Šta je novo?

Nvidia mining

Ne znam ni dali rade, mislim da su pukli odavno. Meni je prosli i pretprosli mesec svaki dan stizao mail da promenim sifru jer je vise puta ukucan pogresan pin.
Kapiram da su i hakovani pa da neko pokusava da se dokopa sifre koju bi probao negde drugde. Nisam ni pokusavao da se logujem, nemam nista tamo. Mozda i rade ali ne zelim ni da proveravam.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Sljaka coinmine bez problema kod mene nisam ni znao za probleme sa njim.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Narode na stock podešavanjima u afterburneru mhs mi varira sa 19.7 na 13 pa na 17, 19, pa na 15...itd . Šta se dešava ovo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I meni je 1607 ali nisam updatovao win posle instalacije....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
probaj power settings na high preformance i ugasne ona opcija za PCIe u okviru "additional power settings" sleep i turn of monitor na "never".
Zna li neko da mi kaze direktnu vezu Power Limita i napona GPUa?
 
jel se apdejtuje verzija win-a kad se uradi poslednji update? sa 1607 na 1703? Moj je 1703 by gen2 i nemam dropove
 
jel se apdejtuje verzija win-a kad se uradi poslednji update? sa 1607 na 1703? Moj je 1703 by gen2 i nemam dropove
Meni je i dalje verzija 1607, kad sam uradio apdejt samo je instalirao neke zakrpe ali nije presao na 1703. Vecina kaze da treba imati 1703 ali meni radi i na 1607 SasNEt verzija.
 
Probaću. Hvala ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Primjetio sam sledeci "problem", ranije mi je reported hashrate bio skoro zakucan na jednu vrijednost. 250mhs za dva riga. I od skoro je pocelo da sara na grafikonu ethermine pool-a. Na grafikonu se vidi da mi je jedan rig stao i tada je reported hashrate skoro bio zakican na jednu vrijednost. Zna li ko do cega je. A na ukupnom hashrate-u u mineru imam dropova od 1-2mhs a nekad i 10mhs.

20170730_012042.png
 
Primetio sam da posle npr 12 h kopanja potrošnja struje skoči za 10%. Jel se i ostalima to dešava?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
kopa li neko sa ovim cudomudovistem? ethminer 0.12.0.dev1

meni skace hash sa 14 na 15, mada tesko mu je izvaditi prosek, cudno prikazuje hasheve..1mh po karti nije malo..E sad dal je prevara..
 
nije prevara, bolji je od kleja ali nemas dual. pisano je vec u temi da se koriste drugi mineri za nv, klej radi za amd nije mu nvidia prioritet. e sad saberes da li ti se vise isplati vise ili manje + dual
 
Cly je lepo ispeglao za NV software od verzije 9.6

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
tek od verzije 9.7 je ok ali opet slabije
 
tek od verzije 9.7 je ok ali opet slabije
Na clayu sa micron memorijom 178mhs sa 6x1070 bez da stucnu ili se oznoje, sigurno bi mogle do 31mhs po kartici ali bi i potrosnja skocila, tako da ne vidim sta je tu slabije od amd.
Jedina je razlika sto amd je jeftiniji(pricam o normalnim cenama) i trosi manje, inace mogu da dostignu iste brzine bez problema na clayu.

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Brate 1070 je avion za 580 o cemu pricas :D a isti hash. Plus naguraj na 1070 850 dcr kao sto mozes sa RX..
 
  • Like
Reagovanja: NAS
ti si omasio tvrdnju jer ne pricam o amd... :) 9.7 klej daje ok na eth ali opet malo slabije nego patchovani ethminer
 
Pa da to je bilo glavno. A opet i porednjenje 1070 i 580, znamo sta je 1070 znamo sta je 580. U kategoriji single eth i eth dual 580 je mnogo bolje iskoristena karta iako mnogo slabija po arhitekturi. Msm sve poznati pojmovi nzm ni sto se porede babe i zabe. Ne moze biti "jedina" razlika sto je AMD jeftiniji kad je osnovna stvar kod rudarenja ulozeno/dobijeno :)
 
Poslednja izmena:
ti si omasio tvrdnju jer ne pricam o amd... :) 9.7 klej daje ok na eth ali opet malo slabije nego patchovani ethminer
U pravu si moja greska, nisi uporedjivao sa amd.
Jel taj sa linka patchovani ethminer?



Pa da to je bilo glavno. A opet i porednjenje 1070 i 580, znamo sta je 1070 znamo sta je 580. U kategoriji single eth i eth dual 580 je mnogo bolje iskoristena karta iako mnogo slabija po arhitekturi. Msm sve poznati pojmovi nzm ni sto se porede babe i zabe. Ne moze biti "jedina" razlika sto je AMD jeftiniji kad je osnovna stvar kod rudarenja ulozeno/dobijeno :)

Slazem se sa tobom da su amd karte bolje iskoriscene za kopanje iako imaju slabiju arhitekturu.
To sto sam ja napomenuo da je amd jeftiniji upravo podrzava to, to sto je amd je jeftini je najbitnija razlika ako obe kartice daju isti hash bas zbot tog odnosa ulozeno/dobijeno. Bzvz da nastavljamo pricu dalje o ovome, i ptice na grani znaju ovu pricu napamet :)
 
Poslednja izmena:
Brate 1070 je avion za 580 o cemu pricas :D a isti hash. Plus naguraj na 1070 850 dcr kao sto mozes sa RX..

Pa nije bas isti hash ..meni ona najeftinina msi aero 1070 baca 33 mh na 55% tdp

Ono sto me zanima jel ima neko podesavanja za lbry za 1070..vidim skoro uvek u vrhu isplativosti za 1070 al ja ne mogu preko 230 mh i ako kazu da daje dosta vise
 
daje na lbc-u zavisno od taktova 280-300mhs, mozda uz zestok OC i malo preko 300mhs.
 
podesavanje kao npr sta? propustam li nesto ili sam u zabludi da se kompletna nauka oko nvidije nalazi MSI afterburneru? I igranje sa dcri kod duala
 
Poslednja izmena:
Samo preko AB-a, zakucan napon, smanjen power, OC i to je to.

Ja na rigovima imam sve AMD, ali se povremeno zezam na kucnom kompu i recimo na 980ti za LBRY izvlacim 260mh uz power na 75% i gpu klok na +120, a ova karta bi trebala da je tu negde sa 1070.
 
Vrh Dno