Šta je novo?

OCZ Vendetta 2 pitanje

q3railer

Slavan
Učlanjen(a)
21.06.2004
Poruke
503
Poena
330
Zanima me da li je ovo OK kuler za procesor iz potpisa. Bitno mi je da je tih, posto ovaj box cooler se čuje kao kosačica. Kad je vruće u sobi, a radi nešto zahtevnije, zavrti se na 5500 RPM pa ne čujem sopstvene misli. Inače, koliko sam skontao, ova Vendetta je tiha, a i dobro hladi. Video sam i da je teška 600 gr, pa me interesuje da nije preveliko opterećenje za ploču kad se montira ili eventualno transportuje kućište, da ne polomi ploču?
 
To (backplate) se dobija uz plocu...bar bi trebalo.

Vendeta ti je u svakom slucaju mnogo bolja od box kulera,ali po meni nije bas najbolje resenje za quad procesor,pogotovo za 965-icu,koja se greje za sve pare. :)

Vidi neki Fenrir,ili Hyper 212+,po meni ti je to bolje resenje.
:wave:
 
Zanima me da li je ovo OK kuler za procesor iz potpisa. Bitno mi je da je tih, posto ovaj box cooler se čuje kao kosačica. Kad je vruće u sobi, a radi nešto zahtevnije, zavrti se na 5500 RPM pa ne čujem sopstvene misli. Inače, koliko sam skontao, ova Vendetta je tiha, a i dobro hladi. Video sam i da je teška 600 gr, pa me interesuje da nije preveliko opterećenje za ploču kad se montira ili eventualno transportuje kućište, da ne polomi ploču?

Da li je dovoljan zavisi od tvojih afiniteta, odnosno sta želiš od kulera. OCz V2 je odličan kuler i vrlo lepo će hladiti tog Phenom-a II X4 965BE... Osim ako ne budeš preterivao sa OC-om. Jesi li razmišljao o tome da uzmeš CM Hyper 212+ umesto OCz-a V2? Ne gubiš ništa, performanse su im jako slične, čak je CM Hyper 212+ negde i u vođstvu... buka je na takođe na sličnom nivou ali je CM Hyper 212+ nešto lakši za instalaciju. ;) I nema potrebe da brineš da li će matična izdržati bilo koji od ova da kulera, jer se ovi kuleri ne bi proizvodili kada bi se to tako olako dešavalo. :)
 
Dobija se dodatak za tvoj amd, Vendetta ce sigurno dobro da ti spusti temperaturu i bice ti dosta tisa od boxa, premda ima tisih kulera od Vendette prilicno. Po nekom mom iskustvu njena 12-ica se gotovo nikad ne vrti preko 900. Imam Conroe koji se bas puno grije pod oc-om, sa boxom je bio oko 50-55 u idlu ovo ljeto, a Vendetta je to spustila za cijelih 20 stepeni (33C idle) pa ni u loadu ne ide preko 50C. Naravno nabavi bolju pastu od one sto se dobija uz kuler.
 
Naravno da se dobija backplate.
Moja preporuka je nesto imalo jace. Hyper 212+ ili Fenrir su prilicno bolja resenja. Ja sam smestio bio Vendetu na I5, napravio sam backplate i ostalo ali nije bila dovoljno dobra. Doduse cpu na 4GHz, na defaultu bi ga hladila ok. Sve je ok dok ne pustate linx, to Vendeta ne moze da izdrzi sa 3 pajpa nikako.
 
Da li je dovoljan zavisi od tvojih afiniteta, odnosno sta želiš od kulera. OCz V2 je odličan kuler i vrlo lepo će hladiti tog Phenom-a II X4 965BE... Osim ako ne budeš preterivao sa OC-om. Jesi li razmišljao o tome da uzmeš CM Hyper 212+ umesto OCz-a V2? Ne gubiš ništa, performanse su im jako slične, čak je CM Hyper 212+ negde i u vođstvu... buka je na takođe na sličnom nivou ali je CM Hyper 212+ nešto lakši za instalaciju. ;) I nema potrebe da brineš da li će matična izdržati bilo koji od ova da kulera, jer se ovi kuleri ne bi proizvodili kada bi se to tako olako dešavalo. :)

Ne bavim se overklokom, procesor i sve ostale komponente su mi na default vrednostima. Znam da ce Vendetta dobro da hladi, ali jako mi je bitna buka, da je sto tise. Pa ajde u tom slislu buke, Vendetta 2 ili CM Hyper 212+?
 
Da li je dovoljan zavisi od tvojih afiniteta, odnosno sta želiš od kulera. OCz V2 je odličan kuler i vrlo lepo će hladiti tog Phenom-a II X4 965BE... Osim ako ne budeš preterivao sa OC-om. Jesi li razmišljao o tome da uzmeš CM Hyper 212+ umesto OCz-a V2? Ne gubiš ništa, performanse su im jako slične, čak je CM Hyper 212+ negde i u vođstvu... buka je na takođe na sličnom nivou ali je CM Hyper 212+ nešto lakši za instalaciju. ;) I nema potrebe da brineš da li će matična izdržati bilo koji od ova da kulera, jer se ovi kuleri ne bi proizvodili kada bi se to tako olako dešavalo. :)

Ne bavim se overklokom, sve na kompu mi radi na default vrednostima. Znam da će Vendetta dorbro da hladi, ali bitna mi je buka, hteo bih što tiši kuler. Aj u tom smislu buke, Vendetta 2 ili Hyper 212+?
 
@q3railer

Mislim da su po pitanju buke tu nedje (makar po specifikaciji), no 212+ moze da vrti do 2000 a Vendetta do 1500 tako da je mozda malo Vendeta tisa al nije pravilo. Mozda da ti kaze neko ko je bas uporedio. U svakom slucaju ne vjerujem da bi ti vrtili max ni jedan ni drugi posto te oc ne zanima a i u biosu Q-Fan na Silent i nema frke.
 
Vendeta je skoro necujna, jako dobar vent ima. Ako ne clockujes, uzmi koji nadjes od ta dva. Opet ce to bidi daleko daleko tise od tvog box-a na 5500rpm ;)
 
prosao sam kroz istu dilemu i odlucio se za h212+. nazalost jos uvek ne mogu da je nadjem nigde. cekam da stigne u at** iako mogu da uzmem vendetu.
na h212+ mozes da namestis i drugi vent, sto nije slucaj sa vendetom. e sad koliko ce push and pull da poboljsa performanse u odnosu na jedan vent... u principu sa push and pull mozes da koristis manji broj obrtaja a da ne gubis na temperaturi.
 
Poslednja izmena:
prosao sam kroz istu dilemu i odlucio se za h212+. nazalost jos uvek ne mogu da je nadjem nigde. cekam da stigne u at** iako mogu da uzmem vendetu.
na h212+ mozes da namestis i drugi vent, sto nije slucaj sa vendetom. e sad koliko ce push and pull da poboljsa performanse u odnosu na jedan vent... u principu sa push and pull mozes da koristis manji broj obrtaja a da ne gubis na temperaturi.

Pishe da ima u Atom computersu, ali to je jedino mesto.
 
@kurajber
e sad koliko ce push and pull da poboljsa performanse u odnosu na jedan vent...

@q3railer
nazalost jos uvek ne mogu da je nadjem nigde. cekam da stigne u at**
pocetkom prosle nedelje rekose da stize krajem te prosle. ja rekoh ajde da sacekam ponedeljak. sad u pon mi rekose da je trebalo da stigne, ali jos nije. zvao sam posle u sredu, pa i u petak. i dalje nema. sad ponovo cekam ponedeljak.

inace nemojte pogresno da shvatite. ne zalim se na radnju i ne kazem da me zavlace(ili se bar ja trudim da verujem :p). znam da ne zavisi od njih.

takodje sam video u mi***sys**ms u katalogu, ali nema na lageru vec mora "porudžbina na zahtev". mozda cekaju isti brod da doplovi
 
takodje sam video u mi***sys**ms u katalogu, ali nema na lageru vec mora "porudžbina na zahtev". mozda cekaju isti brod da doplovi[/QUOTE]

Kakav mi***sys, njima sve stoji na sajtu da imaju na lageru, kad zoves, nemaju nista. Treba da stave onda na sajtu da nema na lageru, imaju tri oznake za to. Uopste poslovanje svih ovih prodavnica je na najnizem mogucem nivou.
 
Koliko se secam,zadnji put kad sam nesto gledao kod njih, onaj Excel cenovnik koji ima da se skine sa sajta je poprilicno azuran sto se tice lagera.
Inace,taj "imamo sve zivo" fazon gura veci deo IT firmi,nije MS nista posebno gori sto se toga tice.
 
A sta mislite o OCZ GLADIATOR-u on je kao dobar za AMD jer iam onaj dodatni heat pipe??? Nisam probao....pa rekoh aj da pitam
 
Koliko se secam,zadnji put kad sam nesto gledao kod njih, onaj Excel cenovnik koji ima da se skine sa sajta je poprilicno azuran sto se tice lagera.
Inace,taj "imamo sve zivo" fazon gura veci deo IT firmi,nije MS nista posebno gori sto se toga tice.

Najjaci su mi ovi iz emmi-ja. Pitam jel imate SSD Mushkin Callisto (video sam da su generalni uvoznici tj partneri Mushkin-a). Kaze nemamo trenutno (a na sajtu kao pise imaju), i kao dobicemo za 10 dana. Rekoh jel moze da se naruci na ime, da ne zovem, pa da me obaveste kad stigne. Oni kazu bolje da zoves, zaboravicemo da te nazovemo. Ja reko pa koliko komada nabavljate. Rekoshe pa bice kao 5 komada. Eto ti poslovanje, nudis im pare, a nece da uzmu, pogotovo sto se taj SSD slabo kupuje.
 
jos uvek nema h212+ u atomu. odnosno ne u atomu nego kod dobavljaca.

poslao sam mail emmi-ju da vidim da li mogu da mi nabave ultra kaze ventove. bas da vidim da li je tacno "nemamo? nabavicemo".
 
Uzmi vendettu 2 ako nema 212, razlika je samo u tome sto 212 podrzava vise podnozija, iskreno vendetta izuva i ima fantastican odnos cena/performanse
 
Nije razlika samo u tome i nemoj zavaravati ljude. Nije da mu nece Vendeta zavrsiti posao ali ona jednostavno nije za quad. Ima samo 3 pajpa i telo posustaje na malo vecim voltazama, ne uspeva da prenese toplotu i da je se oslobodi. Zbog toga sam preporucio 212+. Nije skup toliko i ne treba ici ispod toga.
 
Nije razlika samo u tome i nemoj zavaravati ljude. Nije da mu nece Vendeta zavrsiti posao ali ona jednostavno nije za quad. Ima samo 3 pajpa i telo posustaje na malo vecim voltazama, ne uspeva da prenese toplotu i da je se oslobodi. Zbog toga sam preporucio 212+. Nije skup toliko i ne treba ici ispod toga.

E sine, a sta mislis o ovome? To je 212+ sa dodatnim ventilatorima, to je valjda taj push/pull sistem, ima ga u gigatronu. http://www.itsvet.com/proizvod/cool...775-1156-1366-am2-am3/comp_comp_cooler/54/773
 
Jel si zvao da pitash? :)
 
Nije razlika samo u tome i nemoj zavaravati ljude. Nije da mu nece Vendeta zavrsiti posao ali ona jednostavno nije za quad. Ima samo 3 pajpa i telo posustaje na malo vecim voltazama, ne uspeva da prenese toplotu i da je se oslobodi. Zbog toga sam preporucio 212+. Nije skup toliko i ne treba ici ispod toga.

Imao sam vendetu2 na q6600 G0 i bas sam zato rekao, nisam pricao napamet.

Ako je dovoljna za "krmacu" q6600 klokovanog na 3.6GHz dovoljna je za bilo koji AMD quad ili neki intel na 45nm

Tako da uz duzno postavanje Vendetta 2 JESTE za quad i sa solidan OC, i jedina je mana ako je to mana sto nema podrsku za 1156 1366.
 
Ako ima. :)
Ti cenovnici sa IT Sveta i PC Berze su lepa stvar,ali bash i nemaju mnogo dodirnih tacaka sa stvarnim stanjem... :)
 
PLAYBoY je napisao(la):
Imao sam vendetu2 na q6600 G0 i bas sam zato rekao, nisam pricao napamet.

Ako je dovoljna za "krmacu" q6600 klokovanog na 3.6GHz dovoljna je za bilo koji AMD quad ili neki intel na 45nm

Tako da uz duzno postavanje Vendetta 2 JESTE za quad i sa solidan OC, i jedina je mana ako je to mana sto nema podrsku za 1156 1366.
I ja sam je imao, budzio sam je na I5 i zato ti kazem da nije dovoljna. Probaj da pustis linx i ide temp u nebesa, nema teorije da postigne da ohladi. Osim toga, igre i ostalo, zavrsava posao kao sto sam rekao. Dali ce mu biti dovoljno dobra na 30+ stepeni ako upotrebi sva 4 jezgra na nesto? Ne verujem.
Zato sam rekao 212+ ili Fenrir. Nisu mnogo skuplji, mala je razlika a performanse taman.

Nije losa cena za 212+ sa dva venta, ako imaju na stanju sto da ne. Mnogo je bolje to nego Vendetta za 2700 recimo ;)
 
Nazad
Vrh Dno