Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Jednom puklo od 23-eg. Nije loše:)
 
meni drajver retko puca,ali zato me sada ubi ovaj overscan da nema dalje...Sve je lepo radilo do danas,medjutim cistio sto i prasinu iza(naravno otkacio sve kablove) i sada ne mogu da namestim na 1080p nego on bira neku rezoluciju...

Bem ti drajver i Nvidiu i sve da ti ****m...
 
meni drajver retko puca,ali zato me sada ubi ovaj overscan da nema dalje...Sve je lepo radilo do danas,medjutim cistio sto i prasinu iza(naravno otkacio sve kablove) i sada ne mogu da namestim na 1080p nego on bira neku rezoluciju...

Bem ti drajver i Nvidiu i sve da ti ****m...

Cek brate meni uvek stavi sam nativnu rezoluciju koja je 1080p al mozes menjati u koju hoces :) ja stavljam da mi bude u 720p da mi ikone budu vece :p
 

Prilozi

  • rezolucija.jpg
    rezolucija.jpg
    160.4 KB · Pregleda: 98
mozes da menjas,ali onda slika predje okvir ekrana,pa onda nekako namestim,ali mi onda sve blur-ovano i ne vidim lepo...Nesto se zeznulo,samo ne znam sta...Sada nikako ne mogu TV da namestim da bude lepa slika,pogodna za moje oci...Koji q sam cistio i rasmestao,da mi je znati...
 
Čekaj tv native res je? Karta tvoja je slična mojoj pa 1080 rez ne bi trebao da bude problem i tu ti ne treba Overscan. Jedino ako je tv manje rezolucije.
 
tv iz potpisa,1080p...nije overscan,nego under,koliko vidim u nv control pantel...Pre mi je win prepoznao tv kao 32lh3000,a sada kao generic pnp monitor...Nesto zeza,a ja,iskreno da ti kazem,nemam zivaca da se bakcem...
 
Imam chudnih tripova sa 290.53 drajverom znachi tokom surfa netom nekad mi zabode komp na par sekundi i kursor pobrljavi pa onda moram log off i vrati se sve u normalu, ima li neko slichan problem?
 
To je TDR - samo se sad manifestuje na drugi način. Sačekaj sledeću sedmicu, imaju novi drajver s još jednom ispravkom za TDR, ako ti ovi iole dobro rade, trebalo bi biti još bolje...
 
Edit: zabranjene su procene na forumu!

Sledeća opomena - udaljavanje sa foruma.
 
Poslednja izmena od urednika:
Drajveri će biti ovog meseca - još uvek ne mogu da reše TDR problem sa 280 i višim revizijama drajvera... Pitanje da li će uopšte biti rešen s novim WHQLom...
 
Tjah, taman se ponadah da je TDR resen sa 290.53 betom, ali oces djavola :-(....i dalje se pojavljuje, nekad blackout i recovery u 2D sa cuvenom TDR porukom u tray-u, nekad smrzavanje prilikom browsinga

Ja sam odavno prestao da se nadam da nVidia to uopste moze da resi za sve karte koje su pogodjene ovim, a za koje se trenutno pisu drajveri, preveliki je raspon pokrivenih chipova i arhitekturne razlike medju njima

'bo ti dobar D3D i OpenGL i kompatibinost out of the box sa igrama kad u 2D puca slika...pomislicu da je 4xx serija definitivno falichna negde u chipu

Na kraju cu da sacekam fini singleslot 6850 i trampim za ovo, bas je smaranje ovo random pojavljivanje TDR-a na desktopu
 
I mene je žešće počelo da nervira. Možda prodam ovo njesra i uzmem 6950, videću.
 
Prošla su tri meseca od poslednjih WHQL ...
 

Prilozi

  • GeForce 285.62 Driver.png
    GeForce 285.62 Driver.png
    5.9 KB · Pregleda: 76
i ja imam problem sa tdr najvise u bf 3 igri ,alo bre zeleni koji vam je djavo :D
 
U igrama za divno čudo nemam problema:). Koji *****i brate mili:).
 
Haha meni najgore sa 290.53, neće da se probudi iz screensavera. Vratio sam na 275.33.
 
Ne znam šta da kažem - mogu samo da izjavim da je ovo katastrofa. Trenutno guram 290.66, ali TDRovi se još uvek dešavaju... Nekad se samo sve smrzne, nekad dobijem pravi TDR... Uglavnom, sve počinje s usporavanjem u Firefoxu i zamrzavanjima koja traju po sekundu-dve, posle toga kursor uglavnom pobrljavi i onda se ili sve smrzne ili dobijem TDR. Danas, začudo, nije došlo do TDRa i proveo sam tako desetak minuta - sa kursorom koga kao da je crtao Dali i povremenim zamrzavanjima. Pošto se ništa nije dešavalo, pokrenuo sam memtestg80 i odmah dobio TDR i 4294961661 grešaka... Dakle, skoro je sigurno da dolazi do problema u memoriji s novijim drajverima. Zašto - ne znam... Uglavnom, i meni polako počinje da smeta sve ovo... Kad pomislim da sam se odlučio za NV kartu zbog drajvera... I da napomenem, karta radi dobro za vreme igranja, kao i sa 275.33...
 
Ako imas postavi link ka tim drajverima 290.66 da i ostali probaju ;)
 
Meni se to nijednom nije desilo...al kapiram da su najugrozeniji 560Ti
 
Evo ja sam vec 2 meseca na 285.79 i nikakvih problema nemam.
 
Sa "drustvene mreze"... :)
Hey GeForce fans, we’re sorry for the delay on the latest WHQL driver release, but please know that it’s coming soon. We’re working hard to integrate all your awesome feedback and requests. As always, if you see any bugs, please let us know here http://bit.ly/wM48wF
 
Ako imas postavi link ka tim drajverima 290.66 da i ostali probaju ;)
Zamoljen sam da to ne radim - ako želiš da testiraš, a pogađa te TDR, možeš se prijaviti na nVidia forumu. Drajver je inače isti kao 290.53, uz jedan dodatni fix za TDR - koji ne radi i dodatne stvari u drajveru koje bi trebalo da pomognu nV timu da uhvati problem. Dakle - nećeš imati nikakve koristi od istog...
 
Zamoljen sam da to ne radim - ako želiš da testiraš, a pogađa te TDR, možeš se prijaviti na nVidia forumu. Drajver je inače isti kao 290.53, uz jedan dodatni fix za TDR - koji ne radi i dodatne stvari u drajveru koje bi trebalo da pomognu nV timu da uhvati problem. Dakle - nećeš imati nikakve koristi od istog...

Ok nemam ja problem kod mene sad radi dobro na 290.53 tako da se necu prijavljivati :p a mislio sam za druge da okacis a nista kad nesmes :d
 
Vrh Dno