Šta je novo?

Netflix app modding

Ja uzeo EON box ovaj novi, izmedju ostalog i da bih mogao da koristim Netflix. Nisam ni razmisljao da ne radi na EON. Imam share-ovan nalog ujakov koji par godina koristim preko laptopa. Kada se ulogujem na Netflix aplikaciji preko EON-a kaze mi Sorry, your account can't be used on this device. Ima li rešenja? Ili sam nešto propustio da pročitam... Hvala.
 
Radilo je preko kodija ranija, izgleda i to puklo...
 
Ja uzeo EON box ovaj novi, izmedju ostalog i da bih mogao da koristim Netflix. Nisam ni razmisljao da ne radi na EON. Imam share-ovan nalog ujakov koji par godina koristim preko laptopa. Kada se ulogujem na Netflix aplikaciji preko EON-a kaze mi Sorry, your account can't be used on this device. Ima li rešenja? Ili sam nešto propustio da pročitam... Hvala.
Pa u sustini Netflix apk na tom novom Eon boxu radi , al ti zbog nove politike Netflixa koji ne dozvoljava od skoro da se share-ju nalozi nego mora da bude isto domacinstvo tj. pod istom ip adresom vec si zapao pod taj rezim tako da se plasim da ces igde moci sa nekim Android Tv uredjajem( a i na drugim ) da se ulogujes ako ne napravis da ste pod istop ip , na temi Netflix je u Srbiji je dosta pisano o tome i ponudjena neka resenja
 
Hvala. A kako mi onda normalno radi logovanje i sve preko laptopa?
 
@jaygee Zato što ta "household" ograničenja (za sad) važe samo za TV aplikacije??
 
Ja sam mislio da je to zato što je stari nalog. Da važi eventualno samo za nove korisnike... :)

Elem, može li da radi onda normalno na EON boxu ako je kreiram nov Netflix nalog?
 
Kodi mi je totalno puko 😁

Probao rave, ok ,540 p.

Jel ima jos neka modovana apk da probam?
 
Pozdrav,

Nasao sam nacin da instalirate Netflix na EON TV Boxu koji savrseno funkcionise.
Ako je neko probavao ranije zna da je nemoguce instalirati Netflix iz Google Play prodavnice.
Postoje razni modovi ali uglavnom je potrebno koriscenje misa i nije moguce imati aplikaciju na pocetnom ekranu.

UPUSTVO
  1. Skinuti na kompjuter sa sledeceg linka .apk fajl
    https://androidfilehost.com/?fid=4279422670115736288
    Prebaciti ga na USB i utaknuti u EON uredjaj sa leve strane.
  2. Na EON uredjaju uci u google play prodavnicu i instalirati "File manager"
    Uci u file manager, nadjite vas USB i pokrenite .apk sa njega.
    Izbacice vam prozor na kojem ce pisati da je aplikacija za manje verzije Androida (tako nesto).
    Trebate da kliknete na vise detalja i onda ce vam izbaciti opciju ipak instaliraj.
    I to je bukvalno sve, mozete sada da pristupite netflix aplikaciji i ulogujete se.
Kredit za apk:
https://github.com/aidanmacgregor/Netflix_ATV_L3_DRM_Uncertified_Mod?tab=readme-ov-file
 
a da li pušta 4K/Full HD?
 
a da li pušta 4K/Full HD?
Realno gledano ko ima 4k tv ne postoji sansa da nije smart TV na kom vec nema netflix ispravi me ako gresim, a sto se tice full HD ja sam testirao na LG 55” iz 2012 slika je stvarno na zavidnom nivou uzimajuci u obzir da inace gledam na 4k tvu nije ogromna razlika. Realna prica je da je dobra stvar za TV-e koji su stariji i malo manji a znam da dosta kuca ima bas takve
 
Meni odmah izbaci cim stisnem na login.
 
Da li postoji ikakva mogućnost da se namesti Netflix na novom EON SDMC boxu?
 
probaj ovo
 
probaj ovo
Probao, instalira ali ne može da otvori aplikaciju nikako. Ta verzija mi radi na Move boxu, ali ovde nikako. Mislim da ne postoji verzija koja radi na ovom boxu, nek me neko ispravi ako grešim.
 

Ja volim sa ovim stvarima da se zezam, malo se iznervirao što sam uspeo iz prve
Nemaš ti prijatelju SDSTB02 nego neki drugi.. :)
 
Skinuo sam i instalirao netflix apk, medjutim aplikacija si nigde ne pokazuje. Shvatio sam da ne moze da radi i da moram da nadjem alternativu. Ali kako da uninstalliram sad posto se ne pojavljuje nigde a sigurno je tu s obzirom da kad opet pokusam pise “do you want to update” umesto install…
 
Tako što u (Android) Settings otvoriš "Apps" sekciju i tamo nađeš Netflix app (verovatno da će morati da klikćeš na opciju da prikaže sve aplikacije, pa zatim i da prikaže sistemske aplikacije) u listi aplikacije, klik na naziv u lošiji i kad otvori detalje tu ćeš imati Uninstall dugme.
 
Tako što u (Android) Settings otvoriš "Apps" sekciju i tamo nađeš Netflix app (verovatno da će morati da klikćeš na opciju da prikaže sve aplikacije, pa zatim i da prikaže sistemske aplikacije) u listi aplikacije, klik na naziv u lošiji i kad otvori detalje tu ćeš imati Uninstall dugme.
To me i buni, uopste se ne pojavljuje Netflix tu pod “Apps”. Kao da ga je EON Box sakrio da se ne vidi nigde.

A znam da je instaliran jer dobijem ovo kad opet pokrenem .apk:

IMG_7013.jpeg
 
@Siksoldier Da li na boxu imaš uključen USB Debug, za pristup pomoću ADB?
Koliko videh na brzinu Netflix AndroidTV app postoji instaliran u /data/app znači da treba da može da se odradim "pm unistall com.netflix.ninja".

netflix.PNG

Plus pre unistall videh u dumsys output-u da je Netflix app obeležen kao "hidden" package, i da ne radi "pm unhide" komanda :D :D
 
@Siksoldier Da li na boxu imaš uključen USB Debug, za pristup pomoću ADB?
Koliko videh na brzinu Netflix AndroidTV app postoji instaliran u /data/app znači da treba da može da se odradim "pm unistall com.netflix.ninja".

Pogledajte prilog 431893

Plus pre unistall videh u dumsys output-u da je Netflix app obeležen kao "hidden" package, i da ne radi "pm unhide" komanda :D :D
Hvala puno! Uspeo sam preko ADB da uninstaliram. A jel mislis ako uspe da se unhide-uj nekako da bi radila?
 
ne, zato što nemaš permissions da uradiš unhide. "shell" korisnik koji koristiš kad si nakačen sa ADB nema neophodne privilegije... Ne možeš ni da hide-uje app po želji, a kamo li ovu Netflix da unhide :D
Ai kad uradiš "sideload" van Play Store opet će ti tu instaliranu app sa package id "com.netflix.ninja" da hide-uje i ne možeš da je startuješ a kamo li da koristiš :D
 
ne, zato što nemaš permissions da uradiš unhide. "shell" korisnik koji koristiš kad si nakačen sa ADB nema neophodne privilegije... Ne možeš ni da hide-uje app po želji, a kamo li ovu Netflix da unhide :D
Ai kad uradiš "sideload" van Play Store opet će ti tu instaliranu app sa package id "com.netflix.ninja" da hide-uje i ne možeš da je startuješ a kamo li da koristiš :D
Izvini ako sam dosadan ali dve ideje, pa da proverim da li su dobre ili odustajem 😁

1. Da li moze da se pokrene aplikacija sa ADBom?

2. Da li moze da se promeni package id pre instalacije .apk pa da se “prevari” da je ne hide-uje?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno