Šta je novo?

NGP - Next Generation Portable (PSP2)

Marko-Dj

Čuven
Učlanjen(a)
09.12.2008
Poruke
3,116
Poena
595
Sony je predstavio svoju novu prenosivu konzolu...

NGP ima ekran od 5", dva mikro analog-sticka i dve kamere sa prednje i zadnje strane! Pored toga ima WiFi i 3G, mogucnost prosirenja memorije uz Flash kartice... Takodje poseduje mikrofon i Six Axis senzore!

Grafika bi trebala da bude na nivou PS3 tj znatno bolje od PSP-a!!!
Prednji ekran NGP-a je osetljiv na dodir, dok ce na zadnjoj strani biti i Touch Pad-ovi.

Prilikom predstavljanja pokazane su sledece igre na NGP-u...Hot Shots Golf, Gravity Daze, Killzone, Hustle Kings, Reality Fighters, Broken, Little Big Planet, Wipeout, Resistance i Uncharted.
Pored toga Capcom je pokazao i demo Lost Planet 2, koja je samo za 2 nedelje portovana sa PS3! Sega je pokazala demo verziju igre Yakuza Of the End, koja je portovana samo za 10 dana! Tecmo Koei je prikazao Dynasty Warriors, a sto mene najvise raduje... Konami je prikazao Metal Gear Solid 4!!!
Hideo Kojima je izjavio da ima planove da proizvede nesto sto bi moglo da se igra na PS3-ci i na NGP-u! Tako da ukoliko nisi kuci mozes da nastavis da igras na svojoj portable konzoli! Ali sve ce tek biti jasnije na E3 barem sto se Konami-ja tice!

Epic Games je demonstrirao Unreal Engine na NGP-u, Activision je najavio Call of Duty za NGP mada se ne zna o kojoj se tacno verziji tj delu radi.

U svakom slucaju, bilo je svega i svacega!
Evo imate ovde i linkove za slike i za jedan video!

Uzivajte! :D

Evo detaljna specifikacija NGP-a!

"Next Generation Portable Entertainment System" Hardware Specs

CPU: ARM Cortex-A9 core (4 core)

GPU:
SGX543MP4+

External Dimensions: Approx. 182.0 x 18.6 x 83.5mm (width x height x depth) (tentative, excludes largest projection)

Screen: 5 inches (16:9), 960 x 544, Approx. 16 million colors, OLED

Touchscreen: Multi-touch screen (capacitive type)

Rear touchpad: Multi-touch pad (capacitive type)

Cameras: Front camera; rear camera

Sound: Built-in stereo speakers; built-in microphone

Sensors: Six-axis motion sensing system (three-axis gyroscope, three-axis accelerometer); three-axis electronic compass

Location: Built-in GPS; Wi-Fi location service support

Keys/Switches: PS button; power button; directional buttons (Up/Down/Right/Left); action buttons (Triangle, Circle, Cross, Square); shoulder buttons (Right/Left); right and left sticks; Start button; Select button; volume buttons (+/-)

Wireless communications: Mobile network connectivity (3G); IEEE 802.11b/g/n (n = 1x1) (Wi-Fi) (Infrastructure mode/Ad-hoc mode); Bluetooth 2.1+EDR (A2DP/AVRCP/HSP)

Sony's next PSP, codenamed NGP - engadget.com
 
Poslednja izmena:
Zver od masine, uncharted je bash odlicno izgledao. Jedva cekam E3 za vishe detalja o uredjaju.

H6eje.png


phpHeEBxaphoto8.JPG


sony-tokyo-event-1550.jpg

Direktni port starog PS3 demoa, bez downgrade-a u kvalitetu modela/textura.

[youtube]1hcAgNmy6H0[/youtube]
^ ocajan snimak, ali bolje ista nego nista.
 
Poslednja izmena:
Sada jos da docekamo pirateriju.
 
sve su utrpali shta su mogli, i touch i quad core cpu+gpu i dve kamere,
ali neka, lepo :) nedostaje josh 3D autostereoskopski ekran pa da bude zlo
za razliku od PS3 ako budem nabavljao ovu spravicu nabavicu je tek onda kad je Jailbreakuju :p
mogu samo da zamislim shta ce biti PS4 kad izadje...

ne bi bilo loshe da naprave ako vec imash registrovan original neke igre za PS3 tipa Uncharted
da mozesh da je skinesh i za PSP2, ali toga sigurno nece biti :)
 
Lepo izgleda. Nadam se da nece biti previsoka cena. Ne bi smelo preko 250$ jer 3ds kosta toliko. Dal su rekli datum izlaska konzole?

Games will come on "new media," not UMD anymore, but we're unclear on what sort of flash memory is being used.

Bilo kako bilo ultra sam uzbudjen i ne mogu da docekam izlasak PSP 2. Sto je smesno samo po sebi s obzirom na moje godine :p ali sta da se radi. Launch day kupovina za mene. Pogedajte ga. Its pure sex :D:D:D:D

do-want.jpg
 
Poslednja izmena:
Pratiću konzolu i igre koje će izlaziti za nju, mada realno ne postoji mogućnost da je mogu sebi priuštiti....
 
Battery life je 4-5 sati, a ekran je vishe nego sposoban da prikaze 120hz koji je potreban za 3D [wiki kaze da OLED moze da ide i do 100k Hz].
 
Ako stvarno ima android kao OS [a screenshotovi skoro sigurno pokazuju da ima] onda ce se izaci neki homebrew koji ce podrzavati 3D playback, makad za video snimke.
 
Stvarno mocna spravica! Samo ne verujem da ce touch screen/panel biti bas prakticni u TPS-FPS igrama, dok je motion mogucnost skroz ok, narocito za snajpovanje i slicne stvari. :)
 
Au...odakle poceti? Toliko toga dobrog sam cuo :)

Za sada cu reci samo VRH!, a o mogucnostima koje ovo donosi me prosto mrzi da pisem :)

Sony je odvalio sa ovim. Mogu da mislim koliko ce dobro sve da izgleda uzivo, na "malom" OLED ekranu visoke rezolucije u odnosu na ovo sto gledamo na prezentacijama na necemu ogromnom. Grozno je tako videti bilo sta sto ce biti na malom erkanu i mogu da se izvuku potpuno pogresni zakljucci.

Dual-stick, konacno. Jedna od najznacajnijih promena. OLED :). 4X rezolucija psp-a. Ma sve.

Kompletan ekosistem koji su osmislili.

Touchsceen funkcije, da se zadovolje danasnji trendovi (mada me to najmanje interesuje).


Jedino UI mi za sada izgleda budjavo, nadam se da ce to malo da srede. Mozda su sad bili u nekom "japanskom" modu za pocetak koji obicno ovako izgleda. Ispaglace ga, nadam se.


Ono sto je Kojima pustao (to pominjem jer najbolje izgleda) je direktno preneseno sa PS trojke i radilo je valjda u oko 20 fps. Znaci uopste nije optimizovano za ovaj hardver, a tako radi i izgleda. Bice neverovatno kad krenu da se prave igre bas za ovo od strane dobrih timova.

Kupujem NGP :) cim izadje.

Vidim da pominjete i pirateriju, ali ovo je jedan od uredjaja na kome piraterija ima najmanje smisla do sada, po meni. Promene i funkicje koje donosi su takve da prosto podrazumevaju internet, "ziv" sistem i stalni update.
 
Poslednja izmena:
Jeste li provalili da ima touchpad i sa zadnje strane? :p
 
Provalili smo :)

backhp.png
 
Poslednja izmena:
Jaka stvar sto ce imati MGS4, to ima i na iPhonu (ovo je trebalo driver da napise). :d

Sjajna sprava, vidi se da je Sony i dalje Sony, uvek daleko ispred tolet papira (m$i N), odlicno sto nema 3D ekran, to je cista glupost i marketing, cim pomeris glavu nema 3D efekta.
Ovo ce biti sjajno ako budu mogle iste igre sa PS3 na PSP2, mada cisto sumnjam da ce ti dati dzabe da igras AAA naslove na obe konzole za istu cenu.
Cudi me da nece ranije predstaviti PSP2, do tad ce 3DS zavladati trzistem, jer ima ultra cool 3D ekran. :D
 
Besmislena je piraterija za PSP2 kao i za PS3, jer onda ostajes uskracen za 65 posto sadrzaja. Pitanje je samo koliko ce kostati igrice sa obzirom da sada dolaze na novom mediju i koliko ce kostati sama konzola.
Ovo je bas doslo iznenada, ili sam ja propustio nesto u poslednje vreme, ali se ne secam da je bilo nekih spekulacija. Bas sam se pitao sta Sony radi sve ovo vreme na polju konzola, a vec je bilo vreme i za neke glasine za ps4.
 
Заиста импресивне спецификације, види се да Sony опет прави нешто што ће бити испред свог времена како би што дуже остало конкурентно на тржишту.
Посебно ми је драго што је екран ТS, не због игара већ због остатка сучеља и осталих намена. Штета што батерија не може дуже да издржи, ал' кад се погледа какво је ово "чудовиште" :D

По снази у односу на PS3 ме подсећа на Sega Nomad у своје време. Наравно чак и да је довољно снажан за то, нема шансе да би Sony дозволио играње PS3 игара.
 
Koja kopija DSa, pa oni su prvi stavili touch :d:d:d
 
^ Hahahahahaha. :d
Onaj 3DS je takva igracka. Ne mogu da verujem na cemu taj nitendo mlati pare.
 
Verovatno se na isto pozivas kad ti neko kaze da je film kum bolji od avatara ili ferari od puntica?Pogresno je dopustati da ti prodaja i popularnost necega budu izjednaceni sa kvalitetom. Zato i postoji ona oznaka "za siroke narodne mase"

Btw potpuno neocekivano predstavljanje imajuci u vidu koliko sony voli da siri hype. Ipak, nisam siguran koliko zelim uopdte konzolu, i pored sjajnih tehnickih karakteristika na kraju je to jos jedno cudo od 200 grama u dzepu.
 
Pa da.. ne znam kako iko na ovom forumu (a svi smo koliko znam barem preko 15 godina) ima potrebu za ovako necim :) Ajde na mobilnom, proste igre poput Doodle Jump-a kad si u wc-u na primer, ali da neko stariji od 12, 13 godina pazari ovakvu spravu, i da moze (prvenstveno) sebi a onda i drugima to da opravda... to mi nije jasno :) a jos pritom ima konzolu/pc kod kuce. Dajte bre.. :)
 
Pa neko voli da igra igrice dok obavlja prljave poslove u WC-u. :d
Lepo to sve izgleda ali nemam vise vremena ni volje da igram bilo sta vise od 2h dnevno. Ovo je jako lepa igracka za mladju populaciju koja putuje.
 
Pa da.. ne znam kako iko na ovom forumu (a svi smo koliko znam barem preko 15 godina) ima potrebu za ovako necim :) Ajde na mobilnom, proste igre poput Doodle Jump-a kad si u wc-u na primer, ali da neko stariji od 12, 13 godina pazari ovakvu spravu, i da moze (prvenstveno) sebi a onda i drugima to da opravda... to mi nije jasno :) a jos pritom ima konzolu/pc kod kuce. Dajte bre.. :)
Jel pricas o 3dsu ili psp2? Ti ne bi voleo da imas dzepnu konzolu koja moze da potera Uncharted-a?
 
Ma pusti lozacha, kod njega ima samo poso-kuca :), ako je kod kuce ima konzolu, na poslu ne moz da igra nishta, pa mu nije interesantno :)

A inace, ovo je toliko spenkovalo sve konzole koje ce mozda izaci u narednih 5 godina da je to smeshno, josh vise nego kada je prvi PSP izashao :)
 
Nazad
Vrh Dno