Šta je novo?

Objektivi

Gledam sada ovaj Canon EF 28mm f/1.8 USM i ovaj lik ga nije bas ishvalio. :/

[youtube]64K5CxJoJGk[/youtube]
 
Koliko je pametno zapaliti za Madjarsku u kupovinu vise objektiva? I na koju foru uzeti povracaj novca i proci bezbolno nase?
 
Ti kupi Sigmu, ona je oštra :).

Skupa mi je sigma. :) Sta mislite o CANON EF 24mm f/2.8 IS USM? Ovaj lik ga je isto iskritikovao, ali otprilike njegov zakljucak je da je bolji objektiv. Ili mozda da gledam CANON EF-S 24mm 1:2,8 STM, Pancake kao sirokougaoni prajm? Jeste ef-s, ali ja verovatno necu u skorije vreme prelaziti na ff. Mnogo je jeftiniji, a ovaj lik kaze da je solidan.
 
Za nekog ko je na kropu, 10-18, 24, 50 i 55-250 stm i nista vise u zivotu mu ne treba...

Marti, sto vreme duze ide, sve manje koristim 10-18 (tj. maltene ga i ne stavljam vise).
15-85 je milina univerzalac, pogotovo sto meni ne treba (d)uze od 85mm. On i jedan od prajmova (40 ili 50) su moj izbor...
 
UWA covek nekako koristi u fazama :d
Samo ga ti cuvaj, kad odes u neki ozbiljan turizam preko, neces da ga skidas sa tela!
 
Ljudi, imam jedno glupo pitanje. :p Kako da znam koji objektivi pasuju na Nikon tj. da li Canon objektivi mogu da pasuju na Nikona ?
 
@jox - 15-85 je super objektiv ali malo spor za indoor i pri low light ali s njim sam napravio neke fenomenalne slike tokom 5g koliko ga imam.
 
Ljudi, imam jedno glupo pitanje. :p Kako da znam koji objektivi pasuju na Nikon tj. da li Canon objektivi mogu da pasuju na Nikona ?

Ne pasuju, Nikon na Nikon, Canon na Canon! Razliciti proizvodjaci, razliciti bajoneti.
 
Pozdrav :D
Kupio sam Nikon D3100, al nisam dobio nikakv objektvi uz njega ni 18-55, pa me zanima koji mi objektiv preporucujete kao pocetniku do neki 50-60E?
 
Do 50-60€ kao pocetniku tesko ces naci nesto drugo od 18-55 VR polovnog.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
@jox - 15-85 je super objektiv ali malo spor za indoor i pri low light ali s njim sam napravio neke fenomenalne slike tokom 5g koliko ga imam.

Bas tako. Medjutim, 10-18 tu ne resava apsolutno nista.
U teoriji, ove nove palacinke 24mm i 40mm 2.8 su bolje za indoor (50ka je vec previse uska), i imam ih obe. Medjutim u praksi ja sam i dalje na 15-85 ali stavim 430ex, blicam i odbijam od cega god stignem.
 
Bas tako. Medjutim, 10-18 tu ne resava apsolutno nista.
U teoriji, ove nove palacinke 24mm i 40mm 2.8 su bolje za indoor (50ka je vec previse uska), i imam ih obe. Medjutim u praksi ja sam i dalje na 15-85 ali stavim 430ex, blicam i odbijam od cega god stignem.
Ja sam za ex430 nabavio teglu :) nesto slicno Gary Fong sferi za male pare i slike su mnogo bolje nego na odbijanje.
47b9b1b130f96cc9b1b57df04eb64e89.jpg
 
Gde, ako nije tajna?
 
@ dandy-Kod kineza ako hoces poslacu ti link.
Imas cak i varijante s poklopcima u boji a lepo naleze na 430icu
 
Poslednja izmena:
Ali taj dodatak i jeste namenjen kada je blic okrenut na gore :D, a ne pravo u ljude :)...
 
@ bane - pa da samo sto praci mnogo bolje rasipanje svetlosti blica nego kad se radi odbijanje + sad ima dosta prostorija koje imaju zidove u boji a takodje je dobar dodatak i za nocno slikanje napolju gde se tesko nalazi nesto od cega ces odbiti blic
 
@ dandy-Kod kineza ako hoces poslacu ti link.
Imas cak i varijante s poklopcima u boji a lepo naleze na 430icu
Pošalji, molim te :)
Ja imam onaj četvrtasti manji, ali mi deluje da ovaj treba da daje ipak mnogo više svetla u horizontalnoj ravni.
 
Pošalji, molim te :)
Ja imam onaj četvrtasti manji, ali mi deluje da ovaj treba da daje ipak mnogo više svetla u horizontalnoj ravni.

Poslao, ja imam i taj ali ovaj mnogo bolje radi po meni. Bar sam ja mnogo zadovoljniji :)
 
Cetvrtasti ne sluzi nicemu, samo vise trosi baterije :)

Gary Fong je ok, ali odbijanje je bolje, Gary je dobar samo u situaciji kada nemas o sta da odbijes + je glomazan pa brzo neces da ga nosis nigde..
 
Poslednja izmena:
Bas tako. Medjutim, 10-18 tu ne resava apsolutno nista.
U teoriji, ove nove palacinke 24mm i 40mm 2.8 su bolje za indoor (50ka je vec previse uska), i imam ih obe. Medjutim u praksi ja sam i dalje na 15-85 ali stavim 430ex, blicam i odbijam od cega god stignem.
Tebi bi bas legao 17-55 2.8 ili sigma/tamron 17-50 2.8. Prodas lepo te primeove kad vec volis zoom i cepaj :)
 
Drugari, valja li Nikkor 85mm f/1.8D? Znam da je 1.8G noviji ali i plasticniji...
 
Valja, ali ne ide na tela jeftinija novija koja nemaju srafciger.
 
Moze li objasnjenje?
 
Valjda mu je G to da postoji motor u staklu, D stariji ga nema, pa recimo D nece raditi na telima tipa D3100, 3200, 5100, 5200 itd, ali ce raditi na skupljim telima jace klase koji imaju u telu motor jer motor u telu gore pomenuti nemaju..
 
Poslednja izmena:
Aha, na to si mislio... onda nije problem, jer sam ja na d7200. Ako ga je neko imao, zanima me koliko je AF brz i kakav je bokeh
 
Bokeh je dobar, mada stvar ukusa je to, ali D mozes dosta povoljnije pazariti, za portrete zasta je i namenjen radi odlicno posao.
 
Pa D sam i mislio, G je noviji ako sam dobro procitao
 
Nazad
Vrh Dno