Šta je novo?

nVidia Maxwell

Pa vidis da ti nije jasno o cemu je rec ali bitno da pises na sve strane ;)

Bitno je da si ti mene citirao i da ti je sve jasno inzinjer NV ;)

Evo ga :
The Way It's Meant to be Played



Kazu od sutra primaju reklamacije navalite :banana:
Tek ujutro zurka moze da pocne :banana:
 
sam633:

pa ostali koji stavljaju sitna slova. ,)
 
ma to je samo bug, ne zna da prepozna onih 500 MB. Nije tako u svakoj igri ;)
 
ma to je samo bug, ne zna da prepozna onih 500 MB. Nije tako u svakoj igri ;)

I kod mene napajanje radi kad igram tetresa, a kad pokrenem bf4 ugasi se, taj mi se bug nije desavao bas u svakoj igri tetres je radio :D
Reklamacija uvazena ocekujem novo da sutra stigne ;)
Mozda i GTX 970 moze da goni tetres
GTX 970 TETRES EDITION
 
na guru3d forumu prijavljen je ovaj problem i na gtx 980

I sa 3.5GB je odlicna karta.

pa da nema ovih problematicnih 500 MB bila bi odlicna. Ovako sa lagom i artefaktima u svakoj drugoj igri ne vredi puno.
 
Poslednja izmena:
@Borat mozda je GTX980 u pitanju ne vidi se nigdje koja je karta u pitanju niti je napisano, mozda je i AMD-e :D, cim ovako dobro radi
 
da da vidim sad, probacu testirati imam fc 4 bas da vidim :D a po zelenima mozeli se ovo resiti preko biosa ili drajvera ili je ovo do hardwera...
 
Poslednja izmena:
po zelenima,sve je okej,ako igra koristi vise od 3,5gb puni se i restlo,samo CUDA aplikacije ne vide vise od 3,5gb.
 
da da vidim sad, probacu testirati imam fc 4 bas da vidim :D a po zelenima mozeli se ovo resiti preko biosa ili drajvera ili je ovo do hardwera...


Probaj iz prve ruke ces znati probaj je opteretiti na 3.5 pa na vise i znaces jel to to uzmi isti dio mape i rokaj ;)
E sad pitanje moze li se rjesiti?
Ako si citao one izjave Nvidia je zamislila da GTX970 tako radi dok GTX980 koristi normalno 4GB
 
Poslednja izmena:
Bitno je da si ti mene citirao i da ti je sve jasno inzinjer NV ;)

Evo ga :
The Way It's Meant to be Played



Kazu od sutra primaju reklamacije navalite :banana:
Tek ujutro zurka moze da pocne :banana:

ko to kaze da primaju reklamacije?
 
Ma salim se bolan kakve crne reklamacije vidis da Nv negira problem tj. da su kartu zamislili da tako radi :wave:

sta znam meni kaze windows memory low kad fc 4 stavim u 4k rez i 8x msaa gde je memroy usage 3680 mb a fps ide na 15 16 radi ali pukne igra zbog memory low tj rama... malo 8gb za takve detalje :D

mislim da je ovde sve ok vidim da ovaj shadow of mordor radi dobro kad se napanji vram.. Shadow-of-Mordor-Vram-Usage-3840x2160-4K-Ultra-Preset.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa kad imas 8GB RAM-a, kupi jos 8 k'o covek da se igras! :D

Probao sam wolfenstein u 4k + 4xAA (forsiran) + 8xAF sve do panja i nemere preko 3200-3300MB, pitam se gde nagurati preko 3,5GB. Crysis 3, sve u 4k, 8xMSAA, sve full, 2,8GB lol a framerate u bunaru, solidnih 8-9fps :D
 
Poslednja izmena:
Pa kad imas 8GB RAM-a, kupi jos 8 k'o covek da se igras! :D

Probao sam wolfenstein u 4k + 4xAA (forsiran) + 8xAF sve do panja i nemere preko 3200-3300MB, pitam se gde nagurati preko 3,5GB. Crysis 3, sve u 4k, 8xMSAA, sve full, 2,8GB lol a framerate u bunaru, solidnih 8-9fps :D

Moracu :D Prosto nema igre koja moze da se napanji preko 3500 jedino unity...far cry 4 sam uspeo preko 3600 i radi sve samo fps los :D
 
Poslednja izmena:
Pa kad imas 8GB RAM-a, kupi jos 8 k'o covek da se igras! :D

Probao sam wolfenstein u 4k + 4xAA (forsiran) + 8xAF sve do panja i nemere preko 3200-3300MB, pitam se gde nagurati preko 3,5GB. Crysis 3, sve u 4k, 8xMSAA, sve full, 2,8GB lol a framerate u bunaru, solidnih 8-9fps :D

Skyrim? ima onaj neki dodatak sa tekturama, ali generalno i 3.5GB je extra, mada ostaje nekako cinjenica da nisu bili iskreni kad su izbacili GTX 970
Pre ce da zafali gpu snage nego sto ce neka igra napuniti 3.5GB mada nikad se ne zna kakve nas igre ocekuju u buducnosti.
 
Poslednja izmena:
Skyrim? ima onaj neki dodatak sa tekturama, ali generalno i 3.5GB je extra, mada ostaje nekako cinjenica da nisu bili iskreni kad su izbacili GTX 970
Pre ce da zafali gpu snage nego sto ce neka igra napuniti 3.5GB mada nikad se ne zna kakve nas igre ocekuju u buducnosti.

upravo to nisu bili iskreni, idem opet unity da picim, mogao bi i video da snimim cisto da ljudi vide... probao unity, snimio video ali imam 6 mb net, a video 500mb, puni 3900mb sa 8xmsaa 20,21 fps, igra je jednom zastekala na sekund ali koliko sam primetio steka i na 3300mb isto tako sa fxaa tako da ovde sve ok radi...
 
Poslednja izmena:
A da vam nije palo na pamet da graficka rezervise i vise VRAMa nego sto igri zapravo treba, za cache i slicno? 970 to radi prvo do 3.5GB jer taj deo memorije ima veci prioritet a 980 moze po celom kapacitetu. Ako igri realno treba na pr. 3GB VRAMa 970 ce kesirati i dodatnih 500MB za cesto koriscene resurse pa ce programi ocitavati 3.5GB zauzece, osim u slucaju kada igri treba vise od 3.5GB kada ce preci u onih famoznih 0.5GB. Zato prilikom povecanja rezolucije i sl, nece doci do povecanja zauzeca VRAMa od tih 3.5GB nego ce se efektivno smanjivati cache pool memorije, dok 980 moze da se razmase sa vise cache-a zbog konfiguracije SMMa. U slucaju kada igri realno treba blizu ili vise od 3.5GB ce se povecati zauzece i cache ce preci u onih 0.5GB, po istoj brzini naravno (mislim da smo vec to utvrdili vise puta).
 
Nisam pametan meni unity sa 3900mb radi ok skroz samo je fps 22 24, laga ima uvek na unityu, upravo to Danilo ^^ ja ovde ne vidim nikakav problem, kad zatreba jos vrama on radi kao i ovih 3.5gb skonto sam to, vidim to u unity, mada ta igra je bagovita sama po sebi...
 
Poslednja izmena:
sta znam meni kaze windows memory low kad fc 4 stavim u 4k rez i 8x msaa gde je memroy usage 3680 mb a fps ide na 15 16 radi ali pukne igra zbog memory low tj rama... malo 8gb za takve detalje :D

Stavi da ti windows sam kontroliše page file, tj. drži page file na default-u, ili ga nemoj limitirati na ispod 8GB koliko imaš.

Tako ti neće pucati.
 
Poslednja izmena:
A da vam nije palo na pamet da graficka rezervise i vise VRAMa nego sto igri zapravo treba, za cache i slicno? 970 to radi prvo do 3.5GB jer taj deo memorije ima veci prioritet a 980 moze po celom kapacitetu. Ako igri realno treba na pr. 3GB VRAMa 970 ce kesirati i dodatnih 500MB za cesto koriscene resurse pa ce programi ocitavati 3.5GB zauzece, osim u slucaju kada igri treba vise od 3.5GB kada ce preci u onih famoznih 0.5GB. Zato prilikom povecanja rezolucije i sl, nece doci do povecanja zauzeca VRAMa od tih 3.5GB nego ce se efektivno smanjivati cache pool memorije, dok 980 moze da se razmase sa vise cache-a zbog konfiguracije SMMa. U slucaju kada igri realno treba blizu ili vise od 3.5GB ce se povecati zauzece i cache ce preci u onih 0.5GB, po istoj brzini naravno (mislim da smo vec to utvrdili vise puta).

Mene ne brine da li ce igra pristupiti i tom delu od 0,5GB, mene brine sto taj deo nije 256bit tj. nema 155GB/s vec oko 22-23GB/s (kod mene tacno toliko ima RAM memorija za read/write) i u sustini je 7x sporije. Prodali su mi karticu kao 4GB 256bit ultra fast DDR5 memorije. Dobio sam 3,5GB karticu sa "virtuelnih" 0,5GB.

Evo i potvrde.

memory-ram.png


po pokretanju testa ram usage je sa 3.03GB skocio na 3,53, a po zatvaranju testa se vratio na 3,03GB. Bruka i sramota.
 
Poslednja izmena:
Kopkalo me te sam resio da odradim par testova, cini mi se da se GPU Ram ponasa OK u skladu sa opterecenjem, fps normalno skalira u odnosu na rezoluciju, stuttering je minimalan.

Par screenova sa podesavanjima FC4, DSR-ON, MFAA-ON

FarCry4_2015_01_25_14_06_49_075.jpg FarCry4_2015_01_25_14_10_33_751.jpg FarCry4_2015_01_25_14_11_15_685.jpg FarCry4_2015_01_25_14_11_40_658.jpg FarCry4_2015_01_25_14_12_04_583.jpg
 
Mene ne brine da li ce igra pristupiti i tom delu od 0,5GB, mene brine sto taj deo nije 256bit tj. nema 155GB/s vec oko 22-23GB/s (kod mene tacno toliko ima RAM memorija za read/write) i u sustini je 7x sporije. Prodali su mi karticu kao 4GB 256bit ultra fast DDR5 memorije. Dobio sam 3,5GB karticu sa "virtuelnih" 0,5GB.

Evo i potvrde.

po pokretanju testa ram usage je sa 3.03GB skocio na 3,53, a po zatvaranju testa se vratio na 3,03GB. Bruka i sramota.

Koji test? Naim Tool?
 
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?315565-nVidia-Maxwell&p=4078189&viewfull=1#post4078189

http://www.overclock.net/t/1537725/...-gtx-970-3-5gb-memory-issue/180#post_23453567
Translation: "there's a CUDA memory allocation bug that's causing the last 500 MB of virtual address space to be constantly swapped over the PCIe bus instead of being read from the 500 MB partition."

This is probably a driver or firmware issue caused by the magic prioritization that Nvidia is doing. No, your last 500 MB isn't 20 GB/s, that's the PCIe bus bandwidth + L2 caching.
Okanite se tog Naim tool-a.
 
Nazad
Vrh Dno