Šta je novo?

Napajanja, adapteri i konektori za Nvidia RTX 4000


Kakva sprdinacina za sve koji montiraju modularan 16pin konektor nek im je sa srecom kad su glupi!

16 pin samo zalemljen na napajanju a drugi kraj se ultra kvalitetnim konektorom i limitiranim na 450W jos nekako pa da kazes da bi ovako radilo ok

A verujem i da je FSP kupio neke jeftine kineske konektore,.... kao vecina
 
Nazvati ljude glupima jer koriste ono što im se prodaje kao gotov proizvod baš i nema smisla.
 
Pa ok, priznajem izbor za 1000w+ napajanje a da nije modularno i da je kvalitetno i nemas, opet po meni krivi su ljudi jer kupuju, jer da ne kupuju i zahtevaju kvalitetne kablove i konektore a ne kinesko smece koje ce sutra spaliti neciju kucu nije mala stvar

Ja iskreno ne znam koji brand koristi kvalitet, znam da seasonic nije to (istopio sam 2 x 8pin vec), prica se da je corsair dal imam potvrde sigurne ne znam, za ostale nemam pojma
Ja bi cak pre isao na 4x 8pin jer su sve zice vezane zajedno i ako jedna izgubi spoj na PSU konektoru nece izgoreti dok na 16pin ide tako ako jedan pin ima lose kontak ceo konektor na obe strane ce se istopiti kao na ovom FSP-a.... a 99% sam siguran da je problem u kvalitetu konektora tu jer za ovo smece od ideje on mora biti "zlatan" kako bi radio

PS: meni kad je seasonic topio 8pince ovi iz seasonica su trazili da snimam konektor da vise koji je precnik stopaljke jer kao tu je bio problem do dobavljaca ali i onaj zamenski koji su dali je bio kriminalan, jedino posle neke kablove sto sam kupio evo sa cak 4090 na 3x 8pin rade bez problema (naravno ogranicena je na 320w sad jer ne zelim da istopim 16pinac jer za njega zamenu nemam na grafici)
 
Pa ok, priznajem izbor za 1000w+ napajanje a da nije modularno i da je kvalitetno i nemas,
Bilo domaca firma bilo Madjari, mada ce sad za mesec dana da se pojavi i Corsair RMx ATX 3.0/3.1 PCIe_5.0, sad jedino dok stigne god nas xD

image6548e20563533.jpg

image65bb6e6161737.jpg
 
Poslednja izmena:
^ ima li mozda nekih informacija kada i da li ce uopste izaci sf750 sa atx 3.0?
 
Pa ok, priznajem izbor za 1000w+ napajanje a da nije modularno i da je kvalitetno i nemas, opet po meni krivi su ljudi jer kupuju, jer da ne kupuju i zahtevaju kvalitetne kablove i konektore a ne kinesko smece koje ce sutra spaliti neciju kucu nije mala stvar

Ja iskreno ne znam koji brand koristi kvalitet, znam da seasonic nije to (istopio sam 2 x 8pin vec), prica se da je corsair dal imam potvrde sigurne ne znam, za ostale nemam pojma
Ja bi cak pre isao na 4x 8pin jer su sve zice vezane zajedno i ako jedna izgubi spoj na PSU konektoru nece izgoreti dok na 16pin ide tako ako jedan pin ima lose kontak ceo konektor na obe strane ce se istopiti kao na ovom FSP-a.... a 99% sam siguran da je problem u kvalitetu konektora tu jer za ovo smece od ideje on mora biti "zlatan" kako bi radio

PS: meni kad je seasonic topio 8pince ovi iz seasonica su trazili da snimam konektor da vise koji je precnik stopaljke jer kao tu je bio problem do dobavljaca ali i onaj zamenski koji su dali je bio kriminalan, jedino posle neke kablove sto sam kupio evo sa cak 4090 na 3x 8pin rade bez problema (naravno ogranicena je na 320w sad jer ne zelim da istopim 16pinac jer za njega zamenu nemam na grafici)
Ja sam koristio be Quiet 1500w atx2.4, uzeo od njih fabričke kablove i posle 1.5god nikakvih problema.
 
Ne mozes znati nikad, jer 99% njih retko opterecuju GPU i ne svaka igra vuce 450W+ (neke grafike idu i do 600w a to je 100% no no) takodje potrebna je doza nesrece da to se desi havarija na 12 pin modular na 12 pin moras da imas idelana kontakt na svih 12 pinova (ako jedan popusti za 30% kontakta spalice se i onda redom krece spaljivanje na oba kraja) jer nisu svezani sve 12v grane zajedno, kod adaptera sa 3x ili 4x 8pin na 16 pin kod njih na napajanju ako 1 pin sa 1 8pinca bude losh nista se nece desiti jer adapter na 16pin sve 12v+ grane spaja zajedno na 12 pina u kratkom spoju
Ono sto sam ja primetio za 16pin da je jako mali i klimav, jednostavno tezina i naprezanje kablova (vecina kablova je kruto) zna da pomeri konektor koji je jako lose ucvrscen... ja na obe grafike imam 3x 8pin na 16 i sa time sam sigurniji pogotovo sto sam dodatno limitirao power tako i da neki 8pin ne isporucuje dovoljno "kontakta" nece sprziti 16pin ni sebe jer je ceo 12v potrosnja kartkospojena, havarija jedino ce se desit ako 16pin delom iskoci iz konektora sto se nadam samo od sebe se nece desiti
 
Namesti se kabl što bolje može. Odradi se mali undervolt gde kartica izgubi 1-2% u fps a troši 350w max. A kad se odradi OC onda ide do 600w i pravi haos. Pošto je kabl loše napravljen i ljudi su svesni toga umesto da urade undervolt oni rade OC i svesno ubiju karticu gde neće dobiti reklamacije.
 
Mislim da itekako im se uvazava reklamacije, prica se da onaj amer sto popravlja te grafe ima dil sa par AIB i radi za njih... verovatno je malo dizao prasinu i podpacen debelo da sad se stisao... kazao sam ja kako je on kupio kucu :D
Od lemljenja konektora malo sutra :ROFLMAO:
 
^ to što se priča da rade reklamacije je samo priča. Jednostavno ljudi treba da urade undervolt i neće imati nikakve probleme.
 
^ ograničena na 75% je u prevodu default jer sa OC može 600w. Tu povlači do 450w, ja govorim o undervolt koji je spusti na 350w max a ne primeti se pad fps.
 
Prilicno sam siguran, da je barem jedan od ova dva lika spustio jos nize, mozda se pogesno secam diskusija
 
^ strix, tuf model na default ili PL 100 isporuči 450w, ako se poveća na 133 PL dolazimo do 598.5w matematički. Ali slažem se da je kabl loše rešen i da je mnogo kartica oštećeno strujom, ipak se može naći rešenje za one koje ih imaju.
 
Taj gore video je direktan dokaz koliko je modularan koncept los ako je neko predpostavio 80-90% opterecenja kao OK, gde imas 2 slabe tacke * 12 zica/pin jer dosta da jedna zica/pin izgubi 20% kontakta da se javi problem... zato sam i rekao da je 4x8 pin na 16pin bolje resenje jer su sve zice u kratkom spoju i ako odseces 1-2 zice sa jednog 8pinca problema nece biti
Ali i to resenje ne resava ubogi 16pin smece i debile koji su ga smislili, pogotovo sto oni "jos nisu priznali gresku u dizajnu"
 
Vrh Dno