Šta je novo?

Narudzba Avalon ASIC chipova [STARA TEMA, READ ONLY]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isprobaće ih on sve, nista se ti ne brini. Svabo je to!


+ imamo 2 godine garancije

ps> nece on to kuci sklapati, nego ce se to industrijski odradjivati!
 
narode, to ako vam stigne, podici ce te dif poprilicno, sto za pojedince moze da bude propast.
 
U kojoj meri? :) Na kraju krajeva bolje da ga mi dignemo nego ostatak sveta. :d

I to ne moze biti propast ni u kom slucaju, samo da cena nastavi sa rastom i bude sto veca kolicina bitcoina u opticaju.
 
Tako da racunajte 3Gh/s. :p
 
@Genijalac, poslao sam ti PM u slucaju da neko odustane da uskocim. Jel pravis red ili kako ces to organizovati?
 
U kojoj meri? :) Na kraju krajeva bolje da ga mi dignemo nego ostatak sveta. :d

I to ne moze biti propast ni u kom slucaju, samo da cena nastavi sa rastom i bude sto veca kolicina bitcoina u opticaju.
a sta ce neko ko recimo moze da kupi samo jednu HD 7850? pritom ulozi sve sto ima da bi zaradio kol'ko tol'ko jer mu jedini nacin da zaradi, Vi podignete dif a On moze sve da okaci "macki o rep" sto je ulozio.
 
Prvo svako treba da se brine za sebe. Drugo, ako nisi spreman da ulozis vise od tih bednih 140e, onda nemoj ni ocekivati neku vecu sumu. Na kraju krajeva postoji sad milion drugih valuta pa se i to moze kopati. Ja sam trenutno na litecoinu jer je nesto isplativiji od bitcoina.
 
Eh, kad bi zaista bilo samo 140 evra, ocekujem da ce racunajuci transport cena jednog modula sa cipovima pre biti bliza sumi od 180 evra.
 
da, verovatno će svaki modul ispasti na kraju toliko.

ali, recimo da u julu diff bude 33 miliona (iliti 4x što je sada), a da cena BTC-a ostane ista (kao sto nece): to znaci da ce se svaki modul otplatiti (2.82 GH) za mesec dana, mozda i manje. posle toga ti ostaje čist profit, jer 20 W ne troši ni sijalica.

nema presije i troškova za struju. možeš dalje mirno da ulažeš u ASIC uređaje, koji će vremenom postati sve dostpuniji i da ostaneš u igri. ili da čekaš da prodaš novčiće po basnoslovnim cenama.
 
Da li postoji mogucnost da se recimo za mesec ili dva ponovo organizuje slicna akcija.
 
ako bude bilo interesovanja, ako operacija Hamburger prođe glatko, i privedemo ovaj posao kraju na svačije zadovoljstvo - ne vidim što ne bi organizovali ponovo sve. :)
 
Prvo svako treba da se brine za sebe. Drugo, ako nisi spreman da ulozis vise od tih bednih 140e, onda nemoj ni ocekivati neku vecu sumu. Na kraju krajeva postoji sad milion drugih valuta pa se i to moze kopati. Ja sam trenutno na litecoinu jer je nesto isplativiji od bitcoina.

nisi me razumeo, to je bio samo primer. a drugo, mozda neko treba da sastavi ceo komp ali moze samo HD 7850, posto kazemo ima 500e da ulozi, Vi ako dobijete ovo i pokrenete ode dif....
inace, ako ti je 140e bedno, daj meni - meni nije. (salim se :d) poenta je, nekome to nije bedno ako je tebi. :)
 
nisi me razumeo, to je bio samo primer. a drugo, mozda neko treba da sastavi ceo komp ali moze samo HD 7850, posto kazemo ima 500e da ulozi, Vi ako dobijete ovo i pokrenete ode dif....
inace, ako ti je 140e bedno, daj meni - meni nije. (salim se :d) poenta je, nekome to nije bedno ako je tebi. :)

Pa niko ti nije branio da narucis, ne znam sto napadas ljude. :)
Ja evo tek sad vidim ovu temu, al bice opet nesto valjda?
 
ako bude zainteresovanih dovoljno, nije nikakav problem. sa napomenom da bi sledeća isporuka stigla nešto kasnije. verovatno sredinom avgusta.







tema za razmišljanje i za laku noć:

speed-small-lin-ever.png



ako se ovaj trend bude nastavio>


Datum Difficulty
---------------------------
17/04/2013 9,121,259.40
01/05/2013 10,842,874.22
14/05/2013 12,889,439.52
27/05/2013 15,322,288.88
09/06/2013 18,214,332.46
22/06/2013 21,652,242.00
05/07/2013 25,739,048.34
18/07/2013 30,597,229.13
31/07/2013 36,372,379.34
13/08/2013 43,237,574.67
 
U slucaju da neko odustane kad se budu narucivali PCB imaj i mene u vidu za jos koji batch!
 
Bilo bi super znati da će i ova isporuka proći kako treba i što se tiče funkcionalnosti modula i isporuke itd, onda bi bilo lakše ;), inače sam zainteresovan i za avgust.
A ovo skakanje diff-a ubuduće je baš gadno, od januara do sada nas je spasla cena, ali stvarno ako ovako nastavi biće "zabavno" za par meseci, ne može cena da ide uvek gore na duže (možda po koji skok do 200 još :)), videćemo..
 
Bilo bi super ali ko to moze da zna. Sto se tice diff-a videcemo jos sta ce da se desi. Ovo je samo prognoziran rast. Moze da ne bude uopste toliko veliki a moze biti i 3x veci. Ako cena ne skoci s porastom diff-a pristojan broj gpu rudara ce preci na nesto drugo i rasteretice btc.
Ako cena bude ok onda nas bas briga.
Ovo sto se tice asic-a je neka najbolje zamisljena varijanta. Ne verujem da ce to bas ici sve po planu i ovako brzo ali ajd, videcemo. Mozemo samo da nagadjamo sta ce da se desi ali ne mozemo znati.
 
nisi me razumeo, to je bio samo primer. a drugo, mozda neko treba da sastavi ceo komp ali moze samo HD 7850, posto kazemo ima 500e da ulozi, Vi ako dobijete ovo i pokrenete ode dif....
inace, ako ti je 140e bedno, daj meni - meni nije. (salim se :d) poenta je, nekome to nije bedno ako je tebi. :)

Pa čoveče, nije ekipa sa benča pokrenula proizvodnju ASIC-a! Svakako se proizvodi, kako rekoše, 500000 čipova i verovatno mnogo više od toga, da li će završiti u Srbiji, Rusiji ili u Uzbekistanu potpunu je svejedno, diff ide gore.
 
Diff svakako ide gore, dal gpu ili asic svejedno je. Ne znamo samo u kojoj ce meri ici i u kom periodu. Ne znam sta ce sa toliko cipova, treba sve to sastaviti, probati, isporuciti... Nece to biti bez problema i u roku. Sve u vezi asic-a je kasnilo tako da ni ovo ne ocekujem na vreme.
 
Nadam se da ce kopanje sa ASIC-om biti moguce i kod Teracoin-a, PPC-a i ostalih SHA256 valuta?
 
Ja se iskreno nadam pojavi neke nove crypto valute koja nije ni scrypt a nije ni SHA256 da mozemo i dalje da kopamo, ne mora za velike pare - cisto zabave radi ;)
 
moći će da kopaju sve SHA256 valute. za gpu preostaje LTC i njegovi mu derivati.




Što se tiče isporuka. Avalon je naveo vreme isporuke od 9~10 nedelja, što je inače standardni lead time u IT industriji. Narudzbina je plaćena 20. aprila, čini mi se. Dakle, ako sve bude ok, ona bi trebalo da stigne u Evropu početkom jula! Nakon toga sve zavisi od prijave i reda za PCB. Vreme isporuke iz Hamurga ćemo skratiti na minimum, pošto ću, kao što rekoh, verovatno otići da pokupim to avionom.



Pošto me ljudi zatrpavaju porukama, organizovaće se još jedna isporuka. Situacija je ovakva: ako se do 1. maja skupi dovoljno ponuda (do 10k čipova), naručiće se još jedna tura. Ako ne bude dovoljno interesovanja - novci će biti refundirani.


(ne mislim da se ovde na Benchu skupi ljudi za 10k čipova, već da se sve ukupno ljudi toliko skupi - ima i on svoje likove)

Molim one koji bi da naruče da u obzir uzmu činjenicu da će ova tura stići kasnije i da će diff tada biti viši, te da će se možda na tržištu u to vrme pojaviti možda i drugi i dostupniji ASIC uređaji. DO YOUR MATH.



Dakle, ko želi, neka pošalje novce na onu moju adresu, i neka mi ODMAH nakon uplate NA PM javi za koliko je uplatio.
 
Ako neko bude odustao iz prvih tura stavi mene slobodno
 
Pa niko ti nije branio da narucis, ne znam sto napadas ljude. :)
Ja evo tek sad vidim ovu temu, al bice opet nesto valjda?
ne znam zasto si ti ovo video kao napad. :d ???

Pa čoveče, nije ekipa sa benča pokrenula proizvodnju ASIC-a! Svakako se proizvodi, kako rekoše, 500000 čipova i verovatno mnogo više od toga, da li će završiti u Srbiji, Rusiji ili u Uzbekistanu potpunu je svejedno, diff ide gore.
nisam ni rekao da jeste, samo sam pokrenuo temu i malo skrenuo paznju, nista vise. :)
ako bude zainteresovanih dovoljno, nije nikakav problem. sa napomenom da bi sledeća isporuka stigla nešto kasnije. verovatno sredinom avgusta.
ja sam zainteresovan od pocetka, samo ja nemam BTC a koliko sam video u E valuti ne mogu da platim odnosno uplatim nekome a taj da posalje BTC. to je bas sebicno.
 
Druga runda, ako sve prodje kako treba, i mene na spisak. Do tada ce biti btc-a za plaćanje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno