Šta je novo?

Napajanja, adapteri i konektori za Nvidia RTX 4000

Ovaj primer je definitivno ljudski faktor. Culi da treba jace gurnuti konektor da ne bi bio labav i istopio se, i onda ga slome
 
^ da bi slomio konektor valjda moraš gurati kao “konj”.
 
Slazem se. Ovaj je navodno odlomljen zbog bocne stranice koja je gurala konektor
 
^ super odgovor, kao i @TwinHeadedEagle nikad nije postavio post u ovoj temi da nije pljuvanje 4000 serije.

Evo ga još jedan snimak od danas. Proveravas li svaki dan jel pocelo da se topi? Eno Asus i Gigabyte gore procesori i ploce, sve kvalitetniji hardver iz dana u dan. Daš 300 hiljada za smeće na kome gledaju na $1 konektoru da zarade.

 
^ ma lud sam od proveravanja. Druže kupi lepo karticu i uzivaj. Ne samo pljujes bezpotrebmo
 
A kada smo vec kod Alexa, meni je ovaj najzanimljiviji u seriji... :) CableMod adapter.

 
Od starta mi je taj adapter izgledao kao nasmikana mecka, nisam bio dovoljno hrabar da ga narucim.
 
Ja imam 180 degrees Cable Mod power adapter i Gigabyte RTX 4090 Gaming OC sa Seasonic fabričkim 12VHPWR kablom i ATX 2.0 Seasonic napajanjem nekih mesec dana. Za sada nemam problema.
 
Od starta mi je taj adapter izgledao kao nasmikana mecka, nisam bio dovoljno hrabar da ga narucim.
Uvek ima onih koji gledaju YouTube i misle da i oni mogu to kao i onaj sa snimka. Ko zna da li je ovaj lik hteo ovo da namesti kada mu je kompjuter bio uključen??? Ili je nekako mrdnuo kablove dok je radio nešto dok mu je kompjuter bio uključen?? Tih adaptera je prodato na stotine ili hiljade i niko se drugi nije žalio.
Ja sam uzeo ovaj sa AliExpressa sa slika ( srebrni je i lepo će se slagati uz 4090 Ventus :) ) i u "Customer Reviews" na stranici proizvoda sam video preko 20 zadovoljnih komentara sa slikama na kojima su ljudi ovo stavljali na 4090 bez problema.
Ko god je radio sa tehnikom u održavanju / popravljanju zna da su ljudi uvek najveći problem kod kvarova.
 

Prilozi

  • 000.jpg
    000.jpg
    128.7 KB · Pregleda: 60
  • 001.jpg
    001.jpg
    165 KB · Pregleda: 62
Sumirano za one koje mrzi da gledaju: CableMod je tokom ~2 meseca imao 8 slucaja kartica kojima je bio sprzen konektor. Te kartice su bile odbijene od strane nV za reklamaciju (mozda jer ne podrzavaju 3rd party konektore?), pa je CableMod rekao musterijama da proslede NorthRidgeFix svoje kartice na popravku i daju im case number/tracking, a oni ce im zamene sa novim o svom trosku. Kartice koje se poprave se kasnije daju u giveaway-u kao marketing za CableMod.

NorthRidgeFix nije znao da CableMod govori korisnicima da proslede njemu kartice, pa je otud imao utisak da je pocelo mnogo cesce da se desava.
 
^ nvidia oko drugih konektora s..e. Znaci i fabricki onda ne podležu tom problemu? Generalno ih nije nvidia napravila pa nema garancije.
 
Razmišljam da poručim novo napajanje uz novo kućište, izabrao sam ASUS GT501 TUF GAMING kućište zbog veličine i prostora za 4090 rtx Asus Strix + mojih 2xHDD+2xSSD+2xM.2 NVME i sada nisam siguran šta mi je najbolje da izaberem od:
MSI MPG A1000G PCIE5 80+Gold
CORSAIR RM1000e 1000W CP-9020250
ili
CORSAIR HX1000i Platinum ATX 1000 W
Do sada sam koristio Seasonic PRIME 1200 W Gold ali kupljeno je 2017. godine tako da nisam siguran koliko još da kuckam u drvo ako me razumete.
 
^ po meni corsair, ako ti nisu pare nisu bitna stavka uzmi platinum.
 
Ako nije majnovalo, ništa ne fali tom Seasonicu.
RMe bi izbegao, to je okrnjeno RMx. Ja bi taj MSI (zbog pcie 5.0).
 
^ po meni lični ukus. I lagano je naći u našoj okolini tipa slivovane kablove….
 
Znao sam da ću dobiti ovu poruku od Moderatora, i dva puta sam razmišljao, ali najiskrenije zar nije mnogo veći broj ljudi upućen u ovu temu već ovde i prati ovaj thread nego tamo na drugom mestu? Ipak je veoma specifično pitanje bilo.
 
Kakvo jednostavno rešenje za probleme sa 16-pinskim konektorima za Nvidia 4xxx seriju...
 
Kakvo jednostavno rešenje za probleme sa 16-pinskim konektorima za Nvidia 4xxx seriju...
Ovo nije resenje, konektor ne bi smeo da se pomeri/delimicno izvuce ako je zakacen. Resenje su uze tolerancije za kalupe u kojima se prave konektori ili da postave dva klipa sa strane konektora kako bi se izbeglo i linearno i rotaciono pomeranje konektora.
 
Aleks je tu da prokomentariše. Najinteresantniji je momenat kada ovaj MSI prodavac magle na videu pomeri kabal malo i on se odmah izvuce. Sa ovim obojenim kablom ce usustini da kazu nema sanse da je do nas niste gurnuli kabal kako treba. Njihova rec protiv tvoje.

 
Na štandu XPG-a na computexu poređane 4x4090 kartice. Ono što mi je momentalno palo u oči jeste to kako su uključene u struju. Crna verzija adaptera sa AliExpress-a.
 

Prilozi

  • atx 3.jpg
    atx 3.jpg
    254.3 KB · Pregleda: 44
  • 000.jpg
    000.jpg
    128.7 KB · Pregleda: 57
Veoma zanimljiva stvarčica...
 
Na moju žalost, propustio sam mejl u oktobru kada je započeta akcija od Seasonic-a za davanje 12VHPWR kabla, tako da više to ne nude.

Vidim nešto slično se nudi na Aliexpress-u, ne znam koliko bi ovo moglo da bude original.
 

Prilozi

  • 1686265790003.png
    1686265790003.png
    674.2 KB · Pregleda: 25
I dalje pokzšavam da shvatim kako dobijaju 600W iz dve osmopinske grane?? Zašto proizvođači za 4090 onda daju one adaptere sa 3 ili 4 osmopinska ulaza??? Kao što je po JayZ-vom videu prikazano, Nvidia 4xxx serija ne povlači dodatnih 75W sa PCIe slota, tako da je, ukoliko nema ATX3.0 ulaz, minimum tri 8-pinca za sve što je jače od 3070.
Ukoliko neko zna zašto je ovako zaista bih voleo da mi objasni ukratko. Koliko znam svaki 8-pinski ulaz povlači 150W...
 
Kod mene je na 4*8pin, za svaki slucaj.
 
Drugačije ne može.
 
Moze, grafika dolazi sa 3*8pinski konektor.
 
Znači ima limit na 450W+PCI-E slot.
 
Nazad
Vrh Dno