Šta je novo?

Neonke, uv svetla, farbe

Auuu covjece sto je dobro uradjeno kuciste, svaka cast ...sve pohvale, samo mi kazi na koji si princip stavio plexi na lim, satafima nekim ili ??? i dje si ga nasao--mislim pleksigas ???
 
Da bre uglavnom znas kako se zove :d
A sto se tice stranice scaka cast , ali kod mene u Pg je problem nac tu plasticnu stranicu ,zvanu plexiglas !!!
Pozdrav...
 
Kod mene je plavi plexiglas kupljen u ulici kralja milutina 2mm debeo, srafio obicnim srafovima i maticama. Od alata ti treba ubodna testera, busilica, srafciger. Ali mi culo sluha nije radilo pola sata posle secenja ovog chieftecovog lima. Htele komsije da zovu murkane. Inace kablovi i neonke su vec uredno namesteni i bice veceras nova slika. Mene je ceo posao izasao manje od 700Din. Ali ljudi ako secete chiefteca.... Javite se da vam kazem muke. :D
 
Elem... Kao sto sam obecao.
 

Prilozi

  • Komp_new.jpg
    Komp_new.jpg
    58.1 KB · Pregleda: 294
  • Komp_new 001.jpg
    Komp_new 001.jpg
    56.9 KB · Pregleda: 277
da da i ja imam Chiefteca , ali me intersuje dali moze da se stranica izreze sa brusilicom , posto ja nemam ubognu testeru, pa dali moze a da se ne osteti lim...???
Majstor koji ce to da radi je sa visegodisnjim iskustvom ...
 
@M3 Ma mora da ima negde. Kod nas 500din 50x100cm. Uleti kod nekog stakloresca, mora da ima ako niko drugi ;)

@Topuz Jooooj sto ne stavi manje srafove!?! Ovako mi Chief izgleda k`o da ima boginje, ubicu te keve mi. Nadji neke manje plz, sa manjom glavom, dusa me boli kad ga vidim ovako :S: Ako treba ja cu da ti kupim srafove :d
 
Topuze, nikako da poslusas. Slozi kablove i zavrsio si posao. Idi u Imtel lepo, otvori se za rounded kablove, spakuj lepo i kablove od napajanje i imas pravo BLING-BLING kuciste. Fale jos samo felne od 19 incha :d
 
Oki vala ima da u ova 3-4 dana sredim kuciste , ali moram nekoga da cimam iz Beograda da mi dobaci neonke ;)
Pozdrav....
 
@M3: Unakazices sve sa brusilicom, da pokusao nisi!!! Nabavi od nekog ubodnu, pozajmi na kraju krajeva.

@SajberKita: Pa ajde mi kupi manje srafove :D !!! Sad je gotovo, rupe u plexiglasu su tog prechnika, ali krastavac, meni se dopada.

@Falcon: Pazi ovako: ajde ti slozi kablove od: 5 osmica, cetiri neonke, super duge chieftecove kablove, PATA obicne, CPU cooler, dva opticka uredjaja. Veruj mi bolje od ovoga ne moze. Jedino bi rounded malo spasli stvar. Zato ih i planiram.
 
Je***e, na koju foru vi secete te strane od kucista, nije uopste naivan taj lim... i kako vam ispadne tako precizno i ravno, ne verujem.... sad kad gledam ove slike, izlozio sam se, "ocu i ja".... ;)
Prvo me zanima sa cime secete, ako mozete neku malo slicicu te testere, ili koji je vec alat da posaljete da vidim kako izgleda i koji je tacan naziv za to....
Stvarno ne vidim kako neko ako nema iskustva u to, osim ako to niste radili na praksi ili tako nesto moze da isece ovako prezicno, svaka cast momci....
Drugo, zanima me gde ima ta plasticna strana da se kupi, neonke i to bi nasao, ali ako znate gde ima kvalitetna ta plastika da se kupi, i da li je cimanje i nju iseci.....
Te neonke i ti svetleci ventilatori i ostala lozenja, da li bi ja imao mesta da sve njih napajam, kako se oni kace, na napajanje plocu, to mi nije jasno, imam obicno JNC napajanje, da li ja imam negde da ubodem sve te kablove da to sve sija...??
Ako vidim da mi je cimanje da secem lim, da li ja mogu da kupim plexiglas velicine kao sto mi je ta strana od kucista i da mi cela strana bude od plexiglasa...??
Ajde, bili bi dobri neki saveti, da malo odradim kuciste...
poz....
 
topuz je napisao(la):
@Falcon: Pazi ovako: ajde ti slozi kablove od: 5 osmica, cetiri neonke, super duge chieftecove kablove, PATA obicne, CPU cooler, dva opticka uredjaja. Veruj mi bolje od ovoga ne moze. Jedino bi rounded malo spasli stvar. Zato ih i planiram.

Pazi, ja sam jednom ostao do 3 nocu budan samo da bih spakovao kablove i spakovao sam ih... Ma za najbolji showroom je bilo slozeno. I onda dodje ortak i donese svoj hard disk i ajd' sad rasturaj kablove, izvlaci napajanje... Popi**eo sam!

Ukratko, kupi rounded kablove, odvoji sat-dva, lepo slozi kablove, uvezi ih vezicama, sakrij sve sto mozes od kablove itd. Aj ako me ne bude mrzelo, postovacu slike svog kucista (zbog kablova).

I nemoj odmah da skaces u vatru ako ti neko da dobronameran savet. Opusteno :d
 
Sve je to Super lepo.Samo predlog kupi 5-6 vezica (oko 10 din) imas na Buvljaku,
pa malo uredjuj kablove, sve ces jos lepse da izgleda.Bilo bi daleko bolje ako
imas nekog preko da ti nabavi UV senzitiv Sleeving (mnogo dobra stvar).Em stiti
i vezuje kablove a i svetli u razne boje.U USA kotur 20m kosta 18 USD.
 
Bilo bi dobro da neko donese tog sleevinga za ljude odavde, ja sam nashao samo u Kanibalu, i to dve vrste po prilichno visokoj ceni... Ipak uzeo sam samo mi sada opet fali josh otkad sam dodao i treci hard... Jel zna neko gde ima da se uzme dugachkih rounded kablova? imam obichan trakasti od 90 cm, za CD uredjaje u Chieftecu, hteo bi da ih menjam za rounded...
 
I ja sam za UV sensitive sleeving, ako je neko voljan da donese...

@nickname:
jesi pogledao CoolerMaster program?? mozda imaju...
 
Boris Lozac je napisao(la):
Je***e, na koju foru vi secete te strane od kucista, nije uopste naivan taj lim... i kako vam ispadne tako precizno i ravno, ne verujem.... sad kad gledam ove slike, izlozio sam se, "ocu i ja".... ;)
Prvo me zanima sa cime secete, ako mozete neku malo slicicu te testere, ili koji je vec alat da posaljete da vidim kako izgleda i koji je tacan naziv za to....
Stvarno ne vidim kako neko ako nema iskustva u to, osim ako to niste radili na praksi ili tako nesto moze da isece ovako prezicno, svaka cast momci....
Drugo, zanima me gde ima ta plasticna strana da se kupi, neonke i to bi nasao, ali ako znate gde ima kvalitetna ta plastika da se kupi, i da li je cimanje i nju iseci.....
Te neonke i ti svetleci ventilatori i ostala lozenja, da li bi ja imao mesta da sve njih napajam, kako se oni kace, na napajanje plocu, to mi nije jasno, imam obicno JNC napajanje, da li ja imam negde da ubodem sve te kablove da to sve sija...??
Ako vidim da mi je cimanje da secem lim, da li ja mogu da kupim plexiglas velicine kao sto mi je ta strana od kucista i da mi cela strana bude od plexiglasa...??
Ajde, bili bi dobri neki saveti, da malo odradim kuciste...
poz....

Valda znas kako izgleda ubodna testera :p . A ako ne znas ni kako izgleda onda nemoj da ti je palo na pamet da seces. A sto se tice preciznosti to nije nikakav problem. Sve ce tio biti jasno kad malo bolje zagledas neku ubodnu testeru. Kad je njena testerica u limu onda nema skretanja. Pici pravo sama. Meni se cini da ce ti sve biti mnogo jasnije kada ti kazem da ta testera radi na struju :). A sto se tice cele stranice od plexiglasa, moze i to, ali ti ne bih preporucio, mrzi me sada da pisem. Ako se bas nalozis da cepas, javi se na PM da ti podajem adrese, ako si iz BG.
 
super odradjeno ... ali moje ce biti bolje ;) ... :D :D :D
 
evo i slike mog kucista (malo je prasnjavo ali to je jer ga drzim otvoreno)
imam i pleksiglas, kupio ga sa Sajberom jos letos ali me mrzi da secem stranicu u pm... :d

poz :smoke:
 

Prilozi

  • IMG_1349.jpg
    IMG_1349.jpg
    174.7 KB · Pregleda: 260
[SAJ]ber Kurajber je napisao(la):
Mislis plexiglas?! :d

On srafovima, ja super lepkom :p


ne radi link ka slici... jos nekom ili samo meni??? :trust:
 
Radi ti link. I evo svima UBODNA TESTERA
 

Prilozi

  • SWScan00001.jpg
    SWScan00001.jpg
    26.6 KB · Pregleda: 220
Falcon je napisao(la):
@nickname:
jesi pogledao CoolerMaster program?? mozda imaju...

nemaju, nemaju ni round kablove duze od 24 inch - 60 cm
 
Ma ok je to, mislim ko ne zna kako izgleda ubodna testera, nego mislim da ljude interesuje koji nozici da ih tako nazovem su korisceni. A sto se tice secenja to je mukotrpan posao i vazno je strpljenje i sir za usi :). Podesi se ubodna na najmanji br. obrtaja i stavi se poseban nozic (kao bonsek) i polako teraj. Posle finisiras turpijom i to bi bilo to...kako lako zvuci, a samo bacim pogled na mog Chiefteca i mislim se da bi ga radije pojeo nego da se cimam da secem ovo :)
 
Samo mi jos recite kolko traje taj proces rezanja???
 
Samo rezanje traje oko pola sata max. Ali pazi na ruke i oci. Ova chieftecova legura leti na sve strane. Pazi ovako: uzari je ubodna testera, pa kad ga sece lete usijani šiljci pravo u ruke. Zato stavi rukavice. Nije da je nesto zdravstveno opasno ali boli. A ako se odlucis da fixiras plexi sa srafovima obavezno busi rupe s lica. Kad ne bi sve bi ti rascvetala burgija. Ako te jos nesto zanima samo pitaj. :wave:
 
Ma ludilo, gde da nabavim tu preskupu testeru.... ma brate, i ovako mi dobro izgleda kuciste, poprilican je iscim oko kucista, i kad bolje razmislim, meni sto zaklanja tu stranu kucista, tako da ne verujem da cu da se cimam.....
:type:
 
E da jos nesto interesujen me dje mogu da kupim u Bg kulere 80x80 u plavoj boji(moze i malo vece nije frka), jer nasao sma nesto u Pyramid ali 12 eura kostaju sto mislim da je premnogo za njega;)
Dakle dje mogu da nadjem kulere u plavoj boji(mislim da svijetle) ..a neonke sam nasao u Imtelu , kostaju 700 dinara par, a to dodje oko 10 eura!!!
p.s. Topus hvala brate imacu te u vidu...
Pozdrav... :wave:
 
Isto plave ventove imas u Imtelu. Kostaju 4.5 evra valjda. To su ti Cooleramasterovi ventilatori sa ctiri diode. Kace se na maticnu ili uz pomoc adaptera na molex.
 
Falcon je napisao(la):
I ja sam za UV sensitive sleeving, ako je neko voljan da donese...
Ako bude neke kombinacije za to, i ja sam u toj prici..
 
cekajte, za uv sensitive sleeving koristi se samo black light, zar ne?
gde ga ima uopste ovde?
 
Pa nema ga. :p Onda ce to da bidne ki da si iseka usisivac. :D :D :D
 
Nazad
Vrh Dno