Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Nervira me sto je slabiji wifi domet na 8.1 :mad:
Pre sam imao dve crtice u dn. boravku, a sad nema dometa..
 
Jel samo graficki prikaz laze ili izgubis i konekciju? Neko je to ja mislim testirao..
 
Prelazak sa 8.0 na 8.1(+Cyan) je veeeliki update, ako imate nekih problema napravite hard reset uređaja, ili još bolje clean instal sa NSRT.
To u 99% slučajeva popravi stvar.
 
Vi koji imate WP 8.1 Cyan, da li možete "zaključati" na 3G telefon preko ##3282# ili ##3282? Mislim na ovo:



Ili ovako:

 
Poslednja izmena:
"Radi" tj ne radi. Radilo je i na našim verzijama ranije sada se nađe na tipa nekoj tamo vijetnamskoj i slično da radi još uvek. Na 8.0 je radilo i u kombinaciji dev unlock+native toast launcher app za verzije u kojima je ovo bilo isključeno međutim na 8.1 je promenjen način na koji se pozivaju toast notifikacije tako da, za sada, ni to ne radi. Kada će, da li će, ne znam.
 
Mhm, to onda znači i da ne radi i ##3282#?
 
Nemamo sreće. :( Zahvaljujem. Ipak razmišljam da ga kupim, pa da ga koristim kao drugi telefon, dok ne naprave 3G only. Ili nešto na XDA.
 
Koliko znam trebalo bi da naprave da native toast launcher radi i na 8.1 a onda će bilo koja od tih šifri moći da se pokrene. No ja iskreno očekujem od MS/Nokie tu opcoju u meniju...
 
Neki update mi preuzima trenutno. 520 hu product kod, iz Telekomovog boksa.
 
Gde je najbolje da skinem update na 8.1? Nemam kuci wireless, a i ne mogu da ga hvatam od nekoga drugog. Moze li neki savet gde to mogu da odradim i da li je moguce preko paketa podataka da skinem?
 
Bolje preko wifi-a ili ako imas neki paket sa dosta brzim internetom i tel obavezno na punjac za svaki islucaj.
 
Gde je najbolje da skinem update na 8.1? Nemam kuci wireless, a i ne mogu da ga hvatam od nekoga drugog. Moze li neki savet gde to mogu da odradim i da li je moguce preko paketa podataka da skinem?

Sta su paketi podataka? Nikako preko mobilnog neta ako to mislis, mislim mozes ali verovatno ce pregrejati telefon, bice mnogo sporo (i ovako mu treba oko 2 sata) i zguzvace bateriju. Nadji komsiju/nicu sa Wif-em na ~2 sata, i odradi.. ili kupi ruter, sve vise i vise ljudi to navodi kao primer, a ono 1500 ili koliko vec su wifi ruteri..
 
Poslednja izmena:
Ok, u selu sam pa trenutno ne mogu da nadjem nekoga sa wifijem.
Ovako, imam telefon vec mesec ipo i zasad imam 3 manja problema.
1. Kada mi je ukljuceno automatsko osvetljenje desava se da cim otkljucam telefon pojavi se crn ekran (sija crno ako me razumete, nije ugasen). Jedino resenje je da ga zakljucam i ponovo otkljucam i onda radi, do sledeceg puta ili da cekam minut da se sam zakljuca pa da otkljuca.
2. Kada telefon radi par minuta i kada je tamna pozadina kod neke radnje, pojave se bele tackice (veoma sitne). E sad imam mozda 2 vece sitne tackice i 5 sitnih. Imam osecaj da ih je sve vise.
3. Desilo mi se juce prvi put. Od tada non stop. Kada gasim 'Deljenje interneta' lete one tackice na vrhu kao ucitavanje i onda izbaci na glavni meni, crashuje sta vec, moze da se ceka da otkoci ali nisam imao zivaca jer je proslo 10ak minuta i samo su 'odbagovala' podesavanja, a u poruke, osobe, fotografije, bilo sta, nisam mogao da udjem, ucitava pa kresuje. Izgasim, sacekam 3-4minuta dok pise pozdrav i on se ugasi.

Ima li neko ideju sta bi moglo da bude resenje i da li ima potrebe da vracam telefon na servis. Da li bih mogao da trazim da mi daju drugi telefon? U kesu je kupljen.
Zahvaljujem se :)
 
aberu8eq.png


Rekord :)
 
Nista to ne znaci. To moze da bude standby. Koliko si ga koristio tih 53 sati?
 
Manje nego inace, malo neta, poziva i poruka.
Inače mi je solidna baterija, zadovoljan sam.
 
Ljudii, instalirao sam 8.1 i primetio sam da nema FB chat ugradjen. Mogu samo reci da sam u tome provodio pola vremena do sad. Sve je odlicno ali ono je preveliki nedostatak. Kad mi stine poruka na fb, ne obavestava me kao za poruku nego moram da ulazim u aplikaciju
 
Ljudi, instalirao sam sad Cyan update, je l' ima neko ovo? Posto meni laguje pa me zanima kakva su vasa iskustva...
 
Nece..
 
Kupio sam telefon pre 2 dana i hteo bih da ga apdejtujem na 8.1 ali ne znam kako . Kad idem na azuriranje kaze da nema novih azuriranja, a windows je 8.0. Sta da radim ? Hvala unapred
 
Vrh Dno