Šta je novo?

NBS - Sistem instant plaćanja

I tu je MTS ispao pametan. Na samom računu nema QR kod nego na sajtu?!

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
IPS još uvek ne radi u punom kapacitetu. U toku praznika sam na račun pravnog lica primio više uplata, neke su evidentirane u nedelju i ponedeljak, a neke tek jutros, bez obzira što su transakcije izvršene juče.
Intesa svakako ne šalje izvode neradnim danima, tako da će sve transakciji biti na današnjem izvodu.

OTP s druge strane šalje izvode svakog dana, ali tamo nemam promene, pa ne znam da li bi u nedeljnom izvodu prikazali transakciju od nedelje.
 
Info sa sajta NBS.

Raiffeisen Banka a. d. Beograd пустила у функцију ажурирану верзију апликације за мобилно банкарство за инстант плаћања на продајним местима и плаћање рачуна скенирањем НБС IPS QR кода

На основу одобрења Народне банке Србије, Raiffeisen Banka a. d. Beograd омогућила је својим корисницима платних услуга (потрошачима) извршавање инстант плаћања на продајним местима путем унапређене апликације за мобилно банкарство, као и плаћање рачуна на којима је одштампан НБС IPS QR код. Према обавештењу Raiffeisen Banke a. d. Beograd, више информација о инстант плаћању може се добити на интернет презентацији ове банке, у њеним експозитурама, као и позивањем корисничког сервиса наведене банке.

Кабинет гувернера
 
I da naplacuju sve ips naloge 30 rsd od klasicnog ipsa,placanje qr koda i u prodavnicama dok je ta usluga kod drugih banaka besplatna.
 
Poslednja izmena:
Anders, da li sam dobro razumeo tvoju poruku? Naplaćuju kupcu posebnu proviziju ako plaća QR kodom u prodavnici? Ljudi će nastaviti da koriste kartice i QR za njihove korisnike ne postoji.
 
Ako radis QR pokazi, onda ide direct debit od trgovca, pa oni placaju proviziju. Nisu valjda iz RF uveli proviziju i za kupca u tom slucaju?
 
To neka kaze ko je to isprobao.
 
Kad je RF u pitanju, sve je moguce.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I da naplacuju sve ips naloge 30 rsd od klasicnog ipsa,placanje qr koda i u prodavnicama dok je ta usluga kod drugih banaka besplatna.
Mislim da ne bi trebalo...
8e910c3f2314db1dce90444c444db7e7.jpg


SM-N975F
 
Da li je neko ovde sa foruma klijent Komercijalne banke i ako jeste da li mi može reći da li je Komercijalna banka omogućila QR sistem plaćanja?
 
Omogućili su pre nekoliko nedelja. Probao sa računom za Infostan, radi uspešno.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@dalibor.mc

Omogućili su i za iOS i Android app?
 
Poslednja izmena:
Ne, samo za Android, proslo je mesec dana i jos ne uvode za iOS
 
Znači uveli su na računa da ima qr kod da se skenira?
Najviše me zanimaju EPS i infostan?

Doduše ja od intese ne očekujem apdejt aplikacije još par meseci sigurno..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
EPS je prvi imao QR code na računu. Ima i infostan. MTS ima QR code ali ne na računu već se mora ići na Moj mts pa se tamo skenira. Mislim da trenutno samo SBB nema QR code.

Što se Intese tiče oni će sigurno 100% biti poslednja banja koja će omogućiti IPS skeniraj i IPS pokaži načina plaćanja.
 
EPS je prvi imao QR code na računu. Ima i infostan. MTS ima QR code ali ne na računu već se mora ići na Moj mts pa se tamo skenira. Mislim da trenutno samo SBB nema QR code.

Što se Intese tiče oni će sigurno 100% biti poslednja banja koja će omogućiti IPS skeniraj i IPS pokaži načina plaćanja.
Kako mislis samo MTS nema QR?
Ovo ti je QR sa mog racuna a ima i na moj mts naravno.
Jos lepo i pise NBS IPS QR kod.
Ne razumem?
186693c94b7dc020f4b61069432bbb21.jpg
 
Znači uveli su na računa da ima qr kod da se skenira?
Najviše me zanimaju EPS i infostan?

Doduše ja od intese ne očekujem apdejt aplikacije još par meseci sigurno..

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ima ga i EPS i Infostan,pre dva dana sam placao,doduse ne preko QR koda.
 
Info Komercijalna banka.


Poštovani,

Naša Banka je u saradnji sa NBS-om pokrenula funkcionalnost plaćanja IPS QR kodom (kako štampanih računa tako i na prodajnim mestima). Trenutno je ova funkcionalnost dostupna samo korisnicima Android operativnog sistema, dok se za puštanje nove verzije iOS aplikacije u upotrebu klijentima čeka odobrenje od Apple kompanije (što je standardna procedura za sve iOS aplikacije).

Korišćenje same funkcionalnosti je u skladu sa preporukama NBS koje možete naći na sajtu Narodne banke na sledećem linku: https://www.nbs.rs/internet/latinica/35/QR_kod.html .

Srdačan pozdrav,

Kontakt centar: 0700 800 900 i 011 20 18 600
 
On average, 50% of apps are reviewed in 24 hours and over 90% are reviewed in 48 hours. If your submission is incomplete, review times may be further delayed or your app may be rejected.
 
Када ће Интеза увести плаћање QR кодом?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Kada ce Mts banka uvesti ili OTP banka?
Pa kako mislis da to neko ovde na forumu zna? Realno.
 
Svi uveliko rade na uvođenju QR sistema plaćanja. Navodno postoji i zakonski rok koji naravno niko ne zna. Očekujem da sledeće koje će uvesti budu UniCredit i Otp...poslednja će biti naravno Intesa. Mts banaka navodno radi na tome i uskoro možemo očekivati uvođenje ove mogućnosti.
 
Iz tvojih usta u bozije usi, sto se kaze za Otp i Mts.
Mada, nista ja to ne verujem dok ne vidim u app.
 
Nazad
Vrh Dno