Šta je novo?

NGP - Next Generation Portable (PSP2)

Zasto bih razmisljao o tome sta ce drugi da mi kazu, da ih slusam ne bih sada ni imao PS3!

Zasto ne nabaviti PSP2?
Naravno ne odmah, ali kasnije kada vec budu izasle neke dobre igre... Mislim da ce biti dobrih igara, vredne nabavke NGP-a! :D
 
Pa neko voli da igra igrice dok obavlja prljave poslove u WC-u. :d
Lepo to sve izgleda ali nemam vise vremena ni volje da igram bilo sta vise od 2h dnevno. Ovo je jako lepa igracka za mladju populaciju koja putuje.

Ja igram manje od tebe. Igram 30 minuta dnevno do sat vremena. Ali zelim psp2 zbog putovanja, cekanja redova........
Smatram da je zanimljivija i korisnija stvar od kupovine telefona od 500 eura zar ne, koji nema mnogo toga boljeg od telefona od 200 eura sem lepsi displej......
 
Samo da ne odvale neku preteranu cenu jer onda mogu da se slikaju sa svim sto su ugradili u ovaj hardware.
 
Meni je sto se tice putovanja i cekanja u redovima dosta i Android mob sa netom.
Ne mogu sebe da zamislim da igram PSP2 i redu kod lekara i da svi gledaju u mene jer pojma nemaju sta je to. :d
 
Jel pricas o 3dsu ili psp2? Ti ne bi voleo da imas dzepnu konzolu koja moze da potera Uncharted-a?

Pa ne vidim poentu stvarno, za to 'u pokretu' su mi igre na telefonu, preko akcelerometra, proste i igrive... Sad ja da prelazim kraljicu dok cekam red u banci, vazi :d :) Da sam u osnovnoj skoli sigurno bi se isprimao na ovo, kao sto jesam svojevremeno na Game Boy... ali sada?

I kako je to 3DS igracka a ovo nije? :d Koliko sam video, na njemu bas ima vise tih igara koje ima smisla igrati na takvoj spravi... necu da prihvatim odgovor da vam je potrebna 'prava' igra i na prenosnoj konzoli pored zivog PS3/PC/X360 kod kuce..
 
Poslednja izmena:
Borise mnogo si mator i postao si HC i previse ozbiljan. :p
krastavac ja donekle mogu da razumem ko kupi PSP2, to je za ljubitelje gadgeta.
 
Pa ne vidim poentu stvarno, za to 'u pokretu' su mi igre na telefonu, preko akcelerometra, proste i igrive... Sad ja da prelazim kraljicu dok cekam red u banci, vazi :d :) Da sam u osnovnoj skoli sigurno bi se isprimao na ovo, kao sto jesam svojevremeno na Game Boy... ali sada?

I kako je to 3DS igracka a ovo nije? :d Koliko sam video, na njemu bas ima vise tih igara koje ima smisla igrati na takvoj spravi... necu da prihvatim odgovor da vam je potrebna 'prava' igra i na prenosnoj konzoli pored zivog PS3/PC/X360 kod kuce..

Da li moze recimo neko da zamisli na shta ce lichiti iPhone na kraju zivotnog ciklusa PSP2-jke (kroz nekih 6-7 godina) kad recimo je cetvorka sposobna da tera Unreal engine?
 
Da li moze recimo neko da zamisli na shta ce lichiti iPhone na kraju zivotnog ciklusa PSP2-jke (kroz nekih 6-7 godina) kad recimo je cetvorka sposobna da tera Unreal engine?

To je ok, jer su na uredjaju koji ionako uvek nosis sa sobom, i takve igre su uvek gotivne.. ne pokusavaju da zamene igre koje igras na pravim konzolama.
 
Pa ne vidim poentu stvarno, za to 'u pokretu' su mi igre na telefonu, preko akcelerometra, proste i igrive... Sad ja da prelazim kraljicu dok cekam red u banci, vazi :d :) Da sam u osnovnoj skoli sigurno bi se isprimao na ovo, kao sto jesam svojevremeno na Game Boy... ali sada?

I kako je to 3DS igracka a ovo nije? :d Koliko sam video, na njemu bas ima vise tih igara koje ima smisla igrati na takvoj spravi... necu da prihvatim odgovor da vam je potrebna 'prava' igra i na prenosnoj konzoli pored zivog PS3/PC/X360 kod kuce..
U vreme kad psp2 bude siroko rasprostranjen i kad fond igara za njega bude poveci, vec ce uvekoliko da se prica o ps4, a trojka ce da bude zastarela. Kao sto je bilo i sa psp-om i dvojkom. A onda ces kod kuce da se igras na ps4/pc/x720, a usput ces da se igras na psp2.
 
Koji ste smaraci svetskog ranga :D

Izlazi najbolji uredjaj, komentarisemo njegove karakteristike, a na benchmark forumu mora da se ima i opravdanje za razmisljanje o ovakvim stvarima :D

To je kao ona prica za matorce, kompjuter za skolu i za fakultet :D. Da dete nesto i nauci, vredi dati pare.

Znam da je teska situacija, ali zar bas svaki dinar mora da bude maksimalno opravdan i najpametnije moguce iskoriscen? Ne moze nista onako, iz zajebancije?


I ajde da to pricamo u okviru posebne teme, koliko nam je zapravo do svega toga (a zna se da ne igramo igre 24 sata dnevno), ali do to budu PRVI komentari na ovaj uredjaj - smaraci ste kakvih nema :D

Kako bre PRVI komentari da vam budu o velicini dzepova i slicno? Niste normalni, majke mi.

Isto ko prica o iPad-u i slicnim uredjajima, sta ce mi to ako ne moze da radi sve sto radi moj PC. NE DAM PARE!!! :) Znaci ne moze cisto radi fore, kao neki luksuz jer volis ceo taj fazon?

Ne pricamo o tome ko sta radi dok kenja, nego kakav je uredjaj, novi PSP. Koga je briga kakve ko navike ima? Ja prvi NISTA ne radim "on the go", ne slusam cak ni muziku, a ne ovako nesto, ali to me ne sprecava da kazem da je ovo sto su napravili nikad bolje.

Smorio sam se dok sam procitao ovo, bez teksta sam :)

Znaci treba naci logiku i razumeti onog ko kupi PSP2, kao, TOLIKI je bolesnik? LOL. Ovo je kraj. Stvarno.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, da li su rekli da li će sve igre biti dostupne putem digitalne distribucije (PSN)?
 
Jedno pitanje, da li su rekli da li će sve igre biti dostupne putem digitalne distribucije (PSN)?

Mrzelo te da procitas temu koja ima 2 strane smh.

Games will come on "new media," not UMD anymore, but we're unclear on what sort of flash memory is being used.
 
Ja prvi NISTA ne radim "on the go", ne slusam cak ni muziku, a ne ovako nesto

Pa o tome pricam :D Ne kazem da nije perverzna sprava, ali me interesovalo da li stvarno koristite ovakve sprave ili ljudi samo vole da pricaju o tome.. :)
 
Dobro je da si to sad utvrdio :). Kad bude izlazio PS4, odma' se uveri koliko se ko posvetio zeni i poslu i da li uopste ima vremena za igre i da li ima smisla da prati "cetvorku" u odnosu na svoje vreme i finansije, pa onda reci kako ti deluje sam PS. Prvo najbitnije :)
 
Dobro je da si to sad utvrdio :). Kad bude izlazio PS4, odma' se uveri koliko se ko posvetio zeni i poslu i da li uopste ima vremena za igre i da li ima smisla da prati "cetvorku" u odnosu na svoje vreme i finansije, pa onda reci kako ti deluje sam PS. Prvo najbitnije :)

Haha ;) Ne kazem.. ali me interesovalo samo, ako niko zapravo ni ne koristi konkretno ovakve uredjaje, koja je poenta sv*savanja na karakteristike :)
 
Mrzelo te da procitas temu koja ima 2 strane smh.

Games will come on "new media," not UMD anymore, but we're unclear on what sort of flash memory is being used.

Naravno da sam pročitao, ali to uopšte ne mora da znači da se distribucija neće vršiti i preko PSN-a, što sigurno hoće, mene je samo zanimalo da li su negde spomenuli da li će SVE, makar eskluzivne, to jest da li su igde rekli kako Sony gleda na digitalnu distribuciju.

Naravno da hoce.

Hvala :)
 
U principu i trenutno sve igre zavrsavaju na PSN-u. Postoje izuzeci, ali su oni ili tehnicke prirode (2 UMD-a) ili postoje neki skriveniji problemi sa izdavanjem.
 
Ja kada bih uzimao ovu spravu, verovatno bih 90% vremena igrajuci na njoj proveo kuci!

Ili kada putujem negde basem 2-3 sata i vise... Kao sto sam vec jednom rekao, sta mene briga sta drugi misle + sigurno ce biti dosta dobrih igara kao sto ima na PSP-u, i samo zbog toga ce NGP biti vredan nabavke! Jos ako pritom dodam da nisam nikada igrao neke naslove na PSP-u, a voleo bih npr MGS igre koje su izasle, onda bih nabavio NGP ili ti PSP2!
Koliko sam procitao bice moguce igrati PSP igre na njemu, ali naravno skidace se preko PSNa...

I potpuno se slazem sa Ivanom, stalno morate da izvoljevate nesto k'o da ste neki penzosi! :D
 
Hajde spomenite jos jednom "opravdavanje kupovine"...
 
PSP se igra samo u WC-u, ocigledno, a ja kenjam jednom u 36 sati u proseku, a da bi sebi opravdao kupovinu moram da imam proliv bar 3 puta mesecno, a tu zelju opet ne mogu sebi da opravdam, jer je zdravlje na prvom mestu.

Znaci, kupovina nikako nije opravdana.
 
U vreme kad psp2 bude siroko rasprostranjen i kad fond igara za njega bude poveci, vec ce uvekoliko da se prica o ps4, a trojka ce da bude zastarela. Kao sto je bilo i sa psp-om i dvojkom. A onda ces kod kuce da se igras na ps4/pc/x720, a usput ces da se igras na psp2.

kapiram da ce biti razmak 2 godine izmedju predstavljanja PSP2 i PS4,
neshto slichno kako je bilo izmedju PSP i PS3...

inache @Borise (Lozach) htedoh reci da ce PSP2 biti zanimljiv 1-2 godine i da ce ga posle tog vremena "pametni" telefoni poput Androida i iPhone 5-6-7 prestici.

Ne znam da li je neko video Infinity Blade na iPhone-u.. ono izgleda kao grafika sa PS3-ja i to SADA, a shta ce doneti tek petica, sestica.. mislim da ce PSP2 kad bude izashao biti interesantno parche hardvera ali za kratko vreme...
 
Nazad
Vrh Dno