Šta je novo?

Nokia 1020

@rotkod :D isti slucaj isto sam imao Arc S i slicno iskustvo, tada sam batalio android, sa 2.3.3 je radio ok a posle uzas. Sreca to se nije desilo sa tranzicije wp8 na 8.1 ;)
 
Kao sto rece kolega iznad ne mesaj mobilne sa notebookom/tabletima ;) ili je Google video da su u pravu pa da se inate cisto posto nemaju sta lose da kazu za Surface ;)
Ne mešam ja ništa, što reče Loznica u kom svetu ti živiš ako misliš da će neko to tako selektivno da gleda. Ajde ti pljuj jedan sektor moje firme a ja ću u drugom da ti titram, važi evo lud sam :)
A i ne pljuju oni samo chromebook nego sve od googla
http://www.scroogled.com/mail
http://www.scroogled.com/appstore
http://www.scroogled.com/shopping

Itd. Surface je apsolutno nebitan.
 
Sve će ovo ispraviti Windows 10. ;)

To će biti jedan jedinstveni OS za sve veličine ekrana, znači da svaka app mora biti funkcionalna na 40" ekranu, isto kao i na 4" ekranu, naravno sa određenim prilagodbama, inače neće biti prisutna na Windows platformi.. :D
 
Ja Google i dalje smatram da je najbolji pretrazivac na Webu, samo to i nista vise (od silnih reklama) zgadio mi se cak i you tube. A sto se tice te odluke da zakine svoje app na drugoj platformi hm, pa sta reci tako ce imati manje korisnika a nece korosnicima bas nauditi ili ih neznam preusmeriti na svoj sistem.. Meni je cak i drago sto je MS objavio te informacije o Google na tom sajtu, da su laz i ne istina Google bi do sada vec tuzio MS i taj site bi vec bio ugasen ali :) izgleda je Google resio da zakine svoje app na WP i tako se odbrani, smesan potez, kukavicki.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je neko od ukljucenih pratio ono MS-Apple prepucavanje na nivou PC-Mac i sta bi, nista, dobra fora narod se ismejao do suza, gledalo se vrtilo se ali i jedni i drugi radili svoj posao, a ovi ko uvredjena mlada odmah nos digli i nesto oni ne daju.
****s "ekosistem" u kojem Samsung svako malo izbacuje novog plastisu od 500-600 Evra, u kojem ti treba doktorat da instaliras aplikaciju na SD karticu i u kojem skinem igru sa playstorea koja ne moze da se instalira na tablet od 400-500 evra sa storage prostorom od 16 GB nego mi treba SD kartica. Kad malo bolje razmislim bez 400-500 evra svakih pola godine do godinu ne mozes uopste normalno da koristis android telefon. Kome to treba?
Evo jos jedan primer kupim raspberry, instaliram xbmc koji ima youtube plugin, sve super nekih pola godine, onda dvije godine taj plugin ne radi jer je google promenio nesto u nacinu logiranja na servis (nemam pojma sta nije mi se dalo zamarati problematikom), ima workaround, ali nakon svakog apdejta treba generisati neke kljuceve, editovati neke config fajlove uglavnom totalna ludnica. Toliko o tome koliko je Goolge otvoren i koliko su open source platforma.
Jos jedan primer, nadjem ja YT uspavanku za dete koja traje 8 sati, slucajno pogledam komentare zale se ameri kako ih ubise reklame svakih cini mi se 7 minuta, kod nas je malo bolja situacija pa su te reklame samo na pocetku klipa. Pise neka od mama kako joj dete taman zaspe, uleti reklama i sve ponovo. Ako vec nesto hoce da naplacuju neka kazu koliko pa ko hoce nek plati, a ne da ovako pate narod.

Ne kazem da MS nema slicnih momenata, ali ovako radikalnih i drasticnih tesko da je ikad bilo.
 
1210c1c18f5d0e0b202d7f16209c5b22.jpg
Vratimo se malo na temu ;)

Prototype of Lumia 1020 successor RM-1052 leaks in China http://www.nokiapoweruser.com/prototype-lumia-1020-successor-rm-1052-leaks-china/

Ja kazem, very very good :D
 
Dual-led blic, staklena "sahta" iza... :lupko:
Nadam se da je ovo samo prototip i nista vise.
 
Google nije nista bolji od MS-a: YT pun reklama, Google Maps ne mozes da snimis na telefon, primoravaju te da budes online na njihovim servisima, ne mozes da skines nksga sa YT, ma sramota.

I te google servise sto ih nema na WP, razumem da je glup potez, ali realno sta ce vam? YT aplikacija za Android je blagi uzas, ne dozvoljava skidanje videa, a reklama toliko da izludjuju (na Androidu mozes da instaliras adblock, na WP ne znam dal bi moglo, pa bi to bilo jos gore), Google Maps su 10000000 puta gore od Nokijinih jer nemaju offline opciju... Sta ce vam takvi servisi.

Ontopic, dobro je sto je pocelo da se suska o nasledniku, ispasce dobro sto nisam dao pare na 1020, kad izadje novi ili cu njega ili ce pasti cena 1020...
 
Uuuuuu sto volim ovaj odgovor!!!!!! Moze, a? Skini mape Madjarske, Nemacke i Austrije i kreni kolima na put offline samo sa Google Maps! Aj da te vidim?
 
Hidro... Znam da ima adekvatnih zamena za YT, evo je koristim myTube, nego ms-ova je imala solidan interfejs, a dopuštala je upload i download...
Nego, koju app za upload osim one lumia koristite za upload na YT?
Ja bi na novoj L1020 dodao rupu za tripod... :D
 
ma bagra...

ima lumia mount za tripod, a mozes da nabavis mount koji pasuje za sve telefone...
 
Navodno 1030(@wc):
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1417364771848.jpg
    uploadfromtaptalk1417364771848.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 89
Da nije na ovoj stranici postavljeno pa i da razumem...
 
Sramota, ali sramota ako stave led blic.
A ako velicina senzora ostane ista kao 1020 50mp im nista ne treba.
 
Poenta priče nije da ne postoji offline navigacija na Androidu, nego odvratnost Google-ta kao firme.

Poenta je da to uopste nije bila poenta mog komentara. Vec samo da postoji Here navigacija kao takva i na Androidu i da radi isto kao i na WP sto radi. Nemoj vaditi iz konteksta reci i navoditi na neku drugu stranu. Mene kao korisnika zanima dobra usluga za mene, ko ce da je pruzi, ne zanima me. Nek se oni lome oko mene a ne ja da razmisljam jos i o njima...
 
Sramota, ali sramota ako stave led blic.
A ako velicina senzora ostane ista kao 1020 50mp im nista ne treba.





Neka idu na 24mpx a da ostane ta velicina senzora ima da razbija, i ne treba da ocekujemo nesto mnogo bolje od 1020 mozda samo manje suma a to je opet usled malih pixela (velicina). Svakako taj led blic ne moze biti bolji od xenon tube ali opet u pitanju je dual led :D to mora da bljesti dobro ;) A videcemo sta Denim ce doneti na 1020 nadam se bar bolje rezultate pri pucanju u jpeg. A opste je pravilo degradiranje starijeg modela iako moze bolje da bi novi plasirali i prodali. I na 808 su npr mogli manual focus da naprave da sljaka kao na 1020 a i na 1020 su mogli da ubace podesavanje za ostrinu,saturaciju i kontrast kao i veci izbor pureview rezolucija...
 
Poslednja izmena:
Sramota, ali sramota ako stave led blic.
A ako velicina senzora ostane ista kao 1020 50mp im nista ne treba.
pa tamo piše da će senzor biti veći. sad da li veći od 1020 ili veći od 808? a xenon... bilo bi dobro da ga ima, ali nije obavezno. samo mi nije jasno ako ne stave xenon, ne stave veći senzor (već samo napumpaju 50MPix), šta će onda da stave? po čemu će to onda biti bolje od 1020?
Poenta je da to uopste nije bila poenta mog komentara. Vec samo da postoji Here navigacija kao takva i na Androidu i da radi isto kao i na WP sto radi. Nemoj vaditi iz konteksta reci i navoditi na neku drugu stranu. Mene kao korisnika zanima dobra usluga za mene, ko ce da je pruzi, ne zanima me. Nek se oni lome oko mene a ne ja da razmisljam jos i o njima...
jel ti shvataš da mi uopšte nismo pričali o tome? razgovaralo se o tome kako je google odvratna kompanija, a kao jedan od razloga navodilo se to što njihove mape nemaju offline mod, i onda si se ti javio: e ima nokia mape! a mi smo sve vreme pričali da nokia mape imaju offline mod i ti si samo došao i potvrdio to. komentar ti nije bio na mestu, tj. nije bio u kontekstu i mašio je poentu. ništa ja nisam vadio iz konteksta nego ti nisi čitao o čemu se piše ili nisi razumeo.
 
Tesko da ce da ti prodje ta taktika kod mene koju moram priznati uspesno primenjujes na nekim clanovima ovde.

No ne, naravno da nisi u pravu. Nadovezao sam se na tvoj i Vojkanov post. Tvoj gde si rekao da proba sa GMaps da ode negde na put tj da offline skine mape, aludirajuci kako je to nemoguce/prekomplikovano/sta god i sto je tacno i na Vojkanov post gde kaze da ima iGo. Tako da moj odgovor na to je sasvim logican, tu su Here mape kome treba. Dakle apsolutno na mestu i nemoj da trolujes bez potrebe.
 
Steta sto naslednik nema xenon. Dual led tesko da moze biti bolji od xenona u skoro svakoj prilici sa slabijim svetlom. I nocne fotografije blizih ili srednje udaljenih predmeta bice losije sa led blicom. Ne ni oni u kompakt aparate dzabe stavćjali xenone vec led diodice :)
 
Vidim ja da će pasti novi 1020 opet, da naslednik neće biti dostojan... Nažalost
 
Brzinsko pitanje.
Novokupljeni 925 je otisao brze nego sto sam ocekivao. Nisam uspeo da izdrzim ni nedelju dana. Jednostavno ima neke mane koje ne mogu da progutam i morao je da ode.
Kazite mi da li su po dizajnu (sirina, visina, tezina, lezanje u ruci) slicni 925 i 1020. 925 mi po tom pitanju nije odgovarao. Nekako mi je bio sirok i nije lepo lezao u ruci a i prst mi je non-stop bio preko sociva (glavni nedostatak sto se MENE tice).
Ako su ova sva telefona spoljno slicna, da se ne zalecem i opet da se zeznem.
 
Nazad
Vrh Dno