Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Nema nista od L735 koju sam porucio sa oglasa. Lik se def. ne javlja a nije ni poslao :( aaaaaa :( a lepo sam ga zamolio da mi javi cak i ako nece slati... :(
 
Siii. Tako ce i biti.
 
Evo opet da se javnem.
Poručena sa KP druga L735/WHITE iz Telenora je. Stara 6m sa fiskalnim i garancijom. Perf. stanje. 140€ sa uračunatom poštarinom i plaćanje u €!
Deluje kao dobra kupovina.
Možda i on odustane :d

Šalje sutra/stiže prekosutra.
Javiću utiske (ako stigne, naravno :d).
 
Poslednja izmena:
Koja je razlika između L730 i L735 gledam sada specifikacije vidim da su potpuno iste ili sam nešto promašio?
 
Dualka ne podržava LTE i to je sve od razlika.
 
Ako se dobro secam procitao sam negde da uskoro uvode 4G, ako nisu vec uveli, molim da me ispravi neko ko ima tacnu informaciju.
 
Uglavnom hardver je sličan, osim što 730 nema 4G i bežično punjenje. Takođe 730 je imao probleme sa iznenadnim restartima., ne znam da li je to rešeno update-ovima.
 
Biće da jeste jer se više ni ne pominju. 730 koji moja žena sad koristi ni jedan jedini restart nije imala za nešto više od tri meseca
 
Evo opet da se javnem.
Poručena sa KP druga L735/WHITE iz Telenora je. Stara 6m sa fiskalnim i garancijom. Perf. stanje. 140€ sa uračunatom poštarinom i plaćanje u €!
Deluje kao dobra kupovina.
Možda i on odustane :d

Šalje sutra/stiže prekosutra.
Javiću utiske (ako stigne, naravno :d).
A ti baš moraš da se unapred pohvališ i izmalerišeš kupovinu.:trust:
Čitam ovde razne komentare.Da nije taj white model pomalo ženskast? :D
 
Uvela su 4g sva tri operatera, evo teme:

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=345108
4G u Srbiji: diskusija
Ja imam 4G telefon L1520 i to sto ima 4G mogu da okacim macku o rep kad ni 3G ne radi nikako, Drugo pokrivenost sa 4G im je jadna tako da ko zivi u okruzenju gde je 4G pokriven pa i da kazes ok pod uslovom da ima dosta megabajta na raspolaganju. Ja ne vidim nikakvu prednost sto mi je telefon 4G, jer dok to bude svuda pokriveno mi ce mo i menjati telefone, a verovatno da ce i kvalitet biti jadan isto kao i sada 3G. Ja bih vise voleo da mi je L1520 dual sim nego sto je 4G sa jednom karticom.
Inace L730 drzi solidno bateriju za 14h baterija ostala na 52% koliko ga je zena koristila a koristila ga je posto je prvi dan pa cackala.
 
Imam Lumiu 735 i ne znam kako da iskljucim Sleep ili odlazak u standby rezim.
Kad ga upalim, Start screen se pojavi i ako se na telefonu nista ne dira posle 5s se vraca u Sleep.
Gde se to iskljucuje?
Procesljah sve zivo na telefonu i nigde tu opciju nisam nasao...
 
Ako misliš na vreme koje mu je potrebno do zaključavanja ekrana onda ideš na opcije pa stavka lock screen (meni je na srpskom pa piše zaključani ekran)
 
Ne znam da li je Lock Screen (nemam ga instaliranog ali ne deliuje mi daje to).
Telefon mi ode u Sleep (tako se to zove na Windows PC) i moram da ga cackam da bi ga probudio, a ne znam gde se to iskljucuje.
 
Pa rece ti covek, u lock screen podesavanju. A ne moze 5, 30 sekundi je minimum.
 
Ali ja pricam da to nije do Lock Screena...
Elem nasao sam ga u Settings, stavio Screen Times out-Never i opet mi se zacrnjuje ekran...
 
A na sta ti tacno mislis, da ne mesas mozda lock screen i start screen? Lock screen je ono prvo sto dobijes posle double tapa, ili pritiska na power dugme, i naravno da ce odma da se ugasi lock screen, to ne mozes nigde da promenis, ali kad swipujes na gore, i otkrijes start screen, za to je onda to podesavanje (never, 30 sec, 1 minute, 3 minutes..). Ako se na start screenu gasi onda je neki problem..
 
Hocu da se Lock screen ne gasi, ali ovo nije samo sa Lock Screen-om. Kad vodim malo duzi razgovor ekran se zacrni i ne vidim gde da pritisnem da prekinem razgovor.
Mislim da ovo nije samo do lock Screena vec je nekakav tupavi power savings plan koji ja ne znam gde se menja, ako moze uopste da se promeni...
Cim telefon ne pipkas duze od 5s, on odlazi u Sleep mode, ili kako god se to ovde zove...
 
Poslednja izmena:
Ubij me ako sam razumeo šta pitaš. Kada vodiš razgovor i telefon prineseš licu, potpuno je normalno da se zacrni ekran zbog senzora. U suprotnom bi prekidao vezu svaki put ili bi ometao razgovor samim dodirom (touch screen). E sad, meni ekran prestane da bude crn jako brzo nakon što ga odaljim od lica otprilike sekunda (ne mogu baš da procenim tačno), ako to kod tebe duže traje ili moraš da dodirneš ekran da bi se povratila slika onda nešto nije u redu.
Što se tiče lock screena (kada pritisneš dugme za otključavanje on se prvo pojavi pa onda prevučeš prstom na gore i dobijaš meni sa ikonicama, kao što Boris reče) mislim da ne može da se isključ da se telefon ne gasi kada je samo lock screen u pitanju. To je urađeno zbog uštede baterije, brzo bi iscurela kada bi ekran stalno bio upaljen. Međutim, možeš da podesiš da se telefon nikad ne zaključa sam i onda neće ići u lock screen, barem mislim. To su podešavanja koja si već našao (30 sec do neograničeno). Sad ako sam opet omašio odgovor na tvoje pitanje, izvini.
 
Ja vise ni nemam "never" za screen timeout, 5 minuta je maks. U svakom slucaju, nema nikakve logike da ti bude non stop upaljen lock screen? On sluzi da bacis pogled na vreme i notifikacije.
Dakle, na start screenu, tamo gde su ti tile-ovi jelte, tu ne sme da se gasi posle 5 sekundi, vec 30 minimum, ako si tako podesio. Ako je drugacije, onda je neki problem..
Takodje kad pricas, naravno da se gasi ekran da ne bi obrazom prekinuo vezu, opet, ako se posle sekunde (maks) ne upali kad odmaknes od uveta, i to je problem..

Reci nam jel ti ovo prvi touchscreen telefon, ili stvarno postoji neki problem :)
 
A ti baš moraš da se unapred pohvališ i izmalerišeš kupovinu.:trust:
Čitam ovde razne komentare.Da nije taj white model pomalo ženskast? :D
:p
Što reče @TosaNS poklopac će svakako biti zamenjen i pozadi će doći Nillkin Frosted i etooo rešeeeenjaaa :d

Samo da mi pošalje nodžu.
 
Poslednja izmena:
Evo, ako ima zainteresovanih, friškog oglasa na MS za L735 siva sa Telenora stara 2m u top stanju 140€!
 
Sutra mi def. stiže Telenor L735 (s' belim leđima :d)...
Javio mi čika da je poslao :) (ko je kome čika ni sam ne znam :D)

IMA LI ŽIVIH :d (niko ništa ne postuje celog dana :()
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno