Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Taj TDR se dešava zato što se kartica često prebacuje iz high performance u energy saving mod i obrnuto? Da li je neko probao da ostavi neki boinc projekat (npr SETI) koji koristi GPU da mu radi sve vreme, recimo na 50%? Možda bi to sprečilo prebacivanje modova?
 
a jel ne moze taj mod preko MSI aftera da se sredi?
staviti i 2d i 3d profil isti i nece onda nikuda
ps moja GTX460 prvo gainward pa sad cyclon nemaju problema drajveri 290.53
 
U principu, ako za browser podesiš u profilu kod drajvera maximum performance i isključiš hw acceleration kod browsera i flasha, možeš izbeći TDR. @FXGT: može i tako, ali onda imaš kartu koja non stop radi na 100% snage. Poenta jeste u tome da nVidia sredi drajver, kad već ne žele da izbace agresivni power saving, koji je verovatno uzrok problema na 560 kartama... Kod mene, 275.33 rade bez ikakvih problema - bilo koji 28x.xx i više, i TDR se pojavljuje.
 
sa BETA drajverima 290.36 koje imam sad moja 460 radi odlično nema više nikakvih zamzavanja kao sa 285 familijom, niti mi se pojavljuje bilo kakav glič na početku podizanja win-a. Verujem da bi i sa tim 290.53 isto radila OK.
 
Poslednja izmena:
Mislim da su 460 karte rešene sa 290.53 100% - ostao je problem kod 560 karti.
 
Koji je najbolji drajver za 560 kartu?

Najbolji je onaj koji tebi najviše odgovara. Mi ne znamo koji tebi najviše odgovara. Uvek je preporučljivo instalirati poslednji WHQL driver, ali ako postoje problemi sa poslednjim onda poslednji koji ih nije imao. U konkretnom slučaju 275.33, svi noviji uključujući i ß drajvere nisu ispeglali TDR problem na 560 kartama.
 
Ja koristim sada 290.53 i sto znam,radi mi OK i na igrice i na ostalo...
Na sta trebam da obratim paznju da bih procijenio jel dobar drajver ili ne?
Ovo mi je prva karta Nvidie...
 
Eto vidiš najbolji za tebe je 290.53 za sada...
 
Izgleda da jeste,mada prije njega sam koristio 2 drajvera 28xxx...isto su bila OK...ali ovaj mi se cini da je malo bolji od njih...Ali vidim gore da vecini nisu valjali 28xxx drajveri...-.-
 
Novi beta drajver : 295.51 x64 Win7 - da li ima pomaka na TDR planu, ne znam...

Release Highlights
This is the first beta release from the R295 family of drivers. For more information, read the 295.51 driver article on GeForce.com.

This driver package supports GeForce 6, 7, 8, 9, 100, 200, 300, 400, and 500-series desktop GPUs as well as ION desktop GPUs.

New in 295.51

NVIDIA SLI

Adds SLI profiles for :
7554
Kingdoms of Amalur: Reckoning
Oil Rush
Red Faction: Armageddon
3D Vision

Adds support for 3D Vision windowed mode on DLP HDTVs and on Optimized for GeForce passive 3D monitors
Adds or updates 3D Vision profiles for:
The Adventures of Tintin – rated Good
Afterfall: Insanity – rated Fair
Black Prophecy – rated Not Recommended
Chaos Online – rated Fair
Da Vinci Online – rated Fair
DotA 2 – rating upgraded to Fair
Dungeon and Dragons: Daggerdale – rated Fair
Ferrari Project – rated Not Recommended
The First Templar – rated Fair
Fractal – rated Excellent
FreeStyle 2 – rated Good
The Haunted Halls Reach – rated Excellent
King Arthur II – DQ
Kingdoms of Amalur: Reckoning – rated Fair
Kong Fu Ying Xiong – rated Fair
Love Beat – rated Good
Marvel Super Hero Squad Online – rated Good
Microsoft Flight – rated Fair
Perpetuum – rated Fair
Post Apocalyptic Mayhem – rated Fair
Prototype 2 – rated Fair
Q.U.B.E. – rated Excellent
Quan Qiu Shi Ming – rated Excellent
rFactor 2 (mod mode) – rated Good
Saints Row: The Third – Rated Not Recommended
Shadow Company: Left for Dead – rated Not Recommended
Special Force – Rated Good
Tera – rated Good
Top Gun: Hard Lock – rated Not Recommended
Tropico 4 – rated Good
Worms Blast – rated Good
NVIDIA PhysX

Updates PhysX System Software to 9.11.1111
HD Audio

Updates HD Audio to version 1.3.12.0
Key Bug Fixes and Enhancements

Fixes instances where the GeForce GTX 590 fan unnecessarily increased to 100%.
Fixes instances of driver timeouts while simultaneously watching multiple videos.
Adds edit/delete option for custom resolutions.
Other Details

Supports multiple languages and APIs for GPU computing: CUDA C, CUDA C++, CUDA Fortran, OpenCL, DirectCompute, and Microsoft C++ AMP.
Supports single GPU and NVIDIA SLI technology on DirectX 9, DirectX 10, DirectX 11, and OpenGL, including 3-way SLI, Quad SLI, and SLI support on SLI-certified Intel and AMD motherboards.
 
Poslednja izmena:
[GeForce GTX 590]: The GPU fan randomly spikes to 100% and then takes a few seconds to return to normal.
kaze da je popravljeno sacu skinem :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Instalirao večeras i za par sati sve ok. Videćemo sutradan i ovih dana da li je sve rešeno.
 
Pukao mi drajver malo pre 295.51 najnoviji moracu da prelazim na ati nema mi druge :(
 
Ako i ovaj pukne leti ova karta na prodaju to jest stavio sam oglas već juče za 200$, ne mogu više da se zajebavam sa ovim nesposobnjakovićima. Ako drajver sredi stvar super ako ne leti ovo njesra.
 
Pade i meni danas. Puuu mamu vam.... Rekao sam nikad više na ATI ali ne vredi. 6950 2gb verovatno.
 
Ja sam imao srece sa 290.53... nijedan TDR sa njima. Drzim se njih zasada. Svejedno, stvarno je bruka da moras da strepis svaki put kad instaliras novi drajver hoce li biti sve ok.
 
Ali zaista je čudno kako to pogađa samo 560 seriju, ne bi me čudilo da na kraju ispadne neki hw problem u celoj seriji.
 
da bude kao sa toyotom sto su imali problem sa kocnicama pa mozda vlasnicima 560tki poklone nove grafike tj zamene ove bez naplate :D
 
Meni su 295.51 stvarno loši - ako je omogućen HW acceleration za Flash video, imam TDR koji ne odradi R - dobijem smrzavanje, ali samo grafičkog drajvera. Sve ostalo nastavi raditi neko vreme, a onda se sve smrzne. Posle restarta, imam DMP koji okrivljuje nV drajvere. Ako onemogućim hardversku akceleraciju u Flashu, onda ih sruši Firefox - ali tako da dobijem pobrljan kursor i mikro smrzavanja bez TDR i moram da izazovem TDR pokretanjem memtestg80 koji odmah izbaci poruku o grešci s 4294961661 grešaka. Posle TDRa, sve radi ok. Ono što je zanimljivo je da u igrama nema nikakvih problema - ali baš nikakvih. Počinjem da sumnjam da GTX560Ti karte imaju neki hardverski problem - naročito kad vidim koliko vremena ne mogu da reše ovaj problem.
 
Čini mi se da nisam viđao taj problem sa već pomenutim starim drajverima, tako da ne bih pripisao grešku hardveru.
 
...imam 560ti i nemam TDR problem, koristim 290.53!
Od 280.xx serije drivera, najduze sam koristio 285.62, ni sa njima nisam imao TDR problem.
 
Meni su 295.51 stvarno loši - ako je omogućen HW acceleration za Flash video, imam TDR koji ne odradi R - dobijem smrzavanje, ali samo grafičkog drajvera. Sve ostalo nastavi raditi neko vreme, a onda se sve smrzne. Posle restarta, imam DMP koji okrivljuje nV drajvere. Ako onemogućim hardversku akceleraciju u Flashu, onda ih sruši Firefox - ali tako da dobijem pobrljan kursor i mikro smrzavanja bez TDR i moram da izazovem TDR pokretanjem memtestg80 koji odmah izbaci poruku o grešci s 4294961661 grešaka. Posle TDRa, sve radi ok. Ono što je zanimljivo je da u igrama nema nikakvih problema - ali baš nikakvih. Počinjem da sumnjam da GTX560Ti karte imaju neki hardverski problem - naročito kad vidim koliko vremena ne mogu da reše ovaj problem.

+1
 
ne bih da se pravim pametan, ali, imam 570 i sa 295 drajverima nemam problem prilikom gasenja hw acc u flashu koristeci google chrome.probaj, mozda pomogne...
fajerfoks je malo "tezak" koliko vidim.
 
Nazad
Vrh Dno