Šta je novo?

nVidia Maxwell

Sve je ovo ok, koristi mi sav ram u unity, fc4 kada ima potrebe za to ,probao sam vidio, tako da sve je ok :D
 
Neka, neka, probacu ja i Combustro, a pripremam i real gaming test da vidim sta ce pokazati. Samo me zanima da li ce i onda biti "manite se Combustora, Far Cry 4 itd..."
 
Sve je ovo ok, koristi mi sav ram u unity, fc4 kada ima potrebe za to ,probao sam vidio, tako da sve je ok :D

A kako MSI afterburner dolazi do tog podatka? direktno proveri memoriju na grafickoj, a ne, dobije podatak sta mu windows+vga driver kazu. Od tih 4Gb lako se moze desiti da je 3,5GB na grafickoj, a 0,5G je ram, ili se cak moze i dogoditi da je sve na grafickoj, ali da se ka zadnjih 0,5GB pristupa preko PCI-E i RAM memorije. Zivi bili pa videli ;)

Samo da napomenem ja imam problem sa tim da se ka tih 0,5GB pristupa preko sporije brzine i da, nije to 0,5GB, to je 3328MB+768MB ma sta oni pricali. Lazovcine jedne smrdlj*ve!
 
Poslednja izmena:
Posto sam sada ustao, i sa rizikom da me ishejtuje vecina i kaze citaj nazad, a jbte ima previse ali ipak cu, neka mi neko da jedan naslov koji u 1080p sa pristojnim fps-om koristi vise od 3.5gb jer ja ga nisam nasao za 12 sati. Pocevsi od Crysisa, Betmena, Unitija, FC4, Shadow of Mordora, Watch Dogsa pa i The Crew. Svaki put kada preskoci 3500 i stigne do 3532 gde je zakucan ja dobijem stucanje. Probao sam 4k rez u Shadows of Mordor sve ultra sam ostavio imao sam oko 20-30 fps-a bez stucanja ali sa 3.4gb vram usage. Posto necemo benchove ja ne vidim igru gde mogu da probijem 3500 i da budem miran za dolazece naslove a ne da se cimam da li cu imati problema zbog ovoga.
 
Mozda je najbolje probati Elder scrolls skyrim sa onim texture pakom, igra i na HD trosi skoro 4GB, dobro optimizovana, dobar framerate, pa moze sve lepo da se vidi, i koliko trosi rama i kako se se ponasa kada povuce preko 3.5GB, da li ima usporeranja i da li ima los GPU Usage i da li ima neko sekckanje u igri zbog zauzeca rama.
 
onaj video gde rus testira BF4 framerate i zauzece memorije je ok u odnosu na 980, cak ja mislim da su oni ovim promenama u memoriji 3.5 + 500 upislai granicu izmedju 970 i 980
takodje ovo sto je clan 3dane postavio je ok, i mislim da clan danilo989 mudro zbori, okanite se Naim tool-a gde nekada i 980-ke ispunjavaju posledje chuckove nizim vrednostima. Ko je dokon i "smarac" neka ide i nek vraca kartu, takodje kome puca drajver iz nekih razloga pri punjenju tih 4000mb nek takdoje resava. Trebali smo da znamo za to, al sta je tu je.... ja i da sam znao za to opet bi kupio , mnogo mi je boja u odnosu na 780 koju sam imao ......
 
onaj video gde rus testira BF4 framerate i zauzece memorije je ok u odnosu na 980, cak ja mislim da su oni ovim promenama u memoriji 3.5 + 500 upislai granicu izmedju 970 i 980
takodje ovo sto je clan 3dane postavio je ok, i mislim da clan danilo989 mudro zbori, okanite se Naim tool-a gde nekada i 980-ke ispunjavaju posledje chuckove nizim vrednostima. Ko je dokon i "smarac" neka ide i nek vraca kartu, takodje kome puca drajver iz nekih razloga pri punjenju tih 4000mb nek takdoje resava. Trebali smo da znamo za to, al sta je tu je.... ja i da sam znao za to opet bi kupio , mnogo mi je boja u odnosu na 780 koju sam imao ......

Cuj da vracamo? Na osnovu cega? Na osnovu nas stotinu koji dokazujemo i pokazujemo prevaru, a sama NVidia rekla sve je OK, automatski ce i vendori reci OK i onda i distributeri i sve do zanjeg Em*i. Sustina price je da su nas obmanuli, slagali i da to nije ono sto su reklamirali. Moje je pravo kao kupca da budem pravilno informisan, da me ne lazu i ne varaju. Zamisli kupis automobil, 2000ccm, i posle 2 meseca saznas da 4-ti cilindar nema pun pristup gorivu i da se eto "remapira" kako bi ipak nesto dobio i da to tebi kako proizvodjac kaze nece smetati u realnoj exploataciji i da se zadovoljis sa 1800ccm, i onako oni bolje znaju. E to vidis, da je to u autoindustriji tu bi glave letele, pukla bi samo takva bruka, ali u GPU svetu sve je moguce. Ili zamisli da ti Intel proda CPU i kaze jeste da on ima 6MB kesa, ali znas, onaj zadnji 1 MB se "remapira" preko naseg sistema i ti im pronadjes test gde se to vidi da ne radi kako treba, a oni reklamirali da je full 6MB. Mislis li da bi Intel i dalje lagao. rekao bi kome se ne svidja moze dobiti novac/zamenu. Ovi pilicari zvani NVidia nisu na tom nivou. Seti se Intela kad je sam za svoj Sandy Bridge cipset rekao "imamo BUG, evo druge ploce", sami rekli, hej SAMI! Niko nije morao da ih pritera uza zid i sto je najgore BUG je bio tako beznacajan da je uticao na 0,01% korisnika, ali to je Intel, a ovo, ovo su PILICARI.
 
Poslednja izmena:
Cuj da vracamo? Na osnovu cega? Na osnovu nas stotinu koji dokazujemo i pokazujemo prevaru, a sama NVidia rekla sve je OK, automatski ce i vendori reci OK i onda i distributeri i sve do zanjeg Em*i. Sustina price je da su nas obmanuli, slagali i da to nije ono sto su reklamirali. Moje je pravo kao kupca da budem pravilno informisan, da me ne lazu i ne varaju. Zamisli kupis automobil, 2000ccm, i posle 2 meseca saznas da 4-ti cilindar nema pun pristup gorivu i da se eto "remapira" kako bi ipak nesto dobio i da to tebi kako proizvodjac kaze nece smetati u realnoj exploataciji i da se zadovoljis sa 1800ccm, i onako oni bolje znaju. E to vidis, da je to u autoindustriji tu bi glave letele, pukla bi samo takva bruka, ali u GPU svetu sve je moguce. Ili zamisli da ti Intel proda CPU i kaze jeste da on ima 6MB kesa, ali znas, onaj zadnji 1 MB se "remapira" preko naseg sistema i ti im pronadjes test gde se to vidi da ne radi kako treba, a oni reklamirali da je full 6MB. Mislis li da bi Intel i dalje lagao. rekao bi kome se ne svidja moze dobiti novac/zamenu. Ovi pilicari zvani NVidia nisu na tom nivou. Seti se Intela kad je sam za Sandy Bridge rekao imamo BUG, evo druge ploce, sami rekli, hej SAMI! Niko niej morao da ih pritera uza zid i sto je najgore BUG je bio tako beznacajan da je uticao na 0,01% korisnika, ali to je Intel, a ovo, ovo su PILICARI.

Ne bih se iznenadio da se nadje nesto za i7 4770k. Da me kompletiraju.
 
pa jesu ,ali mi smo gledali razne reviewe gde je sve ok, ta kartica se pokazala odlicnom , sto i fps u igrama govori. I da sam znao da ima 3.5GB pa sta, na gigabyte-voj kutiji jedva se vidi gde pise "4GB GDDR5" kao da su znali :D
https://www.youtube.com/watch?v=o8zIFqnjT0c na istim podesavanjima mi GTX970 daje izmedju 21 i 35 fps. to je ta razlika u odnsu na 250e skuplji model 980. (cak sam ja igrao u 3840x2400)

Mazi7 pa za 4770K znamo!!! i nista nije dobro ..... :S: :mad:
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
da bre ove igre zauzimaju rama nenormalno, i cod uzima 8gb :D meni unity ide na 4046 sam dovuko memoriju :D
 
Nema sanse da sama igra zauzima 8GB rama, ko zna sta ima u pozadini. Lepo u Task Manageru videti proces za igru.
 
Ja nikada nisam imao preko 5gb-a usage sa igrom, softverom za livestream i 2 softvera za audio live noise removal. Da ne spominjem Chrome sa dashboardom od twitcha sto je sam po sebi flash plugin. Ovde si nesto preterao sa ramom :) Kako stoje stvari i sa tim obrazlozenjem ja citam razlicite probleme. Stucanje na 3.2 kod nekih, kod nekih kao i kod mene ne prelazi 3.5, nekima radi lepo preko 3.7, dok nekom na 3.5 gpu usage pada na 0% na 2-3sec i sece igra. Valjda ce barem to ispraviti, mogu da zivim sa 3.5gb vrama.

Btw Borat kako si dovukao memoriju dotle ? Jel ti je MSI karta ? Pokusao sam i sa DSR-om na 4k nema sanse..
 
Poslednja izmena:
Ja nikada nisam imao preko 5gb-a usage sa igrom, softverom za livestream i 2 softvera za audio live noise removal. Da ne spominjem Chrome sa dashboardom od twitcha sto je sam po sebi flash plugin. Ovde si nesto preterao sa ramom :) Kako stoje stvari i sa tim obrazlozenjem ja citam razlicite probleme. Stucanje na 3.2 kod nekih, kod nekih kao i kod mene ne prelazi 3.5, nekima radi lepo preko 3.7, dok nekom na 3.5 gpu usage pada na 0% na 2-3sec i sece igra. Valjda ce barem to ispraviti, mogu da zivim sa 3.5gb vrama.

Btw Borat kako si dovukao memoriju dotle ? Jel ti je MSI karta ? Pokusao sam i sa DSR-om na 4k nema sanse..

unity samo full hd stavio,sve ultra , 8xmsaa i odma igra povuce skoro 4000mb, samo je fps 21,22 nemam nikakvih problema velikih, osim sto je igra inace bagovita sama po sebi... Asus strix...
 
upravo to, sa kartom je sve u redu ^^ ima 4gb rama samo sto radi drugacije nego kod 980...
 
@Borat, a zar je stvarno potrebno tih 8xMSAA? Pa to je pakao za svaku karticu.
 
ok borat imas npr. do 19 do 29fps i to je to. Sa 980 imaces od npr. 27 do 41fps i to je to!!! ja ne znam dokle ce mulci da pišu dalje.... igrati na takvim frejmovima i raspravljati od štucanju mozemo samo mi idyoti koje "žuljaju" pare. Veci problem mi je bio onaj "TDR" sa onim Ti karticama nego kolio ce memorije da povouce na MSAA 1000x u nekim Krretensko visokim rezolucuijama....
 
@Borat, ako je samo za testiranje, ok, al za igranje tesko unistavanje performansi. Al pretpostavljam da to nisi ni pokusavao....
 
ok borat imas npr. do 19 do 29fps i to je to. Sa 980 imaces od npr. 27 do 41fps i to je to!!! ja ne znam dokle ce mulci da pišu dalje.... igrati na takvim frejmovima i raspravljati od štucanju mozemo samo mi idyoti koje "žuljaju" pare. Veci problem mi je bio onaj "TDR" sa onim Ti karticama nego kolio ce memorije da povouce na MSAA 1000x u nekim Krretensko visokim rezolucuijama....

ma cisto testiranje da vidim dal puni vram... ja bez 60 fps ne igram nista...
 
pa ja isto mislim da nije u redu, mislim, nije problem sto je karta takva kakva je, problem je u tome kako nesto zovu i kakve specifikacije ima.
 
Necemo mi u 4k, nego cisto za poredjenje jedan Crysis 3 u full 1080p uzima 2GB VRAM, jedan Shadow or Mordor u full u 1080p uzima 3+ GB. SUtra ce izaci igra XYZ koja u full 1080p uzima 3,8-9GB jer eto programeri znaju da "svi" imamo 4gb (R9 290/R9290x/GTX980) i eto ga nama GTX970 koji mozda i nema 4GB i ja ne bi da tada na tezi nacin saznam da i pored dobrog fps od 40-50fps imam zastajkivanja i da moram obarati texture na "medium" da bi mi sve lepo radilo, e o tome se tu radi, u tome je stvar!
 
Necemo mi u 4k, nego cisto za poredjenje jedan Crysis 3 u full 1080p uzima 2GB VRAM, jedan Shadow or Mordor u full u 1080p uzima 3+ GB. SUtra ce izaci igra XYZ koja u full 1080p uzima 3,8-9GB jer eto programeri znaju da "svi" imamo 4gb (R9 290/R9290x/GTX980) i eto ga nama GTX970 koji mozda i nema 4GB i ja ne bi da tada na tezi nacin saznam da i pored dobrog fps od 40-50fps imam zastajkivanja i da moram obarati texture na "medium" da bi mi sve lepo radilo, e o tome se tu radi, u tome je stvar!

upravo to, po meni sa kartom je sve u redu koristi svih 4gb, jos cu probati shadow of mordor i to je to...
 
Nazad
Vrh Dno