Šta je novo?

Nejasnoce u vezi tableta, naravno...

Ja lično bi sačekao da se kod nas pojavi Archos 80 G9 Ili 10ka. Malo je skuplji, biće valjda oko 250-300e.
Pušta full hd high profile, hdmi, dvoglavi procesor, usb, gps + kad se malo finansijski oporaviš dokupiš 3g usb (koji ne viri iz kućišta).
 
Naravno da ima smisla jer ovi su 130-40e a novi g9 će biti preko 220-250 i opet ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ (potpis)

Super je to, ali kad je nesto mnogo jeftino obicno se muzika pretvara u drndanje. Cesto je bolje skrpiti nesto vise para i kupiti valjan uredjaj nego bacati pare na diskutabilna i zastarela resenja. Honeycomb i dual core su stvari kojima treba teziti ako finansije to dozvoljavaju, postoji velika razlika u performansama u poredjenju sa masinama ispod toga.
 
Super je to, ali kad je nesto mnogo jeftino obicno se muzika pretvara u drndanje. Cesto je bolje skrpiti nesto vise para i kupiti valjan uredjaj nego bacati pare na diskutabilna i zastarela resenja. Honeycomb i dual core su stvari kojima treba teziti ako finansije to dozvoljavaju, postoji velika razlika u performansama u poredjenju sa masinama ispod toga.

Apsolutno se slažem da su ovi nadolazeći bolji ,nekima ne treba ništa jače od pomenutih wayteq i arnove koji će im završavaati posao a upola su jeftiniji od g9-kao što i sam kažeš ako finansije dozvoljavaju pa opet dolazimo na ↓ ↓ ↓ ↓ :)
 
Ne dolazimo. Nekad je bolje sedeti u tisini nego slusati dres muziku ;)

Edit: I mislim sta drobimo toliko oko ovoga. Masina je potrebna za posao, a ako je posao takav da ne moze da se izdvoji sto evra vise za sredstvo za rad - treba ga menjati. Ne moze bas na svemu da se ustedi.
 
Poslednja izmena:
Ne dolazimo. Nekad je bolje sedeti u tisini nego slusati dres muziku ;)

Edit: I mislim sta drobimo toliko oko ovoga. Masina je potrebna za posao, a ako je posao takav da ne moze da se izdvoji sto evra vise za sredstvo za rad - treba ga menjati. Ne moze bas na svemu da se ustedi.

Prilicno se slazem. Poznata stvar: kada se klijentu pojavis sa laptopom, to je normalno. Kada se pojavis sa laptopom na kom pozadi seva jabuka, odmah te drugacije gleda. Nisu svi ovoliko plitki, ali marka izuzetno znaci. Da mi treba tablet za posao, verovatno bih uzeo iPad, iako mi se Android mnogo vise svidja.
 
Svaka roba ima svog kupca, da nije tako ovi tableti od 150-60 evra ne bi ni postojali, mnogima nije potrebno ono što imaju najskuplji tableti i uzeće one koji odgovaraju njihovim potrebama/budžetu. Analogija tome je da onaj ko ne igra igre na računaru sigurno neće dati 300 evra za grafičku.
Najefikasniji je kineski način rasprave, ja objasnim argumentovano da nije u pravu a on sve prihvati al na kraju opet ponovi svoj stav sa početka.
 
Ja idem sa logikom da ko je dosao na forum da se raspita, ipak trazi malo vise od uredjaja. A sto se 150-160 jura kategorije tice, da, smatram da moze nesto i da se pronadje, nije ono sto bi mene zadovoljilo (bar ne u potpunosti), ali ima solidnih uredjaja za ljude sa manjim budzetom. A smatram da sigurno ima i onih koji bi bili zadovoljni tabletom od 65 evra, ali to su ljudi koji jednostavno nemaju maltene nikakve zahteve.
 
Danas sam bas gledao arnova 7 G2 i gledao sam netcat i neki prestigio i dosao sam do zakljucka da je G2 definitivno dosta bolji.Naime gledao sam Prestigio MultiPad PMP3084B, Blueberry tablet NETCAT M01 2GB i G2.Po cenama su tu negde i sta vise cak je netcat skuplji.Takodje citao sam razne komentare ljudi za netcat i naravno vecina su negativni o svemu.A za G2 sam gledao review i citao razne komentare i svi su OK.Jedino sta sam primetio kao manu kod G2 jeste da je lik kad stiska ekran vise puta morao da stisne da pokrene app.

To sam do sad jedino primenio kao manu.Al uzevsi u obzir da za 135 evra dobijas tab koji ima 2.3 android , 512 mb ram-a , 1 ghz cpu ,8 gb interne memorije mogu reci da za te pare definitivno je pobio svu konkurenciju.Da ne bi bezao od teme poenta teme je bila sta je najbolje za onog sto je otvorio temu.Ja sam se malo zaneo u raspravi sa dzonijem pa sam vise pisao o sebi sta ja zelim nego sta zeli onaj sto je otvorio temu.Coveku treba tablet koji radi osnovne stvari i ne treba mu ono sto nudi asus transformer ili galaxy tab.

Ako mene pita ja bi mu bez razmisljanja preporucio arnova G2 7.Ako ima vremena da saceka moze da vidi i koliko ce kostati 10-tka medjutim posto je on rekao da mu je dosta 7 onda po meni pravac u monitor system i uzimaj G2 :D Mislim za tu cenu bolje neces naci 100%.A realno arnova nije Kineski krs tako da ne vidim ni jednu prepreku zasto ne uzeti to.Cak sta vise i ja razmisljam o njemu i verovatno mi je uz neke skuplje tabove prvi izbor.Glupo je da polemisemo o samsungu kad coveka ne zanima 3g ni gps ni gsm.Cemu to da baca pare kad moze za 200 evra manje da dobije sve sto mu treba.
 
Jedino sta sam primetio kao manu kod G2 jeste da je lik kad stiska ekran vise puta morao da stisne da pokrene app. To sam do sad jedino primenio kao manu.

Meni niko neće da veruje Arnova G2 ima katastrofalan digitajzer... Baš je neosetljiv, nekada po tri puta moraš da stisneš nešto da komanda bude prihvaćena.
 
Meni niko neće da veruje Arnova G2 ima katastrofalan digitajzer... Baš je neosetljiv, nekada po tri puta moraš da stisneš nešto da komanda bude prihvaćena.

Hehe nisi dovoljno ubedljiv kolko je ubedljiva cena od 135 evra :D
 
Prvi je star uredjaj slabijeg kvaliteta. Ekran se ugiba na dodir (resistive). Kinez, nema neku podrsku koliko znam, jednostavno, ako ga uzmes mnogo se igras...
Sta je drugi uopste? Ili je ova specifikacija potpuno netacna, ili je ovo neko ozbiljno djubre...

Pogledaj ozbiljno onaj G2. Ako si navikao na Wildfire ekran, budi siguran da ti ne smeta ekran sa losim odzivom na dodir pre nego sto pazaris... Cini mi se da mnogi zaboravljaju koliko ovo moze da iritira, ipak je ovde ekran maltene jedini vid kontrole uredjaja.
 
Jel ima negde u NS da se kupi G2? Uzeo bih ga. Vidim po netu, samo bg po toj ceni od 137€.
Ne bih da narucujem nesto sto mi nece odgovarati, a ovde u Kikindi nema nista od toga...
Znaci najradije bih uzeo te sto ste savetovali u ruke, pa da vidim koji mi odgovara i u ruci i rukovanje.
Ili ako neko od vas zivi u NS, a hoce da popijemo pice i pogledamo, mozemo se druziti, da ne pucam +20 eura na put za BG, a cesto sam u NS, planiram da se selim sledece nedelje...
Pa troskovi su to, to je cela prica... :)
 
Pa prvi je zaista povoljan.Od mana mogu da navedem jedino slaba baterija i 2.2 android.E sad dal je ekran los ili dobar i kakav je odziv nemam pojma.U najmanju ruku je sumljivo sto je mala cena za takav hardver.Realna cena je bar oko 130 evra.E sad firma je garant neki Kinez.Ne znam realno ako ostane do 100 evra OK je uzeti.Mislim do 100 evra ne mozes bolje da ocekujes.Ali opet slazem se sa dzonijem da bolje uzeti losije na papiru ali sa garancijom od proverene firme.Ovo je tablet zvani macka u dzaku.Znaci ne znas ni ko pravi ni kako se pokazao u praksi.Deluje mi kao Kineska kopija ipad(zepad).To me podseti kad Homer ode u onu radnju pa kaze Bartu "Ovo su sve renomirane firme sopny,panapfonic i....) :D

Takodje garancija je 0 sto je veliki problem kad uzimas ovakav uredjaj.Ne znam ja bi ili cekao lenovo A1 ili ako zuris uzeo arnova G2.Sto se tice ovog drugog tu ne treba puno trositi reci.Prvo rezolucija je katastrofa ,zatim procesor je slab, zatim ima samo 256 ram-a i....Zatim uredjaj je polovan i nema garanciju a vidim lik je napisao"Riknuo mi je fotoaparat pa ne mogu da okacim slike".Sto u prevodu znaci mozda je ostecen pa lik nece da kaze ili bolje da ga ne vidite jer vam se ne bi svideo........Sve u svemu ne znam za tebe ali ja licno ne bi uzeo ni jedan ni drugi.Jednostavno mala je to razlika u kesu da bi uzeo losije.Arnova G2 sa 2 godine garancije sa fiskalnim racunom ima za 135 evra.

Ovo jos ima da se klacka dosta kod onog prvog a ovaj drugi ako dodje do 11-12 crvenih opet ces ustedeti 10-20 evra a uzeti 10 puta losije....Pre mozda par meseci je ovo bilo OK ali sad NE.Bolje uzeti i najgori prestigio nego ovo.A sto se tice ekrana na G2 to je mala cena koju ces platiti u odnosu na ova 2 tableta sto si okacio.Arnova ima 1 manu a ovi ko zna koliko....Ovde na G2 bar znas na cemu si a ovde uzimas macku u dzaku :)
 
Poslednja izmena:
E sad kada bi mi rekli gde mogu u ns, posto ja ne znam gde ima da pogledam ovaj g2 i onaj waytek ili kako god, mrzi me da skrolujem, bilo bi odlicno.. da resim to...
znam da je reklamiranje na forumu zabranjeno, ali kontam da nije u inboxu :D
 
Kao sto napisah na drugoj temi:
Sto se tice Arnove 7 G2, dobio sam je pre par dana i mogu reci da apsolutno nikakvih problema nemam sa digitajzerom, ekran je apsolutno precizan i odgovor je trenutan. Verovatno je na testu bio falican primerak (ili sam ja srecan sto sam dobio ispravan ).

P.S. da ne bude zabune, znam kako treba da radi kapacitivni ekran, imam i Samsung Wave, a koristio sam i tablet sa rezistivnim ekranom.
 
Ako moze i preporuka dva modela od deset inca, naravno, neka jeftinija varijanta, da uporedim, da vidim gde sam sa lovom, pa u ponedeljak utorak bih uzeo.... :)
 
Evo i ja da se javim, uzeh takodje Arnovu 7 G2 8GB pre od prilike nedelju dana i takodje nemam nikakav problem sa digitajzerom, ekran radi bez ikakvih problema. Generalno sam bas zadovoljan, brz je, android 2.3, 8GB interne memorije, solidan ekran i taman mi staje u torbicu :) Za te pare definitivno nema bolje, moja preporuka za uredjaj.

Sent from my Arnova 7 G2
 
Za pare o kojima ti pricas, tesko da ces naci solidnu 10ku...
 
koje su to "solidnije", o kojim parama pricamo, ponavljam da nemam veze sa ovom tematikom... :D
 
Npr, Prestigio PMP7100c/Archos 101, ali oni prelaze 20.000. Skoro ista stvar su kao i Prestigio PMP7070c/Archos 70, samo imaju veci ekran, u sustini. Veoma su lagani za 10" uredjaj. Jos par sitnih izmena (USB pune velicine, nogarica pozadi koja radi u 2 nivoa). ARM Cortex A8 procesor na 1GHz i 256MB ram.

Zatim, Viewsonic Viewpad 10s/POV Mobii Tegra. Oni su mnogo jaci, ali imaju jako los fabricki softver koji prosto trazi da ga rootujes i ubacis neki drugi, nezvanicni, Honeycomb (Android 3.2) rom (cime se inace gubi garancija), ali i cenu od oko 30.000. Tegra 2 platforma, koja daje zavidnu brzinu i 512MB ram, ali i minijaturna memorija za aplikacije.

Zatim imas Arnova modele, 10 i 10b, koji su skuplji nego Arnova 7 2G, a ja iskreno ne znam sto. Imaju 10" ekrane, 10 resistive, 10b capacitive, 256MB ram i brutalno spore procesore... ARM9 (to je mnogo matora generacija) na mozda cak i 1GHz, ali ne daj da te takt zavara, ovo su krajnje nesposobni procesori.

Ni na jednom od jeftinih modela ne ocekuj kvalitetan ekran, pa ni na ovim, ali Arnova 10 se istice svojim specijalno uzasnim ekranom. Mozda moze da se nadje i nesto jeftinije od ovoga sto sam ti naveo, ali to je vec tesko djubre, u najboljem slucaju u rangu ove Arnove 10... Znaci, kako god da okrenes, hardver ce sam po sebi biti slabiji

Drugim recima, pripremi si budzet od preko 20.000 svakako ako hoces 10", a od tvojih zahteva zavisi koliko preko. Da ces se preterano usreciti supersnaznim uredjajem, neces. Pre bih drzao prekrstene fige i nadao se da ce Lenovo A1 (7") doci kod nas nego kupio nesto od ovih... Viewsonic/POV je i dalje opcija, doduse... Dosta je mocan za svoju cenu, ali on vec ide na 300 jura... A svakako nije Asus Transformer ili Acer Iconia, razlika u ceni od 100 jura izmedju ovih modela je i te kako opravdana, nemoj da te Tegra2 zavara.

Drugim recima, 7" modeli su ti mnogo bolja kupovina. Ona Arnova 7 G2 deluje simpaticno, ukoliko nadjes primerak sa ekranom koji radi kako treba. Ja bih i te kako usput bacio pogled na Waiteq, ali on ima 4:3 ekran, a tebi treba nesto na cemu ces da vrtis videe, mozda i nije najbolja opcija za tebe.
 
A kada bi to Lenovo trebao da se pojavi ovde, i jel mu se zna cena otprilike? Guglao sam, simpatican uredjaj.. led ekran :D
 
Mozda LED osvetljenje, sigurno ne LED ekran... Uh, kada sam rekao pre bih njega cekao nego uzeo ono, mislio sam, pre bih ga cekao iako nisam siguran da ce ikada izaci kod nas... Nisam primetio da iko iz Lenova prati forum, to bi morao da pitas direktno uvoznika.
 
To sam mislio... A za ovo drugo, kontao sam da imate neke insajd informejsns :)

E ovako, da vas obavestim, izbor je pao na Arnovu 7 G2... Svaka cast, ubedili ste me... :D
Idem za BG u ponedeljak da pogledam uzivo i da kupim, kada vec ne mogu da nadjem u Novom Sadu... Jos jednom, ako neko ima info gde ga ima u NS, neka se ne stidi da podeli...

I samo jos jedno pitanje... Sta je sa ovim? Prednosti, mane u odnosu na 7 G2? :)
I necu vas vise smarati, hvala puno na pomoci, informacijama, i naravno, za isterivanje para iz dzepa... :D
 
u merkatoru imaju na akciji neki 7 g2, cak pise da ima 3g?!? 20k za korisnike pika kartice...
mene zanima jel moguce da ima 3g za te pare i ddal je mozda cak upotrebljiv kao fon??
 
Mislim da sam u Metrou video Arnovu...mislim, nisam bas obracao paznju na te tablete posto vec imam svoj. Jedino to sto sam primetio da je jedan Archos.. Pa ako mozes ici i ne mrzi te ici skroz u Metro, ti proveri.
Better yet - nazovi i pitaj ih.
 
Inace, saznao sam da na ovu Arnovu ne moze nikakvim hakom da se stavi Google Market, moraces da koristis alternativne.

Sto se 3G tice, Arnova 7c G2 ima 3G i mnogo, ali mnogo losiji procesor. Meni 3G i te kako znaci, ali ne sa ovoliko slabim procesorom... Obican 7 G2 nema tu opciju.

U BG je imas za 13.660 u Atomu (to sam sad na brzaka pogledao posto znam da je oni imaju na sajtu, mozda ima i jeftinije, proguglaj), sto je vredno jednog dana zezancije u odnosu na 20.000 u Novom Sadu... E sad, znam da MK racunari (novosadska firma) u svom cenovniku ima za 15.257, ali to je u beogradskom cenovniku. Iz nekog razloga im je cenovnik razlicit za NS i BG... Mozes da ih pozoves pa pitas. Ili pretrazi internet pa vidi, mozda nadjes nesto jeftinije.
 
Cekaj, ima android, ali ne mogu da koristim market kao na svom Wildfireu??? Kakve alternativne? Neka, oticicu do bg-a da se ne iscimavam... kada vec nema u ns :)
 
Pa pazi, ni jedan jeftini nekineski tablet nema Market. Arnova jeste kinez, ali koji pokusava da se probije kao ozbiljan proizvodjac. Na neke mozes naknadno da stavis market (i pitanje je kako radi), na neke ne mozes. Imas mnogo alternativnih. Arnova dolazi sa Archosovim Appslibom, ali imas na trzistu mnoge druge. Neko je pomenuo da instalira sve pomocu Appbraina (ja sam mislio da on skida aplikacije direktno sa marketa i da ti treba pristup, ali mozda gresim), imas getjar koji ne drzi sve na svojim serverima, neke stvari skida sa marketa. Tu su naravno i drugi, npr SlideMe, blapkt i jos gomila. U sustini, ni jedan nema sredjenost i brzinu zvanicnog marketa, ali jesu ok zamene ako neces da dajes vise para za tablet. Nije tvoj Wildfire bez razloga kostao vise nego jeftini tableti.
 
Nazad
Vrh Dno