Šta je novo?

Nvidia mining

Zanima me dali neko zna koliko daje ova grafička.

ASUS STRIX GAMING GeForce GTX 1060 6GB
Graphics Card - 6GB GDDR5 (8008MHz), NVIDIA (GP106) Pascal GeForce GTX1060 (1708MHz), Boost Clock 1746MHz, PCIe x16, 192bit, 2x DisplayPort, DVI, 2x HDMI
 
Oko 23-24 ako dobijes samsung ili micron memoriju ako dobijes hynix ne moze preko 19

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jedino da vidis u gpu z kad kupis i ako zapadne hynix brze bolje vracaj

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Samsung može i 25, micron 23.5


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji miner preporučujeze za NVidiu, Claymore ili neki drugi? Da li je bitna verzija NVidijinih drajvera ili nema veze koji su instalirani?
 
Za Eth,Exp,Etc Claymore za Lbc ccminer,za Zec,Zcl,Zen ewbf miner....

Za drajvere to sam vidis ako ti lepo radi sa najnovijim drajverima ne diras nista ako ne radi lepo tj. ne boostuje kako treba staris starije drajvere.
 
A Claymore vs. Ethminer za ETH? Možda nabavim jednu 1060-icu pa razmišljam da je uposlim, mogu da je utaknem u staru mašinu...
Da iskoristim priliku pa da pitam i ovo: koji pool/wallet preporučujete? Bitna mi je samo pouzdanost, da ima što manje kerefeka oko korišćenja i isplata...
 
ja sam juce probao eth miner na jednom rigu ali ne mogu da vidim tacan hash preko njega, tj cudno pokazuje, a svakako ne verujem da je ista jaci od novog claymore, jaci je od ovih pre 9.7. Na poolu nece da mi izbaci reported hash kad majnujem preko eth minera. Ima neki benchmark mode ali komplikovano mi je da provaljujem kako se pali tako da sam ostao na claymore. Kombinacija pool i wallet mi je ethermine.org->cex.io
 
Ethminer nisam koristio ali skoro svi koriste Claymore...

Gtx 1060 nije losa za Eth i Zec-a...

Pool koji hoces mozes da koristis nanopool,suprnova,coinotron sve ti je to isto...Dwarfpool bi jedino zaobisao imao je problema u proslosti tipa nestane ceo sajt na par dana.....

Wallet imas vise vrsta link https://99bitcoins.com/best-ethereum-wallet-review/
 
Hvala, baciću pogled na ostale teme, da se informišem bolje...sada sam na poslu pa nemam kad da se udubim već smaram ovako.
Pade mi na pamet još nešto: mogu li na lak način da delim monitor na dve mašine, jednu “standardnu“ i onu za mining? Jedna je povezana preko DVI a mining komp bih povezao preko HDMI na isti monitor, pa da mogu da prebacujem sa jednog ulaza na drugi i nazad kad hoću da proverim kako ide kopanje...možda čak i neki fazon da vidim oba izvora paralelno (virtuelni desktop?). Ako ne može bez petljancija, da nabavim neki polovni krš čisto da mining mašina ima sliku.
 
Mislim da ti samo treba teamviewer da pratis rigove i nista vise....Ovo sa kablovima da se zezas ne znam ni da li moze....Morace neko iskusniji da ti kaze...Najlakse je preko teamviewera videti sve :)...
 
Koristis team viever za to ..ako nemas prikjucen monitor bice 640*480 rezulucija al dovoljno da vidis sta i kako radi
 
Uopšte mi nije pao na pamet TeamViewer...to bi bilo elegantno rešenje. Rezolucija nije bitna, dovoljno je da se vidi proces samo...
 
na nvidiama je normalna rezolucija preko tv
 
Koristis team viever za to ..ako nemas prikjucen monitor bice 640*480 rezulucija al dovoljno da vidis sta i kako radi

ne daj boze da je svugde 640*480, tipa gpu-z je beskoristan jer ne mozes da menjas kartice, kod druga na rigu je 640*480 nista ne mogu da mu namestim
 
Pomeriš task bar levo ili desno i onda možeš da menjaš kartice u gpuz

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
kako se ne setim tako nekih fora :smackbum:
 
8x1050ti PL 100, gpu napon 1.05v, hash 120mhs, 70c, potrosnja 640w
8x1050ti PL 50, gpu napon 0.75, hash 117mhs, 60c (uz jos slabiji ventilator), nisam merio potrosnju ali oko 15% manje
 
Koje napajanje imas ? I koji su ti klokovi ? Meni na pl 100 oko 730w trosi ...
 
CM g750m, GPU na PL 100 je oko 1800-1900, a na PL 50 je izmedju 1000 i 1200. nije hash 117 vec 110, prevideo sam. Memorija je u oba slucaja +800. Koje tacno karte imas pa ti trose 730w? Moje su gigabyte 1050ti G1 (jedna od najboljih 1050ti modela)
 
Asus expedition, jel majnujes dual ? Ja majnujem eth i sia.

Kako si povezao sve graficke, posto vidim da napajanje ima samo 4 6pin kabla?
 
pa ti nemas ni 6pin a ja imam i vucem manje..Probao sam samo dual eth+lybry na minut, ukupno 20w vise u dualu mi vukao. Koju plocu i napajanje imas? Koji ti je hash na dualu i koji dcri? Povezao sam jer sam narucio tu na forumu rucno radjene 8pin na 2 x 6pin razfelnike. Super su kvaliteta, nesic1 mi je napravio
 
Imam pitanje jedno tj..sta i kako ..uzeo sam jednu 1060..plocu a110+(za 13 grafika) , kopa mi stabilno oko 15-16 mhz (predpostavljam da je to malo ) , masina je na linuxu inace ..interesuje me savet neciji moze i na pvt ..sta/gde/kako overklokovati i da li moze da se poveca mh i na koliko?( mozda post nije na mestu , tako da se izvinjavam )
p.s. Izracunao sam da mi je ovako oko 100din dnevno donosi grafika ...
 
Poslednja izmena od urednika:
A sta to kopas mislim koji coin?
Gtx 1060 sa 3gb ili sa 6gb?
Zasto si uzimao plocu za 13 grafika a rudaris samo sa jednom?To ti je bacanje para....
 
Treba mi jedan savet. Rig mi izbacuje memory low prilikom preuzimanja dag fajle. Imam 4gb rama, virtuelna memorija je na 16 gb..win 10 koristim, 8 x 1060 su prikačene na ploču. Da li da smanjim virtuelnu na 6 gb? Gde grešim?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stavi jos jednu plocicu rama

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno