Šta je novo?

OCZ Vendetta 2 pitanje

I ja sam je imao, budzio sam je na I5 i zato ti kazem da nije dovoljna. Probaj da pustis linx i ide temp u nebesa, nema teorije da postigne da ohladi. Osim toga, igre i ostalo, zavrsava posao kao sto sam rekao. Dali ce mu biti dovoljno dobra na 30+ stepeni ako upotrebi sva 4 jezgra na nesto? Ne verujem.
Zato sam rekao 212+ ili Fenrir. Nisu mnogo skuplji, mala je razlika a performanse taman.

Nije losa cena za 212+ sa dva venta, ako imaju na stanju sto da ne. Mnogo je bolje to nego Vendetta za 2700 recimo ;)

Aj jos jedno pitanje, sta je sleeve, a sta rifle bearing na ventilatoru, tj. koji tip ventilatora od te dve tehnologije je tisi? Vendetta 2 je rifle bearing, a CM 212+ je sleeve bearing.
 
Aj jos jedno pitanje, sta je sleeve, a sta rifle bearing na ventilatoru, tj. koji tip ventilatora od te dve tehnologije je tisi? Vendetta 2 je rifle bearing, a CM 212+ je sleeve bearing.

* Sleeve bearing fans use two surfaces lubricated with oil or grease as a friction contact. Sleeve bearings are less durable as the contact surfaces can become rough and/or the lubricant dry up, eventually leading to failure. Sleeve bearings may be more likely to fail at higher temperatures, and may perform poorly when mounted in any orientation other than vertical. The lifespan of a sleeve bearing fan may be around 40,000 hours at 50 °C. Fans that use sleeve bearings are generally cheaper than fans that use ball bearings, and are quieter at lower speeds early in their life, but can grow considerably noisier as they age.[3]
* Rifle bearing fans are similar to sleeve bearing, but are quieter and have almost as much lifespan as ball bearings. The bearing has a spiral groove in it that pumps fluid from a reservoir. This allows them to be safely mounted horizontally (unlike sleeve bearings), since the fluid being pumped lubricates the top of the shaft.[4] The pumping also ensures sufficient lubricant on the shaft, reducing noise, and increasing lifespan.
* Ball bearing fans use ball bearings. Though generally more expensive, ball bearing fans do not suffer the same orientation limitations as sleeve bearing fans, are more durable especially at higher temperatures, and quieter than sleeve bearing fans at higher rotation speeds. The lifespan of a ball bearing fan may be around 63,000 hours at 50 °C.[3]
* Fluid bearing fans have the advantages of near-silent operation and high life expectancy (comparable to ball bearing fans). However, these fans tend to be the most expensive. The enter bearing fan is a variation of the fluid bearing fan, developed by Everflow.[5]
* Magnetic bearing or maglev fans, in which the fan is repelled from the bearing by magnetism.

http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_fan

Wikipedia je keva....;)
:wave:
 
Aj jos jedno pitanje, sta je sleeve, a sta rifle bearing na ventilatoru, tj. koji tip ventilatora od te dve tehnologije je tisi? Vendetta 2 je rifle bearing, a CM 212+ je sleeve bearing.

Sleeve bearing je klasican klizni lezaj koji se sastoji od caure i osovine, a rifle bearing je klizni lezaj sa spiralnim navojima (kao kod puscane cevi) koji bolje zadrzavaju mazivo i samim tim je rifle bearing tisi i dugotrajniji.
 
Eto, rekose ti ljudi :)
Pored toga, Vendetin vent se vrti na 1500rpm (i stvarno je jako tih, odlican vent) dok se na 212+ vrti na 2000rpm. Glasniji je malo mada ako sa box-a prelazis ovo ce biti tisina za usi a i broj obrtaja mozes softwerom da resis jako lako.
 
Push/pull kombiinacija vam pre svega natežava i onako solidni težak kuler tako da postoji mogućnost sukcesivnog odvaljivanja ploče od kućišta usled konstantnih vibracija koje proizvode fanovi na kuleru...

Lično imam H212+ i mislim da mu je telo sa aAl listićima premalo u odnosu na Vendettu2 koju sam prethodno imao i koja razvaljuje kako hladi a i tiša je od H212+ za isti broj obrtaja.

Uz Vendettu2 se za AMDa ne dobija nikakav backplate jer se kuler kači direktno na AMDov plastični breket koji se nalazi na ploči tako da sa zadnje strane ostaje originalni backplate.

Uz H212+ se dobije metalni backplate koji je univerzalan za nekoliko podniožja i koji se postavlja sa zadnje strane prilikom momtaže samog kulera...

srećno.
 
Taj kuler na CM Hyper 212+ je poprilično bučan.
 
Neces naci skroz tih vent na 2000. Uzmi ti prvo cooler pa vidi kako ti se cini a posle ces lako
 
ljudi predlazu noctue mada se meni nimalo ne svidjaju. prvenstveno zbog cene :D. video sam lepe komentare o slip streamovima pa sam se odlucio za njih. probacu i ultra kaze ako ih nadjem. znam da su i jedni i drugi bucni na max, ali ko kaze da moram da idem na max. ako bas zatreba neka i bude bucno.
 
Neces naci skroz tih vent na 2000. Uzmi ti prvo cooler pa vidi kako ti se cini a posle ces lako

OK, 212+ nema nigde, a Vendettu sam narucio u EMMI-ju za sutra. Reci mi da li je pasta koja se dobija uz Vendettu dobra, ili da kupim drugu kad vec idem za BG. Gledao sam na ITSVET-u, preporucuju Arctic Silver Ceramique, ali je nema u EMMI-ju trenutno, a ne znam gledao sam drugde, nema je. Ima li neka druga koja je dobra i kakva je pasta koja se dobija uz kuler?
 
Sleeve bearing je klasican klizni lezaj koji se sastoji od caure i osovine, a rifle bearing je klizni lezaj sa spiralnim navojima (kao kod puscane cevi) koji bolje zadrzavaju mazivo i samim tim je rifle bearing tisi i dugotrajniji.

Hvala na objasnjenju, a ne ovo sa wikipedije, mislim znam dobro engleski, ali ko da cita, ovo je kratko i jasno receno.
 
Pa to i pise. Procitash tri recenice i sve ti bude jasno.
 
Sluzice te i Vendetta sasvim ok, bar neces razmisljati o buci vise. Stace u Chief-a ;)
BTW, citanje je keva. SVe si ovo mogao sam da nadjes na netu samo da si citao. Nece biti tu uvek neko da ti odgovori.
 
Sluzice te i Vendetta sasvim ok, bar neces razmisljati o buci vise. Stace u Chief-a ;)
BTW, citanje je keva. SVe si ovo mogao sam da nadjes na netu samo da si citao. Nece biti tu uvek neko da ti odgovori.

Pa da... Prosto ti dodje da na "ko ce da cita sve te gluposti?",odgovoris sa "ko ce da pise sve te gluposti?"... :D
 
OK posto nema Noctua U12P , a i zadnji Corsair h50 mi je promakao [takodje ni CM hyper 212+ nema ni od korova] sta mislite o kombinaciji Vendetta 2 i Noctua NF-P121300?? Ima li neko iskustva sa ovim? Bitna mi je tisina?
Trenutno treba da ladi konfu iz moja masina. Znaci interesuje me da li vredi stavljati ovaj vent na vendettu i kako funkcionise kacenje?
edit. Koju pastu da uzmem? Arctic Silver Ceramique?
 
Poslednja izmena:
Ako ti je tisina najbitnija,bices zadovoljan sa Noctuom.
 
Sluzice te i Vendetta sasvim ok, bar neces razmisljati o buci vise. Stace u Chief-a ;)
BTW, citanje je keva. SVe si ovo mogao sam da nadjes na netu samo da si citao. Nece biti tu uvek neko da ti odgovori.

Ma znam, ali mrzelo me da citam i trazim, najbolje je raspitati se ovde. Znam da vi overklokeri znate sta valja. Nego da uzmem drugu pastu, ili ce ta koja se dobija uz kuler biti ok?
 
OK posto nema Noctua U12P , a i zadnji Corsair h50 mi je promakao [takodje ni CM hyper 212+ nema ni od korova] sta mislite o kombinaciji Vendetta 2 i Noctua NF-P121300?? Ima li neko iskustva sa ovim? Bitna mi je tisina?
Trenutno treba da ladi konfu iz moja masina. Znaci interesuje me da li vredi stavljati ovaj vent na vendettu i kako funkcionise kacenje?
edit. Koju pastu da uzmem? Arctic Silver Ceramique?

uglavnom su skoro iste. mozda sa razlikama od stepen-dva.
bitnije ti je da "dobro" razmazes kako bi bolje provodilo toplotu
nije losa nh-h1
 
Nemoj da bacas pare na Noctua P12. Imam ga, jako je tih vent ali nemas potrebe za tim ako uzimas Vendettu. Onaj OCZ koji ide uz nju je tih i fino duva, neces ni primetiti razliku. Bice ti super.
Bolje soma i po u dzepu nego P12 bez potrebe ;)
 
Nemoj da bacas pare na Noctua P12. Imam ga, jako je tih vent ali nemas potrebe za tim ako uzimas Vendettu. Onaj OCZ koji ide uz nju je tih i fino duva, neces ni primetiti razliku. Bice ti super.
Bolje soma i po u dzepu nego P12 bez potrebe ;)

Ok hvala na savetu. Uzecu samo vendettu 2 i AS Ceramique. Ako ne budem zadovoljan posle cu naruciti... :wave:
 
uglavnom su skoro iste. mozda sa razlikama od stepen-dva.
bitnije ti je da "dobro" razmazes kako bi bolje provodilo toplotu
nije losa nh-h1

E namontirao sam Vendettu 2 + AS Matrix pastu. OK su temperature procesora, tih je kuler, sad mi se cuju samo 2 chieftec case kulera, i to je ok, ali mi se temp ploce povecala, verovatno sto je pomeren ventilator ka grafickoj. Temp ploce ide do 38C, to nije mnogo (kriticno), tj nece da smeta? Mislim da je ranije bila oko 32 pod opterecenjem. A CPU je ok, oko 47C pod max opterecenjem. Jos ova pasta treba oko 300 sati da se potpuno sjedini, onda ce temp biti nize, koliko sam procitao, moracu malo da gasim komp da se hladi da bi se to sjedinilo (da batalim torrente malo xD).
 
Ma ne gasi nista nego vozi slobodno. 38 za plocu je nista, moze ona dosta vise. Neka te sve lepo sluzi ;)
 
Ma ne gasi nista nego vozi slobodno. 38 za plocu je nista, moze ona dosta vise. Neka te sve lepo sluzi ;)

Da, kenjam i ja, ranije je bila temp ploce oko 36C, sad je 38-39C pod opterecenjem, nije to mnogo. Jes tih majku mu, svaka im cast. Nego kad palim komp, na kratko kaze CPU FAN error, jel to zbog broja obrtaja, posto imam instaliran ASUS PC Probe 2 i ASUS Ai Suite gde se regulisu obrtaji (ono kriticni i normalni obrtaji ventilatora). Trebao bih novi threldshot da namestim u PC Probe-u. Pretpostvljam da zbog toga kenja o CPU FAN erroru.
 
Ma ne gasi nista nego vozi slobodno. 38 za plocu je nista, moze ona dosta vise. Neka te sve lepo sluzi ;)

E jos jedna fora, kad upalim komp, ventilator na Vendeti se ne vrti, tek kad izbaci poruku CPU FAN ERROR onda pocinje da se vrti, a to je kad upalim komp i dok izlista sta je sve povezano na njega, ono tipa usb kontroler, hdd i tako neke informacije, i tada se ventilator ne vrti. Fabricki se palio odmah cim upalim komp. Kakva je to fora, nesto sam video na netu da su neki povezivali taj konektor od ventilatora na napajanje, samo ne znam kako, i kao onda se odmah vrti. Znaci ovu gresku ne izbacuje za dzabe, jer se ne vrti ventilator, ali cim izbaci poruku i cuje se zvuk sa ploce (3 puta), onda se zavrti i nudi mi ulazak u windows (na netu pise da je nekima trazio da pritisnu F1 da bi mogli da nastave kad izbacu tu gresku, meni ne, vec sam nastavi). Kako da se resim te greske, i jel smeta sto se ventilator ne vrti odmah?
 
Zakaci ga na neki drugi 3-pinski konektro na ploci nije jedini "cpu_fan" imas i pwr_fan
 
Zakaci ga na neki drugi 3-pinski konektro na ploci nije jedini "cpu_fan" imas i pwr_fan

Da, pise da je tropinski u specifikacijama, ali koliko ja vidim, cetvoropinski je, prikljucak i 4 žice su tu (plava, bela, crna i crvena). A na ploci, pwr_fan je tropinski, koliko vidim u user guide od ploce.
 
Nazad
Vrh Dno