Šta je novo?

Nokia Lumia 930

I nakon dan u servisu su mi javili da nece da priznaju garanciju zbog "fizickog ostecenja", tj ovo spada pod fizicko ostecenje iako to nije ... a posto su oni jedini ovlasceni servis ... mogu da menjam u licnoj reziji (kod njih 30147 din) ili u nekom servisu ovako .... kako mi se cini uzecu neki novi telefon, i naravno zbogom nokia/microsoft, jer ako se ovo desava posle 7,8 meseci od kupovine .... sta dalje pricati ... meni se svidja i telefon i os, ali politika microsofta da trazi dlaku u jajetu i da nece da realizuje garanciju je jedan veliki -

Nemam razloga da branim korporacije, ali idi ti u servis reci im da trazis napismeno razlog, odbijanja i to detaljno, zato sto imas nameru da se zalis na njihovu odluku kod korporacije koja im je izdala licencu.
Naime ja sam tako komunicirao za jedan nokia asha telefon koji je imala moja zena i koji je kupila preko Telenora.Doduse ja sam mejlove slao "preko" Telenora kod koga sam i kupio telefon.
Posle upozorenja da cu se zaliti nazvali su me, krenulo ne preterano ubedjivanje ("kako to mislite detaljno obrazlozenje" ) , ali zena dobila nov telefon , ja malo iznerviran ali jbga...
Naravno ovo sto je bilo nije moglo nikako da se popravi, prosto je ekran tj. njegova trecina "umrla"...Ne znam sta je u pitanju kod tebe...
Prosto mislim da te nista ne kosta da probas posle ovakvog odgovora...
 
Slažem se, budi uporan i malo bezobrazan, na kulturan način, zapreti i agencijom za zaštitu potrošača i tako tim čudima - zašto da bacaš pare na nov telefon jer se našim serviserima dig'o q--- pa neće da ga poprave, a po zakonu moraju.
I mislim da to nema veze sa Majkrosoftom koliko sa našim jajarama koje tako rade iz bezobrazluka.
 
Ovaj model su upropastili. Svaki treci ima neki HW problem. Najcessci su display flicker, neipravno dugme kamere, problem sa mikrofonom kada se aktivira spilerfon. bukvalno iz kutije izvadis i naletis na probleme. A vidim i sa 950/950XL imaju problema.
Ja ne znam kako oni razmisljaju. Mislim kada se naleti na ok primerak to radi, ali je pitanje iz kog puta se moze ubosti ok primerak. Ni najgori Kinezi nemaju toliko veliki procenat otkaza ovo je strasno.
 
Kako se koristi ova kamerica o_O
Fotke napolju kada fotografišem su sjajne, a recimo u stanu kad je uključena sijalica, odvratne su...
Fotkam sa "auto" podešavanjima, sa i bez blica, stavio sam i WB da bude ona sijalica, i opet užas.
Bolje su mi fotke bile pre 10 godina sa K510i...
 
Setio si se posle godinu dana+ da pitas :)

Taj telefon ima jednu od najboljih kamera + OIS.. ne znam kako tacno radi full auto mod ali isti nikada ne bih koristio kao sto ne koristim ni na ostalim telefonima. Sve ostalo se svodi na poznavanje osnova fotografije/osnovnih podesavanja.. ko to ne zna i sa najboljom kamerom na svetu snimace lose fotke u odredjenim uslovima.

Bolje su mi fotke bile pre 10 godina sa K510i...

To je nemoguce, provereno. Ljudi se secaju tih SE/Nokia kamera kao vrhunskih za to vreme (sto i jesu bile) pa cesto napisu ''eee da mi je na tom i tom androidu kamera kao sa Nxx Nokie/SE Kxxx'' sto je realno nebuloza, imao sam godinama K810i i jos uvek imam na hiljade sacuvanih fotografija sa te kamere, jeste bila sjajna u svoje vreme ali npr nema sanse da parira cak ni Samsung/Sony/Nokia/iphone kamerema iz 2012. godine. Mozda je nekada ''izvadi'' Xenon blic ali cak i matori androidi sa jakim led-om mogu da snime bolju fotku od k810 sa xenonom, jednostavno te kamere je pregazilo vreme.

E sad mi ovde pricamo o K510i vs L930.. jednostavno je nemoguce da Lumia nema za nekoliko klasa bolju kameru u svim uslovima :)
 
Poslednja izmena:
Dobro bukvalisto :D.


Nisam nesto koristio kamericu u zatvorenom. Uglavnom negde u prirodi...

Znam da je odlicna kamera, i da ima dobar software... Ali je ovo bio rodjendan, i uglavnom sam brzinski fotkao. Nisam imao vremena da cackam puno, a nemam ni stalak.
 
Ne treba ti stalak :)

E sad rodjendan, je6iga. Ako ocekujes maks. kvalitet u tim uslovima tu stvarno treba dslr/mirrorless (ogroman senzor i mogucnost da se puca sa visim ISO vrednostima sa sto ma nje suma a uz sto brzi shutter speed) pa onda blic itd.

Kamera se telefona tu moze da posluzi u smislu da moze da snimi iole kvalitetnu fotografiju za pregled na nekom ekranu, kompu, jos L930 ima i pure view, pravi manual mod, odlican led blic i OIS, kako li bi se tek snasao sa nekim Sony-em koji bas trazi skillove a nema ni OIS :D

Probj u PV modu (5MP) da improvizujes sa ISO i brzinom zatvaraca, npr probaj u kucnim uslovima da nadjes ''idealnu'' kombinaciju, zapamtis podesavanja i primenis ista sledeci put u slicnim uslovima. A cak i kada se uvezbas malo to nije garancija da mozes da ocekujes sad neki super kvalitet, jednostavno to je kamera na telefonu sa ogromnim limitima kao i sve ostale na svetu i samo u Nokia fanboj bajkama vaze te price da Lumie menjaju dslr, nijedan telefon sa svojom ugradjenom kamerom mu nikada nece ni prismrdeti kada je takav nacin upotrebe u pitanju :)
 
Poslednja izmena:
Koliko traje baterija na 930 uz neko jace koriscenje? Wifi, hsdpa, skajp i 4k snimanje?
 
Koji god telefon da mi zapadne za oko ispadne da ima ili losu bateriju ili mu je kamera zesci fejl >.>
 
Kontam da je 2500mAh mozda malo za 930ku, ali moze neko od vlasnika iste da mi da neki savet ili misljenje u vezi nje? Treba da dobijem od ortaka za koji dan 930ku, pa me interesuje kako se ponasa (pogotovo ako neko ima na W10M), koliko baterija traje, kakva je kamera, jacina zvuka u razgovoru. Ukratko sta joj fali a sta ne... P.S. Imam 640XL i poprilicno sam zadovoljan na w10m, pogotovo sa baterijom i kamerom, ali ako mi se 930 svidi vise, ova ide na dobos.
 
Neko drugi će reći o radu na W10M, a na WP8.1 je ovako:
Ekran - odličan; kamera - odlična; zvučnik - jedan ali odličan; jasnoća i glasnoća sagovornika u toku razgovora - vrlo dobra; izrada i materijali - vrlo dobri; završna obrada i uklopljenost pojedinih delova - pristojna do diskutabilna (mogući problemi sa podizanjem gornje desne ivice ekrana; između metalne lajsne i ekrana uvek ima koji mikrometar lufta, pa tu ulazi prašina; oleofobski premaz dobar, ali nedovoljno debeo, pa vremenom prst sporije i teže klizi po ekranu jer se premaz troši..), baterija - odlična za brzo pražnjenje jačom upotrebom :D i, na kraju, zagrevanje - odlično, jer će ti leti bez problema ispeći palačinku. :D
Da, i ovo: vreme punjenja baterije originalnim punjačem dobijenim u pakovanju - iznenađujuće kratko. Vrlo se brzo napuni, za manje od sat i po (očekivao sam duže vreme).
Eto, to su moji najosnovniji utisci o telefonu posle skoro godinu dana korišćenja. Ima mana, ali i pored njih ne želim da ga menjam za 950(xl) jer sam generalno zadovoljan. Ako ti baterija ne bude prevelik problem, bićeš zadovoljan i ti.
 
Hvala Evindzer. Koliko inace izgura baterija? Kod kuce WiFi uz normalno koriscenje, napolju 3g za WA i Viber, bez fejzbuka i mesendzera i ostalih socialnih mreza. Znaci pozivi, poruke, malo novine, 9gag i kamera....
 
Nema sta ako ti se vise svidi, svidece ti se vise : ) Sve sto je napisao evindzer je bas tako, na w10m je slicna situacija, baterija se popravila sa poslednjim buildom tako da mislim da ce tebi gurati bez problema od jutra do mraka, mozda i svih 24h.
Ako poredis bateriju i kameru, onda su 1:1, baterija na 640xl, kamera mnogo bolja na 930. Ukratko sem baterije sve je mnogo bolje na 930.
Inace L930 je podlozna problemima, navodno modeli iz jedne fabrike u kini, npr mikrofon za speakerphone cesto ne radi, ekran zbog nacina na koji je ugradjen zna da se izdigne, mojoj devojci najverovatnije proximity senzor ne radi najbolje, tipa reaguje na manjoj razdaljini...
Jedan mali dodatak, sto se tice grejanja, mojoj devojci se previse greje samo na mobile data i to odredjene aplikacije, pre svega viber call, na wifi je ok, ali naviknes se da je topao : )
 
Koliko 4k snimanje jede bateriju? I je li 4k video ogranicen na tipa 5min ili moze da se snima dok ima slobodnog prostora/baterije ?
 
4K video nikad nisam probao, verovali ili ne. Baterija se posle sat i po konstantnog, ali laganog korišćenja mobilnog interneta (forumi, Votsap, Vajber, aplikacije sa vestima, mejlovi, bez gledanja video sadržaja) spusti za oko 30%. Tako je bar na mom primerku. Dakle, nije nešto i onima koji bukvalno ne gase ekran telefona neće izdržati ceo dan.
 
Poslednja izmena:
Pusti 4k da snima 10min pa javi. Budi drug xD
 
Jel neko skoro kupovao ovaj model? Po kojoj ceni?
Ovo što piše po sajtovima, kad okreneš radnju uglavnom nemaju...
 
Danas sam uzeo 930 zlatnu.Na sredini ekrana ima blago urezanu kocku a telefon je kao nov nema packice.Da li se neko susretao sa ovim?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Burn in, mozda je negde bio izlozen pa je naravno doslo do toga.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Od pre dve nedelje sam vlasnik 930 na .218, pre toga imao 730 na .218 i rade ok za moje potrebe. Vise nemam 730.
E sad, mene zanima kakva su vam iskustva sa REDSTONE buildovima (konkretno ovaj zednji, ehmm) jer se razmisljam da ga pljusnem na 930. :type:

Hvala unapred na odgovorima.
 
Moja preporuka nemoj jos... Probao isto na 930ki. .218 vrti savrseno.
 
Nazad
Vrh Dno