Šta je novo?

Narudzba Avalon ASIC chipova [STARA TEMA, READ ONLY]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo neka racunica za koliko bi ovi uredjaji mogli da se isplate.

Polazeci od ove analize i uz hrabru pretpostavku da ce uredjaji krenuti sa radom pocetkom avgusta. Zatim da ce dif jos samo u avgustu otici ~+100% [150M] a da ce se kasnije smanjiti porast i da u narednom periodu do otplate nece preci granicu 300M dobijamo da ce srednje vreme za koji ce uredjaj napraviti 2btc za koliko je placen biti oko 9 mesesci. Znaci sa nekom greskom moze se racunati od 6m do 12m. Sto se slaze sa nekom opsteprihvacenom procenom za ove asice koji tek treba da se pojave za par meseci.

Kada se otplati pravice veoma male kolicine btc reda 0.20-0.10 mesecno. Znaci ovo je za one koji hoce da podrze u projekat na duge staze a onaj kome je primarna brza i laka zarada neka bolje bezi sto dalje.
 
to je previše pesimitična/optimisticna prognoza koja polazi od ovoga>


1. Assumptions
Batch 1: COMPLETE. (I know it's not quite, but near enough for this analysis).
Batch 2: 600 of 67 Ghps units delivered from 1st May to 31st May.
Batch 3: 500 of an even mix of 67 and 85 Ghps units, delivered from 1st June to 30th June.
BFL delivers 2000 Ghps per day (~35 SC Singles per day) from 15th May to 31st July.


batch #1 avalon masina nije isporucen u potpunosti! da ne govorim o batch #2. batch #3 je tek u preorder fazi. BFL je tek poceo sa isporukom običnih Japaleno modula (od 5 GH) - (i to na kasicicu> odabranim likovima koji treba da ispinuju pricu i privuku jos porudzbina). ove jake masine zbog znatno vece potrosnje od predvidjene nece biti dostupne jos dosta vremena.

kada kazem isporuka - tu ne ukljucujem put od Kine do korisnika (sto podrazumeva i carinjenje, prikljucivanje, podesavanje - dakle, jos vremena)


isporuka narucenih cipova sa bencha ce biti na destinaciji pocetkom jula. i jos par dana da dodamo da dodju na red za PCB + 2 dana za transport (transport cemo platiti u EUR, a ne BTC, sto je u racunici olaksavajuca okolnost)...

ukratko, za mesec dana ce oni otplatiti veci deo investicije. projekcija da ce diff biti sredinom jula 56 miliona je...previse pesimisticna.
 
Bice zanimljivo pratiti porast snage vec od maja u svakom slucaju.

Da bi se otplatilo za za mesec dana moralo bi se izvesti na diffu do 22M sto je optimizam za respekt.
 
....i oglase :d:d....
 
Nista, sve sto bude ispraticemo :)...
 
@Dule13 - E pa sad, onda ce svi biti bogati, i mi koji imamo sicu i pogotovo oni koji imaju mnogo novcica :). Ja pretpostavljam da cena nece ici na vise od 200 do max 250$ u sledecih par meseci (sto je isto odlicno) ali znam da bilo kakve prognoze u poslednjih 6 meseci nisu bili cak ni blizu realnosti. Po proslogodisnjim prognozama bi svi vec trebali da rasprodajemo grafike uveliko zbog asic-a i ludackog diff-a kad ono, veca zarada nego tada. Ja cak mislim da maltene do kraja godine ima zarade (bar od one na nivou pre 6-8 meseci) i sa grafikama, a sa asicom nekakvim pogotovo. Ali ko zna mozda bas ovog puta ide pesimisticni deo price.

edit- samo da dodam da je tesko proceniti (tj. ne moze bas tacno), kako ce se ljudi koji kopaju samo grafikama ponasati kada/ako dodje kopanje ne neisplativ nivo ili mizernu zaradu. Najverovatnije ce dosta njih/nas odustati a samim tim onda diff opet pada dosta itd itd.
 
Jako je tesko prognozirati situaciju kada je bitcoin u pitanju. Mozemo mi spekulisati do milje volje ali za stvarno stanje cemo morati sacekati i vremenski se uveriti u to. :)

Cena moze ostati ista ili pasti (sto znaci smrt za vecinu GPU rudara jer ce ih dif pregaziti). Moze cena ispatiti dif i otici na 400-500$ ko od sale i GPU rudari ce ponovo biti u igri. A ako od ASIC-a bude patka jos nekoliko meseci, situacija moze biti nepromenjena (dif ce otici minimalno gore a i cena bi treba otici isto toliko). A sa druge strane moze se pojaviti i neka third party valuta koja ce ponovoo vratiti GPU & GPU rudare u igru (sto bi najvise voleo) i sve da krene iznova kao sa BTC i LTC. :)
 
Narodski receno - cuti i kopaj :D
 
malo sam zbunjen pa da pitam:
moze li sa Ovim cipovima da se "kopa" LTC ili je samo za BTC?
 
Novi info.

Čovek mi je rekao da će se hladnjaci lako skidati/srafiti, i da može da ih ranije pošalje, pošto će PCB-ovi biti gotovi 2 nedelje pre same isporuke čipova! A onda bi se nasli negde u Hamburgu da mi preda PCB-ove. Naravno, sve zavisi od toga kada ce mu stici cipovi.

Uglavnom, rekao mi je da planiram to sredinom jula!
 
Koliko su hladjaci, kapiram da su jeftini ali jedan modul ih ima deset.
 
Ja predpostavljam da jedan hladnjak prekriva svih deset cipova?
 
U slucaju da sve propadne, ko vraca pare i za koliko vremena?
 
koje sve?

objasnio sam proceduru. novci idu avalon-u i ovome sto pravi PCB. neki rizik da nesto krene naopako postoji, ali ko nije voljan da rizikuje, bolje da ne ucestvuje. u slucaju da se nesto desi - ja cu sve uraditi sto je potrebno i sto mogu da dobijem novce nazad.
 
U Julu taman kad krene sezona odmora, Genijalcina gasi bench nalog i baca svoju SIM karticu u more dok cirka margaritu na Bahamima, uzivajuci u skupljenom BTCu koji su mu davali clanovi za kupovinu magle i koji se u tom trenutku prodaje po kursu od 500EUR/BTC :)
 
Cekaj nisam skapirao ako hocu 2xmodula tj 20cipova jel treba duplo novcica da ti posaljem ili samo tih 0.875
 
pa da idem na kubu. :d:d:d


2 x 0.875 = 20 chipova


+

2 x oko 80 eur (u btc protivvrednosti u trenutku narudzbine) za module

sad se narucuju chipovi (batch #4).
 
Poslao sam ti samo 0.875 novcica a ukljuci me u akciju ako neko odustane od prvog bacha
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno