Šta je novo?

Oglasi u Nemackoj

Pa i to su obicni oglasi ne znam sta se zamaras sa registracijom?
Realno ti ces samo kupovati, apsolutno ti ne znaci nista registracija.
ne znam sta ocekujes od nje?
Ne verujem da si planirao nesto prodavati u nemackoj?

Kupovao sam i na jednom i na drugom, i registrovan na oba, ne secam se da mi je trebao neki telefon.

Ponasaj se kao da kupujes sa bilo kojih drugih oglasa...
Da kupujes na KP sigurno nekome ne bi slao u napred 230eur, pa ne znam zasto to radis tamo.

Cuvaj se, narocito ako kupujes polovne stvari, tamo je mnogo teze vratiti nesto defektno nego u srbiji.
 
Da kupujes na KP sigurno nekome ne bi slao u napred 230eur, pa ne znam zasto to radis tamo.
dd0.png
 
Ebay kleinanzeigen je klasicni nemacki oglasnik kao nas KP
Nije mi jasno sto ste tako uplacivali novac?
Tu nema zastite kao na ebayu, a prevare su moguce kao i na svakom drugom mestu
Nije isti i ima zastite, lepo pise na oglasu da li prodavac ima "zasticen" oglas.
Posto znam da ces opaliti kontra post po obicaju, u zadnja 2 meseca sam kupovao i prodavao preko 2000e bas preko te zastite.
Zadnji put te molim, nemoj glumiti znanje u temama ako nisi 100% siguran da poznajes materiju.


, ipak se nadam ce ce se moci nekako vratiti pare, krastavac nje malo 230 eu :)

A ovo za registaciju znam, ali cini m ise da je prije bila fora sa ovim jednokratnim free brojevima sa neta, tako nesto cini mi se, a druga opcije je da drugar donese njemacki broj ( to je verovatno par eura )..
Ako prevarantu nisu legle pare na bankovni racun od strane PP, ima nade za povracaj.
Prepaid nemacke brojeve mozes kupiti bilo gde ali se moras kao stranac (ako nemas nemacku licnu) registrovati preko video poziva gde moras sebe i svoja validna dokumenta (pasos) prikazati i bice evidentirani u sistemu kojima sve drzavne sluzbe imaju pristup.

Sto se tice zastite, mislim ali nisam siguran, da i stranci (lica sa prebivalistem van Ger) mogu da se registruju i da je koriste.
Svakako tvoj drugar ako ima nemacku adresu i racun u banci moze bez problema da odradi.
Ako stignem, provericu uslove koriscenja za strana lica.

Na slici ti je primer kako izgleda oglas sa zastitom kao i kako mozes placati/primati pare ako je koristis.
Zastita znaci da ako kupis nesto, prodavac ne dobija pare dok ti ne potvrdis da je paket stigao i da je sve u redu.

Screenshot_20230414_175925_Kleinanzeigen~2.jpg
 
Pa i to su obicni oglasi ne znam sta se zamaras sa registracijom?
Realno ti ces samo kupovati, apsolutno ti ne znaci nista registracija.
ne znam sta ocekujes od nje?
Ne verujem da si planirao nesto prodavati u nemackoj?

Kupovao sam i na jednom i na drugom, i registrovan na oba, ne secam se da mi je trebao neki telefon.

Ponasaj se kao da kupujes sa bilo kojih drugih oglasa...
Da kupujes na KP sigurno nekome ne bi slao u napred 230eur, pa ne znam zasto to radis tamo.

Cuvaj se, narocito ako kupujes polovne stvari, tamo je mnogo teze vratiti nesto defektno nego u srbiji.
Pa
Pa kako komunicirati ako nisam registrovan ( u Njemackoj ajd i nekako, Austria nemam nikoga,a kupio bi nesto, cjenako se itd )
 
Taj ko ce platiti za tebe, on neka komunicira da se ne igrate gluvih telefona.
Nemac ti svakako nece hteti slati robu za srbiju.
I nemoj vise slati novac dok ne vidis robu, to nikad ne zavrsi kako treba
 
Ma znam, tako i radim sada, generalno na tom ebay sam popriicno kupovao sve preko 200 eu je islo uglvnom, i nikada nikakvih problema, do ove sada zajebancije, jedino se nadam da cu iscupati pare nazad
 
Na slici ti je primer kako izgleda oglas sa zastitom kao i kako mozes placati/primati pare ako je koristis.
Zastita znaci da ako kupis nesto, prodavac ne dobija pare dok ti ne potvrdis da je paket stigao i da je sve u redu.

Pogledajte prilog 385622


Може ли детаљније појашњење како изгледа ово плаћање? Идеално пар слика (може маскиран износ, број рачуна и слични лични подаци), само да видим како иде поступак.
Питам зато што сам пар пута пробао преко ове опције, тачније кликнем на „Angebot machen” и понудим неки износ (нпр. онај који тражи продавац), али су ме увек одбијали са изговором:
It will not work via Ebay K. This way I don't get my money in advance. You have to wire it by yourself
Било је говора да се одабиром ове опције може платити и VISA картицом, али нигде нисам видео ту опцију.

А када понудим плаћање преко PayPal-а, добијам одговор:
"PayPal is too risky for me
Није ми јасно зашто им је PayPal рискантан, поготово што су ми то пријављивати за артикле од 50-70 евра. Куриозитет је да сам два пута успео да натерам продавце да буде плаћање преко PayPal-а (бизнис варијаната / роба и услуге) и то је оба пута био износ преко 300 евра. Али за ове ситније износе никако нисам успео да намолим продавце да пристану на PayPal.
 
Nemacki broj je potreban samo za verifikaciju naloga. Kada se ulogujes mozes se posle cenkati sa prodavcem. Moras imati nemacku adresu za prijem jer niko ne salje u Srbiju.
 
Није потребан немачки број, верификацију сам одрадио са хрватском бонбон картицом.
Питање је како иде банк трансфер и да ли се може плаћати (нашим) VISA картицама?
Ebay је свакако поузданији, јер враћају новац ако не стигне пакет. Чак и ако стигне пакет, а то се не види преко броја пошиљке за праћене (нпр. стоји да је данима/недељама загрављен у некој међу земљи, нпр. Мађарској), може се тражити повраћај.
 
Ja nisam mogao sa srpskim brojem telefona da verikujem. Placanje nasim karticama ide bez problema.
Provizija za zastitu kupca je 0.35€ plus 4.5% od vrednosti kupovine.
 
Bice ovo borba vratiti pare nazad :), citao sam reddi i iskustva, lik pise da je na policiju isao :)
 
Jel znate nekog ko vrši prijem i dostavu paketa za Srbiju, u pitanju je keinanzeigen.de .
Ili cu morati preko mailboxde
 
Da li neko zna zbog čega više ne može da prođe uplata sa naše kartice na EBay Kleinanzeigen sigurno plaćanje (EBay Sicher bezahlen)? Konkretno Intesa Internet kartica. Ima sredstava na njoj naravno, kada krenem da platim, ukucam broj kartice, rok važenja i kod, stigne mi sms poruka, ukucam, krene plaćanje i izbaci poruku da je neuspelo. I tako po desetak puta... Do pre 4 meseca je sve funkcionisalo bez problema. Zvao sam Intesa korisnički servis, kažu da problem nije do njih, nema nikakve zabrane ili slično...
 
Da li neko zna zbog čega više ne može da prođe uplata sa naše kartice na EBay Kleinanzeigen sigurno plaćanje (EBay Sicher bezahlen)? Konkretno Intesa Internet kartica. Ima sredstava na njoj naravno, kada krenem da platim, ukucam broj kartice, rok važenja i kod, stigne mi sms poruka, ukucam, krene plaćanje i izbaci poruku da je neuspelo. I tako po desetak puta... Do pre 4 meseca je sve funkcionisalo bez problema. Zvao sam Intesa korisnički servis, kažu da problem nije do njih, nema nikakve zabrane ili slično...
Imao sam slično iskustvo pre nekoliko meseci. Nije prolazila ni Intesa, ni OTP, ni Poštanska. Ali, nisam uspeo da platim ni nemačkom karticom koju mi je dao prijatelj, pa sam pomislio da je problem bio do njih.
 
eBay Kleinanzeigen je izgleda prodat pre par meseci pa je sada samo Kleinanzeigen. U sustini sve je ostalo isto ali su zategli na sigurnosti, verovatno zato ne prolaze strane uplate ili placanja sa racuna koji nisu vezani za nalog.
 
Moguće da lokalni procesor plaćanja ne prihvata strane kartice, u dosta zemalja je takva situacija
 
eBay Kleinanzeigen je izgleda prodat pre par meseci pa je sada samo Kleinanzeigen. U sustini sve je ostalo isto ali su zategli na sigurnosti, verovatno zato ne prolaze strane uplate ili placanja sa racuna koji nisu vezani za nalog.
A kako se veže račun za nalog? Znam da ima opcija da se veže račun ali to u slučaju da sam ja kupac. Telefonski broj sam vezao, nemački.
 
Veze se na sigurnosno placanje. Kako sada ide nem pojma, odradio sam pre ko zna kada ..
 
Je l uzimao neko nesto u skorije vreme sa Kleinanzeigen, interesuje me da li prolaze nase kartice sa onom opcijom "sigurne kupovine"? Jer vidim u zadnja 2,3 posta da nisu prolazile.
 
Ja sam pokušavao par puta od aprila prošle godine i nije prolazilo. Intesa kartica sa kojom sam normalno kupovao par godina. I onda vidim da su uveli Apple Pay kao opciju plaćanja a ja kupio Iphone pre mesec dana, probao i prošle dve uplate :).
 
Ljudi ima li sta novo, moze li se registravati ikako, ni dostava, ni pacanje mi nije problem, samo nikako da se registrujem da je mogu pregovarati itd.

Sta je sa ovim viranim brojevima po netu, mora postajeti neki naci da se registrujem :)
 
Nazad
Vrh Dno