Šta je novo?

Nejasnoce u vezi tableta, naravno...

Eto jos jednog za probati :) Ne, mislimo na blapk market.
 
Zar Blapkmarket može da se koristi ako ne doniraš neku sumu? Znam da ima onaj stari apk, ali tamo mi je slabo šta radilo, dok ovaj nov nisam mogao da skinem.

EDIT:

Ili mislite samo na sajt. :)
 
Odes na sajt, prijavis se, cekas do 1 dan da te kao provere.
Kad te provere odes na sajt i ulogujes se.
Odatlee imas dve solucije
1. Skines aplikaciju (pise beta), uradis update (dugo traje) i dalje instaliras iz aplikacije. Po meni je ovaj metod bolji.
2. Ne instaliras aplikaciju nego sve radis iz brovsera (instalacije).

Naravno da ne treba donacija.
 
Poslednja izmena:
Cek, da razjasnimo, ja sam davno probao app planet, ovaj sad black market sto pominjete to nije to ? Ili jeste
 
Odes na sajt, prijavis se, cekas do 1 dan da te kao provere.
Kad te provere odes na sajt i ulogujes se.
Odatlee imas dve solucije
1. Skines aplikaciju (pise beta), uradis update (dugo traje) i dalje instaliras iz aplikacije. Po meni je ovaj metod bolji.
2. Ne instaliras aplikaciju nego sve radis iz brovsera (instalacije).

Naravno da ne treba donacija.

Ok to, misliš da skinem ovaj stari .apk?

Ovako je meni kada se ulogujem:

aC4Kz.png
 
E, pa, drugari, konacno sam seo kao covek za komp, i prenecu vam par stvari... Situacija se ovako odigrala:
posto imam frku oko selidbe, sad stizem da kucam...
U ponedeljak sam nazvao firmu koja ima najmanju cenu na poznatom sajtu, da ne imenujem, 137eu, znate o kojoj se radi...
Dobar dan, arnovu 7 g2 imate, kaze lik IMAMO, koliko je, rece lik 13700 tako nesto, rekoh hvala dovidjenja.
Sednem u auto, prevalim 130km, zalutam na NBGD jer I TAMO ima Kumanovska ulica a ja nisam dobro video, vratim se do vracara, udjem u radnju, dobar dan imate, imamo, zelim da kupim molim vas dajte mi da pogledam... Aaa.. paaa nemamo!
Kako nemate? o_O -pa imamo, ali po porudzbini! Ali ja prevalih 130km jer ste jutros rekli da imate... E pa nemamo, sta ja sad da ti radim... ide danas za sutra.. Rekoh dobro, dovidjenja, nisam zeleo da se raspravljam mnogo.
i odem za NS. Ujutru nazovem, narucim, dam im mob da mi jave kada stigne, lik me zove popodne, ja sednem u auto i zapalim za bg iz ns opet...
Dodjem tamo, rekoh da otvorimo da probam, da vidim jel sljaka.. kaze lik, a ne ne moze, sta ako neces da kupis ako ti se ne svidi.. rekoh ne bih 2x dolazio da necu da kupim i prelazio 300km... otvori lik, upali ga, da mi ga u ruke, ja stisnem meni.. nista.. ja opet, nista... probam ostalo radi.. kazem liku ne radi meni.. kako ne radi, bla bla.. i lik ga uspravi kaze evo radi.. jes rekoh, ali ne radi kada je polozen...
Kaze, to je softverski tako odradjeno.. jeeestee... a ja sam big muzzy... i jedem papilotne zalivam peskom dok trcim po vodi... okrenem ga ja polozeno ali naopacke, sa strane meni radi... kaze lik, eto vidis radi.. rekoh, jeste i drzacu ga naopacke...

1 centimetar ekrana kada je polozen sa desne strane ne reaguje na dodir.... i naravno ja odustanem od kupovine.. lik vidno popizdeo, kao sta sad ja da radim sa njim, rekoh vrati ga dobavljacu i donesi mi drugi primerak i to je to.. kao ne moze da vrati, briga njih sto ne radi.. ma jes...
i tako ga ja ne kupim, na ostalim mestima je 16600 to mi je mnogo.... a sad vec iz principa necu da ga uzmem.
Razmisljam da za pocetak uzmem bilo sta ovog puta 10 inca da vidim kako ce ici posao, pa ako bude nesto onda cu uleteti za neki ozbiljniji tablet galaxy ili transformer... nisam vise pametan, jako sam se razocarao...
Sta da radim, ne znam. Gledao sam i 7 i 10 vise mi lezi 10, razmislicu jos sta cu... eto, arnova, ispred mene otvorena, ne radi ceo centimetar... krastavac, maler sam...
 
Vidim u oglasima na jednom popularnom oglasnom sajtu Archos 101 za 140 evra, to nije loš posao...
 
Prodat je...
 
Znaci ja da budem srecan sa mojim primerkom, koji perfektno radi. Zao mi je sto si se dzabe cimao, ali bilo bo gore bilo da si ga platio, pa da ne radi. Arnova bas treba da popravi kontrolu proizvoda.
 
Jos jednom se vidi kakvu kontrolu kvaliteta imaju Archos/Arnova... :(
 
1 centimetar ekrana kada je polozen sa desne strane ne reaguje na dodir.... i naravno ja odustanem od kupovine.. lik vidno popizdeo, kao sta sad ja da radim sa njim, rekoh vrati ga dobavljacu i donesi mi drugi primerak i to je to.. kao ne moze da vrati, briga njih sto ne radi.. ma jes...
i tako ga ja ne kupim, na ostalim mestima je 16600 to mi je mnogo.... a sad vec iz principa necu da ga uzmem.
Razmisljam da za pocetak uzmem bilo sta ovog puta 10 inca da vidim kako ce ici posao, pa ako bude nesto onda cu uleteti za neki ozbiljniji tablet galaxy ili transformer... nisam vise pametan, jako sam se razocarao...
Sta da radim, ne znam. Gledao sam i 7 i 10 vise mi lezi 10, razmislicu jos sta cu... eto, arnova, ispred mene otvorena, ne radi ceo centimetar... krastavac, maler sam...

Ja kad sam pričao da Arnova ima lošu kontrolu kvaliteta meni ljudi nisu hteli da veruju... Svi su bili u fazonu, tebi se zadesio loš primerak. Pa naravno, kad je svaki peti verovatno takav. Ne znam da li si čitao test na benchu koji sam pisao i da li si video ovaj klip. Ista priča, samo što ne radi santimetar ceo sa leve strane, znači nisam mogao da stiskam home u landscape režimu.

[YOUTUBE]0U3qnmHPWBE#![/YOUTUBE]
 
(Greškom sam prethodnu poruku poslao u pogrešnoj temi.)

U Njujorku sam trenutno, možda bih da pazarim neki tablet, iako mi baš i ne treba. :p Cena u $ x 0,7 daje cenu u €.

IdeaPad A1 (7") je $290, a K1 (10") je $350. Galaxy Tab 7 (2GB) košta koliko i A1, dok je Galaxy Tab 10 -- $500.

Cene uglavnom gledam na Amazonu, gde obično kupujem. Ponekad eBay. Dopao mi se ovaj Coby Kyros MID1024, 1GHz, 10", $200, nađoh mu odmah manu, nema bluetooth ili ne piše da ima (za BT tastaturu).

Šta je "deal breaker" trenutno u SAD, al' da nije papreno skupo? ;) Možda Archos 101? Cena mu je ok (ispod $200), a izgleda bolje od Arnove. Malo sam gledao po netu modele koji su spomenuti u ovoj temi. Ako kupujem, kupujem online, ne mogu da probam, a ne ostajem toliko dugo da mogu da vraćam ako dobijem DOA (dead on arrival) ili oštećen.

Archos 101 vs. Coby Kyros MID1024? Ili...? Hvala svima!
 
Coby Kyros MID1024 vs. Archos 101

Nemaju GPS, nemaju Androd market, tja. :sceptic:
Na Archos 101 (i ostale Archos Gen8 uređaje) market se stavlja jako lako, bukvalno se samo skine jedan .apk fajl i instalira, ne zahteva nikakvo rootovanje, hakovanje i sl. tako da računaj kao da ima market :)

S obzirom da kupuješ u SAD bilo bi najbolje da kupiš neki provereni model (znači vrlo moguće zvučni brand) jer ako gekne kad se vratiš u Srbiju pa nećeš moći ostvariti garanciju. Hoću da kažem da ako već kupuješ nešto defacto bez garancije kupi nešto za šta si prilično siguran da ti garancija neće trebati.
 
Poslednja izmena:
ako već kupuješ nešto defacto bez garancije kupi nešto za šta si prilično siguran da ti garancija neće trebati.
...a to je... ? ;) Al' da nema dranja po džepu, jer mi tablet i nije potreban. ;)
 
...a to je... ? ;) Al' da nema dranja po džepu, jer mi tablet i nije potreban. ;)
Kao sto ti vec rekose ljudi za smartphone :) takoreci bilo sta uzeo u americkim cenama ovde mozes prodati za isti ili vece pare.

Recimo iPad(2), Asus Transformer, Acer A500(100), Nook Color, neki od Lenovo modela koje si sam naveo, Amazon Fire, Galaxy tab 7".
 
Recimo iPad(2), Asus Transformer, Acer A500(100), Nook Color, neki od Lenovo modela koje si sam naveo, Amazon Fire, Galaxy tab 7".
Hvala. Svi koji si naveo, sem iPad-a, imaju Android 3, što je cool ali i cenu koja gravitira ka $400 ili je i prelazi. Nisi spomenuo Motorolu Xoom. Posebno mi je simpa Asus Transformer. Meni je nekako glupo da dajem tolike novce za nešto što bih samo da isprobam i da se zezam, jer nisam nikad koristio a mislim i da mi ne treba, a u SRB neću imati ganaranciju. (Npr, Tošiba netbuk koji sam u junu kupio u Njujorku ima WW garanciju koja provereno važi i u SRB.) Možda Toshiba Thrive tablet ako garancija važi i u SRB. ;)

Ciljao sam na "low budget" jer mi tablet ne treba, imam (stari) Kindle za čitanje, novi Kindle Fire za $200 ne mogu da pre-order-ujem jer izlazi tek 15. nov, a već ima pola miliona naručenih pre mene (delivered by first served basics), tad neću biti u SAD, a mislim da je "deal breaker".

BTW, da li je moguće na nekom od navedenih uređaja imati dual-boot i podići i klasičan Linux i možda i, wow, Windows? Linux deluje da je moguće, on je mali, dok Win bez HDD-a ne ide, bar ne Win7, već Win8, yet to come. Samo razmišljam naglas, znajući da o ovoj temi sigurno ima već bezbroj članaka na netu.

Sajt Retrevo koji pomaže u odabiru, na prvo mesto je stavio iPad 2. Inače je Thrive pohvaljen. Mada sve su to novi uređaji od ovog leta kojima će cena za godinu dana biti i do 50% manja, dok se sada prodaju po maloprodajnoj preporučenoj ceni za nešto što je "in" i "hype", zar ne? ;)

Al' ako bi od Asus Trasformera mogao da napravim netbook i sa Linuxom na sebi, punom tastaturom, e, pa to zvuči dobro (za nas koji više volimo tastere od dodira).

Mada, ako Viewsonic ViewPad 10Pro ($700) ima dual OS sa Win7 i bez HDD-a, znači da je moguće možda "ručno" dodati dual boot na postojeće navedene? Ovaj ViewPad ima Android in Windows - Software emulator, pretpostavljam da je Androdi kao viruelna mašina -- nije kao dual boot.

Za kraj, Galaxy Tab 7 ima već cenu koja opada. S jedne strane, 7" za 16:9 je prilično malo (sudim prema svom 10" 16:9 netbuk ekranu), ali Galaxy Tab 7, koliko vidim, može da radi kao i telefon? Znam, znam, sve je to "prežvakano" ovde na forumu, ja se sad uključujem i hteo bih "reader's digest". :p

Opet možda glupo pitanje: NVIDIA Tegra 2 CPU vs. Intel Atom N455 vs. 1GHz A8 Cortex Processor vs. A9?

Ja se ič ne razumem, al imam vas! :D
 
Znači ne treba ti tablet, više voliš laptop, ali ako ima neki za manje od 200 dolara, da je super, da tera bar tri operativna sistema, da ima 3g i gps, možda bi i dao pare? U stvari i ne bi, ali možda te neko ovde ubedi u suprotno. I ako može da požuri, jer se uskoro vraćaš. I mali crash course o mobilnoj tehnologiji uopšteno.

Baci pare na nešto drugo, trenutno nema ništa za tebe.
 
Slippery slope. It yaint like that at all. :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Realno, najgore je kad čovek ne zna zapravo šta hoće.
 
C`mon, moze li dual boot na Asus Transformer-u? ,)
 
C`mon, moze li dual boot na Asus Transformer-u? ,)
Može da se instalira verzija Ubuntua prilagođena za ARM procesore, ali pitanje je kakva je funkcionalnost, velika većina aplikacija nije dostupna.

Najbitnije je da znaš da Android i Windows tableti nemaju isti hardver. Windows tableti imaju klasične x86 procesore i uglavnom su platforme koje se inače koriste za netbook računare, dodat toucscreen i izbačena tastatura. Zbog toga su grejanje, težina i dužina baterije obično na strani Android tableta jer imaju ARM procesore koji troše manje struje i imaju efikasniju arhitekturu. Postoji x86 verzija Androida, ali nije previše funkcionalna, Windows za ARM procesore se tek razvija, zvaće se Windows 8 i imaće i ARM i x86 verziju.
 
Hvala Adamu K za objašnjenje, kao i drugima. Dobio sam negativne komentare, kako sam lenj da nešto sam otkucam i istražujem ili pak da ne znam šta hoću. Napisaći nešto dužu poruku sada.

Obraćam se vama koji ste pisali, otvoreno. Ne znam ništa o tabletima. Ne znam ništa o Adroidu. Ne znam ništa o novim/starim verzijama, šta je "best buy" ili "deal breaker". Konačno, ne znam ni sam da li mi tablet treba -- šta je tu loše? Da li sam time glup, nezainteresovan ili neznalica? Živim u Win/PC svetu, nisam imao kontakta sa tabletima, Andriodom, znam da je fokus na webu i multimediji, a manja na kucanju (u poređenju sa netbuk računarima, mada je i to relativno sa Asus Transformerom i bluetooth tastaturama).

Zato sam dosao na Benč gde znam da su fini ljudi i sve to napisao sasvim otvoreno, sa svim svojim nedoumicama, neuvijenim u oblandi. Jesam čeprkao po Netu, ali daleko, daleko manje znam o vas, i zato sam zamolio za jedan kratak dajdžest i savet: sa ovim možeš da dobiš X, a sa ovim Y + lični stav predlagača. Ja verujem u vas, momci i devojke, i cenim što ste izdvojili vreme da se obrazujete i pratite tablet tržište -- sve ono što ja nisam. Da li sam zbog toga "bad guy" koji ne ume da ukuca "Asus Transformer dual boot" u Gugl? :trust:

Ima jako puno opcija i ne mogu da prepoznam sve, a o hardveru ništa ne znam, o procesorima. Kad se neko meni obrati za oblast(i) za koje sam, verujem, stručan, ne dajem lekciju "zar nisi mogao to sam da nađeš na netu", već u kratkim crtakam objasnim, kao detetu, šta su opcije i šta je dobit/mana svake od njih i šta bi bila moja preporuka. To možete da vidite u mojim drugim postovima u drugim temama.

Baš zato što nisam najpametniji i ne mislim da sam skupio svu pamet ovog sveta, a opet i nisam lenj -- obraćam se vama, dobronamerno. Posebno sam zahvalan Adamu K, koji je jednostavno, u par rečenica objasnio suštinu.

Ne plivam u parama, želim da probam tablet tržište a opet ne uložim previše i nađem "deal breaker" za svoje potrebe. I u tome molim za vašu pomoć.

Nedoumice

1. Kojim redosledom poređati po snazi/performansama ove procesore:
- NVIDIA Tegra 2 CPU
- A9
- ARM 1GHz A8 Cortex
- Intel Atom N455 (ovaj imam i spooor je, jedva sam ga natera da pusti 720p video!)

2. Hvala za dual-boot savet, dakle, o tome ne treba razmišljati na tabletima (sa sada).

3. Da li neki tablet od navedenih može da služi i kao telefon?

4. Da li je bitno/presudno da OS bude Android 3 Honeycomb? Znam da je Honeycomb baš pravljen za tablete, dok oni koji imaju radnije Android verzije na naki načim imaju "skrpljen" UI. Koliko je to zaista bitno u stvarnom radu?


Bitno je da tablet ima
- GPS
- HDMI izlaz
- bluetooth
- da bude lagan
- da nema suludu cenu
- poželjno SIM slot za 3G konekciju
- poželjno radio
- poželjno 10"; Ovo ne mogu da tvrdim, mislim da bih pre voleo 10" ekran (16:9), jer takav mi je ekran na netbuku i to uopšte nije veliko. Savetovan sam na više mesta da izbegnem 7" (16:9). Iskreno, najviše bih voleo odnos stranica kao iPad, ali tako nešto se ne nudi sem da nije Apple i jedan stari Coby Kyros (koliko sam video).

Prema mom istraživanju, koje možda ima greške i previde, u igri su:

Budžet klasa
- Coby Kyros MID1024, $200
- Archers 101, oko $200
- ViewSonic gTablet 10", Android OS 2.2, $200

Srednja klasa
- Samsung Galaxy Tab (7-inch, 16GB, Android Froyo 2.2), $230-280
- Dell Streak 7, $270

Preskupo za početnika? ($400+)
- Lenovo IdeaPad K1
- Motorola Zoom
- ASUS Eee Pad Transformer 101
- Toshiba Thrive ($370)
- Acer Iconia Tab A500

Ističe li se neki od uređaja posebno? Ima li nešto znog čega vredi "zažmuriti" i platiti? Ili su pre kao "jaje jajetu"? Da bih ovo saznao preko neta morao bih da prekopam gomile foruma, ne zamerite što direktno pitam vas.

* * *​

Izvinjavam se na dugačkoj poruci. Nadam se da nikoga nisam uvredio ili izazivao ili se "pravio pametan" ili "lenj" jer je to poslednje prema Benč zajednici koju vrlo poštujem. Ovde nema ironije. Hvala još jednom!
 
Uh ... koliko nedoumica.

1. pre svega - Cortex A8/A9 je set instrukcija bilo kojih ARM procesora, a onda razni proizvodjaci stavljaju svoja resenja.

u poslednjih par godina, ziasli su ovim redosledom, po jacini:

ARM11

ARM Cortex (komplikovano za objasniti, sedeca generacija ARM procesora, duplo brza na istom kloku od ARM11)

u okviru ARM Cortex imas:

A8
A9 (Nvidia Tegra 2 je A9, Apple A5 takodje)
A15 (buduci procesori, nekih vec ima u ponudi)

manje vise svi neki ti mobilni benchmarci su sviranje klincu, poenta je da ti za dobar Android treba najmanje A8 chip, ili eventualno prenabudzeni Quallcom ARM11 (Quallcom je jos u eri ARM11 radio "homemade" dual core variajntu)


2. Dual boot na transformeru - moze, al na prvim serijama tableta. neces naci da kupis sebi nigde vise tu prvu seriju, novije serije ne mogu root, niti dual boot


3. bitno je da tablet ima - to sto ti navodis, a da bude kompletirano sa stavkom "da nema suudu cenu" je nemoguce. tablet jeftin NE MOZE da obavlja lepo NIJEDNU od tih funkcija, makar ih imao SVE izlistane.

GPS na tabletima radi samo na veoma dobrim brendiranim uredjajima. ostali grcaju i ne rade posao
HDMI izlaz ti NE TREBA! tek tableti od 500+evra imaju fullHD out, a ovi ostali rade skaliranje. ni iPad2 nema fullHD out. zapravo, ispada da je marketinshki trik taj 1080p out, jer to zapravo nema nijedan tablet. SVI ih reklamiraju sa fullHD out, a na sim dedicated forumima useri prijavljuju da to ne moze.

zapravo, ti si ga preterao:

- GPS
- HDMI izlaz
- bluetooth
- da bude lagan
- da nema suludu cenu
- poželjno SIM slot za 3G konekciju
- poželjno radio
- poželjno 10"

oces i plavusu koja dok ti ga spakuje, odradi felacio ? znaci ne salim se, kapiram da se ne razumes u Android, ali postavi prioritete logikom - zsto mislis da postoje tableti koji NEMAJU te specifikacije ? koliko je onda njihova cena, 20 evra ?


4. nebo i zemlja je razlika izmedju ARM i x86 (tvoj intel atom) procesora ... tu ipak moras na google.


5. ovi - Archos, Koby, Viewsonic, prestigio - to su kinezi GORI od onih najgorih kineskih tabeta. to su kinezi sa fensi kucistem. moj FR-809 je avion za te tablete. koje god da su im navedene specifikacije.


6. nema tu srednja klasa. imas brend, i imas kineze. imas starije i nove tablete. nema izmedju. po mom mishljenju, najveca klasa je tu ASUS, sa sve iPad2 kao drugi na listi. ASUS je nakrcao u tablete najfiniji hardver koji postoji za tablete.


7. na tabletu nije bitna velicina ekrana, vec tvoj licni afinitet prema vrsti ekrana. to sto ti na netbook-u 10 incha pretstavlja malu povrsinu, to se ne prenosi na tablet. mene moj ASUS transformer pomalo zivcira sto je toliki. da je 8 incha ja bi bio srecniji.



ZAKLJUCAK: nemoj da kupis tablet. ili kad budes imao pare za zezanje, kupi sebi Dell streak 7. da vidis o cemu se tu radi. Dell je ozbiljna firma
 
Pozdrav!
Za neki dan mi istice internet paket u Telenoru pa bi sad uzeo neki tablet.Nikako da se odlucim dal da uzmem od 7" il od 10.1".Meni tablet uglavnom treba za internet po neki film i za neke jednostavne office tabele zbog posla!Koja bi mi bila bolja kupovina?
 
Pozdrav!
Za neki dan mi istice internet paket u Telenoru pa bi sad uzeo neki tablet.Nikako da se odlucim dal da uzmem od 7" il od 10.1".Meni tablet uglavnom treba za internet po neki film i za neke jednostavne office tabele zbog posla!Koja bi mi bila bolja kupovina?

Ako planiras da ga nosis sa sobom onda 7, a ako je vise za kucnu upotrebu 10".
 
Nazad
Vrh Dno