Šta je novo?

NBS - Sistem instant plaćanja

Od banaka koje su za sada uvele QR jedino UniCredit i Mobi nisu omogućile plaćanje komunalnih računa skeniranjem QR code-a ali ne zato što im to NBS nije dozvolila već zato što to same nisu htele. Inače plaćanje komunalnih računa je opcija za koju se banke same opredeljuju da li hoće ili ne da je primene. UniCredit je uvidela da je pogrešila i već je u procesu da omogući ta plaćanja. Mobi banka za sada ne razmatra tu opciju. Što se banke Intesa tiše ona najkasnije do kraja juna uvodi IPS skeniraj IPS pokaži QR sistem plaćanja.
 
Realno, u Mobi banci je to najmanje potrebno kad vec imaju bolju opciju od QR koda za komunalne racune, tj "Racun na klik". Svejedno, nije mi jasno zasto odbijaju da uvedu. Korisno bi bilo za placanje tudjih racuna eventualno koje necete da registrujete za "Racun na klik".
 
Uzeo danas da plaćam nove račune, kad pogledam, nekoliko tansakcija od pre mesec dana sve odbijene Status: Odbijen nalog od strane CB (iz statusa 10).

Para na računu ima, znači nije to. Toj istoj seriji pušten i jedan nalog preko weba i jedan transfer na račun preko aplikacije, oni su prošli, a 5 naloga koji su skenirani preko aplikacije AIK Banke, odbijeni.

*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ski je što ja uopšte nisam dobio odgovarajuću povratnu informaciju da one nisu prošle. Po meni je ovo i jako opasno. Par ovakvih nesigurnosti i ćao zdravo, ljudi neće imati poverenja.
 
Dužni su da te odmah prilikom plaćanja obaveste da li je izvršeno ili ne. Ne bi im NBS dozvolila da krenu bez toga. Pričam o instant plaćanjima, za standardna plaćanja mogu i kasnije.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Od danas Lagunin sajt je prvi u Srbiji koji ima plaćanje NBS IPS QR kôdom.

Skeniranjem QR kôda korisnik vrši bržu i sigurniju kupovinu.

5c9e9fb271c9c1b82d8089a3812a47d7.jpg
 
Samo je pitanje kako to funkcionise ako porucis i moras da platis sa telefona :) dok ne naprave neki “hotlink” ili TAN...
 
Tokom juna još 3 banke uvode IPS skeniraj IPS pokaži QR sistem plaćanja. Podsećam da QR još uvek nemaju : Intesa, Sber, Otp, Vojvođanska, mts i NLB.
 
Ova Intesa će stvarno opet poslednja da bude.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Интеза би требало ускоро да уведе плаћање QR кодом. Апликација постоји али је у фази тестирања.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
2bdfd374617802fd3bb32c962b4798d2.jpg


Ostala je samo beda od banaka: Intesa, Otp, Vojvođanska, mts Banka i NLB banka.
 
Poslednja izmena:
Samo opušteno, tek ćemo se posle toga načekati dok to trgovci ne uvedu i dok se prosečan čovek nauči da koristi.
 
Postali si trgovci agilniji. Kapiram da će se veliki igrači potriditi, zbog manjih troškova.

Pa naravno da su trgovci agilniji, ovde ce ustedeti na proviziji bar 0,5% zavisno ko je bio kakav u pregovorima za karticarke provizije


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Мастер и Виза су већи од свих:)
 
Reci mi da si bio toliko donon da to montiras :D
 
Nazad
Vrh Dno