Šta je novo?

Novi Wolfenstein!

nema fore. ubijas ga 4 puta, tj dokle god imas oruzja koja on unistava jedno po jedno

Hvala, eto danas mi je iz prve uspelo :)
Ja mislio ovo kraj igre, kad ono jok - ima još :D
 
Poslednja izmena:
Ova igra je mogla da bude hit da je izašla pre pet godina ovako ne mogu da se načudim koliko je grafika jadna iako mi je sve na high kao da sam stavio na low jednostavno to nije to!Pray je recimo mama za ovo a kada je izašao?!Odigraću je do kraja ali sam definitivno razočaran.
 
Ok, obrn'o sam igru, zatim je izbrisao sa kompa, i DVD-eve frljnuo u kantu za smeće.
Što se mene tiče, sem bolje grafika od čuvenog RTCW-a, ništa nije ni upola tako zanimljivo/primamljivo. Taj RTCW koji je izašao pre nekoliko godina je za 5 klasa jača igra od ove gluposti, gde ratuješ sa letećim nevidljivim magičnim švabama, otvaraš portale ka novim svetovima/dimenzijama, boriš se sa čudovištem iz filma Alien prefarbanim u plavo, itd. itd... Wolfenstein 2009 je teško sr*nje! :wall:
 
Usao sam u cepelin, onesposobio one motore i malo nakon toga sam se zaglavio :(
Presao sam onaj deo gde imaju neka tri sr.nja iz kojih pici struja i idu gore dole i tu sad ona vrata sa stitom. Treba tamo da idem ali ne mogu da razbijem stit.
Moze mala sugestija :D
 
Ako se dobro sećam, a izbrisao sam Wolf2 pre par dana, unutra imaš ono crveno bure sa benzinom valjda, e na broj 2 uključiš onaj kristal pomoću kojeg pucaš kroz štit, pa rokneš bure, ono explodira i uništi napajanje za štit.
 
S obzirom da sam obrnuo igru pre par dana i da su se vec polako slegli utisci, aj da i ja kazem koju. Prvo, kada sam pre pola godine cuo da ce se igra pojaviti u narednom periodu bio sam odusevljen s obzirom da mi je RTCW ostala u vise nego dobrom secanju. Nadao sam se necemu slicnom kao u RTCW naravno sa savremenom grafikom i jos ponekom inovacijom. Medjutim, kada sam video da to i nece biti bas tako usledilo je blago razocarenje ali svejedno smatrao sam da ce igra biti dobra. U sustini, igra jeste dobra. Bez obzira sto sa proslim delom ima zajednicko samo ime glavnog junaka i delimicno okruzenje u kome se igra desava, Wolfenstein 2009 je skroz dobra igra. Jest' da nema dosta elemenata iz RTCW, npr sunjacki elementi su bili skroz dobro odradjeni u proslom delu (setimo se recimo misije kada treba da se bez aktiviranja alarma prodje kroz celu bazu i udje u neki kamion koji vodi dalje u neko postrojenje ili tako nesto), ili recimo broj misija je dosta smanjen u odnosu na proslu igru sto svakako nije dobro, pa i same lokacije su bile nekako misticnije nego sada,...

Ali, i pored svih nedostataka, meni je igra skroz legla. Prvo sto mi se svidelo je mogucnost budzenja oruzja. To igri svakako daje na realnosti. Mnogi kazu da je igra laka, sto i jeste tacno, medjutim kada se ozbiljno razmisli i pogleda sa kakvim oruzjem (tj. dodacima na oruzju) se krece B.J. a sa kakvim lokalni SS-ovci onda ta lakoca i deluje realno. Mozda bi bilo bolje da je broj protivnika nesto manji i da su nesto jaci, al sta sad. Takodje kretanje kroz igru koje dosta podseca na FC2 ili delimicno na Stalker svakako nije lose. Cak i grafika za koju mnogi kazu da je zastarela meni izgleda fino. Jest' da nije fotorealisticna po principu Crysis-a ali svakako fino izgleda. Na kraju krajeva, ovi kad su pravili igru nisu ni mislili da grafika tezi fotorealizmu nego jednostavno da lepo izgleda.

Dve glavne zamerke su borbe sa odredjenim bossovima (pogotovu General Zetta tj ono sto samo izgleda kao on a u stvari je ko zna sta, i ono cudo na vrhu onog zamka sto izgleda k'o da je pobeglo iz nekog od filmova iz Alien serijala), i druga nacin na koji se obnavlja health. U zadnjih par godina, skoro sve FPS igre imaju taj princip po kome moze da se zagine samo ukoliko igrac ostane previse dugo na liniji paljbe. Cim se sklonis sa strane, odmoris par sekundi, kao da nista nije ni bilo. Taj cudni sistem regeneracije mi je oduvek isao na nerve. Cini mi se da je on uveden od CoD2 i od tada je zastupljen u 90% igara. Moguce je da on ubrzava igru, i samim tim pojacava igrivost, ali ipak sam ja ljubitelj onog klasicnog principa (100HP, 100Ap) pa ko prezivi do narednog steka sa lekovima i pancirom prezivi, ko ne prezivi nek load-uje. Nadao sam se da ce u Wolfenstein 2009 makar to biti kao u RTCW, ali ipak nije.

Vidim da je dosta negativnih komentara na ovu igru. Pretpostavljam da je to zbog prevelikih ocekivanja ljudi jer je prosli nastavak bio zaista remek delo. Ja sam svoja ocekivanja smanjio jos kada sam video prve najave tako da kada sam poceo da igram, znao sam sta da ocekujem i znao sam da nece biti kao RTCW ali da ce ipak biti zabavno. Takodje, nije ovo bas toliko razocarenje kad je u pitanju nastavak serijala. Po meni je 10 puta vece razocarenje FC2 ili Crysis u odnosu na FC (koji god da se uzme u obzir kao "legitimni" nastavak FC i jedan i drugi su za klasu slabiji, FC2 po pitanju grafike a Crysis po pitanju igrivosti a i dosta je lose optimizovan). U svakom slucaju, igra je dobra i svakako je vredi odigrati. Delovi tela koji otpadaju sa protivnika, plus prava psihodelija boja i efekata, plus WW2 okruzenje, plus sto je nastavak dobrog serijala, igru definitivno svrstavaju pod obavezno makar za probati, pa kome se svidi svidi, kome ne, nek proba nesto drugo.
 
Ma stari Wolfestein je zakon. Predjoh juce ovaj novi, nista spec, sve bre igre izgubile dusu i smek:smash:
 
@MladenIsakovic
Hvala. Glupost, vise puta sam to u igri radio ali izgleda da sam sad masio bure :D
 
stigao sam do nivoa kada sam na nekoj kruzno platformi a u sredini je neprijatelj koji nonstop puva u mene i zasticen je sa stitom, a po platformi kruze nekakvi stubovi, kako da predjem taj deo. nadam se da je to kraj igre da je to "kraljica".
 
presao sam igricu.
 
i kaži koje ******
 
presao sam igricu.

Kako si roknuo onog lika na kraju? meni izgleda neki bug...zabodem mu 2 kristala i onda padnem dole na dnu planine i kada se popnem ponovo ne mogu nigde da ga pronadjem a cujem ga kako mrmlja nesto.Igra moze da prodje ali treba da se proguta prvo svo ono mambo dzambo Soul Reaver/prolazak izmedju svetova ******. od mene solidna 3jka :whip:
 
A na kojem nivou tezine igrate?Ja igram na uber i dosao do one dzinovske bube ili stali je vec koja je izasla iz neba i taman je ubio ali mi crce hdd tako da sad moram sve ispocetka.:(
 
Kako si roknuo onog lika na kraju? meni izgleda neki bug...zabodem mu 2 kristala i onda padnem dole na dnu planine i kada se popnem ponovo ne mogu nigde da ga pronadjem a cujem ga kako mrmlja nesto.Igra moze da prodje ali treba da se proguta prvo svo ono mambo dzambo Soul Reaver/prolazak izmedju svetova ******. od mene solidna 3jka :whip:

pa jel si presao igru. treba valjda i treci put da mu zabijes kristal. i onda izvazis iz vremenske kapije i bezis sa cepelina.
 
Prešao sam je i igra je ono, ok, ali me je smorilo ono lutanje po gradu između misija. Taman se naložim na kokanje švaba i onda nazad u grad i traženje glupavih vrata za novu misiju.
 
Igram je. Zanimljiva prica, ali smaraju sto moram bez veze setati okolo naokolo da trazim Intel i Gold. Mislim, obidjem pola grada. Dobro je sto nema non stop spawn-ovanja protivnika. Dakle mogu sesti poubijat ljute neprijatelje i dalje. Igram na Uber nivou, jeste da je malo mucenje al neka, za sada se snalazim.
Sve u svemu nice, meni se svidja!
 
pa jel si presao igru. treba valjda i treci put da mu zabijes kristal. i onda izvazis iz vremenske kapije i bezis sa cepelina.

Nisam,izbrisao sam je...neki bug je bio jer nisam uspevao da ga pronadjem tj vidim gde je da mu zabodem 3 kristal a mrzelo me da se cimam i otkrijem sta li je,ocigledno je to kraj.i to tupav kraj. :bottle:
 
stigao sam do dela kad iz zelenog portala izadje ogromno cudoviste, sta da radim da bi presao krug?
 
Ja sam morao da ovog Hansa pređem sa cheatovima, jer nisam mogao da ga ubijem nikako kad padnem dole, posle onog dela kad mu uništim sheild....
 
Ja sam morao da ovog Hansa pređem sa cheatovima, jer nisam mogao da ga ubijem nikako kad padnem dole, posle onog dela kad mu uništim sheild....

Pa morash da ga isprangijash sa onim usporavanjem vremena,i kad klekne pridjesh mu,uhvatish ga i zabodesh u nj' kristal :D. I tako par puta...
 
ne znam sta mi bi da probam ovo u multiju, kakav jad i beda ljudi moji :d
 
Mishljenja su razlicita ali je meni licno igra legla ko budali shamar.:d Igra mi se svidja i igram je sa prekidima vec neko vreme al' ne lezi vraze komp mi je poceo brljaviti pa mora da padne jedan reinstall sistema. To nikad nije bio problem pa nije ni sad ali ne mogu da nadjem save fajlove ove igre jer, iako mi se dosta svidja, mrzi me da ponovo prelazim sve od pocetka. Ako neko ima vremena i volje da mi pomogne bilo bi super. Hvala unapred!!!
 
Nazad
Vrh Dno