Šta je novo?

Naslednik Sony Xperia Z2

Madridista

Poštovan
Učlanjen(a)
25.07.2015
Poruke
369
Poena
69
Zdravo svima treba mi pomoc oko odabira novog telefona koji bih koristio naredne 2 godine.Kao sto naslov kaze trenutno imam Z2 i planiram da ga zamenim sa nekim drugim telefonom.Posle Z2 tesko naci naslednika za naredne 2 godine ali eto voleo bih da cujem vase misljenje.
Uzeo bih ga preko box paketa u MTS-u do 50000 dinara otprilike najvise mi se svidja Huawei Honor 8 jedino me brine baterija koliko moze izdrzati ipak sam navikao na Z2.
https://www.mts.rs/privatni/box/uredjaji/mobilni/uredjaji-uzBox/detaljnije/104287/huawei-honor-8-ds ovde jedino sto pise 2900 mah a treba da bude 3000 i glavna kamera dual 12mp zar ne?
Gledao sam preko Kupujemprodajem isto mi izadje jos ovde sa garancijom.Eto ako imate preporuku zeleo bih da cujem vase misljenje hvala unapred.:,,:cheers
 
Zdravo svima treba mi pomoc oko odabira novog telefona koji bih koristio naredne 2 godine.Kao sto naslov kaze trenutno imam Z2 i planiram da ga zamenim sa nekim drugim telefonom.Posle Z2 tesko naci naslednika za naredne 2 godine ali eto voleo bih da cujem vase misljenje.
Uzeo bih ga preko box paketa u MTS-u do 50000 dinara otprilike najvise mi se svidja Huawei Honor 8 jedino me brine baterija koliko moze izdrzati ipak sam navikao na Z2.
https://www.mts.rs/privatni/box/uredjaji/mobilni/uredjaji-uzBox/detaljnije/104287/huawei-honor-8-ds ovde jedino sto pise 2900 mah a treba da bude 3000 i glavna kamera dual 12mp zar ne?
Gledao sam preko Kupujemprodajem isto mi izadje jos ovde sa garancijom.Eto ako imate preporuku zeleo bih da cujem vase misljenje hvala unapred.:,,:cheers

Ne znam koji paket bi uzeo u Boxu ali uz najjeftiniji BOX4 gde su prve 3 pretplate 1din ako ne uzmeš uređaj, tako te izađe skuplje 3 x 3500din što mu dođe 10500din + 3g pretplata koja za 2god izađe oko 2500din ako se ne varam. Telefon je drugar uzeo za 330e na KP sa 2 god garancije.
Što se tiče baterije, teško ćeš naći bolju od ove za taj novac, a verovatno će ti biti ista jer je telefon nov, dok je tvoj z2 polovan.
U igru bih takođe ubacio i P9 koji možda nađeš i sa 3god premium garancije a koji je praktično isti telefon.
 
Iskljucivo planiram preko MTS uzeti fon za bateriju si verovatno u pravu,izvlacim obicno 4-5 sota na Z2.Ne kontam sta si napisao,imam vec box paket.:)
Ostario je Z2 a ne menjam cesto telefone tako da meni odgovara Honor 8 nego ako imate neku drugu preporuku gledao sam Motorolu Moto Z Play ali mislim da je Huawei bolji izbor,kamera sigurno bolja od Z2 dok igrice ne igram.Ne znam kakav je ekran sa ovim novom tehnologijom posto meni IPS odgovara.Na softver cu se naviknuti vremenom nista strasno eto samo ekran i baterija da odgovaraju i bicu zadovoljan.
Dobri su telefoni i S7 Edge,Mate 9 itd ali ne pada mi napamet da im dam toliko para.
 
Moj savet da sacekas Huawei P10 (onu manju verziju, sa 5.1 ili 5.2'' ekranom).

Mali broj androida predstavlja pravi apgrejd posle Z2, najpriblizniji je Samsung S7 (jak na svim poljima, ima odlicnu autonomiju ali je UI prilicno ''heavybloat'' u odnosu na sony) a onda i P9/H8 ali mislim da se apsolutno isplati cekati P10.
 
Uzmi samsung s7 obican i uzivaj, sad na N leti tel. sot 6h.
Naravno ako si od onih koji ne vole samsung telefone, ostaje ti p9...htc 10 nemoj jer vidim da se dosta ljudi razocaralo.
Il sad ovaj novi LG g6 mozda se ubrzo pojavi samo pitanje koliko ce da rebnu pocetnu cenu preko provajdera.
 
Ne ceka mi se iskreno S7 ni nema preko boxa ali kada su imali bilo je oko 76000 nisam lud. :d
P9 nemaju u ponudi kako vidim i skuplji je od Honor 8 a slabija verzija sa 3gb rama.
 
Ide i p9 uz box samo ga nisu stavili na sajt, oko 55k je, 100e iznad honora. U principu svi telefoni koji su uz postpaid idu i uz box, gledaj koja je cena u postpaidu za mix s i otprilike je ta i u boxu.
 
Poslednja izmena:
Uzmi samsung s7 obican i uzivaj, sad na N leti tel. sot 6h.
Naravno ako si od onih koji ne vole samsung telefone, ostaje ti p9...htc 10 nemoj jer vidim da se dosta ljudi razocaralo.
Il sad ovaj novi LG g6 mozda se ubrzo pojavi samo pitanje koliko ce da rebnu pocetnu cenu preko provajdera.

Kako izvlacis ti 6h na s7? Samo na wifi? 6h ne moze ni s7e normalnim koriscenjem
 
Ljudi pa nije sve u SOT-u.. Neko koristi dosta aplikacija društvenih mreža, neko slika puno, neko dobar deo vremena lista tapatalk, neko je napolju pa mu osvetljenje jace itd. I ja sam izvlačio po 6h sa S7 u zavisnosti od toga kuda se krećem tog dana, preko kvaliteta signala i tipa (3g/4g) pa sve do toga koliko Bluetooth koristim..

Sent from my S7 using Tapatalk
 
Slažem se svi drugačije koristimo telefone i dobijamo različite rezultate ali verujem da u proseku 5 sati sota može izvući sa S7.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Tema kao stvorena za mene. Postavio sam ranije pitanje u vezi sa naslednikom Z2 i drugari sa foruma su se bas zauzeli da pomognu, hvala im na tome. Tad sam pitao za telefon od oko 40hiljada, medjutim sad raspolazem sa vecim budzetom (60k), pa ne znam sta mi je ciniti. Da li da sacekam da padne cena S7 ili da uzmem neki Ajfon. Pisite sta ste vi odlucili nakon odlicnog Z2.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Fluidnost najbitnija i obe kamere. Ne verujem da bih uzimao uz paket, imao sam do sada dobra iskustva sa KP oglasima

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Fluidnost najbitnija i obe kamere. Ne verujem da bih uzimao uz paket, imao sam do sada dobra iskustva sa KP oglasima

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

6P ali znas da se tesko nalaze i bez garancija, mana moze da bude i trajanje baterije posle Z2. Znas vec i sam koje su prednosti Nexusa a obe kamere su mu odlicne, kamkorder nema bas najbolju stabilizaciju (ako ti je to bitno)

Onda S7/E ali samo ako mozes da svaris TW UI, sve ostalo je odlicno (osim zvucnika, mono prosecnog kvaliteta). Mozda i neki P/H Huawei ako ti ne smeta njihov UI.

Ili OP3T.. ili cak Sony XZ, ako naleti neki sa garancijom po oglasima, bolji je od Z2, imace dobru podrsku ali tesko da ima tako dobru autonomiju kao Z2 mada verovatno nije ni mnogo losiji.

Uglavnom bilo koji od tih pokusaj da nadjes sa validnom domacom garancijom, osim 6P/OP3T iz poznatih razloga.
 
Poslednja izmena:
OnePlus 3T makar ima "internacionalnu" garanciju za razliku od 6p. Pitanje da li 6p uopšte može da nabavi u Srbiji. OP3T bez razmišljanja, još ako ima nekoga preko, milina jedna... [emoji4]
 
XZ ima 13MP 1/3'' napred, to je otprilike kao P9L primarna kamera :) Mislim da i 5-axis stabilizacija radi na prednjoj (stadyshot u svakom slucaju) ali kome je sve to toliko bitno? :)

Ko je navikao na Z2 onda XZ moze da mu bude dobar apgrejd ali samo u slucaju da se nadje primerak sa domace mreze koji ima garanciju i to do 400e, u prevodu veoma tesko ce naci takav XZ.
 
Poslednja izmena:
Ja na honor 8 izvlacim oko 5h ekrana ako sam vise na lte,ako sam vise kuci onda moze i 6-7h sot.
Prilicno je dobra baterija.
 
Ma sve je to tačno, ali 2900 mAh... [emoji19]

Nije tu problem 2900 mAh, sta je to 200 mAh manje od Z3 koji je i dalje u vrhu kada je trajanje baterije u pitanju, XZ takodje ima 5.2'' 1080p ali je S820 sumnjiv i pitanje je kolika je autonomija u praksi. Da ima A10 oduvao bi i Z3 :)
Svakako je losija od Z2/Z3 a sada koliko.. sudeci po xda ne nesto drasticno ali svejedno losija.
 
Nazad
Vrh Dno