Šta je novo?

Nova WRC igra [WRC2010]

Izgleda da WRC zeli bolju promociju cim ukida Sony-u pravo na exkluzivu.
 
Red bi bio da dobijemo jedan pravi rally, Dirt ne racunam jer su upropastili serijal ColinMcRae....
 
Ovo je samo priča, da se pregovara i da projekat igre vredi 5mil, da će postojati zvanična liga ili šta već. Ubacili su fotku impreze, fali samo neku bubble dijagram sa sastanka marketinške ekipe :D

Nigde ne piše ništa o samoj igri i kako ćemo da je igramo već da će se pojaviti za dve-tri godine i da će moći da se odmere snage sa pravim igračima (taman kad odu u penziju, prim.prev.) i da će biti multiplatformska (otud nisu nastavili ugovor sa Sony)
 
Pa nije neko imao licencu za WRC da bi promovisao WRC, nego da bi iskoristio popularnost WRC kako bi bolje prodao svoju igru. Znači promocija je radila u obrnutom smeru. WRC je promovisao onog ko je imao igru (ne reklamama, nego samim postojanjem), a ne obrnuto.

WRC igra da bi bila zanimljiva, prvo mora da ima interesantno takmičenje u stvarnosti. A WRC to nije već godinama i sigurno je najveća rupa u FIA. I uz finansijske budalaštine po svetu, WRC se još dugo neće obnoviti.

Trebalo bi napraviti rally igru sa reli prevozima i stazama iz perioda, recimo, 1982-2002 godine. To bi bilo zaista sjajno.

Bojim se da će najbolji reli u naredne 3-4 godine biti u jednoj igri koju baš ne bi sad da spominjem. A isto se tako bojim da tu neće biti urađen baš idealno, a svakako da će faliti makar staza, a možda i automobila.
 
Uz ovakav koncept mora da bude cista simulacija:), jedva cekam...
 
Misliš WRC Evolved aka 5? Bio u svoje vreme, nije baš u današnje :).
 
Na zzalost, ako je WRC licenca u rukama Blackbean-a i Milestonea, onda mozzemo da se pozdravimo sa simulacijom. Ko je pratio shta su oni radili, znatje o chemu pricham. Arkada da, ali sim ne.
A shto se tiche iOpener-a, to je tehnologija prenosa podataka putem GPS-a i oni nemaju nikakve veze sa razvojem simulacije. U trenutnom aranzmanu sa tom tehnologijom je SIMBIN. Beta faza je josh uvek u toku na sajtu Real Time Racing-a, i mislim da josh postoje realne shanse da se dobije beta key. Ovde ima neshto malo o iOpener tehnologiji.
 
A shta to znachi bolja promocija ? :) Vishe zaradjenih para ili realnija igra ? :)

A inache WRC4 na PS2 je vrhunski..

Pa zele bolju populizaciju sporta uopste. Ne verujem da ce oni bas debelo zaraditi na prodavanju licence za igru.

To im vise dodje kao naprave voznju (verovatno arkadnu) i onda se klinci napale (koji ni ne znaju sta je WRC) i tamo neki zagotive ,neki ne i onda se zapale za samo takmicenje.

radilo u mom slucaju sa Formulom 1 kada sam bio klinac :d

Ako igra uspe, posle FIA moze prodati licencu skuplje, i tako dalje i eto malo i zarade i svega...
 
Poslednja izmena:
Izgleda da WRC zeli bolju promociju cim ukida Sony-u pravo na exkluzivu.

Nisu ukinili pravo Sonyju, nego Sony nije hteo da potpiše novi ugovor, koji je istekao 2006. isto kada i prava za Formulu 1. Inače, WRC igre za PS2, posebno 3 i 4 su za mene daleko najbolje reli simulacije ikada.
 
Poslednja izmena:
Nisam imao nikakvu želju posle WRC-a, suviše su mi nedostajale oficijalna licenca i kvalitetna grafika :)

Ne sumnjam da je RBR realističniji, ali ga to ne čini boljom igrom.
 
Ma RBR koliko je u nekim stvarima realan, u drugima su preterali kao i kod gomile drugih PC simulacija iz tog vremena, kada su mislili da teze=realnije :)
 
Imao sam jednog ortaka koji je bas sebi uvrteo u glavu da je "opak" vozac(NFS serijal smatra simulacijom:laugh:).Kako bih ga malo spustio na zemlju instalirao sam mu RBR,odmakao se i.....Lik je posle pola sata vristao od besa(ja se kidao od smeha:d),za pola sata nije uspeo da predje etapu,prodje 1/3(i to jedva:d),i onda pri nekih 140km/h isece krivinu i zabije se u sumicu:d A sta bi tek bilo da menjac nije bio prebacen na automatic ne smem ni da pomislim,verovatno bi u napadu nekontrolisanog besa razbio i monitor,i racunar i mene o istom trosku:D
 
Pa to ti kazem, da mu dash pravi WRC auto na istoj stazi, to bi uradio iz zezanja :)
 
Ujedno i poslednje, u zivotu :D...
 
iOpener has just confirmed to have signed a deal with the World Rally Championship, most likely concerning the upcoming official WRC title.

Published by Milan-based Black Bean Games and developed by Milestone, the new title has already been announced to have a heavy emphasis on letting the players race against the real WRC drivers, making iOpener and their impressive technology a likely choice for co-operation. Following involvement with several sports car racing teams and the FIA GT series, this partnership could be the breakthrough for iOpener’s technology to reach a world-wide gaming audience.

The upcoming World Rally Championship title is planned to be released this September for the PC and all major gaming consoles. More info on the iOpener partnership is expected to come up next week.
 
Zanimljivo. Koliko se secam Simbin ima podrsku za iopener i licencu za FIA sampionat :p
 
Jos malo vesti..

WRC%202010%20computer%20game%20screenshot.jpg


Complete career mode

Unique online and offline modes

13 different worldwide locations

Ultra-realistic physics

Vehicle customisation, adaptable to each track

Breath-taking visuals with stunning backgrounds

Improved vehicle damage visuals.

There's still a lot more to come...

Sve zvuci kao obicna reklama, al ajd da vidimo..
 
....
Bogami, igrace se ovo pa makar i bio krs, ali ne deluje mi tako. Samo da je zvuk dobar i fizicki model bar malo realan, eto prve dobre rally voznje posle dugo vremena.

U chemu je razlika izmedju ovoga i Dirt 2? Ovde mi deluje malo napucanija grafika, ali to je manje vishe to, uporedjujutji razne filmitje :( Fizike mozzda i bude ali na nekom rudimentarnom nivou IMHO (bar su me nauchili njihovi predjashnji naslovi) i ne znam shta dalje da ochekujem. Mozzda bude nekog MP-a (za shire narodne mase) pa eto eventualno fun-a.
Da ne bude zabune shto sam citirao post, ne napadam nego samo diskutujem(o). Iskreno Dirt 2 nisam ni probao, a ni keca i neshto me opasno vuche zadnjih dana da ga instaliram.
 
U chemu je razlika izmedju ovoga i Dirt 2? Ovde mi deluje malo napucanija grafika, ali to je manje vishe to, uporedjujutji razne filmitje :( Fizike mozzda i bude ali na nekom rudimentarnom nivou IMHO (bar su me nauchili njihovi predjashnji naslovi) i ne znam shta dalje da ochekujem. Mozzda bude nekog MP-a (za shire narodne mase) pa eto eventualno fun-a.
Da ne bude zabune shto sam citirao post, ne napadam nego samo diskutujem(o). Iskreno Dirt 2 nisam ni probao, a ni keca i neshto me opasno vuche zadnjih dana da ga instaliram.

Realno Dirt 2 ima samo 5-6 staza koje rotira, a i one su uglavno fake, a ni izbor automobila nije neki. Sama igra je u Ken Block fazonu, i sve se uglavnom vrti oko U.S. based trka, nema ni čestitih weather efekata, vožnju po snegu neću ni da spominjem. Dirt 1 je daleko bolji od 2-ke ali i on nije baš najsjaniji.
 
U chemu je razlika izmedju ovoga i Dirt 2?

Kako da znamo kada WRC 2010 nismo probali? :D

Realno Dirt 2 ima samo 5-6 staza koje rotira, a i one su uglavno fake, a ni izbor automobila nije neki. Sama igra je u Ken Block fazonu, i sve se uglavnom vrti oko U.S. based trka, nema ni čestitih weather efekata, vožnju po snegu neću ni da spominjem. Dirt 1 je daleko bolji od 2-ke ali i on nije baš najsjaniji.

Da, ali DiRT 2 se može voziti volanom, a u DiRT je to skoro neizvodljivo. ;)
 
Ne bi bilo loše da neko promeni naziv teme u WRC ili WRC (2010).
 
Nazad
Vrh Dno