Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Cortanu imas na US regionu jedino ja mislim.. Inace nebitno je, neke aplikacije mozda neces videti na nekom regionu i tako neke stvari, a placanje sa nasim karticama mislim da radi na bilo kom..
 
Kada promenim na us region kaze mi da moram restartovati. Da li bi doslo do nekih promena, problema

I meni se cini da je tecnije radio na cistoj osmici. Da li ke hard reset resenje ili nesto drugo, nisam bas najbolje shvatio,ili da ga vracam na osmicu ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Najbolje resenje je izgleda preko Nokia Recovery Tool-a.. A to za US region, to ti je klasican restart, kao da si upalio/ugasio telefon, slobodno..
 
Imaš temu na wp-srbija o tome, napravio sam video vezan za istu...

Sve u svemu, ovo nikako ne umanjuje vrednost telefona koji sa 1GHz, 512MB, 8GB... šije beskompromisno konkurenciju u cenovnoj klasi, kao i po karakteristikama...
Drago mi je što vidim da su ljudi u Srbiji počeli otvarati mozak prema "drugim" stvarima... Drago mi je kad vidim da ljudi kupuju windows telefone... Drago mi je da imamo segment ljudi koji ne pripadaju iOS ili android generaciji...
Treći uvek donosi napredak!

[YOUTUBE]YIZzIuPaEZY[/YOUTUBE]

Naravno, ako misliš na to...
 
Poslednja izmena:
Uradjen recovery, cini mi se ok za sada.hvala Borise

Interesuje me kako da aktiviram swipe testaturu,msm nije da mi je potrebna, ali me interesuje posto nmg da nadjem nikako
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovako, swipe postoji odmah čim prebaciš na US region i tastaturu, ako imaš i srpski na tastaturi, drži prst dok ne pozeleni na srpski i onda ti izađe opcija pomeri, pomeri ka dole, odnosno, usa ka gore...

wpcentral...

How to enable swype keyboard ?

It is enable by default just swipe on the keyboard.
 
Poslednja izmena:
Uradjen recovery, cini mi se ok za sada.hvala Borise

Kakav je postupak.. Kad sam klasican OTA update instalirao preko wifi-a, jedno 2 sata je trajalo ukupno.. Jesi primetio neka poboljsanja sto se tice animacija i rada generalno?
 
Ovako, swipe postoji odmah čim prebaciš na US region i tastaturu, ako imaš i srpski na tastaturi, drži prst dok ne pozeleni na srpski i onda ti izađe opcija pomeri, pomeri ka dole, odnosno, usa ka gore...

wpcentral...

How to enable swype keyboard ?

It is enable by default just swipe on the keyboard.

Bilo je samo potreno da uradim update keyboard i automatski je aktiviran swipe.

Kakav je postupak.. Kad sam klasican OTA update instalirao preko wifi-a, jedno 2 sata je trajalo ukupno.. Jesi primetio neka poboljsanja sto se tice animacija i rada generalno?

Ceo postupak traje nekih 15ak minuta do pola h zavisno od download speed. Brise sve podatke i podesavanja sa telefona i kartice, naravno uradis backup rucno pre svega toga ili ako ti je automatski. Cini mi se da ima poboljsanja, da radi generalno brze, manje vremena traje resuming itd. Ali videcemo jos u narednim satima, danima...
 
Poslednja izmena od urednika:
Primetio sam da kad udjem u fb messenger i whats app telefon pocne tiho da zuji. Kada izadjem iz tih aplikacija nista se ne cuje. Da li se to desava na svakom telefonu ili samo na mom ?
 
Ne mogu nikako da osposobim Project my screan, instalirao sam program na desktop, povezao sa usb, al kad kao da je zakucao na SEARCHING, i pise da je NOT CONECTED.
 
Jel neko zna jel ima šanse da uvedu rečnik za srpski i ono predviđanje reči?
 
Imaš temu na wp-srbija o tome, napravio sam video vezan za istu...

Sve u svemu, ovo nikako ne umanjuje vrednost telefona koji sa 1GHz, 512MB, 8GB... šije beskompromisno konkurenciju u cenovnoj klasi, kao i po karakteristikama...
Drago mi je što vidim da su ljudi u Srbiji počeli otvarati mozak prema "drugim" stvarima... Drago mi je kad vidim da ljudi kupuju windows telefone... Drago mi je da imamo segment ljudi koji ne pripadaju iOS ili android generaciji...
Treći uvek donosi napredak!


Naravno, ako misliš na to...

Na to mislim... Probaću to sa Resetom kada budem u mogućnosti... :)
 
Da, Settings/Touch
 
Auuuu,to mi je bilo mnogo komplikovano :)

whatsapp je poceo da baguje, kasne nekad obavestenja ili se ponavljaju koja su vec bila, to mi je trenutni najveci problem
 
Poslednja izmena od urednika:
Vidim sad u jednoj prodavnici ima L530 za 15000 din. Sta mislite da li je bolji od L520? Mozda sam trebao da sacekam koju nedelju pa da uzmem taj ali gotovo sad :D I kako vama radi fb messenger? Meni nece odmah da prikaze nove poruke nego moram da refresujem i onda tek posle par sekundi prikaze poruku. To me nervira.
 
Poslednja izmena:
Nemam ni ja problema sa Whatsapp osim onog dana kad su svi prijavili da se desava (i sa drugim modelima). A za 530 ne verujem da si pogresio, mnogo je gadan :)
 
Pored 520 jedino da je 530ka jeftinija od nje... Ovako ne.
520 je sad 8 - 9000 nova na KP. Nalazi se cak i za 7.
 
Poslednja izmena:
Ja za sada vrlo zadovoljan telefonom. Mada hteo bih da ga zamenim sa drugom lumijom. Prvo sam mislio da uzmem L630 ali danas vidim L1320 i zaljubio sam se :D Sta mislite da li ima neka bolja lumia od nje do 250e ?
 
Za te pare 925 je bolji izbor i ostane kusur pride :)
 
Po cemu je bolja ? ima samo bolju kameru koliko ja vidim . A nju ne koristim bas cesto tako da mi to nije bitna stavka. Ja sam zadovoljan i kamerom na L520 :)
Dobro vidim sad da ima jos nesto bolje :D
 
Poslednja izmena:
Izasao je nokia cyan update za DP,lumia 520 VIP.
 
Nazad
Vrh Dno