Šta je novo?

Naslednik Sony Xperia Z2

Madridista

Poštovan
Učlanjen(a)
25.07.2015
Poruke
369
Poena
69
Zdravo svima treba mi pomoc oko odabira novog telefona koji bih koristio naredne 2 godine.Kao sto naslov kaze trenutno imam Z2 i planiram da ga zamenim sa nekim drugim telefonom.Posle Z2 tesko naci naslednika za naredne 2 godine ali eto voleo bih da cujem vase misljenje.
Uzeo bih ga preko box paketa u MTS-u do 50000 dinara otprilike najvise mi se svidja Huawei Honor 8 jedino me brine baterija koliko moze izdrzati ipak sam navikao na Z2.
https://www.mts.rs/privatni/box/uredjaji/mobilni/uredjaji-uzBox/detaljnije/104287/huawei-honor-8-ds ovde jedino sto pise 2900 mah a treba da bude 3000 i glavna kamera dual 12mp zar ne?
Gledao sam preko Kupujemprodajem isto mi izadje jos ovde sa garancijom.Eto ako imate preporuku zeleo bih da cujem vase misljenje hvala unapred.:,,:cheers
 
Bas sam se iznenadio kada sam video da nisam jedini koji trazi zamenu za Z2,ima nas :) tako da cu svoju nedoumicu postaviti ovde
Naime,kupio sam polovan Z2 pre sad ce jos malo dve godine i sto se tice performansi stvarno sam bio odusevljen i kamerom blago receno razocaran.Posle menjanja pokvarenog ekrana nije proslo dugo i moj Z2 je crkao nazalost.Bio na punjacu preko noci i kada sam se probudio telefon mrtav,odneo u servis nista nisu uspeli.Uglavnom, hocu preko box paketa neki telefon da uzmem i pao mi je za oko dosta hvaljeni P9 lite.E sada pitanje je da li cu osetiti veliki pad sto se tice performansi (svestan sam da ne mogu biti iste) i kakva je kamera u odnosu na Z2?
 
Posle Z2 samo P9, H8 ili P10 od Huawei-a (ne racunam phablete)

P9l je odlican telefon u tom cenovnom rangu ali nije apgrejd u odnosu na Z2 (osim cinjenice da ima sveziji softver ali dosta zabloatovaniji), cak je i losiji na nekoliko polja, ipak je Z2 nekada bio flagship.

Idealno bi bilo ako mozes da ''dobacis'' do P9, H8, box ili iz oglasa.. mada tu dolazis i do polovnih S7/XZ.
 
Svakako mislim da je Z2 bio malo ispred svog vremena, zato sam ga i uzeo doduse polovnog, ali sam prepoznao da sa njim dugo necu morati da tragam za novim telefonom ali eto, nije nam se dalo haha :)
Ja mislim da mi nema druge nego ovaj P9 lite da uzmem, garancija mi je ocigledno potrebna posto bas nemam srece sa telefonima izgleda (tako da oglasi ispadaju iz price), ovaj mts bas dere sa cenama za ove flagshipe tipa P9, bas bezobrazno visoke cene bar za mene . Svestan sam ja da je P9 lite downgrade samo se nadam da nije bas toliko veliki...
 
A verzija od 3Gb je apgrejd? :D

Ma odlican je P9L, verovatno i dalje najbolja kupovina u toj klasi.
Ali (iz iskustva sa 2Gb verzijom P9L) ne radi fluidno kao Z2 i meni je taj UI malo gadan i sa previse modifikacija (sto je subjektivno), zvuk preko slusalica je nekako dull u odnosu na sony, nema stereo zvucnike, IPS panel je losije kalibrisan i Z2 displej mi deluje ubedljivije (boje i prikaz bele).. i izrada je na strani sonija + IP58. Auto mod kamere i sama aplikacija su bolji na Huawei-u (prosecan korisnik ce lakse snimiti dobru fotografiju sa P9L), kamkorder (kvalitet, stabilizacija i slo-mo) na strani Z2.

Za mene je P9l blagi ili umereni downgrade u odnosu na Z2 ali ne znaci da ce svakome biti malo losiji. Za prosecnog korisnika i P9L moze da bude odlican izbor posle bilo kog 2014 flagshipa (svez softver i UI prepun opcija + bolji auto mod kamere/bolja app sa vise podesavanja + nov uredjaj-nova baterija).

Ali opet steta ako ne mozes da uzmes H8/P9 za 330-350e iz oglasa.. i to mozda bas neki primerak sa mts-a, nov ili par dana star :)
 
Poslednja izmena:
A steta jeste,ali da je Z2 ostala ispravna pa neku zamenu da odradim ili nesto ali ovako tesko bas. Dobro,znaci necu se bas puno razocarati prelaskom na P9 lite to me zanimalo.Hvala vam na misljenju :)
 
Nazad
Vrh Dno