Šta je novo?

Nova konfa > 100k

~animagus*

Čuven
Učlanjen(a)
23.12.2003
Poruke
274
Poena
619
Došlo je vreme da menjam staru konfu iz potpisa. Sve osim grafičke, me služi više od sedam godina, i samo čekam dan kada će da izdane :)

Elem u nastavku je nešto o čemu razmišljam, a kako ne pratim tržište kao što sam to radio nekada, svaki komentar je više nego dobrodošao.
Računar koristim za office, multimediju (gledanje filmova, serija, itd) i povremeno igre. Zašto kupujem ovakvu konfu - želim da mi potraje 5 godina.

Videćete da u listi nema grafičke kartice - ako bih optimizovao konfiguraciju i smanjio ukupnu cifru na drugim komponentama, možda bih se nategao da uzmem gtx970, za koji čujem da je danas best-buy.
Nisam siguran oko monitora - uzimao bih IPS do 24'' ==> ne znam da li je navedeni Dell pravi izbor. U svakom slučaju tražim best buy u klasi.

Isto tako, očekivan je komentar na bilo koju od komponenti.

Hvala i pozdrav! :wave: ,) ,)

01.jpg
 
Poslednja izmena:
Otključan procesor uparuješ sa z pločama, obične procesore sa b i h. Znači možeš proći i sa jeftinijom pločom, a i sa jeftinijim i5 procesorom. Ako nisi kloker.

Za SSD imaš temu na forumu, vrte se 2-3 modela, Crucial i Samsung uglavnom, ne bi bilo loše da baciš oko na poslednjih par strana u temi, prilično je aktuelna.

Grafičku polovnu sa garancijom R9 290(X) ili od Mađara GTX 970. Kod nas su precenjene. Ako hoćeš da uštediš na grafičkoj, polovnu sa garancijom R9 280X.
 
Eh,ja ono sve nešto na brzaka.Žurilo nam se :)
Poručeno je,sutra stiže.
Koliko je kod "mađara" garancija, 6 meseci ili može full?
 
1. Ako vec uzimas kuciste od 10k din idi na big tower. Ja mog BigT chiefteca imam oko 10 god.
2. Idi na jeftiniji hdd ... uvek mozes kupiti hdd, ssd ti je sistemski
3. Umesto savage idi na fury mem, jeftinija je, razlike nema.
4. Ploca od 21k din je bacanje para, tvoj proc ne moze se klokovati ako sam u pravu. Uzeo sam h81m plocu za taj proc i 280x i radi ko zmaj.
5. Napajanje 700W Chieftec GPS-700A8 je jeftinije

E sad, na sve sto ustedis sa 1-5, dodas jos 15-20k dinara i uzmes AMD Radeon R9 280X Sapphire Vapor-X Tri-X 3GB GDDR5, DVI-I/HDMI/DP/11221-20-20G i imas extra desktop.
 
Nazad
Vrh Dno