Šta je novo?

Nova konfa > 100k

~animagus*

Čuven
Učlanjen(a)
23.12.2003
Poruke
274
Poena
619
Došlo je vreme da menjam staru konfu iz potpisa. Sve osim grafičke, me služi više od sedam godina, i samo čekam dan kada će da izdane :)

Elem u nastavku je nešto o čemu razmišljam, a kako ne pratim tržište kao što sam to radio nekada, svaki komentar je više nego dobrodošao.
Računar koristim za office, multimediju (gledanje filmova, serija, itd) i povremeno igre. Zašto kupujem ovakvu konfu - želim da mi potraje 5 godina.

Videćete da u listi nema grafičke kartice - ako bih optimizovao konfiguraciju i smanjio ukupnu cifru na drugim komponentama, možda bih se nategao da uzmem gtx970, za koji čujem da je danas best-buy.
Nisam siguran oko monitora - uzimao bih IPS do 24'' ==> ne znam da li je navedeni Dell pravi izbor. U svakom slučaju tražim best buy u klasi.

Isto tako, očekivan je komentar na bilo koju od komponenti.

Hvala i pozdrav! :wave: ,) ,)

01.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo ovako nesto...

Stavio sam 1TB jer smatram da ti ne treba vise ali ukoliko ti bas treba vise od TB ti stavi dva.

Kucista nema potrebe da ide r4 osim ako ti nije bas bitan soljasnji izgled. Ne moras ni ovo core 3000 ali ja nekako smatram da je sve preko 5-6.000 previse za kuciste.

Ploca ti nikako ne treba skupa a pogotove ne od 20.000 mozes ti i neku bolju od ove predlozene ako ti treba jos konektora ili pci slotova... Ali svaka do 10.000 ce ti biti i vise nego dovoljna.

Napajanje sasvim dovoljno i za mozda budici gtx 970 ili neku drugu grafu...

edit> Zaboravio sam ssd Crucial mx100 http://www.emmi.rs/ssd-ssd-sata3-256gb-crucial-mx100-550-300mb-s.11.html?productId=42328
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-02-09-12-05-28.png
    Screenshot_2015-02-09-12-05-28.png
    56.4 KB · Pregleda: 265
Poslednja izmena:
Jeftiniji RAM, bilo šta što je 1600MHz, Samsung 850 EVO ili Crucial MX100 SSD.
Možeš i jeftiniju ploču ako uzimaš zaključan procesor...
 
Sto se cene tice, cene komponenti koje sam naveo su gornja granica.
Preporuka za ploču? Da ima 6 usb 3.0/2.0 portova i koliko toliko ok integrisanu zvucnu.
Da li je wd red serija ok izbor?
Monitor?
 
Ni slucajno tako skupu plocu za zakljucan procesor... Izaberi bilo koju da ti odgovara sa tim usb-ovima za 50ak evra, nema poente uzimati skuplje. A to za zvucnu, iako pise da je bolja od obicne, opet ce da je dobije bilo koja neintegrisana. Tako da, bolje uzmi odvojenj zvucnu i jeftinu plocu.
 
Monitor na jeftiniju varijantu P2414H.
SSD MX100 ili 840/850 EVO.
1TB HDD ako ti baš nije neophodno više, Seagate je jeftiniji, a ništa gori.
Obavezno otključan (K) procesor na Z97, koja god da je (ta koju si naveo je preskupa).
Ako se iscimaš za GTX970, napajanje do 600W, preko toga ti ne treba ni za šta.
RAM najjeftiniji koji nađeš, što manje modula (većeg kapaciteta), to bolje, zbog nadogradnje.
Kućište koje si predložio je preskupo u odnosu na željenu konfiguraciju, niti ti je realno potrebno. Može to mnogo jeftinije.

Kad budeš odgovorio na moje prethodno pitanje, daću ti konkretnije predloge.
 
otkljucan haski na vazduhu i nema neku poentu,u prevodu drzi se zakljucanog i jeftinije ploce,tj gledaj da uglavis 970gtx i/ili sto bolji monitor,mnogo pametnije ulozen novac od skupe ploce i procesora koji ce tei da rade isto.
 
@nerven - kupovaću sve sa garancijom, verovatno iz emmi-ja.
Hvala na svim komentarima do sada. Neću se baviti overclockom, grafičkim dizajnom, obradom videa, itd ==> iz tog razloga sam potpuno svestan da mi ne treba ludilo od procesora / ploče / memorije. Ali ono što svakako želim je da kupim kvalitetne komponente koje će potrajati pet godina.
Kao što ste već prokomentarisali SSD bi bio sistemski disk, HDD za neki storage i igre. Define R4 mi se baš sviđa, tkd bih ga sigurno uzeo. Volim da mi kućište bude lepo :)
Monitor - ako već dajem pare, gledao bih da kupim kvalitetan monitor. Ipak u to gledam sve vreme dok sam na kompu :) @nerven - preporučio si P seriju, koja je u nižem segmentu ==> da li imaš iskustva sa ova dva monitora? Nije primetna razlika između panela na P i u serijama?
Preporuka za monitor od drugog proizvođača? Šta je sa HP / ASUS / Benq monitorima?

Pregledaću još jednom ponudu, pa ću prema vašim preporukama revidovati konfiguraciju.
 
Poslednja izmena:
druze,ako imas specificne potrebe/zelje po pitanju estetike i sl,mi nemeremo znat' kakav je tvoj ukus i pretezno gledamo performanse/funkcionalnost za ulozen novac.najbolje je da izlistas ono sto si definitivno odabrao i kupujes nezavisno od sve nase price,da se mi ne bi zamlacivali i prepirali sa tobom,a za ostatak budzeta da vidimo sta valja uzeti.

cene gpu,cpu,memare i maticnih su otisle dodjavola,i ogromna usteda je ako ikako mozes da se odreknes tog kupovanja u emmi-ju da se stvari uzmu od likova koji harver dobavljaju iz madjarske,pa te savetujem da ako je moguce,razmotris svoj stav.uz jako skupe monitore,skupo kuciste koje si namerio i sl,bojim se da nece ostati puno para za komp "koji treba da traje 5 godina",nece sigurno ako mu je jedna od namena gaming aktuelnih i buducih naslova.
 
Zao mi je ako se zamlacujes sa mnom i ako molbu za pomoc pri odabiru vidis kao prepirku. Svakako mi to nije namera.
Kada budem pri racunaru, izlistacu komponente koje bih izabrao po vasoj preporuci. Stavka monitora jos uvek ostaje otvorena, znaci bilo kakav komentar i savet kupovine odredjenog modela.

Hvala na izdvojenom vremenu
 
@nerven - kupovaću sve sa garancijom, verovatno iz emmi-ja.
Hvala na svim komentarima do sada. Neću se baviti overclockom, grafičkim dizajnom, obradom videa, itd ==> iz tog razloga sam potpuno svestan da mi ne treba ludilo od procesora / ploče / memorije. Ali ono što svakako želim je da kupim kvalitetne komponente koje će potrajati pet godina.
Kao što ste već prokomentarisali SSD bi bio sistemski disk, HDD za neki storage i igre. Define R4 mi se baš sviđa, tkd bih ga sigurno uzeo. Volim da mi kućište bude lepo :)
Monitor - ako već dajem pare, gledao bih da kupim kvalitetan monitor. Ipak u to gledam sve vreme dok sam na kompu :) @nerven - preporučio si P seriju, koja je u nižem segmentu ==> da li imaš iskustva sa ova dva monitora? Nije primetna razlika između panela na P i u serijama?
Preporuka za monitor od drugog proizvođača? Šta je sa HP / ASUS / Benq monitorima?

Pregledaću još jednom ponudu, pa ću prema vašim preporukama revidovati konfiguraciju.

Imam iskustva sa oba monitora, jedan posedujem i sam, i mogu reći da lično nisam uspeo da opravdam cenovnu razliku između dva modela.
Postoji jeftinijih, ali u toj kategoriji monitora (do 24", IPS) P2414H je bestbuy.
Ima lepih kućišta, koja su duplo jeftinija, ali lepota je relativan pojam.
 
Skoro ti je sve receno... valjda!? :)
U tvom slucaju nemas potrebu za tako skupom plocom jer neces OC-ovati nista. Dakle tu vec mozes da ustedis podosta, i to mnogo. RAM najjeftiniji koji radi posao, jedino ako ti hoces nesto posebno radi estetike sa nekih hladnjacima jos.
Kuciste takodje izaberi dobro, ima smisla itekako kupiti malo skuplje kuciste, jer ne znas da li ces mozda jednog dana upgrade-ovati opet PC i ostaviti kuciste jer jos radi posao... ;) A i u medjuvremenu ti zatreba mozda vise mesta u kucistu, HDD, SSD dodatno... dodatni GPU. Milion razloga da uzmes sto bolje kuciste, naravno koje se tebi svidi.
PSU takodje uzmes neko kvalitetnije, ali ne mora najskuplje.

Kao sto je vec neko spomenuo, vise para baci na monitor. To ti je bitnije od RAM-a npr ili PSU-a. U to gledas svaki dan...
A jos jedan savet prijateljski bi bio, da uzmes polovni GPU sa garancijom. Ustedeces podosta. Ja sam u mogucnosti da uzimam nove komponente, ali sam shvatio da se kod nas najvise isplati uzimati polovno sa garancijom. To sto ti hoces novo, fresh novo... imaces sve ostalo novo. A polovnu grafiku uzeti sa garancijom, to je mala zrtva zarad boljih ostalih komponenti- duze ce trajati. Pazi kad guras 7god. tu konfu... Sta vise da ti kazem, nego koliko ce ti trajati taj i5 onda. ;)
 
Zao mi je ako se zamlacujes sa mnom i ako molbu za pomoc pri odabiru vidis kao prepirku. Svakako mi to nije namera.
Kada budem pri racunaru, izlistacu komponente koje bih izabrao po vasoj preporuci. Stavka monitora jos uvek ostaje otvorena, znaci bilo kakav komentar i savet kupovine odredjenog modela.

Hvala na izdvojenom vremenu
Umart sigurno nije mislio na prepirku ili bilo kakvo zamlacivanje sa tobom u vezi komponenata.

Verujem da je mislio na izbor kucista za koje si vec odlucio da bude r4 a svaka dalja rasprava je zamlacivanje jer si ti tako odlucio i nek tako bude. :D
 
Po meni su sve navedene komponente sem procesora i napajanja, razbacivanje parama, s obzirom za sta ce se racunar koristiti. Moze da se ustedi podosta na svemu, a tek ako se uzima od madjara. Mada, sve mu je to vec receno, sad nek vidi jeftinije komponente pa da se odluci :)
 
Ja po ovim trenutnim cenama nebi nista uzimao dok se ne vrate na normalu,po meni nema tu uticaja bilo koji kurs vec nesta drugo,na pojedinim forumima sam primetio da se brizu postovi koji spomene nedavno drasticno poskupljenje...
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima. Da javim za komponente koje su naručene i koje treba da stignu ovih dana. Verujem da ću biti zadovoljan kupovinom kada sve stavim na sto i sastavim :)

CPU: INTEL Core i5-4460 3.20GHz 1150 BOX
MOBO: GIGABYTE GA-H97-D3H
PSU: SEASONIC X Series X650
SSD: SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2,5" MZ-75E250B/EU
GPU: GIGABYTE GV-N970G1 GAMING-4GD GTX970 4GB GDDR5 OC
HDD: SEAGATE Barracuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003
RAM: HyperX 8GB FURY DDR3 1600MHz
CASE: Phanteks Enthoo Luxe White
MON: EIZO FLEXSCAN EV2450
 
Bacanje para za napajanje , mogao si da uzmes neko jefitnije koliko vidim na itsvet to je 177 evra SEASONIC
X-650 Gold 650W ako je tako bacio si samo tako pare a mogao si da ulozis u jacu konfu!
 
napajanje i ploca su blag overkill,ali od viska glava ne boli. :) dugo i srecno trosio,boljim zamenio!

Hvala! :) poslušao tvoje komentare za Phanteks. Javljam utiske :)

Bacanje para za napajanje , mogao si da uzmes neko jefitnije koliko vidim na itsvet to je 177 evra SEASONIC
X-650 Gold 650W ako je tako bacio si samo tako pare a mogao si da ulozis u jacu konfu!

Nisam kupovao kod nas. U testovima se pokazalo kao jako dobro, pa sam se malo napregao.. :S: nadam se da će me služiti dugi niz godina :)
 
Poslednja izmena:
nisam bas pratio par generacija,ali okvirno otprilike mogu da pohvatam.Nećaku treba malo osveženja za igranje u FullHD.
Jel ovo OK za 100k?
C-i5.png
 
Nazad
Vrh Dno