Šta je novo?

news, usenet

Odlicno funkcionise Easynews. On se koristi i za stream preko Kodija recimo. I moze za mnogo jeftinije pare da se nabavi godisnji premium nego sto im pise na sajtu.
 
ovaj easynews ne zahteva instalaciju dodatnog programa, niti indeksere, ima ugradjenu pretragu u sebi. koliko to dobro funkcionise?
Njega nisam koristio. Generalno sve to funkcioniše dobro (brzina skidanja i ostalo), samo je pitanje šta ćeš i gde naći.
Suština sa pretraživačima je, da tako kažem, algoritam po kojim rade da bi pronašli ono što je sakriveno.
Ne pronađu svi pretraživači sve. Zato su i dobri ovi koji se plaćaju u odnosu na besplatne gde je daleko manji izbor.
Masu stvari sam našao preko Nzbgeeks kojih nema nigde. Verujem da je i DOGnzb odličan, inače ga niko ne bi plaćao $30.
Ako te zanimaju samo filmovi i serije, mislim da je svaki dobar, čak i besplatni.
Probaj Binsearch, ili NZBIndex i vidi da li ima ono što te zanima.
Ja se uglavnom vodim onom starom: "Koliko para, toliko i muzike";)
 
Poslednja izmena:
meni je najveci problem sto ja skinem jednom u mesec dana nesto, i ne mogu da opravdam 6 usd mesecno za server i 30 usd godisnje za indekser. citao sam da ovaj nzbdog dozvoljava da koristis nalog kad ti istekne pretplata, ali ograniceno. tako da se razmisljam da uplatim jednu godinu da upadnem, i posle da ne uplacujem ponovo, ali prijavljivali su ljudi da cak i te naloge brisu, tako da ne znam...

najjeftinije sto sam nasao server je 6 usd mesecno. jel to ok cena ili ima jeftinije?
 
Naravno da ne opravdava. Kao što rekoh, većinu toga ćeš naći besplatno i bez useneta.
Zato ga je većina davno napustila. Ja ovo koristim za druge (retke i jako skupe) stvari koje se teško, ili se ne mogu naći besplatno i nisu za široku upotrebu, pa imam svoju računicu.;)
To je OK cena, nije skup. Sve zavisi od perspektive.
Meni nekad odgovara i 50e, ako nađem nešto što mi treba i vredi mnogo više.:)
Opet kažem, ja nisam merodavan, u pitanju su specifične stvari.
 
gomilu stvari ne mogu da nadjem na torrentu. bas cu da probam da li od ovoga nesto ima na usenetu.
 
Pa kod useneta uglavnom se stvari uzimaju sa privatnih torent trakera i onda penju na usenet servere gde razni usenet indekseri dobijaju pristup tom materjalu. Moguce da nesto postoji na usenetu sto nema na trakerima, ali mislim da bar 90% metarjala je upravo preuzeto sa raznih trakera pa uploadovano na usenet.

Dosta grupa koje uploaduju na usenet imaju automatizovane sisteme da odmah kad se nesto pojavi na HDBits, PTP, BTN, BeyondHD, HD-Torrents, Karagarga i druge i odmah to krece da se skida i uploaduje na usenet servere.

E sada sve ovo su odlicni trakeri, a neki su bas i elitni i ima dosta stvari na njima sto na otvorenim javnim torent indekserima nema. Naravno da ko koristi samo nesto tipa PirateBay da ce svasta nesto drugacije i vise naci na usenetu.
 
Da li je neko uspeo da se registruje?
Ako da koji link ste koristili?
Hvala.
 
https://dognzb.cr/register samo kad proradi uspeo, 10 dana mi stoji free, ali cena 30 dolara jaka al 60 za 3 godine prolazi, plus ne radi im nalog za a guest porucivanje majci, trazi emaila ne username...
 
Ja uspeo da se registrujem na DogNZB.

Pa dobar je realno. Mada NZB Finder nudi malo manje od ovoga sto nudi Dog a imas svakog dana po 5 besplatnih nzb-ova. Tesko da cu uzeti premium, a ostavicu nalog pa ako ga izbrisu posle 7 dana sta da im radim, neka brisu.
 
Ja koristim drunkenslug, dog i geek. 80% stvari nalazim na drunkenslug. Dog mi je više za internal izdanja. Geek nek se nadje. Od kad su promenili način logovanja slabo ih i posećujem.
 
NZB Finder ima gomilu internal izdanja sa onih najzvucnijih trakera a ima i gomilu remuxa. Vidim sad i da Dog ima takodje dosta tog kvalitetnijeg sadrzaja. No ne verujem da bi mi se isplatilo da placam Dog iako je jeftino realno.
 
Koliko sam shvatio, registracija je sada free ali se korišćenje plaća? :unsure:
 
Koliko sam shvatio, registracija je sada free ali se korišćenje plaća? :unsure:
Da da. Registracije su otvorene što nije čest slučaj tako da ti oni prvo dozvole da dodješ kod njih pa ti daju 10 dana da "omirišeš" sajt i posle te brišu ako ne platiš.
 
Koristio sam usenet još tamo 2004/5, drugar imao opremu kod sebe, delili smo troškove nas trojica i šetali smo jednom nedeljno pun hard od 120gb sa svime što siđe. Koliko se sećam tad su Astraweb i Giganews bili aktuelni. Imalo je sve što hoćeš tad.
 
Usenet je dobar za set it and forget it automatizaciju (Sonarr/Radarr itd.). Indeksera ima koliko hoćeš, što boljih što lošijih. Većina ima dosta dobre limite za dnevni download za free naloge.
 
Ja se prvi put u zivotu susrecem s Usenetom. Kad se vec ukazala prilika za registraciju na navodno jedan od boljih indexera, reko aj da vidim o cemu se tu radi. Malo proguglao, uzeo kombinaciju Newsgroup Ninja + SABnzbd i registrovao se na DOGnzb.

Prijatno sam iznenadjen, bas fino i jednostavno sve to funkcionise. Ponuda na Dogu deluje vrlo dobro, brzina je vrhunska, nema smaranja sa seedom i odrzavanjem ratio-a.. E sad, verovatno ima i jeftinijih varijanti od ove koju sam ja uzeo, ali ako bih hteo da nastavim da koristim, na godisnjem nivou bi me to izaslo oko 80$ (60 za provajdera + 20 za clanstvo na Dogu). Nije mnogo, ali kako sam stari torrentas i imam nalog na vecini jacih privatnih trackera, ipak mi se ne isplati.

S obzirom da se poklopilo da sam juce skidao gomilu nekih (malo starijih) filmova za drugara sa nekoliko trackera, paralelno sam ih trazio i na Dog-u i rezultati su solidni. Vecina ima, ponesto nema, generalno je utisak da je ponuda ipak bolja na privatnim trackerima (tu mislim na ovih nekoliko kvalitetnijih). Ali za nekog koga ne zanimaju opskurnije stvari, ili ga mrzi da se cima i prolazi kroz celu tu tracker-hijerarhiju i smaracinu, Usenet mi se se cini kao vrhunska stvar.
 
Mislim da se bez pretplate ne vidi sve čega ima, odnosno u pretrazi dobijaš samo naznake. Recimo ukucao sam Belfer, fenomenalna poljska serija, koju je jako teško naći na torentima. Mislim da je bilo u 480p, a preko DOG-a pronalazi S01E09 u 1080p. Teško mi je da poverujem da nema svih 10 iz prve sezone i 8 epizoda iz druge. Ja sam davno obe sezone skinuo baš preko usenet-a. Tako da verovatno sa pretplatom pretraživač izbaci više toga, dok je ovako uglavnom uštrojeno. Da zagolica maštu.:)
 
Mislim da se bez pretplate ne vidi sve čega ima, odnosno u pretrazi dobijaš samo naznake. Recimo ukucao sam Belfer, fenomenalna poljska serija, koju je jako teško naći na torentima. Mislim da je bilo u 480p, a preko DOG-a pronalazi S01E09 u 1080p. Teško mi je da poverujem da nema svih 10 iz prve sezone i 8 epizoda iz druge. Ja sam davno obe sezone skinuo baš preko usenet-a. Tako da verovatno sa pretplatom pretraživač izbaci više toga, dok je ovako uglavnom uštrojeno. Da zagolica maštu.:)
Na DOGNzb ne vidim tu seriju, ali ja sam stari član bez pretplate. Na NZBs.in ima, koliko vidim, obe sezone.
 
Ima. Izbaci tu jednu epizodu kad se u search ukuca “Belfer”.
Zato mi je sumnjivo što nema ostalih epizoda. Te serije sam se setio jer je dobra za testiranje takvih “search engin-a”, kao i vrhunska francuska serija Engrenages u izvornom obliku (FRENCH verzija, bez engleskih hardcore titlova), recimo 8 sezona.
Ja sam obe sezone Belfera našao preko Nzbgeeks i skinuo.
 
Ja sam probao jedan usenet sto mi je Shomi preporucio
Komplikovano ko nije radio nikada sa usenet servisima.
Ko zeli da skida samo filmove i serije neka se drzi torenata, jer je meni bilo podpuno besmisleno da skidam primera radi 50 zipovanih fajlova da bih dobio jedan upotrebljivi fajl!?
Slicno zipovanim fajlovima kod Emule. Meni za filmove i serije odavno prevazidjeno.
Ako neko ima jake argumente za otvoren sam da cujem i drugacije misljenje.
Belfer druga sezona je prevedena iskljucivo zahvaljujuci meni koji sam nasao tv rip u Australiji posle pet godina trazenja po celom svetui i zamolio Kumeka da je prevede.
Obe serije mogu da se skinu na ruskim torrent sajtovima.
 
Sve je automatizovano danas (Sonarr, Radarr). Ako se dobro organizuješ u kombinaciji sa Plex npr. tvoje je samo da sedneš na kauč i upališ TV.
 
Ukratko programi za automatizaciju downloada sa usenta. Sonarr je za serije a Radarr za filmove. Povežeš ih sa pretraživačima i serverima i sve skidaju i pakuju u odredjeni folder koji npr. čita Plex.
Ja ih lično ne koristim jer ne gledam mnogo stvari.
 
Ne koristim usenet, ali velika preporuka za radarr i sonarr.
 
dali mozda ima neko pozivnicu za nzbcat? ja imam od dog nzb i nzb planet. Hvala unapred
 
Nazad
Vrh Dno