде плаћање? Као на домаћем КП, зовеш/пишеш продавцу па се нађете и платиш или платиш курири када донесе? Укратко, могу ли у тој варијанти да платим из Србије?

Opcija sigurna kupovina ne postoji kod Komercijalnih prodavaca. Kod privatnih, mislim da sve kupovine ispod 1000 evra moraju imati opciju sigurna kupovina. Međutim prodavac ponekad, iako je stavio tu opciju jer je morao zbog pravila, neće da pristane da proda preko "sigurne kupovine", već traži Paypal npr ili bankovni prenos unapred. I to po pravilu traže Paypal-Freunde, skoro niko neće da pristane na klasični Paypal. Verovatno imaš pravo da se žališ jer ne želi tako da proda ali kako, ne znam.
п.с. Ја на немачком не знам ниједну реч, али сам чуо да одавно постоји:
translate.google.rs :cool:
Пошаљем писмо на енглеском, а испод иде Гугл превод на немачки. До сада су немци одговарали, додуше увек на немачком.

п.п.с.

Аман, зар ниси могао да му блокираш број, ту опцију има скоро сваки мобили. Мада добио си пола, те је и ред да пола платиш.


За оне који немају родбину, познанике. постоје фирме које довозе робу (врше и комплетне селидбе) из Немачке. Мислим да је цена превоза 3/4 евра по килограму, минимум 20евра...
 
Sigurna kupovina polovne robe je na dugackom stapu...
najsigurnije je da to tvoj prijatelj kupi za tebe i proveri na licu mesta.
 
Naravno, to je uvek najbolja opcija ukoliko je izvodljivo. Ja sam u Srbiji sve skuplje stvari kupovao tako što sam išao lično da preuzmem. Bolje 10-20 evra za gorivo nego da glava boli posle...
Nego je Nemačka velika zemlja, retko se pogodi da to što tebi treba bude blizu, plus da ima odgovarajuću cenu.
 
Moras prodavcu poslati poruku i onda ti se pojavi opcija -Ovaj članak možete platiti novom funkcijom plaćanja. Mi vas štitimo! preveo cika gugl 🤣
 
Ау, како описасте испадоше Швабе већи преваранти него ови наши половњаци. На крају изгледа да је боље узети ново, него се коцкати са шибицарима.
Пошто сам размишао о дигиталцу, да ли је неко куповао преко: e-infin.com? Поприлично су јефтинији него код нас. Нисам сигуран да ли се плаћа царина за њихове пакете, обзиром да испоручују из складишта у Енглеској? Каква је ситуација од када су се брити одцепили, има ли додатне царине за робу која долази одатле и колика је?

п.с. Наишао сам на један оглас где нуди класично плаћање PayPal-ом, али је цена 100 евра виша, због тих трошкова. Нажалос била је изузетно повољна понуда, те је неко ћапио пре него сам се снашао. Узгред поруке нормално могу да шаљем и примам од продаваца, иако нисам верификова налпог са ЕУ бројем.
 
Placa se carina na robu iz UK. Ja sam kupovao sa UK amazona, dostava za Austriju i automatski su obracunali troskove carine.
 
Ja sam preko ebay kleinenzaigrna narucio pa sigurno 50ak GPU, zvucace suludo ali iskljucivo kupovati od Nemaca. Placanje iskljucivo na racun ili preko njihovog placanja.
Od svega sto sam porucio jedino je jedna kartica imala problem sa ventilatorom, neki Uzbekistanac je prodao ali na pretnju tuzbom uredno je vratio 30e za zamenu ventilatora. Jednom mi je stigao neispravan procesor, covek je kroz 7 dana poslao zamenski bez ikakve nadoknade.
Inace narucivao sam na adresu uk prevoza, ali placanje je islo preko poznanika u Nemackoj.
 
Ti znas da ako uplatis nekom na racun manje od 1000€ da on zakonski ne podleze nicemu?
Jedino ato mozes je privatna tuzba?
 
U pravu si, odustajem
 
Sigurno da ima prevaranata na eBay Kleinanzeigen ali ako se malo povede računa može se smanjiti rizik, ne na nulu ali na neki minimum. Ja sam iskreno gledao da kupujem samo od Nemaca, i to od onih koji već imaju ocene. Ne treba biti pohlepan, nikad se ne zaletati na najjeftinije primerke, tipa svi ostali cene 400 evra a on 250.
U dosta oglasa se nađe rečenica "prodajem za 250, ko ponudi 150 i kaže dolazim odmah, blokiraću ga momentalno". I njima su dosadili preprodavci, kupci koji bi upola cene...
Kao i kod nas, najbolje lično preuzeti, bar skuplje i vrednije stvari.
 
Ti znas da ako uplatis nekom na racun manje od 1000€ da on zakonski ne podleze nicemu?
Jedino ato mozes je privatna tuzba?
Pa?
Rizik postoji, ja sam napisao svoje iskustvo i kako je sve proslo.
Snimak u radu, slike pakovanja, nijedan problem do sad, bankovni racun, nikako paypal.
To sto vi niste u stanju da procenite prodavca i artikl koji uzimate, vas problem.
Kao ne uzimaj nista mene jednom zajebali, suluda prica skroz. Ustedeo sam toliko novca, da bih lagano podneo 20% neispravnih.
 
Nazad
Vrh Dno